Yüreğim çok acıyor yardımcı olur musunuz?

Hayır anne ya da baba farketmez birisi ortaksa öz kardeştir,aynı karında yatan insan sırf ortak ebeveyn anne diye niye üvey olsun.
Üvey kardeş anne baba farklı ,sonradan evlilik yapanların çocuklarıdır.
ne hayırı ya ? babaları aynıymış öz kardeş olduklarını söyledim zaten.
babamız aynı, üvey kardeşiz diyen konu sahibine yazdım ben o yorumu.
sizin hayır diye başlayarak beni alıntılama sebebiniz ne ? sataşmak mı ?
ben doğrusunu söylemişim zaten, amacınız ne?

Hayır anne ya da baba farketmez birisi ortaksa öz kardeştir,aynı karında yatan insan sırf ortak ebeveyn anne diye niye üvey olsun.
Üvey kardeş anne baba farklı ,sonradan evlilik yapanların çocuklarıdır.
Hala kime denir, teyze kimin kardeşidir, görümce ile elti nasıl bir şeydir... umarım bu ilişkileri kurabiliyorsunuzdur.
Yoksa ben senin kardeşinim diye çıkar herkes.

Peki üvey kardeş kime denir

Niye sataşayım ,ölüm kalım meselesi değil önümüzdeki konu.
Siz baba aynı ise öz kardeşsiniz demişsiniz,anne aynı olsaydı üvey olurdunuz anlamı yok mu bunda?
Bana göre anne baba farketmez,biri dahi ortaksa özdür demek istedim.
Bu kadar hiddetlenecek bir şey de yoktu aslında bunda ,neye kızdığınızı da anlamadım.

Ne kadar abarttınız, sanki herkesin kardeşi var. Tek çocuk olanlar napsın o zaman? Can ciğerde değilsiniz ee ne bu yaygara? Tedavi mi olsanız acaba?

kurmadığım bir cümleden kafasına göre anlam uyduranlara sinirlenirim, pes yani.
yorumlarım üzerinden senaryo yazılmasın, biraz mantık rica ediyorum.

Sadece başını okudum da darlamdim.Kardesimle 2 ay konuşmuyoruz bazen.Aramiz limoni.olur böyle şeyler.Cok ta üstüne düşmeyin.daha çok kaçar

Ne kadar abarttınız, sanki herkesin kardeşi var. Tek çocuk olanlar napsın o zaman? Can ciğerde değilsiniz ee ne bu yaygara? Tedavi mi olsanız acaba?
Tedavi olmamı gerektiren durum ne ? Zaten herkesin psikolojisi berbat durumda ama kardeşimi istememi niye tedaviye bağlıyorsunuz ki bundan doğal ne var kardeş bu ya ne kadar yaşamamış olsak bile kan çekiyor

Sadece başını okudum da darlamdim.Kardesimle 2 ay konuşmuyoruz bazen.Aramiz limoni.olur böyle şeyler.Cok ta üstüne düşmeyin.daha çok kaçar
Daha gelmemesinden korkuyorum buradaki bazı insanlar galiba yanlış anladı aram bozuk diye böyle değilim hiç gelmemesinden korktuğum için böyleyim çünkü her yerden engel attı ve çok büyük inadı var

Her şey kan bağıysa o zaman birbirinden nefret eden aile üyeleri olma ihtimali olmaması gerekir:) Sitede babasından kardeşinden haz etmeyen kaç kişi var bir sorun isterseniz. Neden sevmiyorlar çünkü kötü şekilde bağ kurmuşlar anıları yaşadıkları kötü:)

Ya kusura bakmayın ama 17 yaşındaki çocuk sizden daha olgun bence. Fazla drama queenlik sezdim sizde. Tamam en kardeş sizsiniz.

Olgun olan biri her yerden engelleyip bağı bir sey demeden bitirmez önce söyler kizae belki ama öyle sorunlu gibi bitirmez bana açıklama yapar drama queenlik mi? Tuzu kuru olan istediği gibi yorum yapıyor benim durumumu benim yaşadığımı yaşayan anlar insanlardan empati beklemiyorum zaten ben ama aile üyeleriyle ne kadar sorun olursa olsun onu atamiyorsunuz sonuçta atabiliyor musunuz mesela anneniz kötü diye atabilir misiniz ya da babaniz

Tamam da sizin bu kızla bir geçmişiniz yok ki 1 ay öncesinde yoktu bu kız. İnsanlar çocukluktan beri birlikte büyüdüğü vakit geçirdiği için silemiyorlar anne babalarını benim dediğime geliyor yani olay. İnsan kardeşini bulduğu için sevinebilir ama siz duyguları biraz fazla fazla yaşıyorsunuz.

Bu arada annem olmasın babam olmasın kardeş çok başka demişsiniz ama annenin yeri bence çok çok ayrı.

Ben kendi hayatıma göre soyledim bunu anne babadan yana sorun yaşadım iyi değillerdi hiç sahip çıkmadılar ama kardeşlerimden yana sıkıntı yaşamak istemezdim kardeş o yüzden başka demeye çalıştım ki anne baba olmaz kardeşler düşman olmaz birbirine onlar kotulemese yalan yanlış. Niye çoğu insan geçmişe bağlamış anlam veremedim yani insanlar ne ara bu kadar duygusuzlasti ya da yaşamadığı duyguyu anlamadıkları için kolay sanıyorlar bilmiyorum ama kan bağı olunca arada isterse yıllarca görüşme hiçbir şey snlam ifade etmiyor sadece bir kez gördüğünüz de bile o duyguyu yaşıyorsunuz ayrıca ben diğer kardeşimle annem babam yüzünden yıllarca görüşmüyorum en son engelledi beni bunun da böyle yapması beni çok fazla yaraladı hani bu arkadaş değil sevgili değil aile yani psikolojide bile ailesiz büyüyen çocukların hayatı boyunca çektiği psikolojik sıkıntıları gösteriyor insanı en çok yaralayan şeydir ailesiyle kopuş yaşaması en azından birinden hayır görürüm dedim o da olmadı yani

Sizi işletiyor olabilir mi acaba?
Yani gerçekten kardeşiniz olmayabilir..
Ne kadar eminsiniz bu durumdan?

Hikayede eksik bir şeyler var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…