2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar
nasılsınız?selmacım kaçamağını da yapmısın kaşla göz arasında :))
canancım sen nasılsın sesin soluğun çıkmıyor şafak kaç oldu? yakında ben de sayacağım bana da yol gözlemek düştü ( eşimin ceza infaz kağıdı geldi.bir haftaya kadar o da ankara mamakta 1 ay kadar yatacak en çok düşündüğüm helin ne olacak? onu bakıcısına nasıl götürcem? iki ev arası yaklaşık 5 km. Allahtan bakıcım (Allah razı olsun) helini her sabah eşiyle alacak akşama da eşiyle getirecek. Annem gelse annem helinle nasıl uğraşacak? kardeşim gelse o da iş haberi bekliyor, kayinvalidem büyük oğlan ilçede liseye gittiği için oğlanın yanında kalıyor. velhasılı kelam kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Zaten karnelerden sonra seminer döneminde rapor alıp izmite annemlere gideceğim.
3 gün sona tayinimiz belli olacak heyecanımız da böylece yalan oldu. canım sıkkın aslında ama kendimi inanılmaz bir tevekkül içinde hissediyorum hatta belki böylesi daha hayırlıdır diye eşime teselli veriyorum. nihayet eski kader geri geldi galiba :)
ama yine de bütün bu olanlara sebep olanlara da ah etmekten de kendimi alamıyorum. bu normal mi bilemiyorum.
ridacım canım oğlun baba ama kızın aynı sen :) yanlış anlamazsan eşin nereli? bizim o taraflılara (d.bakır-mardin) benziyor.
gülhancım sen nasılsın wc alıştırmaları nasıl gidiyor? bu arada eşimin hapse girmesi bana bir ay daha otomatik korunma sağladı :) Ay deli miyim neyim adam gidiyor benim düşündüğüm şeye bak aklinialirimsmile
kendinize iyi bakın kızlar,eşlerinizle, kuzularınızla güzel günler geçirmeniz dileğiyle ....

kader cim sayılı gün çabuk geçer...inşallah biran evvel düzene girersiniz...tek başına gerçekten zor olur eminim..hayat zormuş ya kızlar anne olmak özellikle değil mi?
ben buraya geldim ya müdür yardımcım canımı sıkmayı başardı buralardan doğruil dışı iznine neden çevirmemişim raporumu kabul etmezmiş felan...neyse bu seferlik ben halledeceğim dedi en sonunda...bir daha olmasın dedi birde...bize resmen öğrenci muamelesi yapaıyorlar ya..her tenefüs bitimi zilinde öğretmenler odasına gelip haydi zil çaldı diolar nöbetler sıkı kontrol altında..sınıflara asla çay götüremezmişiz...vs..saymakla bitmez..sizin nasıl okul kader cim?

selam kızlar..kadercim Allah yardımcınız olsun canım şu hayatta insanın başın aherşey geliyo bizde geçen sene çalıntı arabayla uğraştık mağdur olduğumuz halde paramız gitti bize satandan şikayetçi olduk ama nerde ne ses var ne seda ...biizm şuanda oturduğumuz binada balkonlar daireye katıldı imarı var ruhsatı var dün kayınvalideme ceza geldi nerdyse kadını hapse atacaklar ..perşembe günü gidicek bakalım savcılığa ne diyecekler hergün bişeyler çıkıyo sinir olup kalıyosun hakkımızda hayırlısı ..canım çiş olayına gelince tutarsam tuvalete işiyo ama arada altınada işiyo büyük tuvaletini hiç lazımlığa yapmıyo dün yine altına yaptı eşim kızdı erken başladın her tarafı batırdın güya bezden tasarruf ediyorsun deterjan dayanmıyo diyo 4 5 yaşında olunca zatn aklı erer söylermiş 2 yaş çok erekn değil hem böyle alışıcak çocuklar işim çok zor napıcam bilmiyorum ...selma rida kızlar sizler neler yapıyosunuz elifle cananında sesi çıkmıyo hiç iyilerdir umarım bu arada muharremde su çiçeği geçiriyo evde rehin kaldık alperrenede geçti galiba nezle olmuş burnu akıyo

