2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

valla her gün bir elma haftada 1-2 balık yiyorum valla eylülcüm daha doğrusu ne desen onu yiyorum

Eylülcüm iyiyim çok şükür canım..yerimseniben

1- Kollarındaki uyuşmalar seni rçok rahatsız ederse doktoruna bir danış..Sanırım genelde anneler bandaj kullanıyor sinir sıkışması için .. Beni başta korkuttukları için hiç sağıma yatamıyordum ama şimdi yatıyorum ve herhangi bir sıkıntım olmuyor pek..Birde yatarken yorganı kucaklayıp hem göbüşümün altına hafif destek yapıyorum hemde bacak arama yastık koyma derdinden kurtuluyorum..Yorgan daha büyük olduğu için yastık gibi kayıp gitme sorunu olmuyor pek böylece bende rahat ediyorum bebekte rahat ediyor..

2- Bahsettiğin şişlikler senin haftandayken bendede başlamıştı sonrasında geçmedi..Doktorum tuzu azalt dedi ama azaltamadım. Sende bol su içerek bu şişliklerden kurtulabilirsin..Benim artık pek geçmiyor şişliklerim..Aldığım bir numara büyük ayakkabılar bile sıkmaya başladı ama çok şükür doğuma az kaldı..Ayakların aşağıda durmasıyla pek alakası yok aslında ben tüm gün evdeyim ve hep ayaklarımı uzatarak oturuyorum ama yinede tombalak tombalak oluyolar :roflol:..

Sevcecim niye zorluyorsun ki, sağına da yatabilirsin bunda bir sorun yokmuş doktorum söyledi banada ..Bende kendimi zorladığım zamanlarda hep parmaklarımda şişlik uyuşukluk vs ile gecenin bir vakti uyanıyordum..Bence doktorunu arayıp sor..Ben viksi sadece bir kez kullandım o zamanda kollarım ve ciğerlerim çok ağrımıştı soğuk algınlığından..Sonra kullanmadım ama sanırım bir sakıncası yok..Yinede sorsan iyi edersin en iyi doktorun bilir..

merhabalar güzel mayıs annişleri... :teytey: hafta sonu yine doldurmuşsunuz sayfaları ancak bitirebildim okumayı. ama bu hamilelik bende acayip unutkanlık yaptı yaww sizdede var mı . kafamçokkarıştı okuduklarımı hatırlamıyorum desem yeridir. ebrucum iyi olmanıza sevindim. ayperin gelmiş bebişini almış kucağına sağsalim çok sevindim. murgiz canım seninde sayılı günün kaldı yaa heyecan yaptım okuyunca bişi kalmamış. canancım sende uzun zamandır yoktun pazartesi günü sonuçları bildirecektin. Nasılsın kızın nasıl doktor ne söyledi??? yasemincim pc gitti diye üzülüyorsun inş. kısa sürede tamir edilirde gelir. Bende yarından sonra malesef sizlerden ayrı kalacağım. :1no2: iş yerinde son günüm yarın ve ondan sonra pc kullanma gibi bir imkanım kalmayacak malesef evimde pc olmadığı için. kocişe söyledim pc alalım diye ama bebeğimizden fırsat kalmayacak zaten sıkılmana şimdi masraf etmeyelim diyor onun için almayada pek niyetli değil. ama ben sizleri çok öslicem yaaaa . :a015: neyse artık bir şekilde haberdar etmeye çalışacağım sizleri. Bu arada perşembe günü evime badana yapıldı sağolsun kayınvalidem boyacıların başında durduda bir günde bitirtti. bende cumartesi pazar iki gün boyunca temizlikle uğraştım sağolsun ablalarım geldiler yardıma. oğluşumun odasını hazırladık gerçi henüz kıyafetlerini yıkayıp ütülemedim ama artık onuda hafta içi yaparım izine ayrılınca diyorum. salonumun yatak odamın şeklini değiştirdik herşeyi oğluşum için planlı programlı yapmaya çalıştık. çok şükür dün akşam saat 10 da bitti herşey ama bende bitttimmm. Gece yorgunlukdan yatamadım, uyuyamadım. sabah kalktım ama gelinde bana sorun şimdi heryerim ağrıyoo ve çok uykum var :1closedeyes:

