2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar mertin kontrolünü yaptırdın pnımokok aşısını konuştum drla 1 yaşındna sonra tek doz yapılıyormuş bende ona karar verdim iğne şeklinde yapılıyormuş 1 kere ağlar en azından 3 kere değil :)

kızlar d vitaminni hala 3 damlamı veriyorsunuz??dr sormayı unutmuşum da artırmamız gerekmiyormu acaba??

çay kaşığıyla 4-5 damla veriyorum ben..doktora sordum fazla mı diye
Birşey olmaz dedi..
yasemincim bu arada ben kalça usg çektiremedim..rotavirus ve pnömokok gibi aşıları da yaptırmadım..
sorun olmaz inşallah..

günaydın kızlar. d vitamini 1 yaşına kadar günde 3 damla şeklinde kullanılacak demişti doktorum. kalça ultrasonu çektirdim ama pnomokok aşısı bende yaptırmadım. o virüs sürekli değiştiği için aşının bir koruyuculuğu yok falan demişlerdi. ama yaknıda dr kontrolümüz var o zaman soracağım

mercan geçmiş olsun bebişine. bizim bile kan şekerimiz düştüğü zaman nasıl oluyoruz. birde benim aklıma birşey geldi. hani böyle çok korktuğun zaman dizlerinin bağı çözülürya o zaman istemsiz olarak dizlerin birbirne çarpmaya başlar acaba Kayra elini bırakınca beşik sallandığı için korkuyor olabilir mi? benim kızımda hafif yarı uykulu dönerken hızlı dönünce beşik sallanıyor o zaman korkuyor düşüyormuş gibi gözlerini açıyor tutunacak yer arıyor. o yüzden koyarken falan çok dikkatli koyuyorum beşiği sallamamak için. yinede şeker düşmesi de olabilir bilmiyorum.
kızlar birde hatice ceren çok az mama yiyor kakası hala yeşil. havalar çok sıcak ondan yemiyor olabilir mi? 3 saate bir anca 100 mg mama yiyor. gece yatmadan 120 mg yapıp yediriyorum taa sabah 6 ya kadar banamısın demiyor kalkıp mama yapmasam onuda yemiyecek bekliyorum ağladığında vereyim diye ama uyanmıyor. uyuyor.napsam bilmiyorum

çay kaşığıyla 4-5 damla veriyorum ben..doktora sordum fazla mı diye
Birşey olmaz dedi..
yasemincim bu arada ben kalça usg çektiremedim..rotavirus ve pnömokok gibi aşıları da yaptırmadım..
sorun olmaz inşallah..

ridacoım 3-4 damla olarak ver sen yinede fazla olmasın....rotavirusu yaptırdım çünkü mahmud baya kötü ishal olmuştu 1 yaşındaydı ishal kusma 1 gün hastanede yattık bi kaç tüp serum yemişti çok kötüydü yavrumm o yüzden merte yaptırdım.pnomokotan emin değilm 1 yaşında karar vericem çok sık rastlanan bir hastalık değil dedi dr bize bıraktı ama rotavirüsü kesin önerdi...ridacım kalça usg çektir ben hastaneden çıkmadan çektirdim yine çektircem çünkü bende doğuştan kalça çıkıklığı var bunu ailem fark edememiş çünkü yürüyüşüm herşey normal ara sıra yorulduğumda bacağım ağrırdı dinlenince geçerdi mahmudun doğumundan sonra sürekli ağrım oldu ünlü bir ortopediste gittim adam şaşırdı her iki taraftada çıkıklık var ama sağda daha fazla dedi yürüyüşünün normal olması büyük şans dedi.doğumdan sonra çıkmasıda kalsiyum eksikliği olunca kemiklerim zayıflamış bacak ve kalça kaslarını güçlendirceksin kilo vericeksin ve bir daha doğum yapmıcaksın dedi dr ama mert oldu...kilo vemem lazım.yani mutlaka çektir ne olur ne olmaz

