Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Aranızda 3-5 aylık bebeği olup emziren var mı

Çok vaktim yok hopp diye konuya dalayım hemen. Benim ve Zeynep' in küçük bebişleri var. Benim ki bir yaşına yeni girdi. Zeynep' in ki ise henüz 8 ya da 9 aylık. Ben emzirmiyorum ama Zeynep hala emziriyor diye biliyorum. Sana bir tavsiyem var. Bebeğin henüz çok küçük. Diyet işini bir kenara bırak. Sağlıklı beslen ve emzirebildiğin kadar emzir bebeğini. Kilolardan nasıl olsa kurtulursun. Önemli olan bebeğin emmesi. Anne sütü kadar önemli başka bir şey yok. Benim bebiş sadece 2,5 ay emdi. Sütüm olmadı. :KK14:

Sağlıklı beslenerek sütünün kalitesini de artırabilirsin aynı zamanda kiloda verebilirsin. Bir ara konuşalım uzunca bu konuyu. :KK34:

YENİ GELEN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE :KK52::KK52::KK52:

Tanışmadığımız arkadaşlara ben kendimi tanıtayım. İsmim Ebru. Takım kaptanıyım. 32 yaşında, Konya' da yaşayan aynı zamanda çalışan ve iki çocuk annesi çıtır bir hatunum :KK9:(Çıtırlığımı bu takıma borçluyum :KK42:) Bu aralar yoğunluktan çok fazla zaman ayıramıyorum takıma. Bu nedenle benimde fazlalıklarım var şuan.

Sizlerden istediğim yukarda benim kendimi tanıttığım gibi bu mesaja alıntı yapıp kendinizi tanıtmanız. Ayrıca şuan ki kilonuzu boyunuzu ve hedef kilonuzu da mesajınıza ekleyin lütfen.

[ı]çok vaktim yok hopp diye konuya dalayım hemen. Benim ve zeynep' in küçük bebişleri var. Benim ki bir yaşına yeni girdi. Zeynep' in ki ise henüz 8 ya da 9 aylık. Ben emzirmiyorum ama zeynep hala emziriyor diye biliyorum. Sana bir tavsiyem var. Bebeğin henüz çok küçük. Diyet işini bir kenara bırak. Sağlıklı beslen ve emzirebildiğin kadar emzir bebeğini. Kilolardan nasıl olsa kurtulursun. önemli olan bebeğin emmesi. Anne sütü kadar önemli başka bir şey yok. Benim bebiş sadece 2,5 ay emdi. Sütüm olmadı. :KK14:

Sağlıklı beslenerek sütünün kalitesini de artırabilirsin aynı zamanda kiloda verebilirsin. Bir ara konuşalım uzunca bu konuyu. :KK34:

[/ı]

ah bende ki bu kiloların bana olan vefasını bi bilsen ve bendeki iradenin zayıflığını zaten diğeğyet de sağlıklı beslenmek değilmi? Eğer diyrt yapıyorum deyip dikkat etmezsem vay halimeee

DÜNKÜ MENÜM
2 dilim ekmek
3 zeytin
biraz peynir yedim
sonra bebeğimi emzirirken uykum geldi uyumuşum 11 de 3 kuru incir bir fincan kahve içtim
ÖĞLEN kayınvalidemde misafir vardı
yarım dilim kek
yeşillikli salata
AKŞAM
kközlenmiş patlacanla karnı yarık
bir kase yoğurt
2 litre su
ve şekersiz çaylarrr

Ebrusum takimsiz olmuyor gercekten kac kere niyetlendim olmadi yapamadim subatta 57.3 le mezun olmustum uzerine almadim hic hatta 52ye dustum dugunde ama evlenince tekrar 57ler geldi :) yaz geliyoo tatile gidicemm yeniden 52 kilo istiyorumm resimlerden simdiki halimi goruyorsundur.
Listelerimede gelince eskisi gibi olmaz artik cunku spor yapiyorum dayanamiyorum haziranin sonuna kadar vaktim var yavas yavas veririm :) sadece burcuyu degil buseyide gordum sanki koruma evresi vermektende zor oluyor gercekten

Aynen kuzucum korumak vermekten daha zor ama çoğumuz başarıyoruz. Bir iki kilo fazlayla 4-6 ayı 1 yılı geçirmek muhteşem bir şey. Gönül ister ki hiç fazlalığımız olmasın ama biliyorum ki biz bir daha o eski kilolarımıza asla dönmeyeceğiz. Bir anda senin eski resimlerinle şimdiki resimlerin gözümün önüne geldi. Hele düğünde ki hallerin. Bambaşka birisi oldun çıktın. Bu genç yaşta çıp çıtır bir hatun olmanın keyfini çıkartıyorsun. Ne mutlu sana ve bize :KK16:

Bu arada bugün itibariyle bende sıkı bir diyete başlıyorum. Biran önce 60 ı görmek istiyorum tartıda. :KK52:

Akşama ben dahil herkesten menü bekliyorum. Yoklama varrrrrrrrrrrr :KK9:

