2 yaşındaki oğlum ve ben boşanmak isteyen eş

Allah evladınızı siz bağışlasın
yaş ilerlemiş diye evlat sahibi olmayı isteyebilirsiniz bunu tuhaf bulmuyorum ben

ama hani, zaten toksik ilişki, zaten her kavgada ayrılalım diyen bir adam

çocuk olunca normal ya da kavgasız diyelim ilişkiler bile sarsılıyor, çocuk büyütmek zor (prematüre olmasaydı bile zordu). cinsel hayat sarsılıyor. kadın işi bırakıyor evde bunalıyor. aileler salça oluyor. hepsi ayrı ayrı sıkıntı.

siz zaten kavgalı, abiden maddi destekli bir evlilik yürütüyormuşsunuz. gerçi başka da ne derdiniz var anlamadım neden kavga ediyordunuz ki siz?

yani hal böyleyken sizin en baştan "bak babalık yapacaksan yap değilse ben kendim büyütürüm çocuğumu hır gür istemem" gibi bir kafada olmanız gerekmez mi?

ne biliyim ben olsam bu adam olmadan çocuğumu büyütebilecek totom var mı ona bakardım bu evliliğe çocuk yapmak için...
Kadın bence göze almış tek başına çocuk büyütmeyi ve yaşı geldiği için o riske girmis.
Şuan da şok yaşıyor boyle devam ederiz diye düşündü sanırım.

Kadın bence göze almış tek başına çocuk büyütmeyi ve yaşı geldiği için o riske girmis.
ha işte göze almış olması gerekir zaten

ama bu şok, göze almış diyeceğimiz birisi için fazla geldi bana açıkçası...

Iste bu yuzden ben karsiyim kardesim erkek milletinin g.tunu kaldirip altina benim binemedigim arabanin parasini vermeye!! Kim ne derse desin ..
Ay bu mesajın alnı olsa da öpsem başıma geldi yaşadım. Eşime bileziklerimi verdim hem de araba için sonra beni teyzeme götürmedi bir gün içime dert oldu ödemiyorum taksitleri ne yaparsan yap dedim.pişman oldu ama iş işten geçti.taksitleri ödeyemedi arabayı sattı zerre umrum olmadı arabayı sattığında gözleri dolmuştu. Ben ağlayacağım o ağlasın.

Bu alınan arabalar neden hep erkeklerim üzerine oluyor?
Hemde sıkıntılı bir evlilikte, yuzden yetmiştik kısmını siz karşılıyorken. Bu kısmı hiç anlamıyorum.
Abiniz araba konusunda yanlış düşünüyor bu arada. Onun kendi hayatı yok mu, nereye kadar sizi finanse edecek? Arabayı eşinize bırakmayın mümkünse.
Kendi adına konuşayım “saflığımdan” araba kullanmaya cesaret edemediğimden halbuki kimler kimler kullanabiliyor

Ay bu mesajın alnı olsa da öpsem başıma geldi yaşadım. Eşime bileziklerimi verdim hem de araba için sonra beni teyzeme götürmedi bir gün içime dert oldu ödemiyorum taksitleri ne yaparsan yap dedim.pişman oldu ama iş işten geçti.taksitleri ödeyemedi arabayı sattı zerre umrum olmadı arabayı sattığında gözleri dolmuştu. Ben ağlayacağım o ağlasın.
Kimse icin hic bisey yapmamayi ogrendim. En guzeli