OF KIZLAR VALLA ZAMAN YAKLAŞTIKCA HEPİMİZİN ŞİKAYETLERİ ARTIYOR AZ KALDI SABREDİN :teytey: MURGİZCİM SENİN DOĞUMUNA ÇOK AZ KALDI NASILSIN HEYECAN DORUKTAMI İNŞALLAH HEPİMİZ SAĞSALİM BEBİŞLERİ KUCAĞIMIZA ALIRIZ KIZLAR AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNa.s.a.s.a.s.

kızlar hepinize ilginiz için teşekkür ederim
artık kendimi sol tarafıma yatmak için zorlamıcam çünki çok sıkıldım
canım kocacımıda üzmemiş olurum adam benim halimi gördükçe çok strese giriyo
hayırlısıyla şu kalan zamanımızıda geçirsek ve bebeklerimizi sağlıka dünyaya getirsek inşallah

slm kızlar,
ben de tüm yazılanları okuma fırsatı bulamadım.birazdan okurum. öncelikle ayperinden gelen haber günün en güzel haberiydi..gizemin de yaklaşık bir haftası kaldı..hayırlısıyla herkes doğursun, 9 ay çekilen sıkıntının bir yerde bitmesi gerekiyor zaten..er yada geç ama sağlıkla olsun yeter..
canancım da iyiymiş. yani herşey yolundaymış...maşallah herkese..
ben dün alışverişe çıktım. aman Allahım gelince sol bacağımdaki kramptan dolayı ayaklarımı bile uzatamadım, o kadar yorgun olmama rağmen ayakta gezindim evde..anlaşılan o ki sınırdayız artık..yolun sonu görünüyor..
üstüne üstlük kızlar benim evde herşey ayakta...(oturma odası dışında)kayınvalidemler temizlik için gelicekler, odamı değiştirecekler hazırlık olsun diye herşeyi toparladım..ama önce c.tesi sonra pazartesi gelicez demişlerdi o da olmadı şimdi cumaya kadar geliriz diyorlar..onlar temizlik yaparken ben de yemeklerini hazırlarım diye dünden hazırlık yapmıştım..hatta yorgun olmasaydım yemekleri akşamdan hazırlamayı düşünüyordum. sabah aradım geliyor musunuz diye gelemiyoruz dediler..
dün cumhurbaşkanı Gül Alanyadaydı.kayınpeder haberim olsaydı dün gelirdim Alanyaya dedi.ben de biraz alındım doğrusu..ben bekliyorum işler yapılacak şurda 2 hafta kalmış..adamcağız Abdullah Gül'ü
görmeyi düşünüyor...Eşimi uğurlamaya gelmişlerdi en son 3 ay önce gördüm kendilerini. hiç merak etmiyorlar demek ki..şimdi onlar gelmiyorlar diye başka birilerini bulsam ona da alınırlar biz yapacaktık başkasına yaptırdın diye..işte böyle kızlar..ben insanlardan çok şey beklemiyorum aslında..yinede şükrediyorum Allah herkesin canını sağ etsin, düşündükleri başka şeyler var belki de değil mi?
neyse vardır bunda da bir hayır diyelim..napalım dayanacağız artık bir kaç gün daha..tabi cumaya kadar gelirlerse ))

sevcecim ben de sağ tarafımda daha rahat yatmaya başladım, bir iki haftadır sağ tarafta yatıyorum kendimi zorlamıyorum. bebiş zaten sol tarafı zaptetmiş durumda sola yatınca kıpraşıyor ben de rahatsız olmasın diye yaz düz yatıyorum, yada sağ tarafıma..wc olayı çok sık oluyor şu günlerde..bu durumdan muzdaribim ben de..
ne hikmetse, sağ ayağım şişiyor her seferinde sol ayakta şişlik yok..ayakta durunca sol da şişiyor ama sağ kadar değil..hayırlısı bakalım

