2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

geçmiş olsun yasemincim..iki çocuk annesi olan arkadaşlarımızın sıkıntıları da aynı oluyor..Allah hepinize kolaylıklar ve evlatlarınıza da sağlıklar nasip etsin..kıskançlıklar çocukların verebileceği en doğal tepki..gerçi elife biraz pahalıya mal olmuş ama olacak o kadar..abla oldu mercan..ve tabii ki abi oldu mahmud..

kızlar nasılsınız iyi misiniz iyisinizdir inşallah. ridacım, canancım, elifcim, meram cım , gökçencim, saadetcim,yasemincim, kardelenlerrrrr kızlarrr nerelerdesiniz. kuzularınızın keyifleri yerindedir inşallah

elifcim iyi olmanıza sevindim:)çok şükür canım seni merak ettik inş cuma sonucunda temiz çıkar çok mutlu oluruz
ay kızlar zor valla ikinci çoçuk ikisiyle beraber uğraşmak didinmek düşünmek allah size kolaylık versin

Mama veren mayıs anneleri yardııımmmm.. benim böceğim artık geceleri sanki doymuyor. zaten emmeye de üşeniyor hemen foşur foşur süt gelmeyince ağzını çekip ağlıyor. bi kaç gecedir emzirmeye çalışıyorum baktım almıyor toktur belki diye uyutmaya çalışıyorum uyuyor ama yatırdığım gibi ağlıyor sonra mama hazırlayıp veriyorum baştan kafasını çeviriyor tadını beğenmiyor herhalde istemiyor ama sonradan da biberonu bitiriyor. Şimdi arkadaşlar bu mama hazırlama olayı çok zor gördüğüm kadarıyla çocuk ağlıyorken mutfağa git ışığı yak (uyku dağılıyor bu arada) su kaynat üzerine daha önce kaynatılmış ılık su ekle mama ekle karıştır yatak odasına geri dön biberonu bitirmesini bekle (aralarda bide uyuya kalıyor) yani maf oldum... .bana tiyo verebilirmisiniz? eminim ki siz bu işin kolay yollarını bulmuşsunuzdur... a.s.

marencim ALLAH tan var yumurcak birde benimki pc oyun oynamayıda seviyo..mahmudda uyandıyorıyo çocuğu zor yaaa

canım çok sıkkın arkadaşlar..
o kadar şey yazdım herbirinizle ilgili ama hepsi silindi sayfa görüntülenemediği için..şimdi ben hepsini yeniden nasıl toparlayacağım offf offfffffffff :)) üstelik şuan mesaimin bitmesi de çok az bir zaman kaldı..
ahhh benim emeklerim :))))
neyse... gitti giden..
hepinizi çok seviyorumm yazdıklarınızı okudum az sonra çıkmak zorundayım ama şunu bilmenizi istiyorum orda bi yerlerde olduğunuzu bilmek bile beni mutlu ediyor..elifcim anladığım kadarıyla eşinle aranız düzeldi..inşallah bi daha tatsızlıklar yaşamazsınız...mercanın partisine de değinmeden geçemicem..çok sevindim mercan adına..yavrum ne kadar mutlu olmuştur kimbilir..çocukların bu yaşlarda yaşadıkları güzel olaylar asla hafızalarından silinmiyor..yavruların gülen yüzlerinin asla solmaması dileklerimle öpüyorum sizleri...küçük kayra'yı da ısırıyorum...maşallah resimde çok tatlı görünüyor..
yasemin, gizem, betül, elif, kardelen tuğba ve elif, derya, canan, gökçen, sevoş, saadet, marem-alperen, naze, ebru adını sayamadığım arkadaşlarım..kendinize ve bebişlerinize iyi bakın, görüşmek dileğiyle hepinize hayırlı akşamlar..

ben ay dolduğundan beri sadece mama vermiyorum sevoş. mutlaka içine ek gıdalardanda katıyorum. mesela tahıllı gıdalardan falan. 150 ml suya 4 kaşık mamasından 4 kaşıkda ek besinlerden koyuyorum. mesela bebelac ın ilk tahıllarını bayılarak yiyordukuzum. sonra ondan bulamamaya başladım tahıllı meyveli, sütlü pirinçli, irmikli, pekmezli vs karışımlardan katıyroum. kahvaltılıklardan sabah karıştırıyorum mamasına, öğlen çorbasından yiiyor milupanın, sonra arada kaşık mamalarından yiyor ben sürekli farklı şeyler yediriyorum, yalnızca mamayı hayatta yediremiyorum. yemek çünkü diğerlerinin tadına alıştı. gecede gece tahıllarından karıştırıyroum. ama yinede gece uyanıyor. doymuyor sanırım. muzlu dan yedirince kabız oluyor. en beğendiğim gece maması 6. aydan itibaren olan milupanın gece tahıllı olanı. tadını ben bile beğeniyorum. yine sormak istediğin olursa buradayım ...

stres yok ridacım.. yarın yazarsın. önemli değil. yazmasanda önemli değil kaydirigubbakcemile2 yazdın farzedereiz bacımmmhihoyyyt hep mi sen bizi idare edeceksin. bi kerede biz seni idare edelim. sositososito haydi hayırlı akşamlar güzelim... muhammedi öptüm...

