Yüreğim çok acıyor yardımcı olur musunuz?

Doğru ama diyorum ya babannemi görmek istedi evde sadece ben yokum yani onun içinde gelmek istedi halalarini merak etti halalari olmasa bile babannesini ve aracımız yok bizim babannem minibusle gidemezdi

Siz çocuğun aklını karıştırıp onu kaçırmaya mı çalışıyorsunuz? Ciddi soruyorum bunu. Sen halaların babaannen hepiniz dururken 17 yaşındaki kız çocuğunun tek başına yolculuk etmesini bekliyorsunuz

ailesinin olduğu şehirde, bildikleri yerlerde gezmek başka şey hiç bilmedikleri yere göndermek başka şey.
üvey kardeşim derken olayıda tam anlamadım ben.

Sen gerçekten 25 yaşında mısın? 17 yaşında çocuğun bir genç kızın, ailesinden habersiz nasıl kalkıp yolculuk yapacağını düşündün? Bir insan olarak bile bu daha 17 yaşında nasıl yolculuk yapacak diye endişe etmedin mi?

Sen bu mantıkla ablalık yapacaksan yapma.
Ailesinin haberi var ailesi biliyor zaten onun demesiyle ya kiza ailesiyle ilgili soru soramadım hiç daha onlara söylemedim deyip durdu hep oyaladı mı bilmiyorum hatta geçen görüntülü de konuşurken annesiyle konuşmak istedim o da ordaydi sadece sesi geliyordu ama bi anda kapattı telefonu hazır değil o daha alışamadı falan dedi

Birde karşı tarafın ailesini tanımıyorsunuz kız reşit degil.
Aile kalksa kızımızı alıkoyuyorlar dese ( boyle bir sey olmasa bile) her türlü sorun sizin için.
Ama mesela ne diyecektim annesinden haberimiz var öz annesinden şuan evlatlık olduğu aile başka öz annesibaska amcam falan biliyor kadını mesela amcam aracılığıyla oldu kiz önce oz annesine sonra amcama sonra bana ulaştı öyle diyeyim ve ailemin haberi yok deyip durdu sürekli bende kaçırmamak için çok bu konuda üzerine gidemedim çünkü anlatacakti öyle diyordu ki geçen mesela bizle konuşurken annesj de ordaydi ama kadın konuşmak istemedi herhalde kardeşim dedi şuan hazır değil aliaamadi

Ailesinin haberi var ailesi biliyor zaten onun demesiyle ya kiza ailesiyle ilgili soru soramadım hiç daha onlara söylemedim deyip durdu hep oyaladı mı bilmiyorum hatta geçen görüntülü de konuşurken annesiyle konuşmak istedim o da ordaydi sadece sesi geliyordu ama bi anda kapattı telefonu hazır değil o daha alışamadı falan dedi

Eeeeeeee?

Babaanne halalar biriniz bile bu aile ile iletişime geçmeyi düşünmedi mi? Amerikan filmlerindeki seri katiller gibi çocuğu internetten kandırıp bulunduğunuz yere çağrıyorsunuz. Babaannen/halaların hiç demiyor mu "şu kıza bakan aileyi arayıp teşekkür edelim"

Sen neden kızın ailesinden izin almadan ayağına çağrıyorsun? Kıza nasıl davrandıysanız ailesiyle görüştürememiş bile sizi.

Babaannen halan çok düzgün aile üyeleriyse evlatlarını çok merak ediyorlarsa zamanında sahip çıksalarmış, bunca sene ne kızı ne bakan aileyi aramamışlar bir iletişim kurmamışlar. Kız tam 18ine yaklaşınca canım cicim. İnsanlar o kadar emek verip evlat büyütüyorlar, sonra hiç ortada olmayan aile üyeleri ayaklarına bekliyorlar 17 yaşındaki kızı. Ne kadar ayıp. Nasıl bir düşüncesizlik nasıl bir bencillik bu.

Ama mesela ne diyecektim annesinden haberimiz var öz annesinden şuan evlatlık olduğu aile başka öz annesibaska amcam falan biliyor kadını mesela amcam aracılığıyla oldu kiz önce oz annesine sonra amcama sonra bana ulaştı öyle diyeyim ve ailemin haberi yok deyip durdu sürekli bende kaçırmamak için çok bu konuda üzerine gidemedim çünkü anlatacakti öyle diyordu ki geçen mesela bizle konuşurken annesj de ordaydi ama kadın konuşmak istemedi herhalde kardeşim dedi şuan hazır değil aliaamadi
sizin baba bir anneler ayrı doğrumu anladım?
Size babaanneniz vs bakiyor sanırım, öz kardeşiniz var bir tane onunlada babanız görüştürmüyor.
Acaba kardeşinizin ailesi görüşmenizden rahatsız olabilir mi? Görüşmenizi istemiyor olabilirler.

