Zor Kayınpeder ile birlikte çalışmak!

akrabanın yanındas cekilmez ....

benimde bir tanıdıgım damadını calsıtırıyordu cok baskındı adam ayrıldı kardeside ayrıldı

Eşinizin size çok ihtiyacı yok

Olsa idi şimdiye kadar o pozisyona birini alırdı

Esasen sizin yeriniz yurdunuz belli oluyor oradaki iş de yapılıyor oldu bitti

Maalesef küçük iş yerlerinde bayanlar sekreter temizlikçi her işe koşan olarak görülüyor

Kp e gerekeni söylemişsiniz biraz da duymayacaksınız ama Adam hazır birimi bulmuş sürekli konuşur

Onun kalıplarına uymuyorsunuz ve bu yaştan sonra onun kalıpları değişmez

Eşinizin size çok ihtiyacı yok

Olsa idi şimdiye kadar o pozisyona birini alırdı

Esasen sizin yeriniz yurdunuz belli oluyor oradaki iş de yapılıyor oldu bitti

Maalesef küçük iş yerlerinde bayanlar sekreter temizlikçi her işe koşan olarak görülüyor

Kp e gerekeni söylemişsiniz biraz da duymayacaksınız ama Adam hazır birimi bulmuş sürekli konuşur

Onun kalıplarına uymuyorsunuz ve bu yaştan sonra onun kalıpları değişmez

Aslında benden önce o pozisyon için 1 kişi alındı fakat kayınpederimin davranışlarından dolayı işten ayrıldı. :KK43:

Tebrik ederim sizi egilip bukülmeden,ben evde bile temizlik yapmıyorum,yapamam dediğiniz için. Başkası olsa aman kayınpederim laf etmesin yapıvereyim ne olacak derdi ve sizinde dediğiniz gibi bunun sonu gelmezdi.
Yapmak zorunda da değilsiniz. Görev tanımınızda yok. Kusura bakmasın yani kayınpederiniz. Siz yokken ne yapıyorlarsa onu yapmaya devam etsinler.
Diğer konularda da net durmuşsunuz aslında ama adamın karakteri bu,size özel bir durum yok anladığım kadarıyla,geçimsiz biri,bu sebeple duruşunuzu bozmayın derim illaki devam edecekseniz işe.

Gerçekten o dediği şeyleri yapmayın anlarım ama. Bu devirde yapar mısın eder misin diye söyleyen patron çok azdır. Başka Yerde çalışsanız da aynı tavırla karşılaşabilirsiniz. Eğer işe de ihtiyacınız varsa yap derse yaparsınız yani. Temizlikten bahsetmiyorum. Keşke öyle olmasa ama ne yazık ki durum bu bence.

Adamın dükkanı. Gitmesini beklemek yerine kendiniz çıkın kaç yıllık sahibi yeni gelini memnun değil diye emekli olacak değil...

Kayınpederin "günaydın" yerine "selamün aleyküm" demeni istemiş. De, ne kaybedeceksin? Herkese "günaydın" de ona "selamün aleyküm" incilerin mi dökülecek? Tarzın, karakterin mi değişecek onun hoşlanacağı selamı verdiğinde?

Adam yıllarca çalışıp emek vermiş, tezgahını belirli bir noktaya getirmiş. Elin kızı da çıkıp ahkam kesiyo. Biraz mütevazi olmanı tavsiye ederim. Çok dik başlı ve ukala gördüm seni.