Günaydınlar herkese :)
DÜNKÜ MENÜM
2 dilim ekmek
3 zeytin
biraz peynir yedim
sonra bebeğimi emzirirken uykum geldi uyumuşum 11 de 3 kuru incir bir fincan kahve içtim
ÖĞLEN kayınvalidemde misafir vardı
yarım dilim kek
yeşillikli salata
AKŞAM
kközlenmiş patlacanla karnı yarık
bir kase yoğurt
2 litre su
ve şekersiz çaylarrr

Karnıyarık dışında menünüz göz dolduruyo bayan :)
Bide yediğin saatleri yaz canımcım oda önemli çünküü

Tanışmadığımız arkadaşlara ben kendimi tanıtayım. İsmim Ebru. Takım kaptanıyım. 32 yaşında, Konya' da yaşayan aynı zamanda çalışan ve iki çocuk annesi çıtır bir hatunum :KK9:(Çıtırlığımı bu takıma borçluyum :KK42:) Bu aralar yoğunluktan çok fazla zaman ayıramıyorum takıma. Bu nedenle benimde fazlalıklarım var şuan.

Sizlerden istediğim yukarda benim kendimi tanıttığım gibi bu mesaja alıntı yapıp kendinizi tanıtmanız. Ayrıca şuan ki kilonuzu boyunuzu ve hedef kilonuzu da mesajınıza ekleyin lütfen.

Bende aslinda hem yeni hemde eskilerdenim kizlaaar :) Adim Ecem, Istanbul da yasiyorum evli cocuksuz mutlu ve hala ogrenciyim :) gecen yil subat ayinda bu gruptan mezun oldum. 66 kiloyla bu gruba geldim fakat kilo vermeye 76yla basladim. Sabah itibari ile 57.5 kiloyum boyum 1.72 hedef kilom 52 . Sonra dusurebilirim. 50 olabilir her an :) kilo konusunda cok hassasim cok buyuk emek verdim cogu gece sabah olsun o kucucuk peynirimi yiyim diye cok dua ettim artik 1 kg fazlasina dahi tahammulum yok. Fakat takima girmedende yapamiyorum ne yapalim aliskanlikk :)))

Kahvaltı
Yumurta
1ceri domates
Küçük bir parça peynir
1kupa yarım yağlı süt

Öğlen12:30
1kase tarhana çorba
2yk bulgur pilavı
1kepce mantarlı et sote
1 büyük kase pancarli yoğurt

Akşam18:00
1tabak türlü
1kase yoğurt
1dilim çavdar ekmeği

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben yeniyim bu gurupta dün bir bugün iki:) İstanbul pendik de oturuyorum evliyim biri 6 diğeri 3 aylık 2 kuzum var ikiside paşa:) emzirme döneminde ki fazladan kalori yakmayı fırsat bilip dikkat ederek kilo vermek istiyorum 87 yim hedef 66 niye 66 derseniz gelinlikle 66 idim eğer 66 ya düşersem kocacımla iddaya girdik sanki nişanlıymışız gibi mağazalara gelinlik denemeye gidecez:KK1:

Sabah 08
Bir dilim domates
Bir yk közlenmiş patlıcan
Bir yumurta sarısı

Öğle 12
İki dilim tb
İki- üç yk lor peyniri
İki dilim domates

Akşam 18
Bir kase yoğurt
İki yk yulaf

Dünkü menüm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben yeniyim bu gurupta dün bir bugün iki:) İstanbul pendik de oturuyorum evliyim biri 6 diğeri 3 aylık 2 kuzum var ikiside paşa:) emzirme döneminde ki fazladan kalori yakmayı fırsat bilip dikkat ederek kilo vermek istiyorum 87 yim hedef 66 niye 66 derseniz gelinlikle 66 idim eğer 66 ya düşersem kocacımla iddaya girdik sanki nişanlıymışız gibi mağazalara gelinlik denemeye gidecez:KK1:

Süpermiş canım :KK66:

Bende aslinda hem yeni hemde eskilerdenim kizlaaar :) Adim Ecem, Istanbul da yasiyorum evli cocuksuz mutlu ve hala ogrenciyim :) gecen yil subat ayinda bu gruptan mezun oldum. 66 kiloyla bu gruba geldim fakat kilo vermeye 76yla basladim. Sabah itibari ile 57.5 kiloyum boyum 1.72 hedef kilom 52 . Sonra dusurebilirim. 50 olabilir her an :) kilo konusunda cok hassasim cok buyuk emek verdim cogu gece sabah olsun o kucucuk peynirimi yiyim diye cok dua ettim artik 1 kg fazlasina dahi tahammulum yok. Fakat takima girmedende yapamiyorum ne yapalim aliskanlikk :)))

Canım alemsin ilham kaynağı bi kaç diyet menüsü paylaş o kadar mezun olmuşun :-)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen kuzucum korumak vermekten daha zor ama çoğumuz başarıyoruz. Bir iki kilo fazlayla 4-6 ayı 1 yılı geçirmek muhteşem bir şey. Gönül ister ki hiç fazlalığımız olmasın ama biliyorum ki biz bir daha o eski kilolarımıza asla dönmeyeceğiz. Bir anda senin eski resimlerinle şimdiki resimlerin gözümün önüne geldi. Hele düğünde ki hallerin. Bambaşka birisi oldun çıktın. Bu genç yaşta çıp çıtır bir hatun olmanın keyfini çıkartıyorsun. Ne mutlu sana ve bize :KK16:

Bu arada bugün itibariyle bende sıkı bir diyete başlıyorum. Biran önce 60 ı görmek istiyorum tartıda. :KK52:

Akşama ben dahil herkesten menü bekliyorum. Yoklama varrrrrrrrrrrr :KK9:

Ebrusum cok tesekkur ederimmm yaa iste o dugundeki gibi olmak istiyorum minicik belim vardi cok tatli :))
Kuzucum bende bugun basladim cok sıkı geliyorummm.
Yasasınnnn geeri dondummmm :) bu hallerini ozledimm :))

Canım alemsin ilham kaynağı bi kaç diyet menüsü paylaş o kadar mezun olmuşun :-)

Hahahaha bebegim ben ornek menu paylassam Ebru beni kovalar buradan :) arkadaslar benim yediklerime menu degil menucuk olmus diyorlardi :)) Ac yaşadımmm yaa :) Artik bende buradayım bakalim menulerim nasil olucak hahahahah :)

güzel bi menü olmuşş bu ayran detoksu nasıl acaba

ayran detoksunu facede gruptan öğrenip yaptım
1,5 lt ayranın içine 2 salatalık rendesi
4 yk.bulgur,4 yk.nohut ve 4.yk yeşil mercimek haşlanacak güzelce içine koyulacak ve istersen içine acı,karabiberde ayabilirisn ama tuz ve yağ olmucak
2 gün yapiyorsun bunu sabah kahvaltısını normal yapı her 2 saate bir bir kase içiyordun bundan 2 gün boyunca
ödem attırıyormuş ben yaptım içiyorum

merhaba kaptan:KK3::KK3::KK3:
bende 31 yaşında,8,5 aylık evli,şu an çalışmayan ev hanımıyım
kilom 68 ve boyumda 170 cm
hedefim ilk başta 65 sonrada 61 kilo olmak ve inş çocuk çalışmalrına başlamak
ismimi söylemekistemedim malüm:KK1::KK1:tanıdık olur falan diye
evlendiğimide 61 kilo idim 8 ayda 7 kg alarakrekor kırdım resmen
eşimle akşamalrı çay ile ıvıır zıvır yemeği çok sevyoruz
ondan aldm sanırım birde rahatlık oldu bekarken yoğun çalışıyordum şimdi ise bazen 10 da bezen 11 de kalktığım için kilo aldım sanırım:KK1::KK1:

dünkü menum;
sabah
1 yumurta
1 domtes
1 alatalık
1 yeşil biber
30-40 gr peynir
1dilim ince kepek ekmeği
maydonoz(şiş attırıyor aslında maydnoz kürü yapmak isiyorum ama içemiyorum tadı çok kötü)

öğlen sohbete gittim
1 kase çorba ekmeksiz

ikinide şkersz çay 2 fincan ve 2-3 adet gofret lıght flan değildi

akşamda yaptığım ayran detoksundan içtim 1 kase
ve beyaz lahanayı doğrayı içişne sulandırılmı yoğurt koyp yedim

2 lt su
30 dk yürüyüş
2 fican yeşik çay(sabah/akşam)

eşime ttlaldım bu arada gelirken ağzıma bile sürmedim yoksa hepsini yerdim nortmaldeeeeeeeeeeeee:KK14::KK14::KK14:

perşemebeyi iple çekiyorum çünkü;o zaman başladım ve tartıldım
bakalım bişiler gitmiş mi?
cuma günü yazarım inşaallah
bende şöyle oluyorbilmiyorum sizdede öyle mi
ilk 1/2 hafta hiç gitmez ama sonradan kendiliğinden gider
dememki bünyem ilk başta savaş yapiyor sonra kaybediyor

bu arada siz her gün mü tartlıyorsunuz yoksa 1 kere mi
ben sadece bir kere tartılırım
çünkü hergün tartıldğımda gitmediğini görüce moralim bozulsun istemiyoırum

Ebrusum cok tesekkur ederimmm yaa iste o dugundeki gibi olmak istiyorum minicik belim vardi cok tatli :))
Kuzucum bende bugun basladim cok sıkı geliyorummm.
Yasasınnnn geeri dondummmm :) bu hallerini ozledimm :))

Hahahaha bebegim ben ornek menu paylassam Ebru beni kovalar buradan :) arkadaslar benim yediklerime menu degil menucuk olmus diyorlardi :)) Ac yaşadımmm yaa :) Artik bende buradayım bakalim menulerim nasil olucak hahahahah :)
Bende merak ettim menulerini:KK66:)
Ortalama kac kilo veriyordun haftada?
bu arada siz her gün mü tartlıyorsunuz yoksa 1 kere mi
ben sadece bir kere tartılırım
çünkü hergün tartıldğımda gitmediğini görüce moralim bozulsun istemiyoırum

Ben kac defa tartildigimi yazmasam daha iyi olur cnm.:KK66:)
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
X