2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar az önce bi programda süt artırıcı bi yöntemden bahsetti çocuk doktoru.sabah saat 5 de emzirmek sütü büyük ölçüde artırıyormuş.sebebi ise sabah 5 gibi vücudumuzda salgılanan bi hormon.benim oğlum sabah 5-6 gibi uyanıyor ve emiyor.gerçektende sütüm bol. birde gece düzenli uyuması için emzirip uyuttuktan sonra sabah 5e kadar uyandırmamalı,eğer uyanıyorsada emzirmeden tekrar uyutmaya çalışmak gerekirmiş.böylece bebek gece yemek yemek için değil uyumak içindir fikrine alışıyormuş.uykusu da düzene giriyormuş.

Ervuscum canım benim Allah kolaylıklar versin kucağa alışmış olması çok zor bir durum.benim Fırat ımda alışmıştı ama zamanla bıraktırdım.Şuan bir sorun yaşamıyorum. Sadece uyutmak için kucağıma alıyorum omzuma koyuyor başını uyuyor.Herzaman kucağına almamaya çalış dikkatini başka şeylerle çekmeye çalış ve 60 dakikada sadece 10 dakika kucağına al.Çok ağlarsa bulunduğu ortamı değiştir,pencereye balkona çıkart mümkünse kucakda değil ama pusete felan koyabilirsin.Benim doktorum bu şekilde yapmamı önermişti ve kısa zamanda atlattık çok şükür şimdi yatarak oyun oynamasını biliyor.Fırat ım bugün 3 ay 9 günlük oldu.senin bebişin ne kadarlık oldu.

saadetcim hoşgeldin canım..bebişin nasıl..seni gördüğüme sevindim

benim muhammedim hep sabah namazı saatinde uyanır..5-6 gibi emziririm hep..canım oğlum...

yasemincim senin için birşeyler yazmıştım cevap olarak ama pc ye birşeyler oldu silindi..uzun lafın kısası SENİ SEVİYORUM..Allah yar ve yardımcın olsun canım..

saadetcim hoşgeldin canım..bebişin nasıl..seni gördüğüme sevindim

Hoşbulduk ridacım. çok şükür bebişimde bende gayet iyiyiz. geçen hafta pazartesi günü iş başı yaptım, bunun için biraz içim buruk çok özlüyorum oğluşumu. bir kaç gündür nette sorun vardı yazdıklarım birtürlü gitmiyordu bu gün düzeldi çok şükür. sen nasılsın senin bebişin nasıl.

hoşgeldin saadet nasılsın bebişin nasıl?kim bakıyo bebişe??benimde işe başlama durumum var 1-2 ay içinde belli olcak bakıcı buldum eve gelip bakıcak mecbur akrabamız yok burda (

hoşbulduk yaseemincim .bebişime bakıcı bakıyor canım. ben işe başlamadan 20 gün önce aldım bakıcıyı. bende oğluşumda alıştık. şuan gayet iyi gidiyor ama benim yinede gözüm arkamda, aklım hep evde :1no2: bunun için bir türlü işe konsantre olamıyorum. sende canım mümkünse eğer işe başlamana 1 ay kala al ki herşeyi öğret düzeninize alışsın. :1hug:

Murgizcim hoşbulduk haklısın valla zaman ne kadarda çabuk akıp gidiyor. her anın kıymetini bilmek lazım. daha dün karnımızdaydılar şimdi doğdular ve nerdeyse emeklemeye başlayacaklar. hala bir rüya gibi inan. gülşah ın olayından sonra ben artık geceleri yatakdan fırlayarak uyanmaya başladım. önceleri bebiş ağladığında bile uyanamayan kocam artık eşimde benimle birlikte fırlıyor yatakdan her kalkışımda. allah ım böyle bir acıyı kimselere yaşatmasın (amin)

benim o ğlum da iyi ben de dün işbaşı yaptım bitanem...
3 ay 4 günlük olduk biz de..hihoyyyt

canım gülşah bebeğini 40 günlükken kaybetmiş benide çok etkiledi hiç bişey yazamadım kıza yazıcak kelime bulamadım

yarencim profil bilgilerinde nasıl yapacağını söyledim
bidaha anlatayım
http://ticker.7910.org/as1cCu70g410010MTAxMzNkanwwMDAxNDI3ZHxhcmRhIGVnZW1lbg.gif"></a>
bunu kopyala sonra kontrol paneline gir orda detya bilgilerini düzenle ye gir orda en altta kilo boy çizelgesine bunu yapıştır olmazsa söle canım

Son düzenleme:
kızlar güzel dilekelriniz için sağolun
evet eşim geldi burda biraz işi var dönecez işleri bitince aama burasıda d.bakırda çok sıcak napcaz bilmiyorum
ridacım işbaşı yapmışın muhammedinden ayrılman kötü olmuş canım keşke rapora izin verselerdi en azından bir süre daha minnoşunla beraber olursun
yasemincim sen naptın bakıcı olaylarını haklısın eb-ve gidince zorlanacam epeyi burda çok rahat alıştım valla
mercancım sende herzamnki gibi çok tatlısın
evruşcum canım benimkde kucak delisi akşamüstleri özellikle çıldırıyor

Son düzenleme:

