2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tülaycım geçmiş doğum gününüz kutlu olsun daha nice yaşgünlerini kutlarız inşaallah kaydirigubbakcemile3

mrb ben murgizin annesiyim murgizin p c bozulmuş yenisini alıncaya kadar giremiyor selamları var

merhaba kızlar kimse yok mu???
hava güzel tabi kim durur ki evde bizden başka:))
ilçeyi beğenmiyordum şimdi köy yerinde iyice sıkılıyorum iyi ki KK var
:enbuyukkk:

merhaba kızlar..
helinim neden köydesin tatil de misin aslında yaz geliyor bizim ufaklıklar için en iyi yer köy olsa gerek...
bende ela yı götüreceğim kastamonu ya orda köyde de evimiz var atıcam bahçeye ohhh...ama birde yürüse....
burası felaket sıcak kızlar evden dışarı çıkılacak gibi değil...ela yı kolsuz penyelerle tutuyorum evde...
burnu akıyor ama kalın giydirsem bunalıyor şaşırdım vallahi...gece sorun zaten üstünü açıyor..ince tulum almayı düşünüyorum siz bu konuda ne yapıyorsunuz?
bu hafta hep evde kaldım gibi birşey oldu eşimin sürekli görevi çıktı...dünde nöbetçiydi..sabah geldi şimdi evde ama akşam yine gidecekmiş...
şu askerliğimiz bir bitse...istanbul u çok özledim evimi düzenimi....
rida gizem eda gökçen ebru nerelerdesiniz....yaz geldi gittiniz değil mi gezmelerea.s.

tüm arkadaşlara hayırlı günler temenni ediyorum ve ilk doğum günlerini kutlayan arkadaşlarımın bebişlerine hayırlı uzun ömürler diliyorum..nice yıllara inşallah.. uzun zamandır giremiyorum bilmem biliyor musunuz başıma gelenleri...iş değişikliği yapıldı bu nedenle verilen görevi kabul etmedim ve raporlu izne ayrıldım..bugün döndüm..haftaya da oğlumun sünneti olacak..
annemlerle ve teyzemle aynı binada oturuyorum biliyorsunuz..dedemin kanser olduğunu ve tedavi gördüğünü öğrenince annem ve teyzem memlekete gittiler..muhammede teyzemin kızı bakıyor şu an..ama onun da dersanesi var ne yapacağımı bilmiyorum..amcamın kızı da uzakta oturuyor..o da evde hazırlanıyor üniversiteye..zaten eşimin askerliği süresince yanımda kaldı kızcağız..şimdi de oğluma bak nasıl derim bilmiyorum..iş derseniz kadroluyum...şu krizde inat edip işimden de olmak istemiyorum..bugün savunmamı vermeye hazırlanıyorum...hayırlısı bakalım..geçmişe bakmak pek mümkün olmadı..zaten çok sıkı bir hava esiyor burada..boş bir bilgisayar buldum ve size bi kaç şey karalımak istedim..hepinizi özlüyorum..bebişlerinizi de öpüyorum..kendinize çok iyi bakın..unutulmuş değilsiniz..gökçen, gizem, ebru, elif, yasemin, ebru, derya, selma, totsak, enesin annesi, hümeyra, gülhan...adını sayamadığım tüm arkadaşlarıma selamlar..

canım eşim asker bolunun gerede ilçesindeydik eşim bölük komutanıyla sürekli sürtüşme içerisindeydi kaç defa mahkemelik oldular çoğunda eşim beraat etti ama en son yumruk yumruğa girişince kendimizi bir oldu bittiyle bolunun en uzak ilçesinin en uzak köyünde bulduk, ben de görevlendirmeyle apar topar okulumdan, arkadaşlarımdan, evimden(ki çok sevmiştim evimi) ablam kadar sevdiğim bakıcımızdan ayrılarak köye geldim. ilk zamanlar alışamadım, depresyona girdim ama şimdi iyiyim çok şükür.ama hala zorumuza gidiyor bu şekilde gelmek.normalde bu sene tayinciydik karakol değiştiğinden tayin de ertelendi of ki of anlayacağın üstelik orda ayda 3 dört nöbet canımızı sıkıyordu şimdi 9 -10 nöbet -tatlicadiarzu-

inanmıyorum canım çok üzüldüm ve sinir bozucu bir durum aynı zamanda da...
buna benzer bir olay bizde yaşadık eşim doktor ve asker şimdi mardin deyiz yanındayım bende izne ayrıldım bebeğimden...10 gün bir yere gönderiyorlardı görevlendirme üç defa arka arkaya eşim gitti eşim uzman doktor olduğu halde...en son gidişi bizi çok koymuştu çünkü öbür dru göndereceğini söylemiş.ama işlemleri yapmadığı için eşim gitmek zorunda kalmıştı...eşim birde tugay komutanına durumu anlattığı için üzerine birde savunma gibi bişeylerle uğraştıyani o duyguyu çok iyi bilirim ama sizin durumunuz çok daha zor olmuş yaa. allah yardımcınız olsun canım yaa...

