2 yaşındaki oğlum ve ben boşanmak isteyen eş

Ben sizi biraz kaos anında ağzına geleni söyleyen ve sonra unutan insanlara benzettim. Yanlışım varsa kusura bakmayın. Ama bazı insanlar ağızdan çıkan her söze itimat eder (eşiniz etmiş görünüyor), bazısı öylesine söyler veya söyleneni umursamaz. Olay sadece tartıştık, boşanalımdan ibaret olmamalı.

Normaliniz nasıldı? İletişiminiz, genel olarak ilişkiniz?

Evlilik terapisti, problemli bir süreci çözümlemek için yardımcı olan ve çiftlerin birbirini uygun koşullarda doğru bir şekilde dinleyip anlamaları için çaba gösteren insanlar. Bizler de pekala bunu yapabiliriz. (Bizler derken ilişki sahibi olarak bizzat kendimiz,kendi ilişkimizde) Siz doğru soruları soruyor musunuz ilişkinize dair?

Kadınlar kolay kolay düzenini bırakmaz hele çocuk varsa çok çok zor. Ama düzenli bir hayata alışmış bir adam da güçlü sebepler olmadan evliliği bırakmaz bence. Rahata alışınca çorabını sepete atmaya üşenen varlıklar bunlar. Komple değişim onları da korkutuyor. Başka bir kadın, bağımlılık veya kök aile ya da başka etkenlerden dolayı eşine bağlanamamış adamlar kolayca boşanalım der bence. Bunlar benim fikrim tabi yanlış da olabilir.

Laf kalabalığı yaptım, sonuca varayım konu sahibi, bu adamla sizin ilişkiniz ya başından beri problemliymiş, size bağlanamamış. Bunu doğru zamanda çözmeli, çözülmüyorsa önünüze bakmalıydınız.

Ya da adamın kendisi problemliymiş, siz gözünüzü kapatmışsınız bunca zaman.

Allah bağışlasın yavrunuzu. Arabadan hakkınızı alın, abiniz yanınızdaymış ne güzel, olsun yine alın hakkınızı. O arabaya yarın başka biriyle binince, veya sizin paranızla aldığı yeni arabaya fark etmez, asıl o zaman pişman olursunuz.

Adamı tam tanımadan net konuşmak istemiyorum ama kocanız pasif agresif kişilik bozukluğuna sahip gibi görünüyor. O yüzden blöf dedim zaten bu insanların pek arkadaşı yoktur dünyaya seslerini de çıkaramazlar yakınlarındaki aile üyelerine küserler saldırırlar alıngan davranırlar kaçarlar falan. Eğer bu dediğim kişilik bozukluğuna sahipse zaten boşanmaz birde çocuğunu seviyor dediniz. Arabayı ilana koyması falan kurnazca hareketleri işi bozuyo içinde size karşı sevgi olan biri parayı kaçırmayı düşünmez bence adam sizi sevmiyor da olabilir veya canınızı yakmanın bir yolu da olabilir bilmiyorum neyse zaman gösterecek bizi bilgilendirin merak ettim davayı açacak mı açmayacak mı

Ya çok üzüldüm sizede, nasıl oldu zor mu çocukla tek başınıza basıl başardınız bana yardımcı olur musunuz
Tabi kolay değil, lohusasınız ve aldatıldığınızı öğreniyorsunuz. Hemde hamilelikten önce! Sonra aşık olunuyor, ve öğreniyorum Soruyorsunuz neden çocuk madem diye. Senden olsun iyi bakarsın diyor. Yani aradığım eşşşek sensin diyor açıkçası. Kendiside yıllardır hayatına bakıyor. Senede 15 gün alıyor. (Yazın 10 kışın 5)

Beni durumum sizinkinden biraz daha karmaşık ve zordu. Ailem de hayatta değildi.Mesleğim deseniz bir gidiyorsunuz en az 14-15 saat mesai ve teliniz de çekmiyor üstelik (uçakta olduğum için) evladınız da yabancı bakıcıda.Bakıcımın ilk maaşını kredi çekmiştim heyy gidi günler. Nerden nereye..Oğlum 10 yaşında artık. Ancak babasını seviyor. Bu düzene alıştı ve yargılamıyor bende ruhu ve sağlığı yerinde olsun diye birşey anlatmadım, geçen kış babası anlatmış benim hatam oldu diyerek.