Birde karşı tarafın ailesini tanımıyorsunuz kız reşit degil.
Aile kalksa kızımızı alıkoyuyorlar dese ( boyle bir sey olmasa bile) her türlü sorun sizin için.
Çozemedim sizi değişik bir durumdasınız.
Neden değişik

Siz çocuğun aklını karıştırıp onu kaçırmaya mı çalışıyorsunuz? Ciddi soruyorum bunu. Sen halaların babaannen hepiniz dururken 17 yaşındaki kız çocuğunun tek başına yolculuk etmesini bekliyorsunuz
Of ne saçmalıyorsunuz hanımefendi kız ailesini bile gostermedi kalkıp kardeşinm diye ortaya çıktı ailesini konuşturmadi bizimle ya da onlar istemedi bilmiyoruz ailesinden tek kişiyle konuşturmadi sadece kendisi konuştu o daha güvenilmez durumdaydı bana göre kaldı ki halamlar çokta takmadi bence babannem çok sevindi ve gelmeyeceğini anlayınca çok üzüldü aracımız yok olsa da babannem ne merdiven çıkabiliyor ne uaun yolculuk yapabiliyor nefes alamıyor yani ailesiyle konuşsaydik çözülurdu her şey ama oralı olmadılar

Eeeeeeee?

Babaanne halalar biriniz bile bu aile ile iletişime geçmeyi düşünmedi mi? Amerikan filmlerindeki seri katiller gibi çocuğu internetten kandırıp bulunduğunuz yere çağrıyorsunuz. Babaannen/halaların hiç demiyor mu "şu kıza bakan aileyi arayıp teşekkür edelim"

Sen neden kızın ailesinden izin almadan ayağına çağrıyorsun? Kıza nasıl davrandıysanız ailesiyle görüştürememiş bile sizi.

Babaannen halan çok düzgün aile üyeleriyse evlatlarını çok merak ediyorlarsa zamanında sahip çıksalarmış, bunca sene ne kızı ne bakan aileyi aramamışlar bir iletişim kurmamışlar. Kız tam 18ine yaklaşınca canım cicim. İnsanlar o kadar emek verip evlat büyütüyorlar, sonra hiç ortada olmayan aile üyeleri ayaklarına bekliyorlar 17 yaşındaki kızı. Ne kadar ayıp. Nasıl bir düşüncesizlik nasıl bir bencillik bu.

Size babaanneniz vs bakiyor sanırım, öz kardeşiniz var bir tane onunlada babanız görüştürmüyor.
Acaba kardeşinizin ailesi görüşmenizden rahatsız olabilir mi? Görüşmenizi istemiyor olabilirler.
Eeeeeeee?

Ne anlatıyorsun ablacım sen çok fazla film izleme hayal gücüne bak ayrıca kimin ne
yaşadığını bilmeden ahkam kesme canını acıtacak şeyler derim kaldıramazsın

Of ne saçmalıyorsunuz hanımefendi kız ailesini bile gostermedi kalkıp kardeşinm diye ortaya çıktı ailesini konuşturmadi bizimle ya da onlar istemedi bilmiyoruz ailesinden tek kişiyle konuşturmadi sadece kendisi konuştu o daha güvenilmez durumdaydı bana göre kaldı ki halamlar çokta takmadi bence babannem çok sevindi ve gelmeyeceğini anlayınca çok üzüldü aracımız yok olsa da babannem ne merdiven çıkabiliyor ne uaun yolculuk yapabiliyor nefes alamıyor yani ailesiyle konuşsaydik çözülurdu her şey ama oralı olmadılar
Kız sizi nasıl bulmuş? bilgileri nereden almış?

Evet babannem bakıyor ve anneler ayrı baba aynı ve evet diğer kardeşimle görüşmüyoruz ailem yuzunden şu anki kardeşim de neden böyle yaptı anlamadım hâla şoktayım

Evet babannem bakıyor ve anneler ayrı baba aynı ve evet diğer kardeşimle görüşmüyoruz ailem yuzunden şu anki kardeşim de neden böyle yaptı anlamadım hâla şoktayım
Yıllarca görüşmemişsiniz, kardeşiniz her ne kadar aidiyet duygusu ile size ulaşsa sizi merak etse dahi sizin beklediginiz tarzda bir bağ oluşması biraz zor bana göre.
Babanizda maaşallah çocukları doğurtup doğurtup salmış ortalığa bakmayacaği çocukları yapıp yapıp böyle gunahlarina giriyorlar.
Siz neden babanızla yaşamiyorsunuz, öz anneniz nerede ?

Sizinle kısa bir süre konuşmuş ve konuşmaya devam etmek istememiş olabilir. Benim sonradan bir kardeşim çıksaydı ve sizin gibi hisler besleseydi bana bende engellerdim, çünkü sanki tutup bırakmayacak gibi yazmışsınız yazdıklarınızı okuyunca ben darlandım. Annesizlik babasızlık çok zor, tutunmak istemişte olabilirsiniz ama bir salın. Engeli kaldırırsa da bence çok aşırı yazmayın. Darlamayın herkes sizinle aynı şekilde aynı hisleri beslemiyor olabilir

Eeeeeeee?

