2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Gizemim Ulaş çok fena üşütmüş,dün gece mahvoldu kuzumsabahı sabah ettik,burun akıntısı çok rahatsız ediyor,sinirleniyoröksürüğü de cabası:1no2:Bugün ilaçlar iyi geldi herhalde birazcık daha iyi.
Temizlikte yap yap bitmiyor vallahi,ben çamaşırları genelde uzun programda yıkadığım için gece yatarken çalıştırıyorum makineyi,sabah hazırcacık asıveriyorum cnm
Ardacığımı da çok öpüyorumŞeniz

günaydın arkadaşlar, hasta olan tüm anniş ve bebişlerine geçmiş olsun diyorum..
helincim dişiniz hayırlı olsun..bizde görünen bişey yok henüz..ne emekleme, ne diş..ne zaman büyüyecek benim oğlum arkadaşlar...
ama bir an yerinde durmuyor..dün sofrada sürahiye kaç defa uzandı her defasında engelledim..ama bi boşluğumda tuttu döktü halının üstüne..yeni yıkamıştım halıları..;(
çikolata kabına elini soktu ağzına götürdü üzerine sürdü, benim üzerime sürdü yetmedi babasının üzerine sürdü..bunların hepsini bir anda yaptı..Allahım ne hiper akfif bir bebek oldu öyle..oturduğu yerden ortalığı karıştırıyor..amcamlar geldi akşam..yaptıklarını anlatmaya kalmadı..amcamın çayına uzandı ve adamcağızın üzerine kaynar çayı döküverdi..gözleri kızardı, canı yandı ses etmedi..kalktı lavaboya geçti..
kablolara acayip bir ilgisi var..zaptedemiyorum..tv nin fişine, laptopun fişine yapışıyor bırakmıyor..ayaklansa ne yapacağım kimbilir..oturduğu yerden kendini öne fırlatıyor nasıl beceriyor anlamadım..bir de beni görmese ağlıyor, eve geldiğimizde yalnız kalmak istemiyor..beni odada görmesi yeterli kucak filan istemiyor..oturtuyorum kendi kendini eğlendiriyor..ama geceleri uykusuz kalıyoruz..uyumuyor..saat başı uyanıyor neredeyse..

ulaşın annesi, adını hatırlayamadım canım yaa seda mıydı eda mıydı karıştırdım..geçmiş olsun canımmmm yavruşunu ve seni öpüyorum..sağlık günler diliyorum size..
bir de resmi değiştir de oğluşunun son halini bir görelim değil miiii

arkadaşlar bizim personellerden 2 yıldır kanser tedavisi gören bir arkadaşımızı dün akşam kaybettik..belediye önünde tören oldu..insan çok garip oluyor..ALLAH rahmet eylesin..yaşı henüz 37 imiş..ve iki çocuğu varmış..ateş düştüğü yeri yakıyor..

Hasta olan annelere ve bebişlerine çok geçmiş olsun arkadaşlar..Havalar bi garip gidiyor insan ne giyeceğini şaşırıyor..Bende dün çok hastalandım hem grip hemde regl oldum akşam..Bacaklarımın ağrısından yürüyemedim ağlamamak için kendimi zor tuttum ama bir önceki grip oluşumdan tecrübe edindiğim için hemen antibiyotiğe başladım..Yoksa geçmiyor zaten..Ankaranın havası da malum o kadar kuruki ve kirliki nefes alırken insanın ciğerleri acıyor.

Size tavsiyem bebeğiniz öksürüyorsa (aynı şey sizin içinde geçerli) sakın öksürük şurubu kullanmayın.(daha öncede söylemiştim sanırım) Çünkü vücut öksürükle mikropları kendinden uzaklaştırıyor. Ben öyle bir hata yaptım ve öksürük şurubu kullandığım için hastalığım şiddetini artırmıştı. Onun yerine emziren annelerinde kullanabileceği asist diye toz yada hap tabletler var..Bunlar başta öksürüğü artırıyor ama sonra vücut kendini toparlıyor. Doktor oğlum içinde bana peditus şurup vermişti..Peditus şurupta sadece 5 gün kullanılabiliyor.

Benim oğlum geri geri gidiyor ama hala ileri gidemiyor artık yattığı yerden kalkıp oturabiliyor ve sürekli oyun oynamak ona buna saldırmak istiyor..veee hala diş çıkarmadı. Sanırım çıkaracak ama ne zaman bilmiyorum.

Ya arkadaşlar ben oğlumun üstünü hiç örtemiyorum çok sıcaklıyor illede üstünde ince birşeylerle uyumak istiyor ama gece kalktığımda yüzü ve kolları soğuk oluyor.. Önceden kundak gibi hafif sarıyordum ama artık onu da istemiyor..Acaba ben çok üşüdüğüm için onunda üşüdüğünü düşünüp üstünü çok mu kalın örtüyorum diye düşünüyorum odanın içinde derece olmadığından ısıyı pek anlayamıyorum..

