Yüreğim çok acıyor yardımcı olur musunuz?

Ama bana dedi ki siz insan misiniz vicdansızlar falan yazdı sktrn gidin hayatımdan falan yazdı resmen ailesi istemese böyle yazar miydi sinirli sinirli
sebebi aramamaniz değil, içindeki öfkeyi kusmuş.
Onun derdi sizinle değil üzerinize alınmayın, ailesi belkide normal bir arkadaşıyla konustugunu saniyordu o yuzden siz konusmak istediginizde hemen kapatti telefonu.

sizin için söylemiyorum ancak geri kalanların duygularını umursarmı sizce o çocuk?

Kan bağı güzel de beraber yaşamayıp büyümeyip birbirini hiç görmeden kardeş hissi oluşması bana çok mümkün gelmiyor. Genelde evlatlık verilen çocuklar merak ederek mutlaka biyolojik ailesini öğrenmek istiyor ama 1,2 görüşmeden sonra iletişim kesiliyor.
Kardeşinizde de böyle olmuş olabilir. Sizin de kardeşimde kardeşim diye kendinizi harap etmenizi ben şahsen anlayamadım kaldı ki aileme bağlı biriyimdir. Ama hiç görmediğim bir kardeşim olduğunu bilsem tanışmak isterim ama bağ kurabileceğimi sanmıyorum.

sebebi aramamaniz değil, içindeki öfkeyi kusmuş.
Onun derdi sizinle değil üzerinize alınmayın, ailesi belkide normal bir arkadaşıyla konustugunu saniyordu o yuzden siz konusmak istediginizde hemen kapatti telefonu.
Mesela içinde ne öfkesi var zaten içinde öfkesi dolu her halinden belli insan yumuşak konuşunca hemen ses tonu değişiyor çok sınırilı yapısı var yok annesi anlamıştır çünkü babannemle konuşuyordu ve illa demiştir bu kadın kim diye söyledi yani eminim buna

Bunca yıl sonra kız çıkmış gelmiş abla mıyım ben be insan daha çok üstüne düşer benden ne köy olur ne kasaba olur zaten kardeş hasreti çektin bunca zaman daha gelmeden kaçırdım
Sen kaçırmadın büyük ihtimal o zaten hiç gelmemişti merakına yenik düştü sadece

Evlatlık verilmek kolay bir şey değil.
istenmemiş olmak, bir eşya gibi başkasına verilmiş olmak kolayca vazgeçilmiş olmak.

Karşıdaki kişi seni bir anda hayatından cikarabiliyorken senin canına kiymayi dusunmen bana biraz hastalıklı geldi. Yaşadıklarımız zor, yalnızlık kimsesizlik duygusu ağır ama kendinizi yemenin anlamı yok.

Evlatlık verilmek kolay bir şey değil.
istenmemiş olmak, bir eşya gibi başkasına verilmiş olmak kolayca vazgeçilmiş olmak.
Ama annesine gidecek onunla görüşecek öyle dedi ilk size gelirim oradan oraya geçerim dedi o zaman annesiyle de görüşmesin ve benim suçum yok ki ben ne Türkiye'de olduğunu biliyordum ne 18 yaşında olduğunu ben daha da küçük sanıyordum ara ara aklıma geliyordu ama Türkçe bilmiyordur bile falan diyordum annesi yabancıydı çünkü memlekete götürmüştur diye düşündüm meğer İstanbul'a evlatlık verilmiş sucum var mı bilmiyorum

İnan bunu çok düşündüm hep meraktan dedim daha doğrusu ikilem yaşadım içimde de kuşku vardı ya giderse diye ve aonunda içimdeki endişeyi yasasim
Seninle alakalı bir durum değil dediğim gibi, kendini boş yere suçlama aramadımm diye.
Bence sen arasaydında gelmeyecekti zaten belki görüşmeyi yine kesecekti.

