2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım çok mutlu oldum cevabına canım ben sadece mesaj attım çağrı vermedim iyiki geri dönmemişin benim numaram 505 öğretmen hattı bidaha bakim numarana atarım bi daha mesaj ama artık eve gidince canım çok şükür annemler ben arda hepimiz iyiyiz çok şükür pazartesi dönüyos evimize az kaldı günlerimizsenağlama çok özlüyoruz gurbet çok zor CANIM GERÇEKTEN ÇOK ŞANSLISIN MAAŞAALAH ALLAH DAİM ETTİRSİN,CANIM BİZDE ÖYLEDİR YANİ MEMLEKTTE BABALARA ÖZELLİKLE CEVAP VERİLMEZ ÇOK SAYGI DUYULUR HATALIDA OLSALAR UYARILMAZ FALAN ZATEN SENİN GELİN OLARAK CEVAP VERMENDE PEK HOŞ KARŞILANMAZ eşin o yüzden çok üzülmüştür bencede biraz daha sabırlı ol bişiy deme zaten senin demenle ne değişecek nede senin lafınıda dinler sadece seni ayıplarlara aman gelin laf söylüyo falan diye canım sana tavsiyem çok fazla eşinle bu konuyu konuşmadan eşine ailesini istemiyorum mesajı vermeden mesafe koy sonuçta siz bir ailesiniz sizin özel meselelrinize banyonuza vs karışma gibi bir hakları yok bu gibi meselelerde tavrını belli et konuşarak karşı çıkarak değil ama erkekler ndense karşı çıkılnca inatına yapmıyorlar ahhhhh bu erkekleri anlamak zorlülülülülülü
neyseee canım öpüyorum artık allahın izniyle diyarnbakırdan devam ederiza.s.

canım geçmiş olsun senağlamabol bol su yoğurt ve patates ver canım inş hemen geçer :1hugcanım inan bende şaşırdım artık napcağımı eve dönünce fikirlere devam semn merak etme:sm_cool:

çok şükür ışılcım ben daha şanslıyım tabi daha çok görüyorum ama yinede yetmiyor ya keşke aynı şehirde olsak diyorum bende
tabi canım herkes iyi olsun da sağlıkları yerinde olsunda az görüşelim

oo bebeişler hareketlenmiş maaşallah emekleyen yaramazlıktan cozutan bebişlere
maşallah ulaş ağanın kilosuna boyuna

bugün elifimin kızları gidiyor anneciği ile beraber canım arkadaşım allah sabır versin tez zmanda kavuştursun canım arkadaşım canımmmmmm geçecek inş

Merhaba Arkadaşlar,

Elifcim canım bende seni çok özledim. İnşallah iyileşirsin en kısa zamanda bol bol kalsiyum tableti al..Benim annem toparladı çok şükür. 10 ay olmuştu onunda bacağı kırılalı şimdi iyi Elhamdüllillah..Sende hiç moralini bozma. Hayatta herşey insanlar için..

Ridacım valla senin kayınpeder bir benimki iki çok benziyolar valla birbirlerine.. Bizim kayınpederde bi alem..Geçen evdeki duşun hortumu bozulmuş.. Diyorumki bu tamir edilmez yenisini almak lazım..Yok efendim yaparmış o, ben çok biliyomuşum falan filan..Bende evet çok biliyorum çünkü 1.5 yıl inşaat malzemeleri satan bir firmaya danışmanlık yaptım ayrıca abim ve babamda inşaat işiyle uğraşıyorlar dedim.. Mor oldu tabi..Aklınca dolamış poşeti şimdi yaptığını zannediyo..Neyse kendi bilir..Ben artık hiç konuşmuyorum zaten. konuştukça geriyo adam beni.klava:.Bugünde kayınvalide tutturmuş bebeğin sabah mamasını ben yedirecekmişim çünkü o yediremiyomuş..Böyle bir saçmalık var mı benim oğlum acıktığında yiyen bi bebek..Şimdi zorla onu yattığı yerden televizyon izleterek yedirmeye çalışıyo..O 3 çocuğu nasıl büyütmüş anlamadım..Neyse oğlum biraz daha büyüsün ne yapayım sabrediyorum şimdilik başka çarem yok..Sadece bu da değil bir keresinde oğlum kaka yapmış, görümcede onlarda benimde işim vardı dışarda..Bebeğin altını almadan öylece uyutmuşlar..Ama uyumadan önce bebek avazı çıktığı kadar bağrıyor tabi altı temiz olmadığı için bana telefon açıyorlar durmuyor diye..Bende şaşırdım çünkü öyle huysuz bir bebek değil Allaha şükür..Eve bir geldim ki bebek resmen kokmuş kokusuda üstündeki kıyafete sinmiş..Neden değiştirmediniz dedim..Neymiş BEZ BOŞA GİTMESİN diye değiştirmemişler..Akıllarınca kendilerine yük gelmiş altını değiştirmek bana değiştirtecekler bezini..Böyle bir vicdansızlık olabilir mi ya..Hep aynı şeyi yapıyo kadın bebeğin altında bez saatlerce duruyo..Sonra da milleti bebeği bakıcıya bırakıyo diye eleştiriyo..Allah inşallah oğluma hayırlı bir bakıcı nasip eder de kurtuluruz bir an önce..Ve inşallah bizde Rida gibi bir an önce kendi evimize yerleşiriz..