Merhaba,
Evliliğimin başlarında sıkıntılar yaşamıştım, ilk zamanlar olur dedik, toksik bi ilişkimiz vardı, ama 3,5 yıl sevgililik 5,5 yıl evlilik, uzun süre alışkanlık bağımlılık vardı, tedavi sonrası bebeğim oldu Allah isteyen herkese nasip etsin, 28 hafta doğdu 75 gün küvözde kaldı, zor günler di, bakacak kimsem olmadığı için prematüre olduğu için iznim bitince işi bıraktım, ailemin (abimin) maddi durumu iyi, bana her ay düzenli para gönderir haricinde yine sıkıştığımız zaman destek olurlar, ben biraz para biriktirmiştim 1 sene de 250 bin bana gelen haçlıklarla, eşime dedim arabayı yükseltelim, üstüne 150 bin kredi çekip 1 milyonluk suv araç aldık bendeki 250 binde koyarak, sattığımız arabanın %70 ni hamile iken çalıştığım dönemde kredisini ben ödemiştim, neyse bunları yazdım asla malda gözüm olduğu düşünülmesin, çocuğum aşırı aktif, bebekken düşük kiloda olduğu için ağlarken nefesini çeviremediğinden katılma nöbeti geçiriyordu ve bu yüzden onu ağlatmadan bugünlere getirdik ve haliyle aşırı yaramaz bir çocuk oldu, çocuğa tek ben baktığım için çok yoruluyordum ama evde temizlik yemek evin bakımını ihmal etmiyordum, biraz yorgun ve huysuz olabiliyordum, neyse geçen hafta eşim ile bir konu hakkında kavga değil konuşurken birden alevlendi ve ayrılalım artık diyerek bir sürü şey söyledi ve bende tamam git o zaman dedim, daha sonra ailemi arayıp bitti bu iş ben ayrılacağım demiş, ve ailem bizim gururumuzu onurumuzu yerle bir ediyor, bu bir değil iki değil diyorlar ve asla burda kalmamı isteniyorlar, abim çık o evden gerisini düşünme diyor ama oğlum babasına o kadar düşkün ve küçük ki bir umut bekledim ama duruşumu bozmadım, ilk iki gün yanaştım yapma çocuğumuz küçük dedim, benden nefret eder gibi konuştu, şuan 1 hafta oldu benimle asla konuşmuyor bende konuşmuyorum tabi, çünkü konuşsam diyecek ki ben boşanmak istedim sen yalvardın diye, daha önce demişt çünkü, 1 eylülü bekliyormuş dava açacakmış, şuan adli tatilmiş, ve bugün arabayı Whatsap durumuna koymuş satılık diye, bende dişimden tırnağımdan artırdım benimle konuşmadan mal paylaşımı yapmadan satamazsın dedim, sadece sen mi ödedin parayı dedi, sanırım mahkeme öncesi arabayı satacak, bir yanım gurursuzuk etme 1 eylülde git diyor, bir yanım çocuğun çok küçük belki düzelir diyor, bu arda eşim evlilik içinde ki sorumluluklarını yerine getiri alışveriş fatura falan filan, ev babasının, ama bana ben bişey söylemeden asla akıla gelip almaz, bir hediye bir sevgi bir ilgi yok, ama istediğimi alır, alkol kumar yok, başkası var mı bilemem, hiç bir erkek için yok diyemem ama bişeyine şahit olmadım, her akşam aynı saatte eve gelir, o da oğluna çok düşkün, şimdi onu aldı sahile gezmeye götürdü ve ben ilk defa oğlumdan ayrı kaldım, çok uzun oldu, lütfen yargılamayın bana akıl verin ne yap ak istiyor ve ne yapmalıyım? Eşim evliliğimiz boyunca genelde tartışmalarda daha öncekilerde hep tamam bitsin modundaydı, hep böyledir, eşim agresif acaip ateş alan biri, bu yüzden hiç arkadaşı yok, çok yazdım çok doluyum affedin, abim bırak arabayı kaybettiğin zararı ben veririm kendini küçük düşürme diyor. Bu adam hep yaptı yine yapacak, gücümüz imkanımız varken çık o evden diyor ama ben hiç aklımda yokken birden boşanma duyunca kurşun yemiş gibi oldum, küçük çocukla tek başına hayat korkutuyor yapabilir miyim bilmiyorum, yalnız bir evde, babasız zor olur mu ? Ne bileyim hala böyle bi yere giderken balkonda. arkalarından bakıp ağlıyorum, seviyordum yani kocamdı, çok karışığım
Yapış canım yapış ,emeğine mucadelene saygı duymayan bir çırpıda seni gözden çıkaran kocaya yapış.Gitsin aldatsin,yesin içsin eve gelmesin ama çocuk bahane edilmeli gurur ayaklar altına alınmalı tabi evlilik demek kadınların çok fedakâr olduğu adam kovsada gitmediği ,ailesinin gönderdiği paraları kocaya yedirildiği pembe panjurlu minnoş pencerede koca yolu gözlenen ev demek....😡😡😡😡😡