150 ml mi???? imkanı yok okadar içemez yiyemez... kahvaltılara başladık 60 ml suya 2 ölçek aptamil koyuyorum peynir yumurta bebe bisküvisi karıştırıyorum zar zor bitiriyor. meyve olarak yarım elma yarım armut rendesi yine zor bitiriyor. sebze çorbasını şu kavanoz mamaları varya o kavanozların içine kendim hazırlıyorum onun bazen yarısını bazende yarısından biraz fazla yiyor. yoğurdunu iki yemek kaşığı veriyoruz meyveli bazen bitiriyor bazen bırakıyor. muhallebi normalde bi kase bitiriyor ama işte yine 60-90 ml suya yapıyorum biraz gözkararı bazende huysuzluğu tutuyor hiç ağzını bile açmıyor. ama galiba anne sütü ile yaptığımda beğenmiyor. su ile hazırlayınca daha güzel yiyor. ben sütümü sağıp bırakıyorum yine 70-80 ml anca içiyor böcek nerdeeee 150 ml... ama kilosu yerinde maşallah...
Geceleri mama verdiğimdede 60 ml + 2 ölçek mama yapıyorum 10-20 ml bırakıyor.
mamasını daha öncedenmi hazırlıyorsun gece vermelik? yoksa geceleri kalkıp üşenmeden hazırlıyormusun?

Arkadaslar nasilsiniz?

Ridacim emegine saglik canim,,uzerimizde cik hakkin var ,allah razi olsun.
Yasemincim ,alperencim benim yasadiklarimi yasamaniza uzuldum....Insan nasil davranacagini b ilemiyor,hele o sinirle..Normalde ben cok yumasak b ir insanim ,esimde ,Mercanda oyle oldu...Bazen evde insan yasiyor mu diyorlar..Sesimiiz bile yukseltmeden konuusruz,nerdyse fisilti seklinde,ecde bir huuzr ortami...Ama su arlar evimi ,kendimi taniyamiyorum .Evde surekli avaz avaz bagiran bir kadin ciyak ciyak aglayan cocuk sesleri....Mercandan hic beklemeyecegim seyler...O kadar yumusak ki normalde kardesine...SAnki kucuk bir anne.bazen agladiginda biz susturamazsak o susuturuyyle bi konusmasi ki var ki sasarsiniz..Ne oldu sana kuzuk aglama sen,kiyamam sana deyip bi seviyor ki kardseni,o da susup ona gulucuk atiyor....Boyle bi cocuk 1saat sonra oynadigi oyunu birakmis,sanki bi yerden emir gelmis gibi yerdne yatan cocugu (guya ayagiyla gidikliyo) karnina ayagiyla basiyor...Alttaki de kikir kikir guluyo.Cocugun bagirsagi cikacak popodan nerdeyse ...Ben tabi ciglik cigliga...
Yasemincim o at oynma durumu,ya da kayra yatarken ustune kapaklanip opme ve sevme durumlari aynen biz de de var...Biraz ayaklanip ufaklarda kendini kurtata bilse bunlarin elinden iyi olacak....Bez olayini da dedigin gibi cok denedim ama biizm ki hic orali olmuyo..Okula hergun 3 tk kiyafet goturuyorum,Evde de isemedigi yer kalmadi.Yikayip silmekten mahvoldum..Hayir birde islak kaliyo..Hele gece ,kadin hastaligi olacak diye korkuyorum...benim ki asiri su iciyor,engelleyemiyorum.Sagolsun esimde cok su iciliyo kolaylik olsun diye eve su makinasi almis hemen koridorda,mercan basindan ayrilmiyo 10 lt su 2gun yetmiyo mercanla babaya...eeeee o kadar suya cise gitmeye useniyo...OFFF yaa 200luk kolilerle bez aliyorum her hafat bi mercana bi kayraya..sirf beze calisiyoruz klava:klava:

Dun gece yine uyku yoktu bana..Cocuklar erkenden yatti gecede hic uyanmadilar sukur rahat uyuycam diye girdim yataga....Sagolsun bi arkadas mercana hediye bi bebek getirmis...Bebek harekt edip ayni zamanda kayarnin suan cikardigi tum sesleeri cikariyo..Ba ba ba,ded de de ,agu,mama sonra ciyakkkkkkkkk hem ayni siralama,mercan ilk heves yataga almis sarilmis da siki siki Yatagi benim yatagimin dibi...Acma kapama dugmeside yok.Tam uykuya daliyorum bebek basliyo konusmaya zipliyorum kayra uyandi siye yok yatiyorum 5saniye sonra bi daha...butun gece esimle yattik kalktik.Hayir elinden alip obur odaya gotureyim dedim kalkti agladi..Pilini cikarmaya ugrasiyirum vidali,o tip tornavidam yok ..biraz dan cinlerim tepeme gelecek atacam bebegi sinir oldum butun gece vidi vidi konustu

