Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

yoğurtlu közlenmiş patlıcanın içine biraz közlenmiş biber de ekliyorum ben ... öyle de böyle de çok leziz gerçekten canım çekti... kaydirigubbakcemile3 menü genel açıdan güzel göründü leyloşum ama yeşillik eksik gibi geldi bana. bilmiyorumkismile birazdan öğle yemeğimi yiyeceğim kızlar. menüleri akşam yemeğinden sonra toptan paylaşacağım inş.

evet canım öyle oldu...dünde sanki zorla yedim,bugün de öyle hissediyorum..bi tuhafım kafamçokkarıştı

Aynı benim taktikler.. olumunekankayizsmile Çikolata krizlerim için her daim gerek müslinin gerekse corn flakes in çikolatalı olanlarını alıyorum ya zaten.. yerimseniben
[/I][/I]

aa evet doğru nasıl unuttumeyvahedigeldismiledemek ki doğru yoldayımzemuszemus

Leylacım ben de Ceydaya katılıyorum.. Sebze ve/ya salata yönünden eksik mönü olmuş.. Ayrıca protein olarak da az.. Köfte sayısını yükseltebilir ve öğlen ya da akşam salata ekleyebilirdin.. yerimseniben Patlıcan sebze kılıklı bi'şey neticede.. Hiç yararı olmayan bir şey.. dolayısı ile mutlaka desteklemen gerekiyor bana göre..

ya aslında mönüde vardı salata falan ama benim yiyebildiklerim onlardı...2 gündür zorla yemek yediriyorum kendime :sinifsinif: yoksa ben köfte bulucamda 1 tanede kalıcamcokacimcoook birden sıcak bastırdı İzmir de heralde ondan diyorumkafamçokkarıştı

Takımcım, iki konuda fikir üretmemizi istiyorum.. a.s.

1- Günlük spor.. Bu konuda biraz daha aktif hale gelmeliyiz. Öğünlerimizin altına spor bölümünü de lütfen ekleyelim derim ben.. Spor yapmama hakkı kimsenin olmasın misal.. Hiçbir şey yapmayan kalksın dans etsin.. Bu konuda ne yapabiliriz, sporu na yapıp da daha vazgeçilmez kılabiliriz takım geneli için..?

2- Etap sonları... Her cuma listemizi yayımladığımızda özellikle kilo veremeyen ya da alan arkadaşlarımız için bir şeyler yapmalıyız..
Misal ilk aklıma gelen..
Listenin veremeyenleri ve alanların adlarını yazarız. Sonra aramızda bu kişiler için o hafta koçluk yapacak arkadaş belirleriz..
Misal 1. Ahmet oldu.. Sonuncu da Hüseyin.
Ahmet Hüseyin'e özel ilgi gösterecek (Böyle yazınca +18 gibi oldu :roflol:) Onun sadece günlük değil, haftalık gidişatına komple el atacak. Onu yönlendirecek. ve bu koçluk 1 hafta devam edecek..
Ne dersiniz?

Dediğim gibi çala kalem yazdıklarım bunlar.. Lütfen düşünelim, fikir üretelim.. yerimseniben

ya o kadar çok güldüm ki anlatamammmm:roflol::roflol: +18 :roflol:
ben yürüyüş vs yapamıyorum bu aralar ama sık sık yerimden kalkıp zıplıyorum...bunu da takımda belirtmem gerekir di aslında:eek:
koçluk fikride güzel a.s.

oleyyy takıma alınmışımm:)

tekrar hoş geldin pembecikka.s.

Konuya dair bir önerin varsa onu da paylaş tatlım.. Bu Cumaya kadar bu konuyu bağlayabilirsek yeni etaba yeni kurallarla geçmiş oluruz, diye düşünüyorum..
Spor gerçekten benim yemekten de fazla önem verdiğim bir şey..
Yeri gelir yersin, yeri gelir kaçamak yaparsın.. hemn arttırırsın o günkü spor aktiviteni dengeyi kolayca kurabilirsin..

Not: Anne adaylarına dikkat: Bebenizi başak burcu olacak şekilde doğurmayın lütfen. Yoksa hayatı boyunca çektirir en çok da kendi çeker. :roflol: :roflol:

bu konu da çok haklısın püsküüt ... evet o benim. ben de başak burcu kadınıyım zemuszemus

Takımcım, iki konuda fikir üretmemizi istiyorum.. a.s.