Meehaba 6 aylık evliyim. 1 haftadır eşimin işyerinde çalışıyorum. Sanayide üretim ve yerinde montaj işi yapılan bir firma. Eşim ve ustalar genelde dışarda , ben ve kayınpederim sürekli içerde ofisteyiz. Ben ön muhasebe yapıyorum. Kayınpederim eski usül deftere yazıyor, ustaların başında duruyor. Kayınpederim gercekten zor biri. Hem eşimle yaşadıkları sıkıntılardan biliyorum hem de elemanların sürekli atölyeden kaçması durumu net gösteriyor. Anlaştığı , bu da iyi insan dediği kimse yok. Herkes ona göre yanlış sahtekar yalancı. Herşey kötü. Emir veriyor sürekli şunu yap getir götür. Ve sürekli din ile ilgili bir anlatma bir nasihat bir baskı uygulamakta. Beni açmayan bir sürü şey anlatmakta. Kendi ailemle ilgili maddi konuları merak edip sormakta abinlerin kazançları ayrı mı, annenin geliri nerden vb. Bir gün ofiste otururken yapabilceğim basit bir kaç egzersiz yaparken gördü beni. 2dk sonra bitirdiğimde ' bu hareketlerin sana gelecekte hiçbir faydası yok dini hareketlerini yapmalısın.' Dedi. Günaydın baba nasılsın iyimisin diye her sabah selam veriyorum. 'Aleyküm selam demek şöyle iyi böyle faydalı, iyi günler iyi akşamlar demek boş ve anlamsız hiç gerek yok söylemeye.' Dedi. İşte bu gibi bir dünya alakasız gereksiz eleştiri nasihat konuşmalar. 29 yaşındayım bu tarz konuşmalar elbette ki kötüdür demiyorum ama 29 yıl boyunca günaydın merhaba demişim değiştiremem. Ve bu beni inançsız yapmaz. Hele ki yap diye soylendiğinde mümkün değil yapamam. Ve ben hoşuma gitmeyen şeylere sürekli yorumsuz kalıyorum çünkü 'baba ben bu konuda konuşmak istemiyorum, hoşlanmıyorum vb' dediğimde bunu anlayabilecek bir yapısı yok. ( dindar değilim ama inançsız da değilim,dinini kendi içinde yaşayan normal biriyim.) Sürekli aynı odanın içindeyiz. Kısaca günümüzü güzel geçirecek 5 dk lık bir sohbet bile edememekteyiz.
Geçen gün camları silersin dimi demişti . Ben hiç cam silmedim baba malesef silemem dedim. Bugün de paspas yapmamı yerleri süpürmemi istedi ofis için. Yapamam baba, bir kadın tutalım bunlar için dedim. Kadın tutulmasına izin vermem dedi. Dün camların pis olduğunu soylemiştin hem onlarıda siler diye söyledim ben dedim. Biz de eve kadın alıyoruz ben böyle şeyleri yapmıyorum dedim. Ben sen gelmeden önce buraları ben paspaslıyordum annen 70 yaşında evde kendi yapıyor kadın almıyoruz biz dedi. Sonra ofisten ayrıldı.
Ben kötü niyetimden tembelliğimden söylemedim böyle birşeyi. Evlenmeden önce evimizde annem hep kadın aldı böyle işlere yardım için. Ben yapmadım hiç birşey. Ve kendi evimde de sevmeden yapıyorum. Gerçekten temizlik yapmaktan nefret ede ede yapıyorum. Ofiste sadece 1 kez paspas yapacağımla kalsam sorun değil yapardım. Ama ciddi anlamda saçma şeyler isteyeceğini biliyorum daha sonra. Eleştirel ve hiçbirşeyden memnun olmayan hep şikayet eden karakteri bunu çok net gösteriyor. Ve zaten geçen gün camı silseydim bugün paspasın yanında tuvaleti de temizlememi isteyecekti büyük ihtimal. Demek istediğim sonu gelmeyecekti. İçimden saygılı olmak adına hayır diyemediğimden kahrolarak yapmaya devam edecektim bu isteklerini. Şimdi hem sinirliyim hem de mutluyum. Bu işe girmemi eşim çok istedi bana gerçekten ihtiyacı var ve ben de ona tüm gönlümle yardım etmek istiyorum ama aylarca ertelemiştim babasıyla sorun yaşama ihtimalimden dolayı. Fakat malesef kabul ettim en sonunda çünkü birlik olmamız gerekiyor eşimle. Eşimin henüz haberi yok ama bahsederim akşam bilmeli sanırım. Yazıp biraz rahatlamak istedim. Belki tecrübelerinizden faydalanırım.
maas aliyor musunuz acaba

Kayınpederin "günaydın" yerine "selamün aleyküm" demeni istemiş. De, ne kaybedeceksin? Herkese "günaydın" de ona "selamün aleyküm" incilerin mi dökülecek? Tarzın, karakterin mi değişecek onun hoşlanacağı selamı verdiğinde?