Dün görümce gelmiş, annesiyle bazı şeyleri konuşmuşlar sanırım..Biliyorsunuz ben uzun zaman ev alabilmek için para biriktirdim ama benim kayınvalide ve kocam "hayatımızda hiç arabasız kalmadık" diye bana araba aldırdılar o parayla. Şimdi ev almamız gerekiyo ama kayınvalide diyoki "ben size para falan veremem iki kızım daha var onlar razı olmaz" falan filan diye..Kadın benim para harcanırken zevkten dört köşeydi. Ama kendi parasına gelince cimrinin önde gideni..Neyse görümcede diyoki akşam bana üstü kapalı "ebru çok para muhabbeti yapıyosun ben tüm paramı kocama harcıyorum çok mutluyum bilmem ne, " Ulan sanki ben pavyonda yedim hayret bişey..Benim paramda kocamın keyfi için harcandı..Üstelik o kocasına iki uyduruk gömlek aldım diye havalara giriyo ben araba aldım ama yinede kıymetimi bilen olmadı. Yine köpek muamelesi gördüm. Doğum yaptığım gece yanımda bile kalmadı kocam..Bir arkadaşım "madem evini de arabayı da sen kendin alacaktın niye evlendin salak mısın" dedi bana Kaç gündür bunu düşünüyorum..Ama söyledim ya artık lafımı esirgemiyorum çat çat söyledim herşeyi..Kalkmış bana "geçmişte yaşama artık olan olmuş önüne bak kocan için daha çok fedakarlık yap" diyo bana..Oldu bende milletin enayisiyim ya bana hiç değer vermeyen kocaya ömrümü adayacaktım..Valla artık herkes bana ne verirse benden onu alır..Vermiyorsa alamaz!!! Sanki dünyaya gelen herkes benim kayınvalidenin çocuklarına hizmet etmek için yaratıldı hayret bişey..Biz insan evladı değiliz heralde

benimminikelam,

Canım arkadaşım bebeğine portakallı balık yağı içir yada polivit. Onlar iştah açıyor. Bir de bana doktor söylemişti ve kendi oğlumda da gördüm bebekler tatlılardan ziyade tuzlu şeylere daha meraklı oluyolar..Sende haşlanmış tavuk yada et suyuna az tuz atıp ondan çorba yapıp içirsen belki hoşuna gider..

cnm allah sabir versin sana bu tip insanlara ne yaparsan bos valla agzinla kustutsan yaranamassin.en iyisini yapiyosun yoksa dahada ustune gelirler.umarim biran once evinize tasinirsiniz ve rahata kavusursun cnm

hayret ve dehşetle okudum ebru cum...
peki sorsaydın bez ne zaman boşa harcanmamış olacakmış daha ne yapınca değiştireceklermiş bezi tövbe yaa..
zaten iyi olursun değerin bilinmez bunu anladım ben..
bundan sonra paranı için sindiği şekilde harca hatta gizli birikim yap derim ben..
veee en kısa zamanda kendine evine geçersin inşallah çekilmez ya öyle bir evde olmak her dakika gerilir insan birde bebeğin var(
allah tan bebeğin uslu maşşallah maşşallah öbür türlü olsaydı bakacaklarmıydı ki??

kızlar selam.eltim hastaneden çıktı ve memlekete gitti.durumu iyi şükür. eşim de göreve gitmiyor.iptal edildi.çok mutluyum. herşey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı şükür ki..

ridacım artık çalışmaya başladım oyüzden pek takılamıyorum burda.kuzey iyi canım.muhammed de iyidir inşallah. iyi dileklerin için sağol.
ebrucumideryacım,tüm mayıs anneleri hepiniizi kocamn öpüyorum..
fırsat bulursam yazarım tekrar..

Merhabalar.Kızımın damakları kabarmaya başladı.3 4 gündür iyiden iyiye huzursuz.Gece uyuma tarzımız da değişti.Önceden yanına uzanırdım o da elimi tutardı ninni söylerdim uyurdu.Şimdi kucağımda sallayarak ninni söylüyorum.Güç bela uyuyor. Bu diş ne zaman patlar?

Gizemcim ,dedigin gibi biraz once annemi ve kizlari ugurladim..Beni havaalanina goturmediler.Ayrilmasi daha zor olacakti..Ama evden de pek farki olmadi...ESim tam yola cikiyor 500 mt gitmeden donuyor,cocuklari bir daha opeyim diye..3 kez dondu..Ama insan doyamiyor ki..1 kerede telefonla konustum..Mercan bana ANNE CANIMM,SEN BENIM CANIMSIN NE OLUR AGLAMA DIYO,SOZ BEN KIMSEYI UZMIYCEM ORDA DIYOR..Zaten bogazimda dugum dugum olan gozyaslarimi tutamiyorum zaten...Ayagimi kirali 1 ay oldu tam 9 kilo verdim..Simdi ne kadar eririrm bilmiyorum..