merhaba kızlar,
bir 19 mayıs programını da başarıyla hallettik. okulda tiyatro kulübündeyim ve öğrencilerim 3 skeci de başarıyla canlandırdılar çok mutlu oldum :))
selmacım senin tatilin nasıl geçiyor? müdür yrd.canını sıkmış ama maalesef istese dediğini yapmaya yetkisi var çünkü raporunu izine çevirmeden il dışına çıkmışsın. bana sorarsan mdr.yrd. aranı pek bozma çünkü eski müdürümden biliyorum zıtlaşana kadar harika bir müdür , abi ama bir kere zıtlaştın mı o okuldan gidene kadar burnundan getirir. ancak başka bir okula gidersen kurtulabilirsin....bir sonraki sefere rapor aldığında mutlaka izne çevir yoksa bir sürü sıkıcı olayları yaşayabilirsin ve tatilin de burnundan gelir
bu okulumda da derse vaktinde gir de istersen derste göbek at... tamam derse gideyim ama okulda fotokopi mak. yok isteriz ne gerek var der, yazıcıyı fot.mak. olarak kullanıyoruz böyle olunca da doğal olarak toner yetişmiyor yine söyleniyor kantin gelirinden yeni bir tane aldık eskisini de tamir ettik ama adam ne dese beğenirsin "iki yazıcı fazla değil mi?" gel de çık işin içinden.... adam her bir şeyimizi eleştirir ama problem bir öğrenciden bahsederiz "onun durumu ayrı" der,hademeler bardakları toplamıyor dolayısıyla görüntü kirliliği oluyor fırçayı biz yeriz itiraz edince bu sefer hizmetli için "ben bile ona söz geçiremiyorum" der buyur burdan yak
üç okulumda 3 müdürüm de sınıfa bir şey götürmemize kızardı onları taktığımdan değil de bir gün bir öğrencim ben elimde fincanla sınıfa girdiğimde arkadaşına getirdiğim kahvenin çok güzel koktuğunu ve canının çektiğini söylemiş o gün bu gündür götürmüyorum. en çok okuma saatinde götürüyordum diğer derslerde götürdüğümde ise konuşmaktan kahvem buz gibi oluyordu :))
bu arada elanın huysuzluğu ne alemde ? inşaallah bu tatil ona da yaramıştır . benim yerime öp onu annesi...

Son düzenleme:
gülhancım senin kayınvalidenin sana yaptıklarını hatırlayınca "oh olsun" diyesim geldi ama ucu yine gelir dolaşır maddi olarak seni bulur diye bir şey diyemiyorum ama ne olursa olsun bir haksızlık var madem ruhsatı var mahkemede mutlaka ortaya çıkar canım Allah yardımcınız olsun . çiş olayını havalar biraz daha ısınsın belki çocukcağız üşütüyorsa ondan da tutamayabilir canım. ama eşinin kızması da bir garip sonuçta kendi temizlemiyor ki... o temizlese hadi diyecem zor geliyor ama bu erkekler gerçekten bir alem (
çocukların ikisi de hastaymış geçmiş olsun canım Allah yardımcın olsun...
ikisini de yerime öp annesi....

merhaba kızlar tayinimiz belli oldu artvin çıktı. çooook uzak ama ben hep hayırlısını istedim bakalım nasıl olacak? izmite çok uzak o yönden biraz sıkıntı ama zaten burası 2 buçuk saat olmasına rağmen anca ya şubat tatilinde ya da yaz tatilinde gidebiliyordum ama sonuçta bir sıkıntı olsa ailem hemen gelebiliyordu ya bakalım artık... zaten orada 2 yıl kalacağız ordan sonra zaten emekli olacak içimde tatlı bir heyecan var üzüldüm desem yalan olur ama uzaklık sevincimi gölgeliyor ...
neyse kızlar sonra görüşürüz bugün okuldan arkadaşlarımı misafirliğe alacağım işim çok :))
hepinizi öpüyorum ...

kadercim yeni yeriniz hayırlı olsun canım..en azından 2 sene eziyetiniz göz açıp kapayıncaya kadar biter dicem ama sanırım bu eşinin tayini senin okul durumun nasıl oluyo berabermi tayin oluyorsunuz pek anlamıyorumda ben...bende ustalara yemek hazırlıyorum en alttaki daireye su akıyo nerden geldiği belli değil 3 gündür onunla uğraşıyorlar heryeri kıra kıra en son wc de kaldılar sorun ordanmış galiba..kolay gelsin sanada ..ridacım sen nasılsın face giriyosundur belki ama arada burayada gel ben hesabımı sildim..öptüm hepinizi inşallah bigün aynı ortamda buluşuruz..