Ridacım herşey insanlar için işte..

Hangimiz ne kadar yaşayacağımızı biliyoruz ki ama buna rağmen çocuk sahibi oluyoruz hayata tutunmaya çalışıyoruz. Ve ölüm genç yaşlı çocuk diye ayrım yapmıyor. Ama insan ölene değilde (çünkü yaşamakta bazen çok yorucu olabiliyor) geride kalan çocuklarına üzülüyor. Kimse insana kendi annesi babası kadar şefkat gösteremez koruyamaz. Allah tüm anne babalara hayırlı uzun ömürler versin evlatlarına faydalı olsunlar İnşallah..

Ama bizler inançlı insanlarız her işte yaşanan herşeyde bir hayır mutlaka ki vardır.

Ölen arkadaşınıza Allah rahmet eylesin canım..İnşallah çocuklarının kaderi çok güzel olur yüzleri hep güler.

günaydın mayıs anneleri...
nasılsınız..
ebru cum aynı dert bizde de var ela hep üstünü açıyor konumunu değiştiriyor nasıl yattığını bir görseniz..tulum aldım onu giydirdim onunla rahat edemediği için hepten uyumadı.. bende ne yapacağımı şaşırdım ince tulumlardan mı alsam diyorum en azından ince de olsa bişey olmuş olacak üstünde..

ebrucum teşekkürler, Allah geride kalan acılı ailesine sabırlar versin..
benim oğlum da üzerine açıyor, örtemiyorum bir türlü, örtünce de saçları terden ıslanıyor..vücudu nemleniyor.
selmacım ben tulum giydiriyorum..faydasını gördüm ama bazen kucağımda uyuyuveriyor..giydirmeden yatırıyorum işte o zaman buz kesiyor elleri yanakları..dikkat etmek gerekiyor aslında..alanya da soğuk şu sıralar..dağlarda kar var onun soğuğu bizleri üşütmeye yetiyor, Allah sizlere sabırlar versin..

minikelam ve ebru ben kuzuma uyku tulumu giydiriyorum azizbebenin fiyatı 35-40 tl ama verdiğim paraya değdiyani.. ilk önce çok pahalı bulmuştum ama alıştırdım herhalde. çünkü pamuklu kesinlikle terletmiyor. elyaf yada silikon yok içinde. tavsiye ederim

Allah rahmet eylesinridacım. sen nasılsın bu arada kuzun iyi mi..

haice ceren üstten 4 diş birden çıkarıyor. ve kocaman ve ayrıklar...

sanada merhaba ulasedacım. biz eve giresiye saat 10 oluyor zaten o satten sonra gürültülü ev aletleri çalıştırmak yasak.. zaten duvarlar ince konuşulsa duyuyoruz.. bizim konuştuklarımızda duyuyluyor tabi.. bi pazarım var ne yapacağımı bilemiyorum
benimde iy ibir temizlik yapmam gerek, perdeler yıkanacak banyo külli elden geçecek ve tabi mutfak.. ve diğer odalar..... offfff

murgiz geçmiş olsun diyeyim. deyip demediğimi hatırlamıyorum çünkü...

mrb selmacim benim oglumunda ust dislerin arasi cok acik yandakiler cikinca birlesir sandim ama birlesmedi ayrik duruyo minicik oglum boyle kotu yaramaz cocuklara benziyo:jeyyar:
yok kız bizimkilerin dişleride öyle birleşirler umarmı merak etme

merhaba kızlar uzun zamandır uğramıyordum
hasta olan bebişlere şifalar dilliyorum
dorukta bugün huysuz peditus verdim biraz yatıştı yanlız şurup içmek işkence zor içiriyorum ya
sizede geçmiş olsun ervus cum

geçmiş olsun canım bizde de aynı şikayetler vardı ama nedendir bilmiyorum tahlil yapmadı dr 10 tane iğne verdi şimdi ii
nerdesin kız sen...kuzun dah aiyidir umarım

kıyamam size yaaa.. Allah tez zamanda şifanı versin iyileş canımda gelir tekrar kuzucukların.. ilk ayrılığınız tabi üzülürsün..

2 çoçuğu olan benden 2 yaş büyük kuzenim teyzemin kızı troid kanseriymiş ne diyeceğimi bilmiyorum tedavi süreci varmış

geçmiş olsun. çıkmadık candan ümit kesilmez.. tez zamanda şifa versin rabbim

ebru, canan, saadet, gülhan, enesin annesi, selma, gökçen, seda, helin, totsak, rida, minikelam, ve herkese merhaba

