2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tatlım sen anne sütüde veriyorsun ama. benimki sadece mama yiyo. 3 saate bir yer 150 ml. maşallah kızıma :nazar: kalkıp üşenmeden hazırlıyorum valla. çünkü önceden kalan mamayı vermeyin taze hazırlayın diyorlar hep. bide benim kullandığım aptamil milumil. senin kullandığın aptamil anne sütüne en yakın olan. kaşık la yerken tabi o kadar yemiyor 60 mg anca yiyor. kafamçokkarıştı dediğim gibi sade mama yediği için içine o diğer devam mamalarından karıştıyorum. birde gece mama verirken içine milupanın gece tahıllısından da koy. benimki süper yiyor. ben özellikle tahıllı veriyorum. bağırsak hareketlerini düzenlesin diye...kaydirigubbakcemile2

Canım gece senin dediğini denedim. yatmadan önce mamasını hazırladım. 1 ölçek az koydum onun yerine bebelac gece tahılı koydum. peteğin üzerine koydum nasıl olsa 1-2 saat sonra uyanır diye. uyandığındada verdim biberonun altına yastık dayadım uyuya kalmışım. bi sonraki uyanışımda bi baktım ki biberonun tamamını bitirmiş (normalde 90ml hazırlardım busefer 150 hazırladım) bide baya uzun uyumuş... amaaaannn bi sevindirik oldum :teytey: sonra uyandığındada emzirdim zaten sütüm baya birikmiştir doyuracak kadar diye. gerçektende bide güzel emdi ve sabaha kadar uyudu :sm_cool:

kızlar oğlum bugün hiç bişey yememiş. 1-2 kaşık alıyormuş o da zar zor. keyfi yerinde dedi kayınvalide ama hiç yemiyor dedi. yanaklarındada dünden beri kırmızı kırmızı noktalar var babasının sakalı batmıştır diyordum ama hala geçmemiş. kahvaltıya başladık hafta sonu acaba yumurtamı alerji yaptı?? gerçi bugün vermemiş kayınvalide yumurta ama neden ola bilirki???
alerjiyse bu iştahsızlık nedeni ola bilirmi??

deryacım sevoscum bende mama veriyorum gece ama benimki içine bişeyler katılmış pek sevemedi yaaa.deryacım sen aynı ölçek suya hem mama hemde tahıllı karşımdan koyunca baya koyu olmuyormu biberondan nasıl içiyo onu?mamayı hazırlamıyorum ben akşamdan suyu kaynatıyorum mutfağa girince az biraz suyun ısınması yetiyo yani içilecek ısıya kadar oluyo hemen doldurup...

deryacım sevoscum bende mama veriyorum gece ama benimki içine bişeyler katılmış pek sevemedi yaaa.deryacım sen aynı ölçek suya hem mama hemde tahıllı karşımdan koyunca baya koyu olmuyormu biberondan nasıl içiyo onu?mamayı hazırlamıyorum ben akşamdan suyu kaynatıyorum mutfağa girince az biraz suyun ısınması yetiyo yani içilecek ısıya kadar oluyo hemen doldurup...

evet canım koyu oluyor
birgün veriyorum mamayı ağlıyor neden dedim baktım tıkanmış.kafamçokkarıştı
dişimle ısırıverdim... :eek:
büyüttüm deliğini :jeyyar::jeyyar::jeyyar: şimdi çok rahat yiyor.. ben hazır suyu ılıtıveriyorum. birde zaten gece benimki 12 . 30 da yer birde sabah 7,30 da. ondan sonra devam yane...:kahve:

canlarım merhaba...

elifcim, yasemincim, maram-alperencim öncelikle allah kolaylıklar versin iki çocuğu birden idare etmek zor olsa gerek. umarım büyük kuzucuklarınız sizi daha fazla zorlamazlar. Ama onlarıda anlamaya çalışıyorum napsınlar kıskanıyorlar çünkü onlarda daha çok küçükler. Fakat bir başkası kardeşlerine zarar vermeye kalksa eminim ki hepsi de panter kesilirler :)) ayrıca mercan ve Mahmut umarım biran önce iyleşirler .

canancım eşin ne zaman dönecek belli değil mi . sende üzme kendini bak sütün azalmış canım. Üzülmen sadece eşinin yokluğumu yoksa başka nedenlerde mi var canım ? minik ecrin sanırım mayıs bebişlerinin üçüncü incisini çıkartacak :)

sevoşum ben geceleri daha önce kaynatılmış suyu cezvede hafif ısıtıyorum içine 3 ölçü mama kokuyorum biberonla onu veriyorum ama mamasını yedirirken ışığı yakmıyorum ki uykusu dagılmasın daha sonra yatağına yatırıyorum tekrar mışıl mışıl uyuyor minik yavrum. Zaten sabaha karşı acıkıyor bende bir daha yatmıyorum.

Tubacım hayırlı olsun inşallah Allah damat olduğunuda görmeyi nasip etsin. Darısı bizlerin başına.