Adam yıllarca çalışıp emek vermiş, tezgahını belirli bir noktaya getirmiş. Elin kızı da çıkıp ahkam kesiyo. Biraz mütevazi olmanı tavsiye ederim. Çok dik başlı ve ukala gördüm seni.
' Adam' istedi diye günaydın yerine selamın aaleyküm demek, o istedi diye cam silmek , o istedi diye paspas yapmak.. neden biri istedi diye onun istediği gibi olayım eğer bana uymuyor ve mutsuz ediyorsa? Ben de ondan onun olmadığı karakterine uymadığı farklı şeyler istesem ben istedim diye yapacağını hiç sanmıyorum kaldı ki kimseden olduğundan farklı şekilde olmasını gerektirecek istekler yapmam. Tavsiyeniz bana uymuyor teşekkür ederim.

Tebrik ederim sizi egilip bukülmeden,ben evde bile temizlik yapmıyorum,yapamam dediğiniz için. Başkası olsa aman kayınpederim laf etmesin yapıvereyim ne olacak derdi ve sizinde dediğiniz gibi bunun sonu gelmezdi.
Yapmak zorunda da değilsiniz. Görev tanımınızda yok. Kusura bakmasın yani kayınpederiniz. Siz yokken ne yapıyorlarsa onu yapmaya devam etsinler.
Diğer konularda da net durmuşsunuz aslında ama adamın karakteri bu,size özel bir durum yok anladığım kadarıyla,geçimsiz biri,bu sebeple duruşunuzu bozmayın derim illaki devam edecekseniz işe.
Teşekkür ederim. Kolay değil tabi kendimi ifade ederken zorlanıyorum sonuçta kayınpederim ne kırmak ne de saygısızlık etmek kesinlikle istemem. Aman ne olacak yapayım edeyim demek de karakterimde yok malesef. İşe devam edeceğim umarım hakkımızda hayırlısı olur.

Teşekkür ederim. Kolay değil tabi kendimi ifade ederken zorlanıyorum sonuçta kayınpederim ne kırmak ne de saygısızlık etmek kesinlikle istemem. Aman ne olacak yapayım edeyim demek de karakterimde yok malesef. İşe devam edeceğim umarım hakkımızda hayırlısı olur.
Tabiki kırmayın,sonuçta büyüğünüz ama bu demek değil ki kendinizden ödün vereceksiniz.
Sonu gelmez derken şunuda kastetmiştim bir yerde,kayınpederiniz sizi olduğunuz gibi kabul etmiyor ve selam cümlenize kadar müdahale ediyor. Bununda cidden sonu gelmez. Bugün bunu söyleyen adam siz tamam deyip değişseniz yarın dönüp böyle giyinme kızım deme hakkını bulacak kendinde. Dolayısıyla kırmadan ama kendinizden ödün vermeden devam edin.
Paspas konusunda birini ayarlayayım haftada 1 gün gelsin ofisi dip köşe temizlesin diyebilirsiniz bir daha söylerse en basitinden.

Bence oradan ayrilmak başka bir yer bulmak en iyisi. Akrabalarla aynı yerde dip dibe çalışmak zordur. Yabanciyq insan daha rahat tavrıni gösteriyor ama yakınlara zor

Kesin ve net işten ayrıl baska bir yerde iş bul. Ayyy kp'in dırdırcısı kvnin dırdırcısından beter oluyor. :KK51:

X