mercan geçmiş olsun bebişine. bizim bile kan şekerimiz düştüğü zaman nasıl oluyoruz. birde benim aklıma birşey geldi. hani böyle çok korktuğun zaman dizlerinin bağı çözülürya o zaman istemsiz olarak dizlerin birbirne çarpmaya başlar acaba Kayra elini bırakınca beşik sallandığı için korkuyor olabilir mi? benim kızımda hafif yarı uykulu dönerken hızlı dönünce beşik sallanıyor o zaman korkuyor düşüyormuş gibi gözlerini açıyor tutunacak yer arıyor. o yüzden koyarken falan çok dikkatli koyuyorum beşiği sallamamak için. yinede şeker düşmesi de olabilir bilmiyorum.
kızlar birde hatice ceren çok az mama yiyor kakası hala yeşil. havalar çok sıcak ondan yemiyor olabilir mi? 3 saate bir anca 100 mg mama yiyor. gece yatmadan 120 mg yapıp yediriyorum taa sabah 6 ya kadar banamısın demiyor kalkıp mama yapmasam onuda yemiyecek bekliyorum ağladığında vereyim diye ama uyanmıyor. uyuyor.napsam bilmiyorum

tatlım 3 saatte bir 100 ml iyi bence beslenme uzmanıyla görüşmemde mamaların üzerindeki ölçüler 3 aylık bebek için fazla onun yarısını verebikrsin demişti yani işe başlayınca oda 3 ölçeğe 90 ml ediyo.mertinde kakası sıvı sarı yeşil oda emmiyo mayıs bebeklerinin çoğu bu aralar iştahsız.

ahh ahhh benim mertim neden uyumuyo kızlar yaaa kafayı yicem yarım saat sallıyorum 20-25 dk anca uyuyo bazen koyarken uyanıyo:çok üzgünüm: kendime hiç zaman ayıramıyorum evde yapılcak işler var haftaya işe başlıcam bakıcıyı kaçırırır bu uykusuzlukla:sm_confused:

betülcüm uyanık dursa uyanıkda durmak istemiyo kayınvalide kucağa alıştırdı gitti sağolsun kaç kere dedim ana kucağında dursun dedim yok hanım kucağına aldı oturdu alışmış işte söylemesi ayıp wc bile gidemiyorum odadan çıkıyım başlıyo mızırdanmaya gitmesem basıyo çığlığı

Yasemincim mert babasini ozluyor olabilir mi?Mercan bebekken aksam babasinin koynunda uyumaya alismisti.Sonra turkiyeye tatile gittigimde geceleri uyumaz oldu,uyusa da uykusunda agliyordu.Bende kafayi yiyecektim.Sonra annemin aklina geldi acaba cocuk babayi mi ariyor dedi.Allahtan esimin bir tshirt u kalmis yatagina onu koydum ,koklaya koklaya uyudu.....Mercan buyudu hala ilk babsiyla bi kestirip,sonra yatagina yatar...
Kizlar bu arada esimin gecen hafta kilolarima laf soylemesini cok kizdim .Diyete ve spora basladim.2 sokak yanimda spor salonuna yazildim...Sabah 6 da gidiyorum ,birde aksam 9-10 gibi.Esim anca o zaman evde .Ben geldigimde mercani babasinin koynunda uyumus buluyorum.O kadar tatlilar ki.Esimle bu kilo konuusnda iddiaya girdik.4 ayda 15 kilo vericem 500$ alicam.Belki beni azimlendirir dedim.Insallah veririm.Birde su ricayla konustugumuz parafinli sortu giyiyorum.Anlayacaginiz tum kozlarimi oynuyorum