Bakın kardeşimle sadece ben görüşmek istesem tamam haklı ben giderim ki kardeşim de sadece senle görüşelim dese haklı ama babannemi de görmek istedi ve arabasını isteyecegimiZ kimse yok ben bile gider alırdim onu kaldığı şehirden önce ailemle gelirim sonra akrabamla gelirim sevgilimle gelirim bir sürü şey söyledi ailesinin bize gelmesi iyi olurdu bizi görmüş olurlardı kaldı ki kızı tamamen almıyor kimse tabiki onlar bakmış öyle şey olur mu ve çok zor bir kız sabır gerektiriyor çok sabır gerektiyor bana sg bile dedi ona başka yerden yazdığım için nerden yazdıysm engel attı normalde kardeşime ulaşamam sanıyordum daha çok küçük sanıyordum başka ülkede Türkçesi yok sanıyordum yıllarca hep aklımdaydı annesi öz annesi yabancı Türkçesi olmadığını başka ülkede olduğunu düşündüm meğerse kızı Türkiye'de bir yere evlatlık vermişler

Sonuçta ben onu atamam ama o beni kolayca atıyor ona hak veriyorum 10 gün içinde arayacaktım kızı soğutmayacaktim
Sizi atmasının sebebi sizin onu aramamanız degil, sizin gibi bakmıyor sadece olaya.
Merak etmiş, aramış bulmuş merakını gidermiş gibi duruyor daha çok yada ailesi sadece bu kadarina izin verdi onları üzmemek adına sizinle görüşmeyi kesti.
Sizin aramamanizla alakali bir durum degil yani boşa kendinizi suçluyorsunuz

Sizi atmasının sebebi sizin onu aramamanız degil, sizin gibi bakmıyor sadece olaya.
Merak etmiş, aramış bulmuş merakını gidermiş gibi duruyor daha çok yada ailesi sadece bu kadarina izin verdi onları üzmemek adına sizinle görüşmeyi kesti.
Ama bana dedi ki siz insan misiniz vicdansızlar falan yazdı sktrn gidin hayatımdan falan yazdı resmen ailesi istemese böyle yazar miydi sinirli sinirli

Ben öyle de de düşündüm dedim merakını giderdi gitti ama sırf meraktan geldiyse hiç mi duygularımızi düşünmedi hiç mi yazık günah bunları bu şekilde heveslendiririm demedi ailesi kzin vermiyorsa da izin vermiyor deseydi keşke ama10 gün aramadim bence onun da etkisi büyük 😔 normalde her gün konuşurduk

Sizinle kısa bir süre konuşmuş ve konuşmaya devam etmek istememiş olabilir. Benim sonradan bir kardeşim çıksaydı ve sizin gibi hisler besleseydi bana bende engellerdim, çünkü sanki tutup bırakmayacak gibi yazmışsınız yazdıklarınızı okuyunca ben darlandım. Annesizlik babasızlık çok zor, tutunmak istemişte olabilirsiniz ama bir salın. Engeli kaldırırsa da bence çok aşırı yazmayın. Darlamayın herkes sizinle aynı şekilde aynı hisleri beslemiyor olabilir
Yok aslında hiç öyle yapmadım bunu bana b
Akrabam da dedi ama kız tam aksine günlerce konuşmadigimiz için iletişimi kesti gitti yani kızda etkisi ters oldu ve inanın asla sıkbogaz etmemeye çalıştım ki ilk hep o arardi beni benden önce davranırdı sürekli benden daha atilgandi geçen mesela aradı beni dedi neden hiç aramiyorsun sevmiyor musun beni dedim ki kardeşimsin tabiki de seviyorum ama çok işimiz gücümüz oldu hâlbuki işim olsa da arayabilirdim yani ah ah slak kafam

Bunca yıl sonra kız çıkmış gelmiş abla mıyım ben be insan daha çok üstüne düşer benden ne köy olur ne kasaba olur zaten kardeş hasreti çektin bunca zaman daha gelmeden kaçırdım

Ben anladım. Konu sahibinin baba bir kardeşi var. Bunlar yıllar sonra birbirini bulmuş. Kızla telefonda konuşmaya başlamışlar. Kız ablasını aramış her gün o merakla. Ablaya sorunca niye aramiyosun sen beni diye ablada isim gucum oluyo demis.Halalarini babaannesini falan merak etmiş. Sonra kız gelip sizi görmek istiyorum deyince de hazırlık yaparım diye gelme şimdi sonra gel demiş. Telefon kapanmış. Konu sahibi evi temizlemeye başlamış. Ailesi gelir diye düşünmüş. Üç gün oldu konuşmayalı diye düşünüyormuş. Meğer 10 gün olmuş. Kız artık aramayinca konu sahibi de 10 gün aramamis olmuş. Kız da ablasını engellemis. Yani olabilir yeni bulmuş sizi istemiyor gibi olmuşsunuz yaşının verdiği toylukla engellemis. Bir hediye alıp adresine yollayın içine de güzel bir not bence affeder

X