1- Günlük spor.. Bu konuda biraz daha aktif hale gelmeliyiz. Öğünlerimizin altına spor bölümünü de lütfen ekleyelim derim ben.. Spor yapmama hakkı kimsenin olmasın misal.. Hiçbir şey yapmayan kalksın dans etsin.. Bu konuda ne yapabiliriz, sporu na yapıp da daha vazgeçilmez kılabiliriz takım geneli için..?

2- Etap sonları... Her cuma listemizi yayımladığımızda özellikle kilo veremeyen ya da alan arkadaşlarımız için bir şeyler yapmalıyız..
Misal ilk aklıma gelen..
Listenin veremeyenleri ve alanların adlarını yazarız. Sonra aramızda bu kişiler için o hafta koçluk yapacak arkadaş belirleriz..
Misal 1. Ahmet oldu.. Sonuncu da Hüseyin.
Ahmet Hüseyin'e özel ilgi gösterecek (Böyle yazınca +18 gibi oldu :roflol:) Onun sadece günlük değil, haftalık gidişatına komple el atacak. Onu yönlendirecek. ve bu koçluk 1 hafta devam edecek..
Ne dersiniz?

Dediğim gibi çala kalem yazdıklarım bunlar.. Lütfen düşünelim, fikir üretelim.. yerimseniben

püsküütümüzden faydalı fikirler akışı devam ediyor...... :eek:

Bence uygundur çünkü herkesin dönem dönem ve özellikle de psikolojik olarak düştüğü anlarda (kilo verememek ya da almak durumunda en çok rastlanan) normalden daha çok ilgi ister / ihtiyaç duyar. Bu hem kilo veremeyenlerimizin bünyesine hem de psikolojisine, oradan da takımımıza güzel bir sonuç olarak yansıyacaktır diye düşünüyorum. :icecream:

Bu arada ben Cuma günü evime yakın bir spor merkezinde fitness için kayıt yaptıracağım. Haftada 3 gün (pazartesi-çarşamba-cuma) 11.00 - 14.30 arası :dance:

Vaktim az arkadaşlar.. genel vereceğim cevapları..

Cuma günü koçluk denemesine başlayalım o halde..
Bundan böyle de günlük mönümüzün altına üşenmeyelim yaptığımız sporları yazalım.. Gidişata göre aklımıza yeni bir fikir gelir ya da sevmeyiz vs.. nasıl olsa takım bizim kuralları da biz koyarız..:lepi: Önemli olan bizim için neyin daha ıYı olacağını bulmamız..

Kaptanlık konusunda aday değilim. sengözlerimebaksanab Affınıza sığınarak adaylığımı da koymayı düşünmüyorum. Cuma yarışmasında takip ettiğim yeterince olay, liste vs. var zaten.. Bu konudaki önerim şu anda iki kaptan yardımcımız var. Biri dora biri de asi_bulut.. Bence aralarından biri kaptan olsun..

Hah bu arada paylaşım alanında ne olup ne bitiyor lütfen herkes baksın.. Kaptan yardımcılarının birinin yazması gereken bir cevap var.. Hafta sonundan bu yana bekliyor..

Başak burcuna gelince... elimizde olsa dünyayı askeri düzene sokarız.. çekmecelere düzenli yerleştirir, ölçüye uygun raflar çakar şıpadanak elimizle istediğimizi buluruz.. en alt çekmecede amerika mesela.. :roflol: ama bir rahatlık çöktü içime.. ikraaacım başak, ceydacım başak.. o yüzden beni deli sanmıyorlardır.. rahatladım.. :roflol:

Not: Pembecik.. Senin takıma alınıp alınmadığınla ilgili karar yetkisi kaptan yardımcılarındadır.. Genelde evet dediğimize göre de sorun çıkacağını düşünmüyorum..

Püsküütçüm gözünden kaçmış,sabah ilk iş günlük menümü yazmıştım hayatım...Ama arada alakasız konularda bişeyler yazınca arada kaynamış sanırım...Kaptanlık önerisi yapmak bile yersiz sana.Bu senin en doğal vazifen(hak demiyorum çünkü bu iş ekstra zaman ve emek gerektiriyor,bu işi üstleneni alkışlamalıyız..)..Lütfen kaptanımız ol,fikrine,eserine sahip çık...