Herkese kucak dolusu sevgilerrrrrkaydirigubbakcemile5
Annemdeyim bir süre,yazamasamda sık sık her biriniz aklımdasınız.Sürekli kim ne yapıyor merak içindeyim.Herkesin bebeği iyidir inşallah.Hasta bebişlere acil şifalar diliyorum,Allah bebişlerimizi korusun.
Yakınları hasta olan arkadaşlar çok geçmiş olsun.Rida sanırım senin bir arkadaşın vefat etmiş.Başsağlığı diliyorum.
Elif umarım sende daha iyisindir artık.Çocuklarda iyidir inşallah.
Yazamasamda bir süre fırsat buldukça görüşürüz.
Hoşçakalınyerimseniben

İyiyiz Fundacım bebişlerin hastalıklarıyla uğraşıyoruz malum hava şartları nedeniyle:1no2:Sen nerelerdeydin cnm,hayır olsun ne yoğunluğun vardı,inşallah iyi haberdir.

edacım misafirimiz vardı antalyadan geldiler daha bugün döndüler ben fırsat bulamadım girmeye bide naz çok hareketlendi maşallah inanırmısın tuvalete gitmeye vaktim yok nerdeyse enne enne diye peşimde sen neler yapıyosun canım delikafadulden

vakit darlıgından adını sayamadıgım arkadaşlarım neler yapıyosunuz hepinizi özledim valla bebişler hasta olmuş hepsine acil şifalar diliyorum bundan sonra daha sık girebilicem foruma hepinizi çok çok öpüyorum .nazoşunda slmı var bu arada

inş dahada iyi olur kuzucuk burun akıntısıçok kötü oluyor gece tıkanıyor o zamanda uyuyamıyor perişan oluyor minikler allah kolaylık versin geçmiş olsun ulaşıma
ardanında herhalde üst 4.dişi geliyor iki gecedir yatmıyor yanıma alıyorum en az 1 saat memede kalıyor memedençıkınca ağlıyor yerine koyunca vızılddanıyor yanıma alınca bende yatamıyom çoçukta çok terliyor korkuyorum hasta olacak diye ben hiç uyku tulumu düşünmedim arda ince pijama ile yatıyor yinede terliyor oda ısısı 20 derce civarı oluyor ve çok üstünü açmasına fırsat vermediğinden sorun olmuyor
eda canım bende pazara temzilikçimi çağırdım yaa hiç istemiyorum nefret ediyorum evde temzilik olunca çamaşırları ben hiç bekletemiyorum makinada hemen kokuyor bende akşam yıkıyom bitmesini bekliyorum uzun programda yıkıyom bende

canım daha dur daha dur bu günleri arayacaksın demedi demekaydirigubbakcemile3gerçekten gitgide yaramaz oluyorlar arda biliyodun çom hareketli vede yaramaz ben sürekli peşimdeyim valla yerde yalnız 1 dk bile kalamıyor sürekl bir yerlere tırmanma peşinde bişiyi karıştırma peşindekafamçokkarıştı,dişide çıkmamış senle ebrunun bebşlerinin devitaminşi veriyosunuz değilmi unutmayın lütfen:lepi:
buarada başın sağolsun allah rahmet eylesin

derya canım sağol geçmiş olsun dileklerin için
funda nazoş seni yoruyor bide misafir üstüne gelmiş kolay gelsin
bugün gülhan elif gökçeni göremedim neyse iyi geceler

cnm cok gecmis olsun simdi nasil ulas umarim daha iyidir.burnu tikaninca cocuklar cok huzursuz oluyo gercekten ben pompayla cekiyorum sonra damla damlatiyorum<tuzlu su baya rahatlatiyo cnm dene istersen

gizemcim sen arda icin yurutec kullanniyormusun ,zararli oldugunu biliyorum ama o olmadan hicbisey yapamiyorum malesef uygar sagolsun atom karinca gibi cok hizlilaelaelaelaelae.ben bazen vitamin ilacini unutuyorum ozellikle son zamanlarda ardayi kocaman opuyorum

slm arkadaslar benim evim amerikan mutfak dolayisiyla uygar mutfaktan cikmiyo bugun salonda oyuncaklariyla oynerken hangi arada gitmis mutfaga bide baktim firinin kapagini acmis allahtan firin calismiyodu simdi kara kara dusunuyorum bu cocugu mutfaktan uzaklastirmak icin ne yapabilirim cok tehlikeli gecende bulasik makinasini dizerken gelmis alttan bicak almisti eline babasi yakaladi bide agzina goturuyo herseyi napcami sasirdim .cok dikkat etmeye calisiyorum ama bazen gozden kaciriyo.:uhm::uhm:

derya canım sağol geçmiş olsun dileklerin için
funda nazoş seni yoruyor bide misafir üstüne gelmiş kolay gelsin
bugün gülhan elif gökçeni göremedim neyse iyi geceler

murgizcim valla çok zor 2 dk vakit yoktu netse gittiler rahatım şimdi sen nasılsın canım umarım herşey yolundadıra.s.

totsakçım bizde aynı şeyleri yaşıyoruz çok muzur oldu nazoş gözüme baka baka yapıyo yapıcagını çok dikkat etmek lazım canım bu dönemde valla allah kolaylık versin annelere :Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…