Canıma kıymak istemem bu kişiden değil aslında genel anlamda kardeşlerme hasret yaşadım yıllarca diğeri beni düşman belledi babam sayesinde bu da kolayca attı zatenanne baba kavramı bende yok siz yaşadığımı yaşamadan tabiki anlamazsiniz beni insanın öz ailesinden çekirdek ailesinden hiç mi kimsesi olmaz hadi anne baba neyse ya kardeşler psikolojimin yokluğunu anlayamazsiniz

Annesinede gidecegini sanmıyorum ben, senin suçun yok zaten senin neden suçun olsun seninde yaşadığın hayat pek farklı değil ki.

Seninle alakalı bir durum değil dediğim gibi, kendini boş yere suçlama aramadımm diye.
Bence sen arasaydında gelmeyecekti zaten belki görüşmeyi yine kesecekti.
Belki de senin dediğin gibi ama alışsaydi biraz daha eminim bırakması zor olacaktı zaten instagramdan bile eklemedi beni diyorum ya ailesinden kimseyle kuzeniyle bile bile numarasını biliyorum yani şuan ne yapmam gerekiyor sizce

Ben sizin içinizde ne olursa olsun o hiç tatmin olmayan, dolmayan boşluğu biliyorum bir umut bağlamışsınız sonuçta kardeşiniz.
Benimde bu hayatta kimsem var duygusunu yaşamışsınız belki kısa süreliğinede olsa.
Kardeşleriniz bu seneye kadar bir şekilde üveyde olsa anne baba sahibi olabilmişler ama siz tamamen yalnız kalmışsiniz insan elbetteki kafasını çevirdiginde kendi kanından birini arar ama yoksada ne yapalım böyle yaşamaya alışıp kendi yolunuzu çizmeye çalışmalısınız.

Bekleyeceksin, görüşmeye anlaşmaya gönlu olan bir yolunu buluyor gördüğün gibi.
çok huzursuzsan instagramdan bir mesaj at durumunu açıklayan başkada yapacak bir şey yok ki.

Neden umursamaz peki geri kalanların duygularını neyden dolayı
onlar onu umursamışmı ki oda onları umursasın?
çocuğu arayıp sorma zahmetinde bile bulunmamışlar çok merak ediyorum telefonda dahi olsa bir kuru özürü borç bilip çocuktan yaşadiği hayat için özür diledilermi?
çok yakın bir tanidigimin çocuğu evlatlık çocuğa evlatlık olduğunu söyledikleri günden sonra çocuk bir daha kendine gelemedi.
Bir konuştuğumuzda kendisini büyüten aileyi çok sevdiğini onlar için canını bile verebileceğini ama onların canından bir parça olmadığını öğrendiğinden beri kendini bir daha hiç bir yere ait hissetmedigini söylemişti.
Çok zor bir durum evlatlık verilmek, mesela ailesi vefat etse kimsesiz kalsa evlat edinilse bu kadar huzursuzluk vermez belki ama yaşadıklarını var olduklarını hhayatlarına kaldıkları yerden devam edip onu silebildiklerini bilmesi çok farkli bir durum.

Ayy canımsınız Allah razı olsun anladığıniz için ne suçum var ki gerçekten
Yani onu evlatlık verip sana sahip çıkıp el bebek gül bebek yetistirselerdi sana tepkisini anlardım ama öyle olmamış.
Sadece diğer kardeşlerinin nasıl yaşadığını vs merak etmiş bence üzülmeyin ama sevinmiş bile olabilir durumunuza bir tek ben değilmişim diye.
ya niye bilmiyorum ama bana kardeşiniz tarafından çok masumane bir şekilde aranmışsınız gibi gelmiyor

Babannemler var onlar baktı ama cidden o boşluk dolmuyor ne zaman kardeşimle konuştum o zaman annelerin evlatlarına sevgisini hissetmeye başladım sanki eksikligimin yüzde 50 si dolmuş gibi içim bomboştu dolmuş gibi özgüven geldi canlılık geldi kardeşim var diye gururlanma duygusu çok şeyler kattı bana boşuna yaşamıyornusum dedim mesela bende bu dünyada bi bireymisim ama hepsini aldı elimden bi anda kuzenleri arkadaşlari falan da var çevresi varya belki de bana ihtiyacı olmadığı için böyledir benimse kendi yasitim kimsem yok akrabam bile arkadaşlara sığındım hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…