Püsküütçüm gözünden kaçmış,sabah ilk iş günlük menümü yazmıştım hayatım...Ama arada alakasız konularda bişeyler yazınca arada kaynamış sanırım...Kaptanlık önerisi yapmak bile yersiz sana.Bu senin en doğal vazifen(hak demiyorum çünkü bu iş ekstra zaman ve emek gerektiriyor,bu işi üstleneni alkışlamalıyız..)..Lütfen kaptanımız ol,fikrine,eserine sahip çık...
Yok zeynepcim onu da gördüm de.. dağınık yerlerde olunca ve hepimiz bir çok mesajı okumaya çalıştığımız için tek mesajda görmek kadar etkili olamıyor.. en azından benim için.. yerimseniben

Kaptanlık konusundaki düşüncemi açıkladım canım.. ama yine de güzel düşüncen için teşekkür ederim..:1hug::1hug:

gelelim samanyoluna.. Sanırım mesajları okuyor şu anda.. Mantık yürütüyorum... Allah korusun kötü bir gelişme olsaydı geçmiş mesajları okumak yerine mesaj yazıyor olurdu diye düşünüyorum ve bunu bir teselli kabul ederek gidiyorum..

hatta gitmiyorum... koşuyorum arkadaşlar.. :eek::eek:

slm kızlar....
püsküütüm bende bu koçluk işini tuttummmvereliniortak
ebru gittiğine göre bizim şimdi kaptanımız yokmu yani.mafoldumben
bende püsküütün bu görevi almayacağını bildiğim için ikracığıma çok yakıştırdım. genelde o burda oluyor.......
vallaha beni başkan yaparsanız hesaplamalarda ve kopyalamalarda hep bir yanlışlık çıkar buna emin olun:kedi::kedi:
birde beim pc ye her zaman girilmiyor.
hele hesaplama günü olduğunda nete giremezsem benim o gün bittiğim gündürohaoldumsmile
aslında ben çok erken kalkarım ama netim arıza verdiği için öğle sonuna bile kaldığım oluyor....kötükedihüso

bu başkan yardımcılığınıda takımı yeniden açma fikri asi ebru ve benden çıkmıştı......
o gün bugün böyle devam etti ğitti işte masal gibiboshayallersmile

püsküütüm gitmeden menümü yazacaktım ama olsun gelince yorumlar nasıl olsa.boshayallersmile

sabah ilk işim 2 bardak su ve 1 kuru kayısı yemek oldu
yürüyüşümün arkasından kahvaltımda
1 dilim ekmek 5 yeşil zeytin bir miktar beyaz peynir
ara öğünde 1 ince dilim karpuz
öğlen1.5 dilim ekmek yarım patlıcanla yoğurt karışımı alinazik 2 pişmiş domatest 2 pişmiş sivri biber1 salatalık 3 yağsız pişmiş köfte
ara öğünde misafirim vardı ve ben bir sofra hazırlamak zorunda kaldım.
sadece salatalık domatest şekersiz çay ve bir parça peynirle kurtardım

akşamı henüz yemedim ama menümde 1 dilim ekmek ve melemen olacak.
yanında salatayla birlikte . ve kalan yarım alinaziğimi tüketeceğimcokacimcoook

spor olarak duvar sildim yetmezmikafamçokkarıştı:roflol:

Püsküütçüm kaptanlık istemediğine göre ikra olsun diyorum bence oylamaya sunalım adayları belirleyelim şimdiye kadar söylenen isimler asi dora ve ikra benim oyum ikra:)

benim oyunda asicim veya doracımda yana aslında leylada yapabilir ebruyada çok yardımda bulunuyodu kızlar bende kaptanlık yapabileceğimi zannetmiyorum hem hesaplama işlerinde falanda hiç anlamıyorum daha öncede bahsetmiştim ama yine kalbim püskütcümden yana kararına saygılıyız tabi

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..Babamı pazartesi akşamı yine acile kaldırdık 41 derece ateşle....Rontgen çekildi,yarın sabah göğüs hastalıklarına gelin dediler....Babam zatürre olmuş...bilmiyorumkismile4 ayrı dr gördü güya,hiç birinin aklına film çektirmek gelmedi....Neyse salı sabahı erkenden gittik,ağlayarak araba kullandım,babamın bilinci yok,sayıklıyor,yürüyemiyor....Kucaklayarak indirdik arabadan....Çok ağır zatürre dediler hastaneye yatırıldı,ancak dr ben bunun arkasında önemli başka hastalık bekliyorum diyor,karaciğer tahlilleri çok yüksek çıkmış....:1no2:Siroz da olabilr dei,tomografi çekildi bugün,yarın sonuç alınacak,bakalım ne çıkacak,çok huzursuzum....Allahım lütfen sadece zatürre olsun,başka hastalık olmasın....:Saruboceq:

EBRULUMAyrılmış,çok üzüldüm ama sonuçta kendi kararı,saygı gösteriyorum...
PEMBECİKCanım tekrar hoşgeldin,çok sevindim dönmene...opuyorumnanaktan
İKRACIMMontiyi bırakmışsın,kilo alman gerçekten şaşırtıcı,bende bu aralar monti yapamıyorum,kaydirigubbakcemile5
DORACImOğlun için hayırlı olsun canım...İnşaallah çok iyi yerlerde görürsün miniğimiziopuyorumnanaktan....