Canım banada beslenme uzmanı geceleri mutlaka emzir çünkü gece salgılanan süt gündüz salgılanandan daha kaliteli ve besleyicidir dedi..Bende oğlumu akşam sekizden sonra iki yada bir buçuk saat arayla mutlaka emzirmeye çalışıyorum. Hem uyuduğum için göğüslerim daha rahat doluyor.. Oğlum uyurken emiyor sadece bazen altını alıyorum pişmesin diye o zaman uyanıyor bir iki gülücük atıyor oynamak istiyor ama ben hemen emziğini veriyorum o da emziği alınca anında uyuyor.. Biz alıştık çok şükür bu düzene. Gündüz oğlumu emzirmekte zaman zaman zorlanıyorum çünkü bazen huysuzlanıyor almıyor memeyi ne zaman aç olduğunu hiç kestiremiyorum. Ama gece öyle değil direk alıyor uykusunda rahat emiyor ve hiç uyanmıyor..Emzirme saatlerim içinde 5 te var :)) Ama benim tecrübeme göre sütün bol olması tamamen psikolojik ..Yani stressiz bir hayat sürüyorsan sütün bol oluyor ama en ufak bir sıkıntıda azalabiliyor..Doktor bana bebeğini bol bol kokla dedi.. Çünkü beyindeki hormon bebek kokusuyla harekete geçermiş ..Birde meme başının bebeğin emme refleksiyle uyarılması gerek..Mesela benim göğüslerim dolu değilken emzirmek istediğimde bebek biraz boş emiyor ama sonrasında hafif bir sancıyla iki göğsümede süt geliyor..

Bu arada benim oğluşta artık eskisinden daha gürültülü ağlamaya başladı.. Huzursuzluklarını daha çok belli ediyor..Arabayla gezmeye bayılıyor.

Birde kucak konusunda ben çok katı olmak istemiyorum aslında oğlumu fırsat buldukça kucaklamak hoşuma gidiyor. Ve kucaklamak bebeği gerçekten sakinleştiriyor.. Aşı zamanlarında aşıdan hemen sonra kucağıma aldığımda hemen susuyor..Gerçi o da herşeyden çok çabuk sıkılıyor mesela anakucağında yada beşiğindeyse beni kucağına al diye ağlıyor alıyorum koltukta otururken bu kezde kalk gezelim ağlamasına başlıyor :)) Ama en çok benimle ve babasıyla konuşup oynamayı seviyor bu da bizim çok hoşumuza gidiyor :)) Bebeklerinizi kucağa alışır diye kendi sevginizden mahrum etmeyin bence kaldı ki sarılmak kucaklamak sevgi göstermenin en kolay yoludur..Eğer bebek yoruyorsa yere battaniye yada yorgan gibi birşey serip onu yatırarak oyalamayı deneyin ..Ben öyle yapıyorum..

Son düzenleme:
murgizim canım çok sağol olmuş en sonunda ellerine sağlık burası çok sıcak oğluşumun gıdığı çok pişiyor sudan çıkarmıyorum ardamı kremliyorum banamısın demiyor sıcaklar bir geçsede rahatlasak artık

Kizlar Ramazan yaklasti icim kipir kipir....Burada Ramazan cok huuznlu geciyor...Ilk geldigim yil oruz tutamadim mercanin dogumu cok yakindi.Zaten BAyramdan 1 hafta sonra dunyaya geldi.O yil cok huznlenmistim .Ilk kez orucumu tutamiyordum.Esimi yalniz birakmistim ve ezan sesini duymadan oruc acmak bende ayri bir huzun yaratmisti.Ertesi yil Allahin izniyle tutabildim.Bir sonra ki yilda Minik Kayarcim icmde kendini yeni yeni hissettirmeye baslamisti ve tutamadim....Ilk gunler tuttum ama sonra korktugum icin biraktim...Arkadaslarim simdi sakayla karisik takiliyorlar,,senin bu sene tutma yilin seney allah kerim diyorlar......Umarim hepiniz iicn ramazan cok guzel ve bereketli gecer....Biraz erken bir ramazan mesaji oldu ama ridacim senin dedigin gibi tam 1 yil once bebisleimizin guzel haberlerini almistik...simdi ise kollarimizdalar.Allaha binlerce kez sukurler olsun

Gizemcim gozun aydin kociisn ne kadar ozlemistir kimbilir sizi.Allah hic ayirmasin..
Yarencim teri emmesi icin gidigina bebek pudrasi sur.Kuru kalmasini sagliyor.Kayrada da surekli oluyor,biz boyle cozum bulduk....
Kizlar bu aralar haftanin nerdeyse iki gunu dr dayiz...Iyice paranoyaklastim .Gozumu hic Kayradan ayiramiyorum sani bisey olacakmis gibi allah korusun...Yeni bir topik acmistim bebislerinizin gunu nasil geciyor diye.Bunun nedeni kayra surekli besiginde acaba zarari olur mu diye ogrenmek istemistim.Kayra da farkettigimiz bisey biiz cok telaslandirdi..Sallanan besigindeyekn ellerini iki yana aciyor ve birden elleri hiizli hizli titremeye basliyor.Tipki yasli insanlarin nasil olur veya (allah koruusn) alzeimarlilarin,aynen oyke.Hemen kosa kosa goturdum dr a ..Internetetn baktigim kadariyla sekerinin dusmesi neden olabilirmis Dr onayladi ama emin olamdi bir sure daha izleyin dedi.Bu hafat kalan asilari yapilacak.Gecen hafta 3 asimiz yapildi,bu hafat 3 asi daha var.Bu titreme olayi icnd etest yapilacak,Bugun dikat ettim cok uuzn uyuyup klaktiginad cok acikmissa oluyor...
Siz de buna benzer birsey yasayaniniz var mi?
Ayperincim sen nerelerdesin?Bugun burasi ne kadar senlenmis..Cok sevindim hepinuzi gordugume umarim hic ayrilmak zorunda kalmayiz.Gun iicnde yasarken olaylari hep aklimdan sizlerle konusuyorum.Gidip bunu kizlarla paylasmam lazim diyorum.Bir gun gelipte sizleri bulamazsam ,ogun cok cok uzulurum ....Msn adreslerini almak iyi fikir.Ozelden birbirimize yazsak ...ne dersiniz?​

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…