KIZLAR BENDE 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR HEP SOL TARAFIMA YATIYODUM AMA GECE SAAT BEŞI HER KALKTIĞIMDA TUTULMUŞ HERYERİM ARTIK SAĞIMA YATIYORUM SAĞIMDAN SOLUMA DÖNMEK 2 SAATMİ ALIYOR ÇK KOMİK YA EŞİM GÜLÜYOR BANAsırnaşık şeysırnaşık şey

aminnnnn canım sağolasın evet az kaldı 8 gün kaldı:bbo:canım sağ sağlim sırasıyla doğar inş bebişler
izinli günlerin iyi geçer inş ridacım kayınvaldenlarde abartmış canım ridacım iki hafta diyosunda artık hiç belli olmaz ona göre acele etseler çok iyi olur canım kimseyede kırılma herkesi anladın hamilelğinde ona göre davranırsın sende onlara böylelikle birdaha kırılmamış olursun,
ridacım sana bişiy danışmak istiyorum tabi yaren sanada ben biliyosunuz arda ismini bırakacam oğluşuma ama merak ediyorum kuranı kerimde varmı diye araştırmalarıma göre yasin süresinde var diye duydum (dünya gökyüzü anlamında)ama yengem hergün okur açtım sordum ardu var dedi arda değil dedi
eğer arda ismi yoksada ikinci ismini kuranı kerimde geçen bi isim istiyorum bildiğiniz güzel bi isim varmı kızlarrrrrr:uhm:
sizin bu konuda bi fikriniz varmı

canım bunada şükür bebişler beklesinde zamanlarını sağlıklı gelsinlerde şikayetler artıyo zaten
amin sağol canım ya çok heycanlıyım tabi annemde geliyo yarın birtek yatağı kaldı kurulacak herbişiyimiz tamam azcıkkk:çok üzgünüm:korkuyoruz canımız çok tatlı çünkü a.s
kızlar merak etmeyin ben kendime gelirgelmez bir arkadaşım var onu arayacam nicki annecik 82 o size haber vercek inş sağ sağlim kurtulduğumuzu:teytey:
buarada MERCANDA KIZINA kaVUŞTU İNŞ:dance::dance:

CANIM ÇOK SAĞOL HEYCANLIYIM TABİ HEPİMİZE AZ KALDI VALLA SIRASIYLA GELCEK BEBİŞLERRRR:teytey:
saadetcim iznin inş güzel geçer bol bol dinlen hakkettin bunu gerçi işin de bitmiş yormuşunda kebndini bayağı
ama lütfennnnnn bizi habersiz bırakma bak çok merak ediyoruz

geçmiş olsun canım ya benimde bazen sol elim uyuşuyo ama çokda rahatsızlık vermiyo açıkcası bende çokda şiş yok bu bikaç gündür ayaklarım ellerim şişiyo azcık
burnum hep şiş onu demiyom bile:roflol:
ben hala genelde sola yatıyom bazen sağa dönüyom o zamanda kasılmam oluyo korkuyom sola geri dönüyom:1closedeyes:
kızlar benim çoçuk bir haftadır çok hareketli karnım şekilden şekle giriyo canım acıyo resmen canı mı sıkıldı artıklaelaelaelaelae anlamadımmki
sizinkilerde böylemi:tomato:

gizemcim, her an herşey olabilir diye düşünmek gerekiyor şu dönemde değil mi? sanki o gün çok uzak gibi görünüyor da..bakalım hayırlısı herkes için tabi..
Gizemcim oğluna Arda ismini koyman caizdir. Harekeli olarak okunduğunda ARDA, ARDU, ARDİ gibi okunur ancak kökü ARD, ARZ yani yeryüzü demektir Kur'an da geçiyor ancak bir ismin anlamlı ve sünnete uygun olması Kur'anda geçmesinden daha önemlidir.Kur'an Allahtan insanlara gönderilen bir mektuptur. İkazlar, deliller, olmuş ve olacakla ilgili ilimler, fen bilimleri, tıpla ilgili mevzular,hukuk, astronomi, aklın alabileceği her şey Kur'anın konusudur.
ben bir oğlum daha olursa adını, TAHA koymak istiyorum.