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..Babamı pazartesi akşamı yine acile kaldırdık 41 derece ateşle....Rontgen çekildi,yarın sabah göğüs hastalıklarına gelin dediler....Babam zatürre olmuş...bilmiyorumkismile4 ayrı dr gördü güya,hiç birinin aklına film çektirmek gelmedi....Neyse salı sabahı erkenden gittik,ağlayarak araba kullandım,babamın bilinci yok,sayıklıyor,yürüyemiyor....Kucaklayarak indirdik arabadan....Çok ağır zatürre dediler hastaneye yatırıldı,ancak dr ben bunun arkasında önemli başka hastalık bekliyorum diyor,karaciğer tahlilleri çok yüksek çıkmış....:1no2:Siroz da olabilr dei,tomografi çekildi bugün,yarın sonuç alınacak,bakalım ne çıkacak,çok huzursuzum....Allahım lütfen sadece zatürre olsun,başka hastalık olmasın....:Saruboceq:

EBRULUMAyrılmış,çok üzüldüm ama sonuçta kendi kararı,saygı gösteriyorum...
PEMBECİKCanım tekrar hoşgeldin,çok sevindim dönmene...opuyorumnanaktan
İKRACIMMontiyi bırakmışsın,kilo alman gerçekten şaşırtıcı,bende bu aralar monti yapamıyorum,kaydirigubbakcemile5
DORACImOğlun için hayırlı olsun canım...İnşaallah çok iyi yerlerde görürsün miniğimiziopuyorumnanaktan....

samanyolucum o doktorların hepsine çok afedersin ama yuhh demek istiyorum hatta başka şeylerde demek istiyorum ama neyse bu adamın kaç gündür ateşi düşmüyo belli bişey yani varki vüzütta bi mikrop dışarıya vuruyo tahlil filim ne gerekiyosa yap dimi canım ya hiç mi biri anlamaz nasıl doktorluktur bu anlayamıyorum valla çok geçmiş olsun canım inşallah sadece zatüredir ve ilaçlarla düzelir bunu demek bile ne kadar zor rabbim şifalar versin

Püsküütçüm kaptanlık istemediğine göre ikra olsun diyorum bence oylamaya sunalım adayları belirleyelim şimdiye kadar söylenen isimler asi dora ve ikra benim oyum ikra:)

benimde oyum ikradan yana....
sebebine gelince onun pc deki vakti çok oluyor....sempatiksalakcinni
leylada daha önce kaptanlık yapmıştı.
aside olabilir ama o fazla takılamıyor........
benim endişem hesaplamalar. ve sürekli giremeyebiliyorum.....
mesela az önce paylaşımdan geliyorum püsküütüm mümkün mertepe açık yazmış ama ben yinede bilmiyorumkismile tam anlayamadım:jeyyar::1no2:
yinede okundu yazsam dedim yok yok bide asi okusun dedim. sonra bir sorun teşkil etmemek için 2. takım olarak okundu ibaresi kullanamadım:kedi:

samanyolum babana çok üzüldüm canım. yazık adamcağız kaç gündür çekiyor. insan bu zamana kadar nasıl anlamaz yaa. çok sinir bozucu.kötükedihüso
inşallah korktuğunuz başınıza gelmez ve bir an önce eski sağlığına kavuşur..... babacığınnn:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

samanyolucum bende çok üzüldüm babana çok geçmiş olsun cnm:KK43: ikracımda kaptan olmak istemiyor peki arkadaşalr hesaplama yapabilen ve öncedende kaptanlık yapmş olan leyla mı var ve birde bilgisayara cok girmesi lazım bunu belirlememiz lazım kızlar

samanyolucum bende çok üzüldüm babana çok geçmiş olsun cnm:KK43: ikracımda kaptan olmak istemiyor peki arkadaşalr hesaplama yapabilen ve öncedende kaptanlık yapmş olan leyla mı var ve birde bilgisayara cok girmesi lazım bunu belirlememiz lazım kızlar

2. takıma bir kaptan aranıyor.......
kpyalamayı ağzına gözüne bulaştırmadan yapacaksempatiksalakcinni
hesaplama işinde matematik dehası olaneyvahedigeldismile
ve pc ye vakit ayırabilen(ikradan bahsediyorum):1rolleyes:
böyle babayiğit :eek:olan 1 adım öne çıksınnn:1ninca:

X