2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Elif TR ye gelince bana gelmezsen çok kırılırım bak komşuyuz nede olsa

Gizemcim resimlere bayildimmmmmmm.Supersin arkadasim yaaa.Ben dogumdan sonra kendimden nefret eder oldugumdan benim hic yeni resmim yok senağlama Genelde ayna karsisinda bile kendime bakmiyorum artik ama mercanin dogumundan sonraki resimlerinden koyarim..Bu arada evine de bayildim .Allah gule gule ve huzurla oturmayi nasip etsinnnnn.
Canancim gelirsem sana ugramazmiyim hic...Zaten ben cig kofte hastasiyim...Buralarda bulamiyorum tabi yapan arkadaslar var ama hic cagiran yok...Oraya geldim mi nerdeyse hafta da 2-3 kez sizin orda meshur bi cig kofteci var ben ordayim....Bak simdi kendi kendime canimi cektirdim..Offf OFF ne olacak benim bu pisbogazligim ,bu gidisle kilo milo vereme ben..Az once mercanla cizgi film izliyorduk..Orda bi hamburger gordum Aklima levnetin girisinde hemen sinemanin altinda kralburger var ,o geldi ..Cidden cok guuzel yapiyorlar..Hamburger ulkesinde yasiyorum ama burda degil kendi ulkemde yiyorum...Benim turkiyey gelem zamanim gelmis..Aklima kotu kotu seyler geldi,kokorec gibi...Neyse ben giidp biseyler atistirayim yoksa aserer gibi olacagim

günaydın kızlar ...gizemcim geçmiş olsun canım gerçekten bende merak edenlerin arasındayım ama fazla umudum yok gerçi herşey kısmet bekar görümcem var bu ralar sözlicez gibi bişey isteyenlerin evine gittik damadın teyzesinin gelini ilkokul arkadaşım çıktı.)) kırk yıl düşünsem aklıma gelmezaradn kaç yıl geçmiş yani nasip ummadığımız bir yerde karşılaşırız belki bebişleriniz e siz öpüldünüz:))

Günaydın arkadaşlar :))

Gizemcim gerçekten çok tatlı çıkmışsın :) Benim profil resmimde siyah saçlı halim var..Gerçi facebookta da resimlerim vardı ama bu aralar kapattım facebook'u çünkü beni çok oyalıyor..Bi merakla giriyordum hergün..Sınav geçince açarım yeniden oraya oğlumun yeni resimlerinide eklerim bakarsınız..

Elifcim canım ya kıyamam canı kokoreç istemiş :)) Ben kırmızı et yiyen bi insan değilim aslında ama benimde canım daha çok dondurma istiyo hep bu aralar..Gerçi ne bulursam yiyorum ama kendimizi biraz frenlememiz lazım dimi..Aklına yemek geldiği zaman başka şeyler düşün bence mesela ne bilim daha güzel şeyler yada kafanı yemekten daha çok meşgul edecek şeyler. Geçenlerde bi akupunktur uzmanını dinlemiştim televizyonda..Akupunkturla çok rahat kilo verildiğini öğün sayısını 10'a çıkardığını çünkü vücudun yiyerekte enerji harcadığını beyaz peynirin diyette asla yenmemesi gerektiğini (tuzlu ve mayalı gıdalar) söyledi..Aslında akupunktur fena bir tercih değil..Bu arada eşinin eski eşini de kafana takma..Belliki eşinde onu takmamış kurtulmuş ondan :))Tatil içinde olumsuz düşünme herşey güzel geçer merak etme..

Deryacım geçmiş olsun canım..Düşününce halin banada komik geldi zaten insanlar düştüklerinde canlarının acımasından çok rezil olmaktan rahatsız oluyorlar :)) Bak sana ne anlatcam..Bende evlendikten bir süre sonra görümceyle dışarı çıktım..Gayette şık giyinmişim ayağımda topuklularım falan..Neyse biz bi eczaneye girdik eve dönerken..Eczaneden çıkınca nasıl olduğu anlayamadım ama ben küt diye yerde buldum kendimi..Canım falanda acımadı ama acayip bi moral bozukluğu hiç ağlamadıysam tam 4 saat ağlamışımdır heralde..Bide neye ağladığımıda bilmiyorum..Rezil olmak, komik duruma düşmek o kadar dokunmuş yani :)) Bi keresindede lisedeydim merdivenden inerken 12 basamak falan düştüm, aslında düşmek değilde uçtum resmen, bide üstümde okul forması merdivenin sonunda hocaların tuhaf bakışları kaydirigubbakcemile3 Ama bunlar çok insancıl şeyler aslında..Olabilir herkesin başına gelebilir..Düşene aslında herkes gülerde insan kendi düşünce üzülür unutamaz bi daha..Bak bende unutmamışım..O yüzden takma kafana eşinde sen eğlen diye söylemiştir o hihoyyyt