Drydeniss cim dogru soyluyorsun.Esimde ayni seyi soyledi.Sallanmasini acmiyorum artik..Sadece biraz uykuya dalana kadar.Bakalim nasil bir etkiis olacak.
Betulcum adresi bana verirsen seviniirm.Sizleri bulmusken kaybetmek istemem.
Kizlar biz hicbir vitamin kullanmiyoruz.Burada dogru duzgun ilaca bile vermiyorlar.Acaba bende d vitamini kullansam mi ?Hepinize verdi mi dr vitamin?Asilar hakkinda da bisey soyliyemiyorum size, isimleri cok farkli.Ama soylediginizden daha fazla asi olduk biz.Bu ay mesela 6 asimiz var.Cogu tekrar asisiymis....Birde bu kalca filmi ilk basta dr istemisti cunku Kayra ters durdugu icin gerek gordule ama sonra elle kontrolde gerek yok dediler....Sizlerde bu film rutin yapilan bir sey mi yoksa.Ters duran bebeklerde mi yapiliyor sadece?​

Yasemincim mert babasini ozluyor olabilir mi?Mercan bebekken aksam babasinin koynunda uyumaya alismisti.Sonra turkiyeye tatile gittigimde geceleri uyumaz oldu,uyusa da uykusunda agliyordu.Bende kafayi yiyecektim.Sonra annemin aklina geldi acaba cocuk babayi mi ariyor dedi.Allahtan esimin bir tshirt u kalmis yatagina onu koydum ,koklaya koklaya uyudu.....Mercan buyudu hala ilk babsiyla bi kestirip,sonra yatagina yatar...
Kizlar bu arada esimin gecen hafta kilolarima laf soylemesini cok kizdim .Diyete ve spora basladim.2 sokak yanimda spor salonuna yazildim...Sabah 6 da gidiyorum ,birde aksam 9-10 gibi.Esim anca o zaman evde .Ben geldigimde mercani babasinin koynunda uyumus buluyorum.O kadar tatlilar ki.Esimle bu kilo konuusnda iddiaya girdik.4 ayda 15 kilo vericem 500$ alicam.Belki beni azimlendirir dedim.Insallah veririm.Birde su ricayla konustugumuz parafinli sortu giyiyorum.Anlayacaginiz tum kozlarimi oynuyorum

mercancım mert babasını değilde abisini kesin özlüyordur onu çok seviyo takip ediyo gülüyodu ayrı kaldılar yavrularım:1no2: mercancım spor yaparsan verirsin emzirmiyorsunda nasıl olsa süt derdin yok bizde zayıflıyoruz ama dolar veren yok :roflol:gebelik öncesi kiloma 2 kilom kalmış koşu bandında hergün 20-25 dk yürüyorum yediklerimede dikkat ediyorum abu cubur yok ekmek günde 3 dilim başka ekstra bişey yapmıyorum.bugün eşime söyledim 1 kilo vermişim diye aa ne hızlı veriyorsun ne güzel diyo bende hasretten hasretten dedim :jeyyar: beyfendi erzurumda kadayıf dolmalrını cağ kebaplarını cokacimcoookgötürsün bakalım ohhhh

Ben oğluma rotavirüsü yaptırmadım ama pnömokok aşısının ilk dozunu yaptırdım..Rota virüsü hakkında değişik şeyler okudum ishale sebep olan binlerce virüs varmış ve rotavirüsü bazı bebeklerde bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olabiliyormuş ama menenjite tek bir virüs sebep oluyor..Önümüz kış ve eşim bazen iş yerinden grip kapıyor..Oğluma bulaştırırsa diye korkuyorum o yüzden bir yaşını beklemeden yaptırmanın mantıklı olduğunu düşündüm. Soğuk algınlığı bebeklerde çok çabuk zatürreye dönüşebiliyor bu yüzden pnömokok mutlaka yaptırılmalı bence..Oğlumda aşı biraz ateş ve huzursuzluk yaptı sonraki aşılarda calpol verip gitmeyi düşünüyorum..Bu arada gelecek ay karma aşısı var .. Karma aşıda ilk ateş yapmasa bile diğerlerinin ateş yapma riski daha yüksekmiş..