gülhancım teşekkür ederim evet bir aksilik olmazsa 2 yıl kalacağız , mutsuz değilim aslında ama izmite de çok uzak evet bu eşimin tayini ben de ağustosta eş durumundan tayin isteyeceğim ..

kızlar merhaba hepinize..
13 gündür regl olmuyorum bugün test aldım yaptım negatip çıktı...neden olmuyor olabilirim ki?

günaydın kızlar,
bugün eşimi cezaevine yollayacağım kaç gündür ağlamamak için kendimi zor tutuyorum güçlü olmaya çalışıyorum. "altı üstü 30 gün" diyorum "kaç senedir beraberiz 30 gün de birbirimizi özleyelim" diyorum ama zaman zaman içim coşuyor senağlama. gerçi alışmam lazımdı sonuçta 5 senede birkaç kere 2-3-5hatta 7 günlük oda hapsi vardı. üstelik geçen sene burayasürgün geldiğinde 3 hafta ayrı kaldık ve ben yine yalnızdım ama yine de zormuş ayrılık.
canancım inşaallah sen kavuşmuşsundur eşine... nasıl olduğunu merak ediyorum bir ses ver..
selmacım senin düzensizlik hava değişiminden kaynaklıdır büyük bir olasılıkla ama yine de doktora görünmen iyi olur.
kendinize iyi bakın kızlar akşama yine uğrarım....

selmacım bencede dr git..hamile değilsen kist falan olabilir gerçi kaderin dediği gibi hava streste etkiler ..kadercim Allah kavuştursun canım... ayrı kaldığınız zamanlarda yalnızmı kalıyosun canım merak ettim ben yalnız yatamıyorum korku gibi de değil saat başı uyanıyorum helin nasıl babasının yokluğunu anlar alperen 1 dk görmesin soruyo baban nerde diye
canım sanırım cananın eşi daha gelmedi msn ye 2 haziran yazmıştı hazırlıklarla uğraşıyo olabilir ..canancım arada uğra nasıl olduğunu bilelim ecrin nasıl öp biizm yerimiize
bende dün istanbula gittim dayımın oğlu askere gitti..zaman çabuk geçiyo daha dün küçücüklerdi..muharremin okulu bu hafta bitiyo gösterileri var pazar günü çook heyecanlıyım.. resim çekebilirsem eklerim öptüm hepinizi hoşçakalın

canım ben zaten doğuda çalışırken 2 sene yalnız kaldım 5 senedir eşim nöbetteyken yalnızım alıştım artık geçen sene eşim buraya sürgün geldiğinde de 3 hafta geredede yalnız kaldım ama o yokken yatakta yatamıyorum içeride çekyatta yatıyorum ve tv ve koridorun ışığı sabaha kadar açık kalıyor. tabi ki zaman zaman tedirgin oluyorum ama çok paniklemiyorum artık sadece sıkılıyorum (
öğrencilerim bilgisayarda vitamin çalışırken ben de bir bakayım demiştim şimdi çıkmalıyım
hoşçakalın

gülhancım mrb canımm...ben de bir lazımlık aldım ancak muhammed efendiyi bir türlü ikna edip oturtamadım..korkuyor..ne zaman kendisi razı olursa o zaman oturtmak istiyorum..üzerine gitmiyorum şimdilik..havalar iyice ısınsın da..bakalım..Allah senin de yardımcın olsun arkadaşım..inşallah alışır annesi sen biraz daha azimlisin bu konuda..

mrb kadercim..eşinin durumuna üzüldüm canım..neyse ki çok yatmayacakmış..Allah yardımcın olsun canım..herşey insanlar için..tevekkül ve eski kader geri geldi kelimelerini okuyunca bugün facebooktan ihl fotonu gördüm..gerçi senin hangisi olduğunu pek anlayamadım ama senin o arkalarda bir yerde olduğunu bilmek bile beni öyle sevindirdi ki anlatamam..ben de anadolu ticaret lisesinde kapalıydım ve beyaz başörtü takardım ihl gibi:))
imanlı ve ihlaslı biri olduğunu paylaşımlarından anlıyorum..bu da beni mutlu ediyor açıkçası..Rabbim yar ve yardımcın olsun arkadaşım..
sen nerelisin kadercim..benim eşim tam da tahmin ettiğin gibi diyarbekirli :))
diyarbakır deyince aklıma gizem geliyor ama maalesef gizemi buralarda göremiyoruz artık..üzülüyorum..kızıma gelince: vallahi kimse benzetememişti bana bu güne kadar ama sen benzettin..bu da beni sevindirdi ne yalan söyleyimmm:))

