2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

aslında kontrole götürmekte fayda var..bir kere götürmüştüm kanından bişey çıkmamıştı..maşallah canım kuzeye o doktorun işgüzarlığı :)) benim oğlan daha geçen hafta 6900 kg geldi..kustuğu için sanırım az kilo alıyor 6 aydır kusuyor oğluşum...ortalama her ay 615 gr almış yani...kilosu normalin biraz altında..üzülüyorum ama eşim hiç oralı olmuyor..iyi iyi diyor :KK43:(

uzun bi aradan sonra tekrar merhaba hepinize kızlar....
çok yoğunum bu kış....
annem ameliyat oldu dün 1.5 aydır bende görümcemler geldi kızlarında taş var böbreklerinde onu ankarada baktırıyorlar bayramada kayınvalide geliyor ew dolup dolup taşıyo valla nte girmeye fırsatım hiiiççç olmuyo malesef....
herkes ek gıdaya başlamış ...
drumuz bize 6. ayına kadar beklememizi söledi bizde sabırsızlıkla bekliyoz...
ama yoğurdunun içine biraz meyve püresi katıp verebilirsin dedi...
ben zaten dayanamayıp veriyorum az azda olsa ama çorba ve kahvaltı daha yok
maşallah fındığımın kilosu 5 ay 10 günlük 8660 gr boyumuz da 71 cm olmuş

ridacım 5. ayda 400-800 gr, 6. ayda 250-500 gr., 7. aydan sonra da 200-400 gr arası almaları normalmiş canım.bi doktor arkadaş söylemişti. ama bazı doktorlar.1 yaşına kadar ayda 500 gr alması gerektiğini söylüyorlar.

kardelencim ben de henüz tam geçmiş sayılmam ek gıdaya.yoğurt haftada1 defa,meyveyi de 1-2 defa veriyorum. şimdiiye kadar 3-5 defa ancak verdim bişeyler.

1 yaşında bebeğin doğum ağırlığının 3 katına ulaşması ve boyunun da 25 cm uzaması gerekiyormuş.

mereba canlarım
eliften haber yok kızlar inş iyiidr
yasemincim çok üzüldüm oğluşlarına allah şifalarını versin inş tez zmanda iyileşirler
ridacım bencede çok fazla kusuyorsa reflü olabilir diyarbakırda yoktu ben amip içi n götürecektim çoçuk gastreontoloji uzmanı sen bulsan götür orda bence evet muhammedin kilosu az ama kilo alımı nasıl bak sağolsun gökçen çok güzel yazmış alması gereken kiloyu
kardelencim hoşhgeldin maaşalah boncuğuna allah nazarlardan sakınsın
betülcüm canım çok zor geçiyomuş bu amip biz hergün kaka taşıyoduk labaratuarlara her seferinde aynı sonuçu alınca ben dayanamıyodum başlıyodum ağlamaya çok şükür son iki defa temiz çıktı inş seninde sonucun temiz çıkmıştır
gökçen ne oldu kuzeyin dili geçtimi
şekertas seni görmek ne kadar güzel
saadet ne oldu bakıcın nasıl çıktı memnun musun

ne o mayıs anneleri uyudunuz mu?:))) ya kızlar gizem ve betülü dinleyince beni bir korku sardı oğlumda amip olur mu diye. (yersiz belki ama içime kurt düştü işte)
gizemciğim amipin belirtileri neler bir de sen hangi dr'a götürüyorsun arda'yı. ben korhan beye götürüyordum ama o da gitti şimdi genesis'te faruk beye götürüyorum.iyi gibi ama fikir almak isterim.

kızlar herkeze merhabalar ben geldim uzuuuun bi aradan sonra. dün oğluşumun mevlüdünü yaptım hazırlıkları temizlik filan derken bi koşuşturma bi telaş giremedim hiç. bi göz gezdirdim son sayfalara göz ucuyla. herkez iyidir inş. çok özlemişim yahu sizleri...
betüşümüz gelmiş hoşgelmiş....
elifciğim meraktayım bende sonuçlar nasıl rabbim dermansız dert vermesin inş....

