Zor Kayınpeder ile birlikte çalışmak!

İyi hem muhasebesini tut hem camını sil hem yer sil Ayy bu çalışmak değil ki işkence.
Kp ne zaman emekli olmayı düşünüyormuş

İyi hem muhasebesini tut hem camını sil hem yer sil Ayy bu çalışmak değil ki işkence.
Kp ne zaman emekli olmayı düşünüyormuş
Henüz emekli olmayı düşünmüyor, 5 yıl daha buradayım diyor. Sağlığı pek iyi değil ama işe gelmeyi seviyor. Gelmesinde bir sıkıntım yok. Sadece kişisel alanıma müdahale etmesi ve benden olmayacak şeyler istemesiyle ilgili sıkıntılıyım.

İlginize ve yorumlarınıza teşekkür ediyorum. O günden sonra kayınpederim din ve temizlik konularında bana herhangi bir şey söylemedi ve herhangi bir baskı yapmadı.

Şimdilik en azından bu iki konuda beni biraz olsun olduğum gibi kabullendiğini düşünüyorum. Bu da davranışımın doğru olduğunu düşündürtüyor bana.

Sadece evde eşimle aramızda geçen bir diyalogdan bahsedeyim. Ben evde mutfakla ilgileniyordum ondan da elektrik süpürgesi yapmasını rica ettim. İşlerimiz bittikten sonra oh mis gibi oldu ev diye konuştuk. Eşim; bir ara ofisi de paspaslasan fln dedi ben de üzgünüm canım ben orda temizlik yapamam dedim. Zaten sevmiyorum yapmayı ayrıca orası paspası yap elinde yıkamalık bir hijyene sahip değil musluğu acarken bile peçete kullanıyorum. Ayrıca baban müdahaleci bir karakter bir paspasla işin bitmeyeceğine eminim dedim.
Abarttığımı soyledi. Orası bizim yerimiz biz kullanıyoruz dedi. Ben de beni oraya ön muhasebe yapayım diye aldın temizlik için aldıysan soyle , ben sadece kendi evimin temizliğinden sorumluyum sevmesemde elimden geldiğince yapıyorum işyerini temizlemek benim sorumluluğum değil, ben sadece çalışma masamı silerim dedim. Konu böylece kapandı :)

Başka iş düşün bence sen. İnsan her gün saatlerce durduğu yerde aklı fikri uyan birini ister ya da komple yalnız çalışmayı. Böyle zaman mı geçer yahu..

Bugün cam, paspas diyen yarın tuvalet, lavabo, çay kahve vs. der. O işler sana yıkılır kalır.

İşyeri sahibi olduğu halde 70 yaşında kadına evde iş yaptırıyorsa yuh olsun ona. Keşke uygun dille söyleseydin yazık kadına diye..

Sana yurekten kocaman bi HELAL OLSUN diyorum.
Ben. Bunlarin hepsi yillarca yasadim basta eger aman kirilmasin aman saygisizlik olmasin aman tadimiz kacmasin diye taviz vermeye bi baslarsan bu zihniyetteki insanlar hemen pistirmaya seni ezmeye ustunde guc kurmaya kalkar yani basta bu sekilde tavrini acik net belli etmeni takdir ediyorum eger bir kere ödün verirsen önunu alamazsin mutsuz olursun bu yapida insanlar senin iyi niyetini bile eziklik enayilik olarak algilar net ol hic onunla ayni fikirde gibi davranmak zorunda degilsin keske herkes en bastan bu kadar net olabilsede kendini ezdirmese..

Kendi kp bu kadar konusmaz onunla bile olsa çalışmazdım
Senin yerinde olsam maas alicam demişsin başka yerde calisirdim
Mantığın harika birlik olma vs.
ama esin seni haklı bulmamis bu konuda senden gidenlerle birlik olursunuz diye düşünüyorum.
Kp gidince calisirdim sanırım o zamana kadar başka yerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…