Son düzenleme:
gizemcim benim oğlan şimdi hıçkırıyor...sağ göğsümün hemen altında çok rahat görüyor ve hissediyorum.aceba bizim oğlan yine mi ters döndü

Ridacim Acaba Döndümü Ne Ben Hiçkiriklari Genelde Aşağida Hissediyorum Inşallah Dönmemeiştir Tatlim

canım öncelikle hıçkırık konusunu şöyle diyim bazen farklı yerlerde hıçkırabiliyo yani benimde doğum pozisyonunda olmasına rağmen hıçkırığı bazen değin yerde de olabiliyo bizim başta düşündüğümüz mantık tutmadı yanifisfisfis
çok teşekkür ederim verdiğin bilgilere beni aydınlattın canım bende biraz araştırdım dedğin gibi anlamlı ve sünet olması daha uygun olurmuş ama tabi ardanın kuranı kerimde geçiyor olması yinede içimi rahatlattı
ama tam bi listeye ulaşamadım açıkcası bahsettiğin isimleri içeren ikinci isim içinse ya hasan yada burak istiyorum dini açıdan hasan kayınpederimin adı bide
eşimde miran istiyo ikinci ismi
ya sağlıklı hayırlı olsunlarda inş adlarıyla yaşasınlar
taha ismide güzelmiş

merhaba kızlar bugün gidemedim.drum izinliymiş.yarın gideceğim inşalllah.çok şükür kasılmalarım azaldı ama gene de korkuyorum.şu yarın bi olsada kızımı görebilsem

bende sizden haber bekliyodum bende yarın gitcem bugün benimde kasılmam çok az:teytey:
o zaman naze ve ebrudan haber bekliyos

Hehe...bende gidemedim bugün doktora...Malesef randevu almayı unutmuşuz :)) yarın için aldık...bugün için bütün randevular doluymuşda :))

Merhaba arkadaşlar bugün test sonuçlarını gösterdim doktora şu an bi sorun yok..Mayısın 1'inde kontrole gitcem tekrar..

Yani Gizemcim sen bebişini kucağına alacağın gün ben eğer o zamana kadar doğurmamışsam gidip kontrol olcam..:roflol:

Ay az kaldı yaaaa ....Çok heycanlıyım, içimde kelebekler uçuşuyo gibi sanki, ne zaman olacağını tam bilmeyince insan daha da bi heyecanlanıyo ama korku yok çok şükür sadece heyecan var :dance: Yani nerdeyse 2 hafta gibi bir zamanım kaldı..Bakalım 40 haftayı tamamlıcak mı benim oğluş..

Allah sezeryan tarihleri belli olan tüm annişlere de yardım etsin inşallah..Herşey yolunda gider de hepimiz bebişlerimize sağlıklı bir şekilde kavuşuruz inşallah..

Bu arada arkadaşlar hala anakucağı almayan arkadaş kaldıysa size bir tavsiyem var ;

http://www.sanalmagaza.com.tr/Produ...472&n=Pilsan 07 502 Ana Kucağı ve Oto Koltuğu

Ben bu ürünü sipariş ettim bugünde teslim aldım..Çok detaylı ve pahalı markalara para vermek yerine bu ürünü alabilirsiniz..Fiyatıda tüm pahalı markalara göre çok uygun, kargo ücreti yok...Üstelik ürünü sipariş ettiğim siteden bir de çok şirin bir plaj seti oyuncak hediye göndermişler..

http://www.sanalmagaza.com.tr/Produ...Pilsan 06 123 Papatya Kova Takımıyerimseniben

Sonuçta sadece bir yıl kullanacağınız bir ürüne sadece markası için çok para vermeyin derim..Hastaneden çıkarkende kullanabilirsiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…