Daha önce boşandınız sanırım, tekrar mı evlendiniz ?
O zaman çocuk da yokmuş.
Göz attım konularınıza, adam hep böyleymiş, hep ayrılmak istemiş.
Ne hayrını göreceksiniz ki böyle birinin ?
Boşanmayı başarısızlık olarak mı görüyorsunuz, neden bu ısrar ?
Ben neden çocuk yaptığınızı asla sorgulamam, anne olmayı istiyorsanız çok iyi yapmışsınız.
Tek ebeveynle de gayet sağlıklı mutlu büyüyebilir bi çocuk.
Çocuk sahibi olmak yanıma kar kaldı diyip bu evlilikten alacağınızı aldığınıza inanıp yolunuza baksanız keşke.
Kocanızın sevilecek, emek verilecek hiçbi özelliği yok.
Biraz dışardan baksanız, bi uzaklaşsanız aslında sizi hiç hak etmediğini göreceksiniz de işte...
Bazen bi şey oluyor bize, gözümüze perde iniyor.

Seni sevmiyor, boşan...

Mericim geçmiş olsun, ben seni ve anlattıklarından evlilik dinamiğinizi az çok biliyorum. Eşin bana göre arabayı sen ona yaz da iletişim kurulsun, aman nolur beni bırakma de diye satılığa koymuş. Koyduktan sonra eminim 500 kere gördün mü diye de kontrol etmiştir. Daha öncekiler gibi bu tartışma da barışma ile sonlanır diye düşünüyorum. Hakkında hayırlısı olsun.

Elindeki tek koz araba ise kullanacaktır ben sizin ayrılacağınızı sanmıyorum kkda böyle sorunlu evliliklerin bittiğini hiç görmedim bağlı değil bağımlı ilişkiler kuruyorsunuz

Kocan tam bir sansar...Git bır avukata hemen satmadan şer koydur...Sen pembe bır dunyadasın o marsta öle dıyım...Çocugunun hayatını dusunuyorsan kurtul ondan...

Adamın karakterini vs. geçiyorum belli ki sen öyle kabul etmişsin. Ama seni istemeyen bir adamın varlığı ruhunu tatmin edecek mi? Bir erkek düzeninin bozulmasını göze alıyorsa cidden istemiyor, sevmiyor demektir. Açıkçası çocuğuna düşkün olduğunu da düşünmüyorum. Çocuğuna düşkün erkeklerin ödü kopar boşanmaktan. Bence ailenin kıymetini bil ve onları dinle

Canım benim nasılda hatırlıyor ve iyi biliyorsun

Sizin evlilik bitmiş. Sen idare ettiğin için devam ediyor. İdareyi bıraktığın an boşanacaksın. Ne kadar ayıp aileni araması? Ona mı kalmış bu bilgiyi ailene söylemek. Sen istesen söylerdin. Abin çok mantıklı konuşmuş. Biran önce çık o evden sen aç boşanma davasını. Ve o arabaya acil şerh koydur. Ahlaksız aç gözlü bir kocan var. Sandığın gibi o çocuğunu sevmiyor! Sevse çocuğunun rızkını kaçırmaya kalkışmazdı. Adam gibi aracın anahtarını sana verir alır ceketi çıkardı. Bu adamı it gibi boşamalısın. Aracı da almalısın altınlarını da ve çocuğuna nafakada.
Sanma ki her biten evlilik hep kötüydü çocuklar babalarına düşkün değildi kolay çocuklardı diye. Benim 2 çocuğum vardı boşanırken. Biri bebek biri de 8 yaşındaydı. Çok zordu ama bitti kurtulduk çok şükür

Mallara serh koydur. İlk adımın bu olsun gerisini sonra dusunursunuz
Araca boşanma davası olmadan şerh koydurulamıyor. Ben bizzat yaşadım 3 yıl önce. Tapuya gittim üzerine bir arsa olduğunu öğrendim benden kaçırdığı paralarla almış ve bana söylememiş. Bir de lüks araç vardı. Şerh koydurmak istedim. O mahkeme kararıyla olur ev olsa koyardık dedi. Sadece ev varsa ona şerh konulabilir tapudan. Yani elini çabuk tutmalı.

Arkadaşım bende benzer bir süreçteyim seni çok iyi anlıyorum ve sizin durum bana şey gibi geldi. Eşin senin ayrılmak istemeyeceğini biliyor ve bu yüzden şımarıklık yaparak ipleri eline almak istiyor. Yerinde olsam öyle mi der uzaklaştırmamı alır boşanma sonuçlanana kadar onu evden düzeninden eder çocuğunu görmesine bile engel olurdum. İki maddi olarak kauba uğramamak adına ilk iş avukata gidip tüm haklarımı korurdum. Bak gör o kuyruk nasıl iniyor. Aynısını yaşadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…