eczanelerde alınan farklardan bahsetmişsiniz. bizde buğrayı hastalandığında dr götürdüğümüzde hastanede muaneyene indirim olmuştu 10 ytl alıyorlardı artık 20 ytl aldılar busefer. eczanedede dediğiniz gibi eczacılar kendi çıkarlarına uyarmıyorlar. fark ücretli 25 tuttu ilaçlar asıl fiyatları 20 tuttu eşim uyanıklık yaptı kendi hesapladı söyledi parayla alıcam diye. anlamış değilim bende karıştı ortalık yine.

biz yemeklere başladık artık. her öğün yiyoruz 2 gündür öğlen yada akşam öğünlerde tarhana çorbasına ekmek içi ufalayıp yedirdim. çokta güzel yedi. yarınada şehriyeli tavuk suyu çorba yapıcam. bize verilen listede. kıymalı, et sulu, sebze yemekleri yazıyor. kahvaltıda içine ceviz, peynir dahil edilen kahvaltı maması yapıcam artık. buarada kahvaltıdan 1 saat sonra 1 çay kaşığı pekmez verin yazıyor listede. daha önce tv dinlemiştim yoğurt ve peynirle karışınca etkisini yitiriyorlarmış. yani boşuna yemiş oluyormuş.
işimiz zorlaşmaya da başladı artık sürünüyoruz döne döne heryere gidiyoruz. arkamı dönemiyorum kerataya. pıncırlar büyüdü ya:))))
ya buarda benmi çahil kalmışım anlamadım bu AMİP denilen şey nasıl birahatsızlık? söyleyin banada belirtleri nedir? ilk defa duydum ben ya:KK43:( geçmiş olsun sizlere gizemciğim betilcüğüm inş geçmiştir bebişlerde sizlerde rahatlamışsınızdır.

Son düzenleme:
kardelencim hoşheldin canım hayırlı olsun mevlüdünüz güzel bir telaş olmuş seninki
canım amip denilen şey kakada belli oluyor sümüklü kanlı sulu pis kokulu ishal oluyor çoçukta huysuzluk ateş vede mide bulantısıda olabiliyor sudan ve meyvelerden falan geçiyor ardaya nasıl geçti anlamadım ama çünkü o zaman sadece anne sütü veriyordum
maaşaalah buğra herşeyi yemeye başlamış ben daha ete falan geçmedim ama geçeçecem
pekmezide bazen kahvaltıya katıyom bazen sade veriyom bende biliyodum sütle verileince değerini verildiğini ama bazı tarflerde pekmezle diyor kafam karışıyor ben yine sade verim o zaman
bide bence cevize erken yaaaa ağır gelmesin?

ne o mayıs anneleri uyudunuz mu?:))) ya kızlar gizem ve betülü dinleyince beni bir korku sardı oğlumda amip olur mu diye. (yersiz belki ama içime kurt düştü işte)
gizemciğim amipin belirtileri neler bir de sen hangi dr'a götürüyorsun arda'yı. ben korhan beye götürüyordum ama o da gitti şimdi genesis'te faruk beye götürüyorum.iyi gibi ama fikir almak isterim.

CANIM TABİ dikkat et biliyon buralarda daha fazla görülüyor ne yazııkı verdiğin suyu dikkat et ben erikli alıp kaynatıyorum banyo suyuna dikkat et ağzına kaçmasın ve insanlar onla oynmadan önce elelrini yıkasınlar ben kayınvalidem gile götürmüştüm kalabalıklar belki onlardan birinden geçti çünkü kişiden kişeye geçebiliyomuş
ben medi şifa hastanesi var kantarın orda dr nebi sincara götürüyorum memnunum gayet ilgili vede kibar hastanede gayet sakin
bende faruk beye götürmüştüm hiç memnun kalmadım kaba hiç dinlemiyor memnun kalmadaım bidaha götürmedim

kuzey de banyo yaparken hep ağzına su kaçıyor bide kendi yalıyor hoşuna gidiyor.Allah korusun bizde de olabilir yani amip.