selmacım ben de tam bir ay önce bu gün işten ayrılmıştımmm..evde olunca ve insanlara pek bulaşmayınca insan ne kadar huzurlu oluyor bilemezsin..insanlar her yerde aynı aslında..sorunlar da aynı..kaderin dediği gibi; tevekkül etmek gerekiyor..herşeyin Allahın takdiri olduğunu ve bunların birer imtihan vesilesi olduğunu düşünmek bile güç veriyor insana..Allah yar ve yardımcın olsun canımmm..profesyonel düşünmüyor anladığım kadarıyla müdürünüz ve kendini hiç geliştirememiş birine benziyor...gençler daha duyarlı bazı konularda..

rida,canan siz nerelerdesiniz? havayı güzel buldunuz da geziyor musunuz?

burdayım canım geldimmmm:))) valla bu hafta sonu eşimin arkadaşı geldi eşi ve oğluyla..muhammedden bir yaş büyük onun adı da muhammed..bizim oğlan maşallah çok hiperaktif..muhammedi görünce korkuyordu çocuk..terminatör ve robokop ismini taktılar oğluma..bir sn sabitlemek imkansız muhammedi..korkulu rüyasıydı çocuğun..bir gün kaldılar bizde sabah kahvaltıya park orman denilen orman içinde nezih ve herşeyin doğal olduğu bir yere gittik ortam çok güzeldi..orman havası aldık..çeşitli hayvanlar vardı bulunduğumuz yerde..oğlum bu kadar hayvanı bir arada ilk kez gördü..inşallah sizden birinizin yolu alanya'ya düşerse..(acizane) alanya'nın keşfedilmemiş yerlerinde sizleri ağırlamaktan zevk duyarım

hayırlı olsun arkadaşımmm..ve aynı zamanda da kolay gelsin..misafirlerin varmış..tarihe bakmadım ama herhalde misafirlerin gelip gitmiştir bile..:))
haa unutmadan! kim demiş helinin doğum günü pastasından yemedim diye..yedim çok tatlıydı lezzetliydi ve güzeldi....

ahh canım yaaa..seni anlayabiliyorum..eşim biz evlendikten 6 ay sonra askere gitti..nasıl ağladım anlatamam..her izin dönüşü aynı kabusu yaşamıştım..
canancım ne durumda aceba..Allah kavuştursun canlarım..
kadercim özel değilse..eşin neden ceza aldı..çabuk sinirlenen birisi mi aceba? askerlik çok zor beee..eşimden biliyorum..ve benim kardeşim de subay..

gülhancım seni seviyorummmmmm

kızlar merhaba hepinize..
13 gündür regl olmuyorum bugün test aldım yaptım negatip çıktı...neden olmuyor olabilirim ki?

aman Allahımmm..testin negatif çıkmasına sevindim..ama inşallah ciddi bişey yoktur kadın doğum uzmanına bir görün arkadaşım..

