Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

hepimizin hayatında iniş çıkışlar oluyor Püsküütüm..
ben de aynıyım,hemen çikolata:bbo:hatta ödülüm bile çikolata,aslında yanlış bişey..
hı bu arada sabah sabah canım fena tatlı çekti,çikolata ağırlıklı olmak üzere :)) oğlumun coco popsundan 1 yk,sade dondurmadan 2 yk karıştırdımzemuszemussüper oldu,çok iyi geldicokacimcoook

ay canım çok sevindim,hayırlısı inşallah:Saruboceq:zamanla alışır merak etme...

pembecikk hoş geldin canııımmma.s.

Ceydacım mönü süpeeerrrr:lepi:çok iyi gidiyoruzzzzkaydirigubbakcemile5

süper süper süper:lepi::lepi:

bu şekil liste olarak daha iyi oldu.:lepi:
ben bile akşama kadar ne tükettiğimi rahatlıkla görebildim:roflol:
öbür türlü karman çorman oluyordu.delikafadulden

evet Doracım böyle çok iyi olmuş,ben de yorum yapamıyordum ayrı ayrı yazıncabilmiyorumkismile

hiç fazla bişey yok,herşey yerli yerinde çoook güzel:lepi:

tabi ki EVET :lepi:

asicim mönü süper :lepi:ama sanki ekmek biraz fazla kaçmış gibiboshayallersmile

evet çok doğruuuu...öyle yapmaya başladık zaten takımca dimiiizemuszemuskim tutar biziii:lepi:

ya çocuklarımızı obez olma adayımı yapıyoruz acababilmiyorumkismilekeşke sulu yemek yeseler ama hamburger pizza yerine makarnada olabilir tahminimcebilmiyorumkismile

haklısın canım patlıcan zaten epey yağ çekiyor. bir dahaki sefere o şekilde teflon tavada deneyeceğim sengözlerimebaksanab

yaşasın tam buğday ekmeği... yaşasın Dora'nın iradesi :hooray: :lepi:

kızlar merhabaa.s.

bidaha daha erken gelmeye çalışacağım çünkü oku oku bitiremedim:1ninca:

dün kü mönüm:

sabah; 1 dilim ekmek,1 kaynamış yumurta,3 zeytin,domates..
ara; 1 yeşil elma..
öğlen; yoğurtlu közlenmiş patlıcan salatası,1 tane köfte,2 yk yoğurt..
ara; 1 çorba kasesi çilek..
akşam; 4 yk mantar sote,1 dilim ekmek,yoğurt...
ara yok...

2,5 lt suyumu içtim,form çayımı içtim...

hı bir de benim oğlum da 27 Aralık 2005 doğumlu..2005 liler bu sene anaokuluna başlıyor ama ben 2006 lılarla göndermek istiyorum...daha erken giderse üzülürüm gerçekten:çok üzgünüm:daha oyun oynaması gerekiyor...bu bizim elimizde değilse napıcaz yani şimdibilmiyorumkismile 1 Ocak doğumluyla 27 Aralık doğumlu olan bir mi?bilmiyorumkismile

bunu ben de duydum canım. ama emin değilim. sıcak su içmenin de zayıflama konusunda faydalı olduğu söyleniyor. ikisinin arasında kaldım. ben de bir soğuk bir sıcak içiyorum sempatiksalakcinni

ben de duydum ama elimde sağlam bir bilgi yok. asicim sen de artık hangisi tutarsa diyorsun yani kaydirigubbakcemile3

yoğurtlu közlenmiş patlıcanın içine biraz közlenmiş biber de ekliyorum ben ... öyle de böyle de çok leziz gerçekten canım çekti... kaydirigubbakcemile3 menü genel açıdan güzel göründü leyloşum ama yeşillik eksik gibi geldi bana. bilmiyorumkismile birazdan öğle yemeğimi yiyeceğim kızlar. menüleri akşam yemeğinden sonra toptan paylaşacağım inş.

Herkese merhaba arkadaşlar.. a.s.