Bu arada Mercancım geçen gazete bir yazı okudum kadının biri 6 ay içinde 130 kilodan 67 ye düşmüş sadece yağlı yiyecekleri kesip günde 1 saat yürüyerek.. Sanırım kilo vermenin tek şartı gerçekten vermeyi istemek..

kızlar ammada çok yazmışınız valla kime cevap vereceğimi şaşırıyom sonra atlatıklarım olursa kusura bakmayın
,mercancım öncelikle çok geçmiş olsun tam anlayamadım kayranın yaptığı hareketi ama sana normal gelmemişki dra götürmüşün iyikide götürmüşün inş bişiycik çıkmaz
yarencim rica ederim inş beğendin takvimini
h,iç sorma burasıda cehennem aynı gıdıcığı pişti bide popsu pişti aslında ben hep prima kullanıyodum bu sefer huggies denedim belkide o yaptı şimdi gündüzleri bez bağlamıyom daha iyice şimdi
bizde usg çekti,rmedik pnomokok ve rotavirüs yaptık
bizimkide kucak delisi
amannnnnnnnnn buda hep vızıldıyoooooo ağlıyo kalkayım bariiii

kizlar bisey sorcam kizim 3 aya girdi gec gec acımaya basladı 2-3 saatda bir yemeye başladı bu normalmı doktor normal dıo ama bide sizlere soriim

gizemcim bende huggies kullanıyorum ilk oğlumada ondna kullanmıştım baya memnunum mertte sadece yeni doğduğunda pişik oldu bi daha da olmadı.altını açık tut havalansın birde her kaka yapışında yıka pişik varsa ve mutlaka koruyucu kremini sür ben can bebe popo krem diye kıytırık bi krem kullanıyorum baya iyi koruyo.kremin içinde çinko oksit olması gerekiyormuş alırken ona dikkat et.

herkese merhaba kıslar.sositososito anca yazabiliyorum. işler biraz yoğundu. yoruldum :bbo:daha kızımı kontrole götüremedim...:eek:klava: açım aç...cokacimcoook taaa dün akşam yediydim iki kaşık yemek.
rotavirüs aşısını araştırıyorum bende dr atlamayalım dedi. ama eczacı dedi ki bence ishal olmuyorsa yaptırmana gerek yok bazen bunlar ticari amaçlı olabiliyor dedi. AÇS merkezlerinin aşı kartı yok mu onu izle dedi. en çıkarsız olan devlet hastanelerinin politikaları dedi. sonuçta onlar gerekli olan aşıları mutlaka yapılmasını istiyorlar yine de sen bilirsin istersen aşıyı getirteyim dedi. kararsız kaldım CADIARZU

drydenin ben açs de yaptırıyorum oğlumun aşılarını dışardan rotavirusu aldım yaptırdım ishal yazın sık oluyo çünkü pnomokok aşısını yaptırmadım pek sık rastlanmıyor dedi dr ama istersek 1 yaşında tek doz yaptırabiliyormuşuz

gizemcim bende huggies kullanıyorum ilk oğlumada ondna kullanmıştım baya memnunum mertte sadece yeni doğduğunda pişik oldu bi daha da olmadı.altını açık tut havalansın birde her kaka yapışında yıka pişik varsa ve mutlaka koruyucu kremini sür ben can bebe popo krem diye kıytırık bi krem kullanıyorum baya iyi koruyo.kremin içinde çinko oksit olması gerekiyormuş alırken ona dikkat et.

Gizemcim yasemincim bende mercanda ilk prima kullaniyordum ama bir ara defolu cikti bezler,surekli sizdiriyordu.Huggiese gectim cok memnunum.Ama oraya geldigimde babam ismini hatirlayamadigi icin gidip molfix almis kampanya var diye,ondan daha da memnun kaldim.Artik her gelsimide onu kullaniyorum.Hatta gelirknede yanimda getirmistim.Ustelikte surekli bi kapmanyasi oluyor.Fiyatida daha iyi...

X