Ridacım inşallah kazanırım artık bu sınavı canım ya hakikaten bıktığımı hissediyorum bazen..Bende uykuyu çok seven biriyim aslında..Hiç aralıksız 12 saat uyuduğumu biliyorum..Bazen bende asabileşebiliyorum gece oğlum uyandığında yada onu tekrar uyutamadığımda..Ama alıştım artık..Benim oğluşta pnomokoktan sonra huysuzlanıyo, calpol verin demişti doktor 3 gün sürebiliyomuş bizimki 2 gün sürdü, çok ağlıyo o aşıdan sonra..Ama bizim pnomokokun 3. dozu 7. ayda sen 6 aydan sonra olanını mı yaptırıyorsun?

Bu arada bu bayram tatile gitmeyenlerden biride benim :)) Gerçi zaten uzun zamandır tatile gitmiyorum heralde en son balayına gitmiştim sonra bi dahada gitmedim çeşitli nedenlerden dolayı kaydirigubbakcemile2

Ebrucum nasilsin?Bende hala yatmadim ,saat nerdeyse 2 olacak...Yarin surpriz dogum gunu var,herkesi yatirdim ,ben calisyorum ...Esim farketemsin diye ya geceleri ,ya da gunduz gelemyecegini dusundugum saatlerde calisiyorum.Onun iis belli olmuyor ne zmana gidecegi ,gelecegi....
Sen eve ne zamna donuyorsun?Herseyi 100 %hallettin mi?Gonulden isteyerek....Yoksa biraz daha deneyelim modunda miisn?Ikne oldun mu yani?Hic aslinda ayrintilari konusamadik...

Bu arada akapunktur olayini ben yillar once denedim..Cok da iyi birine gidiyordum Ama hepsi para tuzagi..Evrt kilo verdim ,cokta iyi bir sekilde ama sonucta yine diyete dayali birsey...Akapunktura gitmeden de ayni diyeti uygulayabiliyosun.Akapunktur bence insani psikolojik olarak etkiliyor..Kulagimda igneyle geziyordum..Neymis tokluk hissi kulak memesindeymis.Karnin acikinca elinle oynayin doyumus hissediyormussun....Bu IS tamamen irade isi..Karar ver ve uygula...Ben kesin kararliyim yilbaisnfdan sonra herseye sil bastan basliyorum ..Spor +diyet....Simdi uuzn bi tatil var burda malum spor salonu da kapalidir..ZAten simdi tatilde deniz efalan girreken o yaglari gorunce eminim moralim sifir olacak ve istahim kacacak..Allahtan bayramlar da turkiyede ki gibi yeme icme zorlamalariyla gecmiyor.Zaten bayram ziyaretine gidecek yerde yok .Ordan da yirtim.bU SAYEDE BELKI BIRAZ GIDER....Uf ya lamsi ne kolay da vermeye gelince

Ebruucm ,ridacim ,saadetcim gunaydinnnnnn.ERkencisiniz...Diger mayis analari uyuyor mu?Siz kalktiginiza gore ben nobeti devredip yatabilirim artik....Diger tum mayis analarina da simdiden gunaydin,Hayirli ve guzel bir gun diliyorum