merhaba kızlar,
duygusal bakımdan oldukça yoğun bir günden sonra kendimi yine burda buldum. zaten güne başlarken bile adet sancısıyla başladım o geçti bu sefer boğazım çok kötü, annem biz çocukken elmakabuğu kaynatırdı ve aç karnına içirirdi hemen ondan hazırladım boğazım biraz kendine geldi ama vücut kırgınlığım artı grip olmuşum öğlen baktım olmayacak eve gelip ilaç aldım ama kat... beni bulutların üzerine çıkarıyor :)) ayaklarım yere basmıyor :))
bugün okuma bayramımız vardı arkadaş sağolsun hem güldürdü hem de ağlattı zaten duygusal açıdan tavan yapmışım ağlayacak yer arıyorum önce baba konulu slayt arkasından da anne konulu slayt derken ben gözyaşlarımı tutamıyorum tam karşımda da 6. sınıfa annesini 1 sene önce kaybetmiş bir öğrencimiz var biz gözgöze gelince o da açtı muslukları senağlama dayanamayıp aşağı indim elimi yüzümü yıkamaya gittim büşracım (öğrencimiz) bir yanda ben bir yanda diğer öğrenciler bir yanda lavabo olmuş ağlama duvarı senağlama kızlar bana "öğretmenim lütfen ağlamayın siz ağlayınca büşra da ağlıyor " deyince ağlamayı kestim( slaytı izlerken içim doldu eşim,annem,yengem hepsi birbirine girdi. büşracım sonra yanıma geldi gülüştük biraz ....
tam biraz rahatladım derken kardeşimden aldığım haber beni yeniden ağlattı. annem dün hastaneye kaldırılmış migren diye gitmiş ama doktor bile verilen bu kadar ilaca rağmen ağrılarının geçmemesine şaşırmış ben akşam 5 gibi konuştum biraz kendine gelmiş doktor boyunda sinir sıkışmasının da böyle bir ağrıya sebep olabileceğini söylemiş.
kafamı bir türlü toplayamıyorum herşey okadar üst üste geliyor ki bunalıyorum ve Rabbimden sabrı cemilini istiyorum neolur dualarınızı eksik etmeyin.....

Son düzenleme:
ridacım ben ihl mezunuyum ve bundan da gurur duyuyorum... her ne kadar şu anda şekil olarak bunu yaşamasam da ( okulumuzda hocalarımıza ve kendimize iftar vermiştik sonrasında da biraz coşmuştuk :)) malum gençlik :))
demek eşin de diyarbakırlı toprak çekti derle ya ben de diyarbakır da doğdum annem diyarbakırlı bismilden ben de 4 sene diyarbakır hanide çalıştım her ne kadar diyarbakır deyince insanların aklına yanlış izlenimler gelse de diyarbakırı da dıyarbakırlıları da çok seviyorum .. ordaki öğrencilerim o kadar vefalı çıktı oradan geleli 5 sene oldu ve halen görüşüyoruz...
bu arada alanya da benim diyarbakırdaki ev arkadaşım(eşi alanyalı) ve üniversiteden oda arkadaşım var .oraları da görmeyi çok istiyorum ama önce 2 sene karadenizi turlayacağım :)) bazen dünya çok küçük geliyor bana :)
eşimin cezasına gelince özel değil canım; benim eşim ufacık bir haksızlığa dahi gelemiyor ki hemen sinirden deliye dönüyor malum askeriyede kimin haklı olduğu değil kimin rütbesinin yüksek olduğu önemlidir ( eşimle karakol komutanı 3 sene sürtüşüp durdular bir kavgalarında mahkemelik oldular eşim beraat edince iyice hırslandı yakınındakilere "bunu yanına bırakmayacağım" demiş ve dediğini de yaptı ne yapıp edip bir kavga çıkardı ilk yumruğu o attığı halde iki tarafın da görgü tanığı olmadığı için ikisi de hapis cezası aldı ancak o üst olduğu için cezası para cezasına çevrilebiliyor ama eşim ast olduğu hapis yatıyor (
olayın hemen ertesinde 7 gün oda hapsi,tayin istemeye zorlanma, bolu kartalkaya söz verildiği halde bolunun en uzak ilçesinin en uzak karakoluna sürgün ( geçen sene gerçekten çok zor günler yaşadım apar topar ben de taşınmak zorunda kaldım biranda çok sevdiğim bakıcı ablamdan, arkadaşlarımdan, öğrencilerimden, kaloriferli birevden ayrıllması (özellikle bebekten dolayı) bana ağır geldi depresyona girdim ve bence en kötüsü öğlen eve gelemediğim için yavrumu öğlen emziremedim en çok da bundan dolayı o adamı affedemiyorum ve hakkımı helal edemiyorum maalesef ( hele şimdi bir de bu hapis cezası kabuk bağlayan yaramı kanattı (

