1.5 yıldan sonra velayetin el değiştirmesi...

Siz iyi bi annesiniz. En azından bende bu acıları çektim içimden gećenleri yazacağım kesinlikle yargılama değil bu benim haddime değil zaten..

5 yaşındayken annem ev ve eşyalar karşılığında velayetimi babama verdi. Ama o beni hiç görmeye gelmedi.. yıllar sonra geldiğinde 14 yaşımdayken velayet davası açtı ve ben istemedim mahkemede.

Benim mantığıma göre daha sık görmeye çalışın eski eşinizle uzlaşın ve kalma görme sürelerini uzatın. Mesela yazın 1 ay siz bunu 2 ay yapın.

Ama velayeti bence almayın. Babadan size geldiğinde daha çok tepki alabilirsiniz..

Siz gerçekten iyi bi annesiniz biraz daha büyüdüğünde şuan çok erken -ki hırçınlaştığından bahsetmişsiniz- daha da yan etkileri olabilir. Sizi düşman belleyebilir yaşı çok çok küçük daha. Bi süre daha bekleseniz en azından.

Allah size sabır versin çook zor bi durum içinizin yangını elbet dinmeyecek ama ben bilgisizim sadece yaşadıklarımı ve babam alıştığımda okula gitmek iatemediğim onsuz uyuyamadığım donemlerdi 6 7 yaş hatta 11 yaşına kadar babamsız uyuyamazdım... bu kadar alışmıssa size zor olacak. Özür dilerim uzattım.

Siz en iyisini bilirsiniz. Rabbim yar ve yardımcınız olaun inşallah.

Babası çok iyi bakıyor demissiniz. Bence ondan ayırmayın. Yakınına taşınmak mantıklı bir fikir gibi duruyor . Ne yapım ne edin o şehre tasinin. Ailenizden madi destek te alabilirsiniz . Herşey kızınız için

Ortak evi ne yaptınız ? Satsanız , o şehirde bir düzen kuramaz mısınız ?
Nafaka var mı?
Eğer isterseniz bulundukları şehirde , ailenizin desteğiyle de düzen kurabilirsiniz.
Biraz korkuyorsunuz sanırım.

Bilemedim. Herkes düzen demiş ama daha 4 yaşında , her şeyi unutur zamanla.
Pedagoglar eşliğinde bu süreci yurutebilirsiniz.
Kız kardeş hallolur. Bulunduğu yerde de elbet anlaşamadığı kişiler vardır.

Eğer gerçekten şefkatli , sabırlı , fedakar bir anneyseniz bence açın davayı.

Aklımı tek kurcalayan , tamamen size taşınacağını duyduğunda öfke oluşabilir size karşı.
Ya sizde olduğu zaman iki kat üstüne düşüp kendinize alıştıracaksınız, ya da o şehre taşınıp daha çok vakit geçirdikten sonra dava açacaksıniz.

Bana şöylesi mantıklı geliyor şu an için. Velayet babada kalsın siz de o tarafa yerleşin.
Fedakarlıksa bunu yapın. Hafta sonları olsa birlikte vakit geçirmeye ve sizi daha çok görmeye alışsın.
Okul sürecinde de eski eşinizle anlaşmalı olarak anlaşırsınız. Ama şu süreçte yanlış bir hareket olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…