kızlar ela beni çıldırtacak bugün bütün gün sadece uyuduğu 20 dakika...o kadar zorlaştı ki onu uyutmak...hadi uyuttum niye bu kadar kısa uyuyor deli olucam ya...bana bir yardımmmm.....
rida ille bir zorluk ille bir dert çıkıyor işte insanın hayatına deden için allah acil şifalar versin...inaşallah sende muhammete güzel bakacak birini ayarlayabilirsin canım..

canım şu çocukları bir anlayabilsek her şey ne kadar güzel olurdu :))) helinin uykusu gayet iyi de bir de biraz yese ( inşaallah senin kızın da uykusu en kısa zamanda düzene girer canım.
bu arada mardin merkezde misin? mardin benim memleketim, daha doğrusu babamın doğduğu yer. memeleketim olduğundan mıdır bilmem ama mardin bana mistik gelir, bambaşka bir boyuta gemişim gibi gelir. enson tam 4 sene evvel diyabakırda çalışırken öğretmen arkadaşlarımla 19 mayıs tatilinde gitmiştim. oraları fırsat buldukça gez gerçi şimdi kavruluyordur ama özellikle midyatı tavsiye ederim gerçi eşin asker olduğu için beraber bir yere gitmeniz sıkıntı olabilir : (( burada çocuğumu yarım saat ötedeki ilçeye aşıya götürmem bile problem ya ( sabır diyorum :çok üzgünüm:
bu arada tüm bebişlerimizi sımsıkı, muçuk muçuk öpüyorum (anneler kızacak ama :))) )

canım çok sıcak burası evet yanıyoruz cayır cayır...
burası çok güzel ben seviyorum zaten bu tarafları daha önce de diyarbakırda çalışmıştım...
eski mardin e bayılıyorum özellikle...ama işte bebekle ne kadar gezilir sende tahmin edersin...erkek kardeşim geldiğinde gezdik midyatı hasankeyfi...tek kalimeyle harika...ama eşim gezdirmiyor evdeyiz hep gidersek bir eski mardin e.
bakalım babam gelmeyi düşünüyor o gelirse kesin gezeriz..
uyku sorunumuz fena gece zaten çok sık kalkıyor gündüz de uyumayınca benim cinlerim tepeme çıkıyor artık bakalım bugün ne yapacak çok merak ediyorum...

selam kızlar....ridacım canım dedene acil şifalar diliyorum...muhammetede iyi bi bakıcı bulabilirsin inşalah zor dur eminiim..elif derya şıl diğer göreömediğim arkadaşlarım nerelerrdesiniz..alperende kucağımda zor yazıyorum ...helinim selmayla sizin işinizde zor valla ..kızler sizleri ve bebişleri öptüm kendinize ii bakın...

gülhancım gerçekten selmayla işimiz zor. Aklı olan ya askerle evlenmesin ya da benimki emekliliğine az kalmış biriyle evlensin:)) tek avantajım 20 yılda emekli olmaya hak kazananlar grubundan olması.2 senemiz kaldı. ben ki vakti zamanında hiç işim olmaz askerle diyen birisiydim. gerçekten de hiiiiiç işim olmadı askerle -tatlicadiarzu-
selmacım sen ne zaman çalıştın diyarbakırda. ben 2001-2005 arası hani ilçesindeydim.
gülhancım bu arada kaç zamandır yazacam hep unutuyorum.Kocaeli benim ikinci memleketim. babam 39 senedir izmitte, babam geldikten 5 sene sonra da annem de gelin gelmiş. ızmiti çok seviyorum, eşim de beğeniyor izmiti. dua ediyorum inşallah izmite yerleşiriz. haftasonu yine izmitteyim süt oğluşumun(kız kardeşimin oğlu) doğum günü var. anlayacağınız iki kardeş 15 gün arayla doğum yaptık. zavallı annem bir o yana bir bu yana gidip duruyordu. :bbo
burda adını sayamadığım tüm annelere kucak dolusu sevgiler

canım bende 2002 ve 2003 te diyarbakır daydım..bismil ilçesindeydi okul ama biz merkezde oturuyorduk...aynı dönemlerde diyarbakır daymışız yani..
canım benim eşim asker değil yani işi askerlik değil allah a şükür...haziran da bitiyor askerliği inş...evt kısa bir dönemde olsa asker eşi olarak ne kadar zor olduğunu görmüş oldum...
bende izmit i çok seviyorum ya..adapazarında çalışırken her hafta sonu gider gezerdik...özellikle balık teknelerini özledim onlarda balık yemeyi...gülhan cım sen bizim yerimize gidersin gezersin artık...
herkesi öpüyorum...