Biliyorum bundan baska care yoktu.Ama allah hic bir arkadasimi evladindan ayirmasin..Beni calisan anneler daha iyi anlayacaktir...Insan 1 gun bile dayanamiyor evladinin yokluguna

Ebrucum yazını sinirlerim bozularak okudumÇok üzgünüm çoookBebeğin arada kaynayıyor ikinizin inatlaşmasında,sana olan sinirini,inatlaşmasını bebeğin çekmesi tahammül edilemez ve bu çok tehlikeli.Şunu unutma ki sen onu dünyaya getirmeyi düşündüğün an,ona iyi bakacağına söz vererek dünyaya getirdin ve sen aklı başında bir insansın.Herşeyden önce çocuğun sağlığı,beslenmesi ve temizliği hayatında öncelikli olmalı.Annen neden bakmıyor bebişine:bbo:

Ah cnm ah kalmışsın bi başına :bbo:görümce bi taraftan,o ,bu bitaraftan:1no2:Mal,mülk tabii ki iyi bişey ama,senin yaşadıklarını ben asla kabul edemem,etmiyorum da zaten.Hiç kimsenin beş kuruşunu yada yardımını istemem,almıyorum da zaten.Çok iyi insanlar ama benimle konuşmaları bile çok farklı.Mesafeyi çok iyi ayarlamak lazım kanımca.Allah yardımcın olsun cnm.

Elifcim Allah kavuştursun.

Selmacım nasılsın cnm,gelin kızım iyidir inşallah.Geçtimi cnm ishali?Ulaşta grip oldu maalesef:1no2:.Dün gece bir kustu kuzum,bugünde burnu akıyor.Bugün hemen karantinaya aldım,sıcak tuttum,ılık su içirdim ve dolven verdim ateşide olmasın diye.O gün doktor kontrolünde kilosunu ölçmek için soyduklarında üşüttü herhalde.İnşallah tez zamanda iyileşirler cnm,seni ve gelinimi çok öpüyorum,sağlıklı günler diliyorum arkadaşıma.s.

günaydın kızlar.. herkese iyi haftasonları dilyorum. elifcim inşallah en kısa zamanda kızlarına kavuşursun.. ayrılmak çok zor gerçekten ama sizler için en iyisi buydu.baya zayıflamışsın canım ya. dikkat et ama bu çok sağlıksız. sonra iyileşmezsin. güçlü olman için iyi beslenmen lazım.

kızlar sohbetlerinize hasret kaldım. okulda boş zamanım olsa hemen nete takılcam ama olmuyor. evde de işten ve kuzeyden fırsat yok.
umarım herkes iyidir. öptüm annişleri ve bebişleri..

ALLAH kavuştursun canım. hergün konuşursun. ama napcan tatlım ya ayağın iyileşmeden onlar rezil olacaklardı birde o açıdan düşün. ayağın ne zamana düzelir miş.. bir bilgi veriyorlar mı. kendine iyi bak

gökçencim merhaba nasılsın iy imisin

ebrucum yazdıklarını okudum. vallahi iy isabrediyorsun eşinin ailesine.. şahsen ben kendimi düşünemiyorum aptallaşırdım...
diğer kızla herkese merhaba totsak, benimminikelam,ulaseda, gökçen, mercam, meram, ebru, canan, rida, saadet, adını saymayı unuttuğum herkese merhaba iyi haftasonular diliyorunm kuzunuzla.. malum ben çalışıyorum yine bebebğim yanımda değil...senağlamasenağlamasenağlama

merhaba kızlar...
eda cım geçmiş olsun ulaş ıma inşallah kısa zamanda iyileşir.. ela nın ishali düzeldi gibi ama dün gece fena kustu yatak yorgan battı..ve bütün gece huzursuzdu uyutmadı bizi sabahta kahvaltı pek yapmadık...allah şifa versin hepsine...bende seni ve ulaş ımı öpüyorum kocaman..:)))
gökçen yoluna girmeye başlamış hayatın...sevindim inşallah kısa zamanda ev işini bakıcı işini halledersiniz...
elif canım allah sana sabır versin ve acil şifa versinniçim bir hoş oldu yazdıklarını okuyunca canlarım benim ya ne zordur onlar için şimdi annesiz olmak((
derya cım bugün cumartesi sen çalışıyorum demişsin ne iş yapıyorsun canım eğer hafta sonu da çalışıyorsan ne zor olmalı(
lepiska cım dişi çıkıyor ve maalesef bikaç gün sürer maalesef( ne zordur şimdi senin işin ama dişi çıkınca eski düzene döner:)

selmacim gecmis olsun cnm ela ya .uygarda cok kusuyodu hastaliginda hastaneye goturmustuk mide gribi demislerdi dikkat et istahi yoksa da zorlama cnm.cocuklar hasta olunca insanin hicbiseyde gozu olmuyo cnm ama bunlar gecici.vucut direnclerinin kuvvetlenmesi icin hastalik sart malesef elayi kocaman optum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…