Bölgesel İncelme Zayf olup da Gbei prtleyenler buraya...

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

Canım, darılma ama 1.68 boy ve 65 kilo ile nasıl zayıf oluyorsun ben anlayamadım? Zayıf diye boyu ve kilosu arasında 15 den fazla fark olanlara denir, sen bırak zayıf olmayı normal kilonun çok üzerindesin, acaba yeni mi doğum yaptın hayatım, normalde kilon kaçtı sen en iyisi onu yaz çünkü doğum kiloları olayı biraz fazla karıştırıyor...Üstelik metabolizma bir bardak çay ile hızlanabilecek bir şey değil maalesef, sadece bağırsaklarını yumuşatmış, hatta biraz fazla yumuşatmış canım çünkü normali günde 2 dir.Göbişini eritmek istiyorsan sporla birlkte 10 kilo vermen lazım, başka türlü o göbiş gitmez...Takipçin ve destekçinim, güzel haberleri bekliyorum...

Son düzenleme:

Canım, göbek durumu bir kader değil, evet zorlu bir süreç ama düzenli çalışmayla dümdüz bir mide ve karına sahip olabilirsiniz...Evet şimdi okuyorum, doğum yapmışsın, azıcık azimle eskisinden iyi olursun merak etme cicim...Ben bir kaç egzersiz araştırıp buraya ekleyeceğim, inşallah işinize yarar...

Korse çok yanlış bir seçim, korse bel karın gölgesindeki yağları sıkacak ve beli inceltecektir orası kesin ama maalesef bu yağlar yakılmadığı için sadece yer değiştirir, genelde kalça bölgesine iner, bu yüzden sadece korse ile olmaz bu iş, spor ile yağ yakmak da şart...Ayrıca ameliyatla alınan yağlar daha sonra aynen gerisin geriye doluşuyor canım, bence sen şimdiden ağır ağır önlemini almaya başla, başaracağından eminim :)

Son düzenleme:
boyum 155 kilo 46. standartlara göre zayıfmışım. ideal kilom 48 miş ama göbeğim beni deli ediyor. bel kıvrımım yok gibi. 67 cm belim eskiden 62 falandı. yine öyle olsun istiyorum ama yağ oranı az olan insanların kilo vermesi daha da zor oluyor. Hele de bölgesel vermek çok zor. incelici kuşak gibi bir şey almayı düşünüyorum ya da lahana yağı.

korse bana çok iyi bir fikir gibi geldi zaten kilo vermekten çok sadece belim incelsin istiyorum yağlarım aşağı yukarı nereye kayarsa kaysın yeterki göbişte durmasın yahu

Canım, seninki genetiktir, bazı insanlarda bel kıvrımı olmaz, dediğin gibi kilosu düşük insanların kilo vermesi çok daha zordur, istersen twister diye bir spor aleti var fiyatıda 8-10 lira bir şey onu araştır, bu alet bel bölgesindeki yağları eritmek için dizayn edilmiş üzerine çıkıp bir o yana bir bu yana dönüyorsun.Lahana yağınıda kullanırsan zaten daha ne olsun :)

arkadaş mesajında ben zayıfım gibi bişey söylememişki hareketle metebolizma bağlantısı kurduğundan ve göbeğinden kurtulmak istediğinden bahsetmiş :1ninca:
aynı durumdayız arkadaşım benimde 60 62 arası değişiyodu belim şimdi 67 68:gitme:eski halime dönmeye çalışıyorum
bende göbeğimden kurtulmak istiyorum sırf onun için diyetteyim çünkü hain kilolar ne kola ne bacağa ne başka yere gitmiyo direk göbeğe :mymeka: lahana yağı okadar etkilimi ya :uhm:

baktımşimdi netten ama spor özürlü biriolarak yapan arkadaşlara başarılar dilerim şu mekik hareketini yapabilsem ne ala

Evet güzelim biraz evvel vücut kütle oranımı hesaplattım. Vücut/Kütle Oranım 23,03 Normal kilodayım ancak senin dediğin gibi normal kilonun biraz üzerinde falan değilim. Çünkü çizelgeye göre kadınlarda Vücut kütle oranı 19.1-25.8 arası normal görünüyor. Yazımda zaten doğum yaptığımı yazmıştım. İllaki fazla kilolarım mevcut. Doğum yapmadan önce bir hayli zayıftım. Aklım ona gitti herhal. :kedi: Tasarımcı olmana rağmen sporla alakalısın bu güzel ama insanları motive etme anlayışına da hayran kaldım tatlım. Negatif yönde tabiki. :umursamaz: Yalnız çok azimli kadınımdır alimallah. :dance: Şu ana kadar bütün istediklerimi başarmışımdır. Bundan sonra da inşallah Allahın izniyle hep böyle devam eder. Ben bu gazla artık 1 sene içinde bütün göbişimi eritirim. :lepi: Olumlu katkılarından dolayı teşekkürler. yerimseniben Ellerin dert görmesin. buyrunnnnnnnnn