ben arpa şehriyeden pilavın yanı sıra salata da yapıyorum... hemen hemen makarna tarzında pişiriliyor vs... makarna kadar tehlikeli mi yoksa daha mı masum?
Ceydacım.. Mevcut bilgilerimle makarnanın zararlı olmadığını söyleyebilirim.. Domates sosla ve/ya sebzeyle yenen makarnadan kimseye zarar gelmez.. makarnayı zararlı hale getiren şey ne ile birlikte yediğimizdir..
Şehriye de bir çeşit makarna olduğuna göre kalorilerinde farklılık olduğunu düşünmüyorum.. ve yanında sebze/salata da alınca oldu bitti.. yerimseniben
Ben sanırım yanlış/eksik ifade etmiş olmalıyım.. Ekmek neden yemedin diye sormadım ya onu açıklamak için değişim bilgisi örneği vermek istedim..
Makarna, bulgur, şehriye vs. yediğimiz öğünlerde ekmeği unutuyoruz arkadaşlar.. Ya da ekmek yiyoruz bunları unutuyoruz..
ıkracım sıkı dur.. Çünkü okuduklarına inanamayacaksın..
Benim planımda hjaftada 3 kezi geçmemek kaydıyla tost serbest.. ılk zayıflama tecrübemde de aynı şekilde davranmıştım..
2 tane tost yiyorum canım.. Yani 4 dilim ekmek lüplemiş oluyorum.
ıçeriğinde sucuk ve kaşar var. Bu nedenle de ya yanında söğüş ya da portakal suyu tüketmeye çalışıyorum.
Evet üzerine, nar gibi olmasını sağlayacak kadar yağ bile sürüyorum.. sırnaşık şey
Listemde gördüğünüz bütün yemeklerin yağı, tadı, tuzu yerinde.. Süt tam yağlı, yoğurt tam yağlı... yerimseniben
Neden diyeceksiniz..
Ben keyfimi bozmadan, ağzımın tadıyla uzun vadede, yavaş yavaş kilo vermek istiyorum da ondan..
Bütün bu şımarıklığımın sebebi budur yani... sırnaşık şey Hah en önemlisini de unutmayayım.. Her gün ama her gün yaptığım sporu ve köpişimle uzun yürüyüşlerimi de göz önünde bulundurun lütfen..
Mönün süper canım.. :lepi:

ve aç karna tartılmamın sonucunda kilomda artış vardı. işte bu beni biraz üzdü..
Doracım sen neden her gün tartılıyorsun tatlım? Ödem toplarsın kilo aldın zannedersin, su kaybetmişsindir kilo verdim zannedersin..
Mümkün olabilir mi acaba haftada bir kez tartılsan?
Lütfen moralini bozma ve o poğaçadan uzak dur.. lütfen..
püsküütcüm seni üzen olay her ne ise Allah tekrarını yaşatmasın canım. umarım dediğin gibi sondur.
Teşekkür ederim arkadaşım. Amin.
Hayırdır? Bilmediğiniz acentaya para mı yatırdınız yoksa? :uhm:
Kızlar çok soğuk içtiğimizde vücut onu kendi ısısına yükseltmek için kalori yakıyomuş gibi bi bilgi kırıntısına sahibim...Detay bilen var mı bu konuda?
Tatlım bu konuda yapılmış araştırmalara göre soğuk su içmenin kilo kaybını kolaylaştırdığını söylüyor..
Ama bence bırakalım sıcağı soğuğu.. neticede su içmenin faydaları tartışılmaz..
akşam 1 tabak yeşil mercimek yemeği + 3-4 kaşık bulgur pilavı + 5 küp kaşar peyniri + 1,5 dilim ekmek akannehir
Canım burası olmamış, üzgünüm..
Bulgur pilavının yanında ekmek yiyerek aldığın kaloriyi gereksiz yere arttırmış olmuşsun..
diyette önemli olan
ne yediğimiz......?
ne kadar yediğimiz.....?
ne zaman yediğimiz......?
Neyi, ne kadar, ne zaman.. Güzelmiş.. a.s.
hı bu arada sabah sabah canım fena tatlı çekti,çikolata ağırlıklı olmak üzere :)) oğlumun coco popsundan 1 yk,sade dondurmadan 2 yk karıştırdımzemuszemussüper oldu,çok iyi geldicokacimcoook
Aynı benim taktikler.. olumunekankayizsmile Çikolata krizlerim için her daim gerek müslinin gerekse corn flakes in çikolatalı olanlarını alıyorum ya zaten.. yerimseniben

Son düzenleme:
Leylacım ben de Ceydaya katılıyorum.. Sebze ve/ya salata yönünden eksik mönü olmuş.. Ayrıca protein olarak da az.. Köfte sayısını yükseltebilir ve öğlen ya da akşam salata ekleyebilirdin.. yerimseniben Patlıcan sebze kılıklı bi'şey neticede.. Hiç yararı olmayan bir şey.. dolayısı ile mutlaka desteklemen gerekiyor bana göre..

Takımcım, iki konuda fikir üretmemizi istiyorum.. a.s.

1- Günlük spor.. Bu konuda biraz daha aktif hale gelmeliyiz. Öğünlerimizin altına spor bölümünü de lütfen ekleyelim derim ben.. Spor yapmama hakkı kimsenin olmasın misal.. Hiçbir şey yapmayan kalksın dans etsin.. Bu konuda ne yapabiliriz, sporu na yapıp da daha vazgeçilmez kılabiliriz takım geneli için..?