Rida, yasemin, gizem, betül, elif, sevde, tuğba, canan, derya, gökçen, marem-alperen, ebru adını sayamadığım daha kim varsa hepinizi öpüyorum tabi ki bebişlerinizide

ben yine bakıcı değiştirdim dün yeni biri başladı. daha öncede bahsettiğim gibi gelen 47 yaşındaki bayanın evi çok uzaktı bana sabahları geç kalıyor akşamlarıda çok geç evine varabiliyordu 2 vesait ile gelip 2 vesait ile evine gidebiliyodu. onun için pazartesi günü ikimiz içinde bunun hayırlısı olabileceğini düşünerek böyle bir karar verdik. valla kadın giderken onunda benimde gözlerimiz doldu. 12 gün olmuştu ama alışmaya başlamıştık o bize bizde ona. hayırlısı diyoruz bakalım. dün gelen bakıcımızda 40 yaşında 2 çocuk annesi güleryüzlü sıcak kanlı bir bayan evide bize çok yakın bu bakıcımızıda bir tanıdık vasıtası ile bulduk. umarım hakkımızda hayırlısı olur kızlar dua edin benim için.

kızlar oğlum bugün hiç bişey yememiş. 1-2 kaşık alıyormuş o da zar zor. keyfi yerinde dedi kayınvalide ama hiç yemiyor dedi. yanaklarındada dünden beri kırmızı kırmızı noktalar var babasının sakalı batmıştır diyordum ama hala geçmemiş. kahvaltıya başladık hafta sonu acaba yumurtamı alerji yaptı?? gerçi bugün vermemiş kayınvalide yumurta ama neden ola bilirki???
tez zamanda geçer inşallah. yumurta alerji yapmış olabilir canım. iştahsızlığı ona bağlı değildir. biberonla versin çocuğun aç kalmasından iyidir. bende evde olunca kaşıkla veriyorum yemezse sulandırıp biberonda veriyorum. aç kalmalarından iyidir. birde benim kız sadece mama yemiyor biliyorsunuz. belki tahıllınını tadını alınca yalnızca mama yemek istememiştir. sütlü pirinçli den de katın mamasına birde öyleyesin. sütlü pirinçliyi kaşık maması olarakda güzelyiyorlar. dene bi istersen...sengözlerimebaksanab

hoşgeldin saadet. nasılsın iyi misin . inşallah bu defa aradığın bakıcıyı bulmuşsundur canım ya.inşallah iki tarafta memnun kalır. fırat ın doğumdan beri olan ay ay boyv e kilosunu yazarsan tabloya eklerim. tabloyu yeniledim de. bu haliyle daha güzel oldu sanrım.
evet kızlar. sizde. sizden ricam kuzalrınızın doğum boy kilo da dahil tüm ay boy ve kilolarını yazın yeni tablo yaptım bide siz göz atın eklememi istediğniz ibrşey varmı. isterseniz aynı tablodan yaparım hamile kaldığımız kilo doğm kilosu verdiğimiz. ilgili arkadaşa gönderirim o da ekler olmazmı? yani vereceğimiz kilo kalan kilo v s bilgiler olur

deryacım sağol bitanem iyiyim çok şükür . sen nasılsın ? ikigündür gördüğüm kadarım ile herşey yolunca gayet güzel gidiyor inşallah böyle devam eder. müsait olunca istediğin bilgileri yazıcam tatlım. şimdiden teşekkürler

evet canım koyu oluyor
birgün veriyorum mamayı ağlıyor neden dedim baktım tıkanmış.kafamçokkarıştı
dişimle ısırıverdim... :eek:
büyüttüm deliğini :jeyyar::jeyyar::jeyyar: şimdi çok rahat yiyor.. ben hazır suyu ılıtıveriyorum. birde zaten gece benimki 12 . 30 da yer birde sabah 7,30 da. ondan sonra devam yane...:kahve:

deryacım ya mert çok uyanıyor her saat başı uyanıyor nerdeyse yatmadan önce 150 cc mama veriyorum artanıda bi kaç saat sonra uyanınca veriyorum bi kaç saatten bişey olmaz bozulmaz diye :eek: gece de 90-120 cc veriyorum içier içmez uyuyo ama yine 1-2 saatte uyanıyo mızırdanıyo bana uyku haram :çok üzgünüm: mahmuudda böyleydi ama o emiyordu ona hiç mama vermemiştim şimdi nedne anlamıyorum ya dişi zorluyo herhalde diyorum ama sallanmak istiyor yaa beşiktede değil ayakta sallanmak istiyokafamçokkarıştı

saadetcim yazını şimdi okudum işteyim çıkıcam keşke imkan olsada mertle fırata benim bakıcı baksa denemesi çok zor bilirimm saadetcim ALLAH iyi insanlarla karşılaştırsın.sevgiler

kızlar herkese merhaba nasılsınız ben hiç iyi değilim oğluşum hasta grip oldu yine doktora götürdük bugün birsürü ilaç verdi tabi antibiyotik en başta kaç gecedir uyku yok bizde sabaha kadar ağlıyor salgınmıdır anlamadım okadarda dikkat ediyorum yinede hasta oluyor fazla giremiyorum sizlerden mahrum kaldım ne zamandır kendinize bebişlerinize iyi bakın canlarım

meraba kızlarrrrr giremedim bugün arkadaşlar gelmişti
yaren çok geçmiş olsun axil şifalar dilerim
saadetcim inş bu sefer bakıcın içine siner ve rahat edersin
enesin annesini hoşgeldin aramıza
sinem varol sağsağlim kucağına alırsın inş

sevoş geçmiş olsun alerji olabilir yumurtayı bi daha verdiğinde dikkat et oluyorsa yine yumurtadandır farklı bişiy vermediysen ondandır ardada armut yaptı alerji başı yüzü ve vucududa olmuştu bende ara verdim armuta bi süre sonra tekrar deneyecem

murgiz diyarbakırlımısın? bende cuma günü diyarbakıra geliyorum aslen elazığlıyız ama ben doğma büyüme oralıyımailem orda çok özledim diyarbakırı

X