Elifcim herşeyi eşimle halletmedim ama çoğu şeyi kendi kafamda çözdüm..sonuçta evlilik bu mutlaka problem çıkacaktır yine ama olaylara bakışım değişti netleşti..Yıkıcı değilim artık, yapıcıda değilim tam ortasındayım..Onların bana zarar vermesinede müsade etmiyorum..Esasen eşimle artık ailesi konusunda konuşmayıda düşünmüyorum.Çünkü ben söylenince ailesi kıymetli oluor ama aslında ailesini çokda önemseyen biri değil..Mesela ben sınav için gittiğimde annesi aradı "gel beni al torunumu özledim" diye..Ben hiç sesimi çıkarmadım..Ama gidip almadı annesini, onlarda gelmediler..Kendi arabalarını kızlarına vermişler, kızının kocasının zaten arabası var, yani bi evde iki araba duruo..Sonra kadın kalkıp eşime "gel beni al" diyo..Halbuki gelmek isteseler diplerinde metro durağı var en geç 20 dk içinde bizdeler (eşim alsa yine aynı zamanda gelecekler) ama hizmetçi arıyolar kendilerine..Sonuçta eşimide kendileri gibi bencil yetiştirdiklerinden eşim gitmeye üşendi onlar gelmeye üşendi kaydirigubbakcemile3 ama ben rahat ettim :jeyyar: Gerilmedim hiç değilse gerçi artık çok sakinim "meraba meraba" işte daha fazlası yok.."annecim"ler "babacım"lar "siz bilirsiniz"ler bitti..Bide genel olarak hayata bakışımı da değiştirdim..Yani önceden hırslıydım çalışmadığım her günü kayıp sayıp kendi kendime çok üzülüyordum..Ama düşündüm sonra, bundada var bir hayır işte herşeyi Allah takdir ediyor, sabretmem gerek, demekki ne yaparsam yapayım ben hamileykende, çocuğum oluncada çalışmayacakmışım, kaderim buymuş, belki böylesi benim için daha hayırlı, çalışmamak dünyanın sonu değilmiş, çok şükür eşim bize yetecek kadar kazanıyor, nasibimizde daha fazlası varsa mutlaka Allah bize onu gösterecek..Birde kirada oturmaktan rahatsızdım eşimin ailesine söylenip duruyordum bu yüzden, onların dairesi satılsa iki daire ederdi ama kendi keyifleri için harcadılar bizi düşünmeden diye..Halbuki mal onların malı bana ne oluyodu ki, sonuçta kirada olsa evimiz gayet güzel bize fazlasıyla yetiyor..Ankaranın belki en güvenli caddesindeyiz, gürültü yok, komşu derdi yok, herkes kendi halinde, saygısız bi tane insan yok, ev sahibinin her ay kapıya dayanması olayı yok..Ben bir işe girene kadar yeterde artar bile..Neticede ben sadece dua edebilirim..Allah'ta takdir ederse ve benim için hayırlıysa verir..Olaylara artık böyle bakıyorum...Eşime kızmaktan da vazgeçtim çünkü onun yetiştirilme tarzından kaynaklanan sorunlar var ve bu saatten sonra artık ancak kendisi isterse düzelebilir..Bende herşeyi ondan beklemiyorum zaten çok şükür sağlıklıyım, gücümün yettiği herşeyi kendim yapabilirim..Sırtımı bi kocaya dayamak, her işimi ona yaptırmak, herşeyi ondan beklemek fikrinide sildim kafamdan..Sonuçta hayatımın 28.5 yılında yoktu bu adam, 8 senede yalnız yaşamış biriyim :)) İşte böyle benim hayattan çıkardığım tek bir ders var artık "insanlar çiğ süt emmiş, herkese kızma, herşeyi önemseme, ne istiyorsan Allah'tan iste ve verilene şükret :)))

herkese günaydın arkadaşlar..hayırlı cumalar..

Bir hadis-i şerif meali şöyledir

Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde şu beş özellik vardır:
1- Hazret-i Âdem o gün yaratıldı.
2- O gün yeryüzüne indirildi.
3- O gün vefat etti.
4- O günde öyle bir an vardır ki, günah veya akrabalarla ilişkiyi kesme konularında olmamak şartıyla kul Allahü teâlâdan bir şey isterse Allahü teâlâ mutlaka onu verir.
5- Kıyamet o gün kopacaktır. Allah’a yakın hiç bir melek, hiçbir gök, hiçbir yer yoktur, hiçbir rüzgar, hiçbir dağ ve taş yoktur ki, Kıyametin kopmasına sahne olacağı için Cuma gününün heybetinden korkmasın

Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, “Selam size, bugün Cumadır” derler

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur

Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk verilir.)

Cuma günü gusleden kimsenin günahları affolur

Günaydın Ridacım,

Ben cuma günü doğdum, eşim cuma günü doğmuş, oğlumda cuma günü doğdu :))) Hayırlı cumalar herkese ..Cuma gününde öyle bir vakit varmışki bu vakitte dua edenlerin bütün duası kabul olurmuş :)) O yüzden bugün hep pozitif düşünmekte fayda var :))

Paylaşmak istedim arkadaşlar..cuma gününün önemine binaen..hepinizi sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum..
Sabah klavyem çalışmadı yazdıklarınızı okudum...klavyem yeni geldi..
gizemcim sabah foto albümüne baktım..insanları yüzlerine karşı övmek doğru olmasa da söylemek isterim..sen çok tatlı ve çok güzelsin..en az masum bebişin kadar güzel bir yüzün var..maşallah..
Allah evinde eşinle bebişinle tüm sevdiklerinle hayırlı günler yaşamayı nasip etsin..evini çok beğendim çok zevkli döşenmiş...özellikle mutfağını beğendim..kadınlar için mutfağın her zaman için yeri ayrıdır değil mi?

X