2- Etap sonları... Her cuma listemizi yayımladığımızda özellikle kilo veremeyen ya da alan arkadaşlarımız için bir şeyler yapmalıyız..
Misal ilk aklıma gelen..
Listenin veremeyenleri ve alanların adlarını yazarız. Sonra aramızda bu kişiler için o hafta koçluk yapacak arkadaş belirleriz..
Misal 1. Ahmet oldu.. Sonuncu da Hüseyin.
Ahmet Hüseyin'e özel ilgi gösterecek (Böyle yazınca +18 gibi oldu :roflol:) Onun sadece günlük değil, haftalık gidişatına komple el atacak. Onu yönlendirecek. ve bu koçluk 1 hafta devam edecek..
Ne dersiniz?

Dediğim gibi çala kalem yazdıklarım bunlar.. Lütfen düşünelim, fikir üretelim.. yerimseniben

püsküütcüm bu koçluk fikri güzel bir fikir ve spor yapma konusunada katılıyorum çünkü sadece diyet yeterli değil

Bu sabah kahvaltıda 2 dilim light ekmek beyaz peynir zeytin dmates salatalık yedim:)

Arkadaşlarım.. daha önce de bu konu konuşuldu belki gözünüzden kaçtı ama sizlere yeniden hatırlatmak istiyorum..

Eğer sizin için zor olmayacaksa, mönülerinizi öğün olarak değil de bütün olarak görebilirsek daha iyi olacak..

Ancak toplu yazıldığı zaman sağlıklı yoruma açık olduğu görüşündeyim.. Dolayısı ile de bu tip mesajlara, ekstrem bir durum olmadıkça yorum yapamıyorum..

Tekrar hatırlatmak istedim.. a.s.

Tamam bundan sonra hepsini beraber yazarım püsküütcüm ben görmemiştim o yazınızı:)

püsküütcüm bu koçluk fikri güzel bir fikir ve spor yapma konusunada katılıyorum çünkü sadece diyet yeterli değil
Konuya dair bir önerin varsa onu da paylaş tatlım.. Bu Cumaya kadar bu konuyu bağlayabilirsek yeni etaba yeni kurallarla geçmiş oluruz, diye düşünüyorum..
Spor gerçekten benim yemekten de fazla önem verdiğim bir şey..
Yeri gelir yersin, yeri gelir kaçamak yaparsın.. hemn arttırırsın o günkü spor aktiviteni dengeyi kolayca kurabilirsin..

Not: Anne adaylarına dikkat: Bebenizi başak burcu olacak şekilde doğurmayın lütfen. Yoksa hayatı boyunca çektirir en çok da kendi çeker. :roflol: :roflol:

Ve çıkmadan önce toparlamam gereken bir konu daha farkettim.. yerimseniben

Konu : pembeciğin takıma yeniden alınması.

Bu konuda EVET oyu kullananlar:
püsküüt - ikraaa - Dora - asi_bulut - zeynepbeyza - Leyl35

Gözümden kaçan kişi varsa kusura bakmayıni elimden geldiğince dikkatle okudum mesajları..

Bu durumda kim kaldı oy kullanmayan?
samanyolu - zümrütüanka - CEYDACAKMAK

Aslında çoğunluk EVET demiş oluyor..

Kaptanımız artık olmadığına göre kaptan yardımcılarımızdan konuyu toparlamalarını rica ediyorum..

...ve ben kaçtım arkadaşlar.. Esen kalın.. a.s.

püsküütcüm benm kardeşimde başak burcu ve bazen hiç çekilmiyor gerçekten çok bunaltıoyr tuhaf bir yapısı var o yuzdenmi acaba birde ben şimdi takıma alındımmı

püsküüt takım kaptanımıza ne oldu ayrıldımı yani gerçektende peki takım kaptanımız kim şu anda siz olsanız ne güzel olurdu:)

:1ninca: püskütcüm gerçekten boyle okudum canım sonrada boyle oldum kafamçokkarıştı ama okudum anladım ve notlarımı aldım ben tek tostlada doyarım aman içinde sucuk fikri süper yağlı sevmiyorum zaten sonra da boyle svindim :sm_cool:hihoyyyt ve son olarak olumunekankayizsmilekaydirigubbakcemile5a.s.a.s.

canım ilk önce yürüyüş dediğin gbi hepmiz bunu yapabiliriz ben çalışma saatlerin içinde çıkıp yapmaya çalışıyorum yazmıyorum ama hergün 10 dk. twister 1 saate yakın yürüyorum evde mekik ve egzersiz haraketleri yapabiliriz aslında şu asicimin indirdiği videoları indirebilseydim onuda paylaşabilirdik hiç yapamazsak dediğin gibi dans edelim

bide şu başak burçlarıyla ilgili iyi bişeymi dedin kötübişey mi zira ben başağımda hatta daha kötüsü eşimde başak

bide bu konuyuda açıklık getimemiz lazım ebrucum her ne kadar biz istemesek de ayrılmakda kararlı onuda anlıyoruz istediği zman burdayız zaten yeni kaptanımız bu kadar tebrübesinde dolayı püskütcüm olsun derim ben siz ne dersiniz arkadaşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…