selmacım sen de benim memleketlerimi iyi geziyorsun anne tarafım da bismilli :) eğer sen de benim gibi çok gezenlerden birisiysen kesin ofiste ya da best kafede karşılaşmışızdır:)) haftasonları diyarbakıra kaçardım kuzenimle beraber diyarbakırın sokaklarını karış karış gezer hem de sırtımda sırt çantasıyla sonra da ya han kapısı (tatlısesten sonraki sk.ta) ya da best kafede yorgunluğumuzu atar sonra eve girerdik yengem adımı uçurtma takmıştı:))))))
of offf avare avare gezdiğim güneri özledim yaaa

nasıl özledim diyarbakır ı bak iyice depreştirdin...besti nasıl bilmem evimiz ofisteydi zaten.. o kadar yol yapıp okula gider gelirdik akşamda eve girmezdik geziyoruz diye:))ne enerji doluymuşuz şimdi nerdeeee((
evlenmek bir şey değilde çocuk çok şeymiş...çocuk kadar insanı bağlayan birşey olamaz herhalde...ama onlarsızda olmaz allah eksikliğini göstermesin hiç...

aaaaaaa
insan ofiste oturur da best kafeyi bilmez mi kız,aşkolsun. AZC plaza var ya onun ikinci katı. Diyarbakır'a gidersen bir git. klas, nezih ve şık bir yer tavsiye ederim en azından bizim zamanımızda çok iyiydi.4 sene oldu oradan geleli ama o kadar çok özlüyorum ki oraları oradaki öğrencilerimi.
biz fırsatını bulsak yine gezeriz de dedim ya ilçeye aşıya götürmemiz bile mesele (

canım bilmez miyim derken çok iyi biliyorum demek istemiştim...tabi ki güzel bir restoranttı... kahve içerdik her gidişimizde ve fal bakardık...ne komik olaylar yaşadık bu yüzden hatta...
anıt kafe ve rengine giderdik müzik dinlemeye... müzikleride çok güzeldi...birde son zamanlarımda portakal kafeyi keşfetmiştim. ordan bir grup arkadaşım olmuştu gazeteciydi sosyoloji mezunları da vardı çok güzel tartışmalar yapardık...çok arkadaşlarım vardı çok güzeldi herşey...
halaylarınıda öğrenmiştim zaten adapazarında halkoyunları ekibindeydim...dolu dolu geçirdim yani ordaki günlerimi...
bende özledim öğrencilerimi halen beni arayanlar var...
best halen öyle güzel bir yer duyduğuma göre aynı çizgisinde...ya sanırım gidemeyeceğim bende burdayken bir daha gideyim göreyim istiyorum ama...
babam gelmeyi düşünüyor ben d.bakırda öğretmenken bir kere bile gelmedi. bakalım bu seferde geleceği pek inandırıcı gelmedi bana tüm ümidim babam gelirse gezeriz...

hani den de hiç kimse aklıma gelmiyor ki kocaköyde felan vardı arkadaşlarım merkezde çalışan felan ama...

herkese merhaba arkadaşlar..dedem için iyi dileklerinize sonsuz teşekkürler..herşey yoluna girer inşallah..bakıcı konusunda şu an arayış içerisinde değilim kuzenlerim ellerinden geleni yapıyorlar bizim için..kuzenim muhammede bakıyor..diğer kuzenimle birlikte..en azından kendimi bu konuda şanslı hissediyorum..bugün çok değişik bir gündü benim için..(işle ilgili sorunlarım hala çözülmüş değil) kendimi çok kötü hissediyorum..ama vardır her şerde bir hayır değil mi arkadaşlar..
hepinizi seviyorum kendinize iyi bakın.. bu arada arkadaşlar okuyamadım geçmişi ama selmacım ve helincim benim eşim de diyarbakırlı..gizem de öyle..yarı hemşehri sayılırız..bir gün görmek bana da nasip olur inşallah..

ridacım her ne kadar bunu kendime uygulamakta pek başarılı olamasam da ben de aynı düşünüyorum "bizim şer bildiklerimizde hayır hayır bildiklerimizde şer gizlidir" bu sözü çok sevsem de hayatıma uygulamakta zorlanıyorum hele son yaşadıklarımdan sonra... bunu hayatımıza hakkıyla uygulayabilsek ne kadar güzel olurdu. Rabbim sana da hayırlı kapılar açsın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…