Daha fazla böyle yaşamayın, ayrılın, kendinize bir hayat kurun. Aileyi falan fütursuzca işin içine katan adamdan da bir umudunuz olmasın, bugün olmasa, bir sonraki krizde boşanılır. Yazık değil mi size, bir adamın iki dudağının arasından çıkacaklara baka baka hayat mı geçer ?

Abiniz para pul konularında yanlış düşünüyor; kendinizi küçük düşürmekle ne alâkası var, tam aksine, benim baktığım yerden - illâ bir 'küçülmek' arayacaksak- savaşamayarak bırakıp çekilmek, küçülmektir. Mesele para değil ki, milyoner de olsanız mesele, hakkınız olanı çatır çatır geri alabilecek güçte olduğunuzu göstermek.

Ben olsam hemen iyi bir avukatın kapısını çalardım; araba satılacaksa da sizin denetiminizde satılır hakkınızı alacağınızdan emin olursunuz. Hakkınız olan kısmı bırakacaksınız da ne olacak. Kim bilir nerelerde kimlerle harcanacak o para. Yazık değil mi ?

Çocuklar, hele sizinki kadar küçük çocuklar, herşeye yetişkinlerden çok daha kolay adapte olurlar. Çocuğunuza en çok gereken şey, özgüvenli bir annenin oluşturacağı huzurlu güvenli ortam. Siz şu sarmaldan kendinizi bir kurtarsanız, aile de arkanızda, şahane bir hayat kurarsınız evlâdınızla.

Ben sizin taa yillar önceki bir konunuzu hatırlıyorum. Evliliğinizin ilk başında bu adam mı sizi terk etmişti siz mi evi terk etmiştiniz neydi. Adam hiç uzulmeden paylasim falan yapmaya devam ediyordu...

Ben sizin taa yillar önceki bir konunuzu hatırlıyorum. Evliliğinizin ilk başında bu adam mı sizi terk etmişti siz mi evi terk etmiştiniz neydi. Adam hiç uzulmeden paylasim falan yapmaya devam ediyordu...
Aynen yine ayrılalım falan filandı, bende tabi o zaman çocuk yok iş var aile arkamda çekip gitmiştim, şimdi yine çocuğu alıp gezmeye götürüyor umursamıyorum havasında paylaşım yapıyor

Aynen yine ayrılalım falan filandı, bende tabi o zaman çocuk yok iş var aile arkamda çekip gitmiştim, şimdi yine çocuğu alıp gezmeye götürüyor umursamıyorum havasında paylaşım yapıyor
Bak o kadar zaman geçmiş hala unutmadım o konunu. Aslında insanlar kendilerini belli ediyorlar ama ah biz kadınlar. Abinin arkanda durması çok güzel ama sen malını paranı buna bırakma sakın. Akıllı hareket et duygusal olma.

Biraz yorucu bir akşam oldu, bütün mesajlarınızı okuyorum, kendisine sordum arabayı kaça satıyorsun bana neden danışmıyorsun diye, neymiş ben demişim arabayı sat ben ev kuracağım diye, halbu ki ben ona ayrılalım dediğinde tamam açarsın davayı alırım bütün yasal haklarımı arabadan da alırım evimi kurarım çocuğumun geleceği o demiştim

Evet ben eskiden de sorunlar yaşadığım için içimde hep bi acabalarım yine terketmek ister mi düşünceleri vardı, oğlumu aslanlar gibi tek başıma büyütürüm sadece şuan çok küçük olduğu için babayada aşırı düşkün olduğu için korkularım var, bunları anlatmak istedim, hep görüyorum tek başına çocuk büyüten kadınların Zaman zaman yıpranıp ağladığını, zor sanırım yaşayıp göreceğiz