slm canım..ihl mezunlarına her zaman imrenmişimdir..RABBİM bildiklerimizle de amel etmeyi nasip etsin hepimize..eşinin durumunu aslında zamanında anlatmıştın, geçen yıl neler yaşadığını hatırlayabiliyorum..ben de benzer durumlardan dolayı işimi kaybettiğimden bahsetmiştim..ben de hakkımı helal edemiyorum o insanlara..ben davamı kazandım, yargıtaydan sonuçlanmasını bekliyorum..işe iade çıktı ancak başkan istemezse tazminatımı verip işe almama hakkına sahip..ne kadar adaletsiz bir durum..mahkemede haksız yere işten çıkarıldığıma karar veriliyor, işe iade davasını kazandığım halde işe iade almama hakkı veriliyor işverene..ne garip bir mantık..
kadrolu işimden, emekliliğimden, çocuklarımın ve kendi geleceğimden feragat edip; 20-25 bin tl lik tazminatla defteri kapatıyorlar..neyse başınızı ağrıtmak istemiyorum..ben de haksızlığa tahammül edemeyenlerdenim..Allaha havale ediyorum bu insanları..

demek sen de diyarbakırlısın arkadaşım..eşim ve ailesi çok iyi insanlar..diyarbakırlılara özellikle yaşadığım bu şehirde pek iyi gözle bakmıyorlar..hatta kürt kökenli biriyle evlendiğim için dışlandığım da oldu..ama umurumda bile değil..İLK ırkçı ŞEYTANDIR bana göre..bilirsiniz..Ateşten olduğu için Topraktan yaradılan ilk İNSAN Adem A.S ı karşısına aldı..secde etmedi..dinimizde ırkçılığa yer yoktur.."Acemin araba arabın aceme üstünlüğü yoktur...üstünlük takva iledir..inanıyorsanız üstünsünüz" buyuruluyor.. eşim çok inançlı bir insan..üniversiteden sonra başörtümü istemeyerek de olsa çıkarmıştım..başörtümle iş bulamadığım için..ama tavizler tavizleri doğuruyor derler ya doğru..bir türlü örtünemedim sonrasında..eşim askerdeyken de onun sayesinde tekrar örtündüm..

bu arada yolun düşerse beklerim fakirhanemize..
elifcim gelmeyi planlıyordu bakalım ne zaman gelecek..hepinizi bekliyorum arkadaşlar..hava zemin saha tüm şartlar oluştuğunda; sizleri misafir etmekten onur duyarım..

diyarbakır denince bir de; gizem gelir aklıma..arkadaşım nerelerdesin yahu..arkadaşlar gizem nerelerde bilen yok mu?

yasemin..hemşehrim nasılsın, mert ve mahmut nasıl..işler nasıl..neler yapıyorsun..hele deyiver..
derya..hatice ceren nasıl..nerelerdesiniz yahuuuu
ebru (face'de görüşüyoruz) yunus emre pek tatlı 40 bin kere maşallah...
(maşallah la guvvete illa billah) (kesin nazarı önleyen bir dua tavsiye ederim hepinize arkadaşlar)

gökçen....
ışıl..
çiğdem özal..
ervus..
ayperin..doğum nasıl geçti bebiş nasıl..sen nasılsın..nerelerdesin bir haber lütfen
kardelen
tuğbaaaa..(facede görüşüyoruz)..hamilelik iyi gidiyor sanırım..
aozl
hatırlamaya çalışıyorum..hatırlayamadığım tüm arkadaşlarımı tekrar buraya bekliyorum...hepinizi öpüyorummm

ridacım sağol canım bende sizleri seviyorum..bende gelmek isterdim ama sanırım antalyadasın ben kocaelideyim biraz uzak ama nasip diyelim geçen anneme bi kadın geldi anem tanımıyo komşusunun arkadaşıymış ben kadını tanıdım kardeşimin ilkokul arkadaşının annesiydi hiç değişmemiş kardeşim 4 .sınıftaydı bende 6.sınıfta kahvalyıya gidiyoduk onlara kadın hatırlamadı beni ..kaç sene olmuş...belki bizde bi yerde buluşuruz..canım alperinin çiş konusun agelince oda daha lazımlığa oturmuyo bu gidişle oturcağada benzemiyo 2 kere çişim diyo 2 kere altına yapıyo bakalım ilk günlere göre daha iişimdi ..

selmacım sen nerelerdesin regl olmadım diyodun oldunmu merak ettim..elacım nasıl

kadercim annene acil şifalar diliyorum inşallah bian önce iyileşir..
buraya gelmeyen arkadaşlara bende sitemliyim insan bi mrb der çıkar iyimi hastamı merak ediyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…