kuzey anakucağından iniyor.dün anakucağına koyup mutfağa gittim.şap şap bi sesler geldi.odaya geldim bi baktımki yerde.ana kucğından inmiş.sürüne sürüne(dönerek de olabilir) koridora gelmiş ve ellerini fayansa vuruyor şap şap.oyun oynuyor. sonra ben yine anakucağına koydum ve lavaboya gittim.odaya geldiğimde yerde oyun oynuyordu. çok hareketli durduramıyorum şimdiden.büyüyünce ne olcak bilmem artık.

kızlar bişeyi merak ettim süt pekmezin etkisini azaltıyo diyosunuz galiba ben sağlık ocağına gittim geçen kahvaltı için yumurtayı koyu haşla içine pekmez koy dedi bende öyle yaptım 1 kaşık bişey oldu sonra onun içine azcık peynir süt ekmek kattım gayet güzel yedi ve herzaman yediriyorum şimdi yanlışmı besleniyo faydası olmazmı anlamadım cevaplarsanız sevinirim bu arada et türü pek değilde çorbaları yiyoruz

kızlar bişeyi merak ettim süt pekmezin etkisini azaltıyo diyosunuz galiba ben sağlık ocağına gittim geçen kahvaltı için yumurtayı koyu haşla içine pekmez koy dedi bende öyle yaptım 1 kaşık bişey oldu sonra onun içine azcık peynir süt ekmek kattım gayet güzel yedi ve herzaman yediriyorum şimdi yanlışmı besleniyo faydası olmazmı anlamadım cevaplarsanız sevinirim bu arada et türü pek değilde çorbaları yiyoruz

canım süt yoğurt ayran çay demir emilimini egelliyor. yani demir alsın diye verdiğin pekmezin bir anlamı kalmıyor sadece tat katmış oluyorsun. yaklaşık 1 saat arayla ver bence.

kızlar az önce eski başlıklara mesajlara baktım da zaman ne kadar hızlı akıyor. bebeklerin cinsiyetleri ,alınan kilolar, hastane çantaları, doğum hikayeleri daha dün gibi. bügün ise bebişlerimiz yaklaşık 6 aylık oldu ve emeklemelerinden bahsediyoruz. sıpalar hayatımıza anlam kattılar. belki geç ama "mayıs bebekleri hepiniz hayatımıza hoşgeldiniz."

burda bazı şeyleri paylşamak çok güzel bi duygu gerçek dost gibi birinin derdi olduğunda herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyo ben daha önceden üye olmadığıma pişmanım arkadaşlar bebişlerini
zede kendinizede ii bakın.))))))))

tuğbacım bu arada hoşgeldin:))))))))))) üstünden yükü attın şimdi sıra bizlerde napıcam bilmiyorum zaten öyle kınalı salonlu yapmayı düşünmüyorum tanıdıklar arasında bi mevlüt okuturum herhalde bebişinde iyileşmiştir artık

kızlar cuma günü frumuz bizede liste erdi gerçi bize 5.5 aylıkken alıştırmaya başla dediği için bizimkine veriyoduk ma artık öğün başladık.
hadi hayırlısı
elif ne oldu senden haber alamadık bak herkes merak içinde.bizim gönlümüzü ferahlat

kuzey de banyo yaparken hep ağzına su kaçıyor bide kendi yalıyor hoşuna gidiyor.Allah korusun bizde de olabilir yani amip.

allah korusun canım inş olmaz sen yinede dikkat et
gökçen aynı ardada kuzey gibi bir dk durnuyor ben ana kucağına koyamıyorum atlıyo dönüyo ben yere halının üzerine kalın halı örtüsü aldım onun üzerine yatak serdim üzerine oyun halısı seriyom bırakıyom yere oda debeleniyo ben işimi yapıyorum tavsiye ederim

X