Nasıl bir vucut kütle oranı bu canım böyle? Boyun ile kilon arasında 3 kilo fark var, buradaki çizelgeyi bırak bir diyetisyene sor istersen, sana olman gereken kiloyu söyleyecektir,hatta senin için en sağlıklısı bu olmalı çünkü buradaki programa göre bakarsak benim normal kiloda sayılabilmek için 78 kilo olmam gerekiyormuş afedersin ama ben 1.82 boy ve 78 kilo ile çam yarması gibi bir şey olurum herhalde :)Spor konusuna gelirsek, eski bir basketbolcuyum, haliyle spor ile alakam epey fazla, motivasyon neye göre motivasyon canım, sana hayır senin kilon normal diyemem ki, bu şekilde eğer ısrarla hayır ben hesapladım normal kilodayım dersen seni nasıl motive edebilirim? Gerçekleri görmek gerek, bende haddinden fazla zayıfım mesela 50 kiloyum, sen göbişini azıcık bana ver, ben sağıma soluma monte edeyim halledelim bu konuyu olur mu ? 1 senede o göbişi hayli hayli eritirsin, 6 aydan fazla zamanını almaz sanırım, çünkü doğumdan sonra vucud kendisini tamamen yenilemeye başlıyor, çoğu insandan daha avantajlısın aslında kaydirigubbakcemile5

bi gazetede okumuştum göbek 2 yılda anca erir diyodu:1shok: sürekli diyet ve spor yapıcakmışız öyle en son eriyen yer göbekmişakannehirsabır lazım.yani o kadar diyet yaptık erimiyo bırakalım demiyecekmişiz 2 yıl düzenli spor diyet şartmış:bbo:

Ama bütün göbek sorunu olan insanların kilo problemi olmuyor, aslında mide ve karın kasları vucudun en çok çalışan kaslarıdır, bir su bardağını kaldırırken bile mide kaslarımızın yardımını alırız bu yüzden bizim antrenörümüz bize mide-karın çalıştırmazdı, çünkü bacak, kol, omuz çalıştığımızda midenizde çalışıyor derdi tabii sanıyorum bu sebeple orada oluşmuş olan yağları eritmek için insan üstü gayret gerekiyor...Forumda antrenör nickli bir arkadaşımız var, şimdi ona mesaj atıp bu konuya davet edeceğim, vereceği ek bir egzersiz programı veya tavsiyesi vardır...

Canım ben buradaki hesaplamayı baz almadım Site adı vermem doğru olmaz herhalde ama bu konuda muzdarip olduğum için her girdiğim sitede beden kitle indeksini hesaplatırım ve hep normal çıkar. Bir diyetisyene sormamı istemişsin de bulunduğum şehrin şartları itibariyle diyetisyene gitmem imkansız. Zira İstanbul' da yaşayan bir insanın bunu anlaması biraz zor bir ihtimal ama (İnternette kilo ile ilgili sorularımı diyetisyenlerden araştırıyorum zaten.) İnşallah seneye batıya tayin olduğumda gideceğim merak etme.opuyorumnanaktan Motive etme konusuna gelince bak burada bir çok konuda birbirimizden çok güzel bilgiler öğreniyoruz. İmzanı çok beğendim mesela. Ayrıca sporla yakından ilgiliymişsin,basketbolcuymuşsun. Ben de senden bir şeyler öğrendim ama doğruları dile getirirken biraz üslubumuza da dikkat etmeliyiz.lmaz:Karşımızdaki insanı kırmadan doğruları söylemek bir erdemdir.
Göbüş konusuna gelince bende fazlasıyla var zaten. sırnaşık şey İstediğin kadar alabilirsin. kaydirigubbakcemile3 Ah keşke göbek dediğin şey o kadar çabuk eriseydi güzelim. Oğlum 3 yaşını bitirdi.80 kiloda doğum yaptım. Ancak 65 kiloya kadar düşebildim. 1 senedir de göbeğimi eritme çabası içerisindeyim.Tecrübeyle sabittir bu göbek öyle 6 ayda falan erimez yani. Bacaklarım çırpı gibi ve diğer bölgelerimde iyi aslında. Çevremdekiler bana neden zayıflayacaksınki diyorlar. Zayıfladığım zamanda yüzden zayıflıyorum zaten. kafamçokkarıştı İşte sorunum budur.Spor yapacağım velhasıl.kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt Kaslardan zayıflamadan sadece yağları eritmek için neler yapabileceğim konusunda engin bilgilerinden yaralanabilirsem sevinirim opuyorumnanaktan :içelim:

Canım kırılacağını düşünmedim açıkçası ve seni kırmak için yazmadım uslubumda bir terslik görmüyorum ama sanıyorum sen bu konuda hassassın yinede kırdıysam özür dilerim.Doğum yapalı epey zaman olmuş, ben yeni doğum yaptığını düşündüm.
1- inceltmeyi ve sıkılaştırmayı düşündüğün bölgeler neresi?
2- herhangi bir sağlık sorunun var mı?
3- bel ağrısı, sırt ağrısı çeker misin? Fıtık problemin var mı?
4- spor için günde kaç dakika ayırabilirsin?
5- evde herhangi bir spor aletin var mı dumble vs? eğer hiç bir şeyin yoksa,bu iş için bir kereye mahsus 40-50 lira civarı bir bütçe yaratabilir misin?
6-Beslenme tarzın hakkında bilgi,
7- bel-basen ve kalça ölçüleri (pm ile atabilirsin)

Cevapları yazarsan bölgesel zayıflama konusunda yardımcı olabilirim canım...vereliniortak

ben de cevaplasam olur mu? bu göbek için mekikten başta neler yapabilirim. benim 5-6 kilo fazlam var sanırım boyum 1.63 kilomda 63. aslında göbeğim olmasa kilomdan cok şikayetim yok ama 1.5 sene önce doğum yaptım kilolar kaldı. akannehir

abovvv ne oturuyoruz o zaman? :tomato:

arkadaşlar ben başardım 55 kiloyum ve berbat bir göbeğim vardı hemde kat kat ama babannemin formülüyle %75 küçüldü sabah ve akşam yere 2 kutu kibrit göküyorsun 80 tane falan hiç dizlerini bükmeden eğilip tek tek topluyorsun yani bi nevi spor hem sayı derdi de yok mekik kadar zor ve ağrılı da değil üstelik 1 aydır yapıyorum ve başardım yupppiikaydirigubbakcemile2

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…