Evet ben eskiden de sorunlar yaşadığım için içimde hep bi acabalarım yine terketmek ister mi düşünceleri vardı, oğlumu aslanlar gibi tek başıma büyütürüm sadece şuan çok küçük olduğu için babayada aşırı düşkün olduğu için korkularım var, bunları anlatmak istedim, hep görüyorum tek başına çocuk büyüten kadınların Zaman zaman yıpranıp ağladığını, zor sanırım yaşayıp göreceğiz
Yanlış anlaşılmak istemem ama eşiniz sizi ya hiç sevmemiş ya da bi şekilde sevgisi bitmiş ( neden niçin aramayın bazıları doyumsuz) Bakmış çocuk isteyen biri var, anaç da yapısı var maddi olarak da aileden iyi oluversin bari çocuğum demiş gibi. Ben bu adamın gözünün başkasında olduğunu düşünüyorum, bu tarz tipler maymun gibidir bir dalı tutmadan diğerini bırakmaz. Nerden mi biliyorum benim oğlumun babasından. 2. Eşini de bu şekilde aldattı tıpkı benim gibi. Ancak şöyle bir fark var 2. Eşi benim neler yaşadığımı 3 aylık bebe ile neler çektiğimi biliyordu. Başına gelmez sandı. Safi salak mı desem aşk gözünü kör etmiş mi bilmiyorum ama bu tür adamlardan hayır gelmiyor. Evlatlarına hayırları yokki kime olsun. Şimdi 2 yi aldattığı ile beraber 3 senedir de.

hiç arkadaşı olmaması bana garip geldi. normalde blöf yapıyor diyecektim ama arabayı satmak için ilana koyması kafasında planları çoktan kurmuş olduğunu gösteriyor.
Aşırı agresif ve sinirli acaip parlıyor, tabi arkadaşı var iş arkadaşı mahalleden arkadaşları falan ama öyle dostu yoktur, biri arayıpta dertleşsin tada biyere çağırsın görmedim, buna sebepte beni gösterir sen beni hiç biryere göndermiyorsun diye artık kimse beni çağırmıyor der, halbuki ben ona bebek uyuduktan sonra istediğin yere yada o seni görmeden istediğin yere gidebilirsin derim, ama bizim ki babası evden çıktığını görsün kıyametler kopuyor, bencede planlı, kendisine sordum bu akşam yarsını sana vereceğim dedi, bırak onu mahkeme karar versin dedim

Yanlış anlaşılmak istemem ama eşiniz sizi ya hiç sevmemiş ya da bi şekilde sevgisi bitmiş ( neden niçin aramayın bazıları doyumsuz) Bakmış çocuk isteyen biri var, anaç da yapısı var maddi olarak da aileden iyi oluversin bari çocuğum demiş gibi. Ben bu adamın gözünün başkasında olduğunu düşünüyorum, bu tarz tipler maymun gibidir bir dalı tutmadan diğerini bırakmaz. Nerden mi biliyorum benim oğlumun babasından. 2. Eşini de bu şekilde aldattı tıpkı benim gibi. Ancak şöyle bir fark var 2. Eşi benim neler yaşadığımı 3 aylık bebe ile neler çektiğimi biliyordu. Başına gelmez sandı. Safi salak mı desem aşk gözünü kör etmiş mi bilmiyorum ama bu tür adamlardan hayır gelmiyor. Evlatlarına hayırları yokki kime olsun. Şimdi 2 yi aldattığı ile beraber 3 senedir de.
Ya çok üzüldüm sizede, nasıl oldu zor mu çocukla tek başınıza basıl başardınız bana yardımcı olur musunuz

5 liram olsa yine bırakmam. Hiç abinize uyup gurur yapmaya kalkmayın. Hakkınız olan parayı alın kendinize çocuğunuza yeni yaşam kurarken çatır çatır harcayın. Bunun içinde o adama güvenmeyin satar yarısını vermez ortada açılmış dava yok alamazsınız hakkınızı. Gidin bir avukata danışın arabaya şerh koydurun.

X