Bu arada nazeyle,ayperini ozledim ben yaaa,,,,belki girip okuyorlardir b izleri..Kizlar hadi gelin...Kayra alincim sende aklimdasin.Senin siirsel yazilarini da ozledik..Ebrucum sen nasilsin/Biliyorum yogunsun,az kaldi dayan ...Surda son 1ay ...Yuzdun yuzdun kuyruguna geldin...

Canancim,sen nasilsin?Neler oldu?Neler yapiyrsun>Bir gelisme var ,mi?Ecrin duzeldimi?Merak iicndeyim....Insallah iyi heberlerle donersin aramiza

Canancim,sen nasilsin?Neler oldu?Neler yapiyrsun>Bir gelisme var ,mi?Ecrin duzeldimi?Merak iicndeyim....Insallah iyi heberlerle donersin aramiza

Canım benim saol ne kadar iyi olunursa o kadar iyi olmaya çalışıyorum şuan için beklemekten başka yapacağımız bişey yok senağlamaBiraz annemde biraz evde kalıyorum düzenimiz çok bozuldu geçecek inşallah bu günlerimizde allahımın izniyle sürekli dua ediyorum yapacak bişeyim yok elimden anca bu gelio...
Ecrin düzeldi biraz toparladı kilo alıyo ama şimdide diş çıkaracak sanırım onun sıkıntısı var.

Sen neler yaptın siteye girip takip edemiyorum bile hiç bişey içimden gelmio

muhabbetiniz çok güzel aranıza katılabilirmiyim
oglum halis muhlis mayıs bebişi 23 mayıs cuma günü doğurdum
ya ben oğluma sabit olarak şunları veriyorum yğurt(evde yapıyorum)
pirinç unu tabi içerisine(pekmez,elma suyu,muz yumurta 1çay kaşığı çiğden koyup pişiriyorum)
sebze çorbası(havuç,kabak,patates ve azıcık pirinç birazda z.yagı)
sizce daha değişik bişeyler verbilirmiyim daha aylık kontrolümüze gitmedik gidince doktorada danışıcam bide en iyi bilen yine annelerdir onun için sizlere sormak istedim
kaşık mamalarını devam sütünü istemiyor bebişim zaten bende asla verme taraftarı değilim
sizce yeterlimi yoksa?

arkadaşlar herkese merhaba..
dün öylesine takılmıştım gitti emeklerim diye ama biliyorsunuz ki emek olmadan yemek olmaz der atalarımız..benim en büyük kazancım siz dostlarımsınız..ve iyi ki de varsınız..
aramıza yeni katılan enesin annesini mayıs annesi olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız iyi ki gelmiş,
hoşgeldin enesin annesi :))

elifcim..her birimiz bir bütünü oluşturmak için burdayız...sizlerle birlikte bilmediklerimizi öğreniyor, tecrübelerimizden faydalanıyoruz.etrafımdaki insanlara sizin tecrübelerinizden bahsediyorum..örnekler veriyor, onların da faydalanmasını sağlıyorum..çoğumuz ilk kez anne olmamıza rağmen birçok tecrübeler edindik ve sürekli bir gelişim ve paylaşım içindeyiz. Allah hepinizden razı olsun..

canancım bir kadın anne olduktan sonra ne kadar vefakar, fedakar ve cefakar oluyor değil mi..kul gücünü Allahtan alır...dilerim hergün sıkıntılarını hafifletecek iyi ve güzel haberler alırsın eşinden..inşallah imtihanını hakkıyla verenlerden olursun ..herşey çok daha güzel olacak..

tatlım sen anne sütüde veriyorsun ama. benimki sadece mama yiyo. 3 saate bir yer 150 ml. maşallah kızıma kalkıp üşenmeden hazırlıyorum valla. çünkü önceden kalan mamayı vermeyin taze hazırlayın diyorlar hep. bide benim kullandığım aptamil milumil. senin kullandığın aptamil anne sütüne en yakın olan. kaşık la yerken tabi o kadar yemiyor 60 mg anca yiyor. kafamçokkarıştı dediğim gibi sade mama yediği için içine o diğer devam mamalarından karıştıyorum. birde gece mama verirken içine milupanın gece tahıllısından da koy. benimki süper yiyor. ben özellikle tahıllı veriyorum. bağırsak hareketlerini düzenlesin diye...kaydirigubbakcemile2

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…