Yorumlarınız çok önemli, lütfen herkes fikrini paylaşabilir mi?

Kendine neden bu zulmü layık görüyorsun? Sen bu kadar değersiz misin gerçekten?
4 günlük izninde bile seni değil, arkadaşlarını tercih etmiş farkında mısın?
Bir mantıklı düşün seven insan, sevdiğini görmek için imkansızlıkta bile zaman mı yaratır yoksa olan zamanını bile başkalarına mı harcar?
Merak etme unutamam diye birşey yok senin yaşlarında bende sevdiğim insandan ayrılsam asla başkasını sevemem diyordum, ama ondan ayrılıp başkasını sevdim hemde ondan da çok.
Kendini daha fazla kullandırma tepene öyle bir çıkmış ki alaaşağı et onu indir yere.. bak nasıl da sudan çıkmış balığa dönecek...

Herkese iyi geceler, ilk olarak kendimden bahsetmek istiyorum.

Ben 23 yaşımdayım. İyi bir üniversitenin lisans bölümünden mezun olalı 1 ay oldu. Ailem maddi manevi bana destek, en büyük şansım ailem diyebilirim ancak ilişkimle ilgili çok ciddi sıkıntılarım var.

2 yıldır hayatımda olan biri var. Bir arkadaş vasıtası ile tanıştık. Görür görmez aşk dediklerine o zaman inandım, tüm benliğim ile aşık oldum. Hayatımın en güzel günleriydi diyebilirim. O da bana duygularını açtı ve biz sevgili olduk ancak ilişkim boyunca hiç mutlu olamadım. Erkek arkadaşımdan bahsetmek istiyorum:

Ailesi mutaassıp bir aile ve o da benimle yaşıt. Lise mezunu. Kendi çevresinde çok sevilen biri. İlişkimizin ilk başından beri kıyafetlerim yüzünden tartışmalar, arkadaşlar, iletişimsizlik, ilgisizlik, önemsememe hep had safhada oldu. Aşırı kıskanç ve asla kendi dediğinden vazgeçmeyen biri. Ben de hem ondan hem de yaşantımdan vazgeçmek istemediğim için hep çatıştık.Bu süreçte 5 ay ayrı kaldık. Beni saçma sapan bir sebepten terk etti ve tam unutmaya başlıyorum dediğim zamanda tekrar karşıma çıktı. Umutlarımı yeşertti diyebilirim. Hiçbir şey umduğum gibi olmadı ama, aynı şekilde problemler devam etti..
Hiçbir özel günümde yanımda olmadı, problemlerimiz tartışmalarımız olduğunda hiç orta yolu bulamadık, arkadaşları ve ailesi ile ben arasında ufacık bir konuda bile tercih yapcak olsa hep karşı tarafı tercih etti. Şöyle örnek vereyim, görevden geldi ve 4 günlük izninde benimle zaman geçirmek yerine arkadaşları ile gece kalmalı bir kaçamak yaptı. Bunun tribini attım diye de anlayışsız oldum ve bu olayın üzerine 8 ay ayrı şehirlerde yaşayacaktık.

En sonki olayda; kız kardeşimin nikahı için alışverişe gitmiştim. Günlerdir konuşamıyorduk beni aradı. ( Belirtmeyi umuttum görevinin bitmesine 30 gün kaldı ve sonra temelli benim yaşadığım şehire geliyor) bana uzun bir süre problemlerinden bahşetti ve sen nasılsın neredesin bile demedi. En son annesinin rahatsız olduğunu, şehrimize döndüğünde uzun bir süre onun sağlık problemleri sebebiyle hem çalışıp hem onunla ilgileneceğini ve görüşemeyeceğimizi söyledi. Ben de ona “Çok geçmiş olsun, yine bize sıkıntı oldu desene, halbuki çok özlemiştim seni zaman geçirmeyi planlıyorduk” dedim. Bir anda bana bağırmaya başladı.

Onun ailesine saygı duymadığımı, bencil olduğumu, sürekli problem çıkarmaya yer aradığımı, kendimi düşünmekten başka bir işe yaramadığımı filan söyledi ve bunaltma artık beni diye bağırdı. Apar topar kapattım telefonu. Sokağın ortasında yağmurdan ıslanmış yavru köpek gibi kaldım anlayacağınız. O an ayrılmak istedim. Bu son konuşmamız olsun, sevgi ve değer görmediğim yerde kalmamalıyım dedim; kendini düşünen ve beni hiçbir planına dahil etmeyen, sürekli kendi yaşamını en önde tutan, zihniyet olarak aşırı eski kfalı ve konuşmayı bilmeyen bir adamla ne kadar daha devam edeceksin diye sordum kendime. Sonra ayrı olduğumuz günler ve çektiğim acılar geldi aklıma, korktum. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korktum.

Beni hiç anlamayan, benimle aynı hisleri paylaşmayan, öfkesine sürekli yenik düşüp beni azarlayan ve değerler olarak sürekli çatıştığım bir insan var karşımda. Bu gece konuşacaktık bunları misal, ancak muhtemelen uyumuş ve aramalarıma cevap vermiyor.

gerçekten kalben bir daha böyle sevemem diyecek kadar çok seviyorum. Tüm hayallerimi onla kurup kafamdaki hayatımı tamamen ona göre dizayn ettim. İlişkimizin tek güzel yanı da birini benim bu kadar sevebilmiş olmam. Başka bir artısı yok. Geri kalan her şey anlattığım olaylardan çıkarabileceğiniz gibi. Hala ailesiyle tanışmadım, düğün Mevlütlü olmazsa diye benimle didişiyor, halbuki ben açığım ve dğğünümde doya doya oynamak isterim, kendisini aşırı seviyor ve bana ne bir sürpriz ne kendimi iyi hissettirecek maddi manevi hiçbir katkısı yok. Tam tersi gitmeden onun için 5000 TL ihtiyaç kredisi çektim ona çıkmadığı için ve hala parası olmadığında sorup ihtiyacı olan miktarı karşılıksız olarak yolluyorum; bunu dert etmiyorum helali hoş olsun ama ben ondan bu güne kadar birkaç ufak hediye bir kaç yemek dışında hiçbir şey görmedim.

Uzun olduğu için zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim, kadını kadın anlar. Hepinizin yorumu benim için çok kıymetli. Sizce artık yolumu nasıl çizmeliyim lütfen yardım edin. Ayrılık acısı ile baş etmekten çok korktuğum için cesaret edemiyorum hiçbir şeye. Tıkandım kaldım. Önümü göremiyorum..
Bak smdi madem bizim dusuncelerimiz senin icin cok onemli cok iyi oku. Burda kmse sana iliskini kurtar demicek. Ben sana soylyorm su dakikadan itibaren ayrilik acisi cekmye basla ne kdr erken baslarsan o kdr erken biter. Eger bugun ayrilik acisi cekmezsen o singir singir oynadgn dugunun senin berbat hayatinin ilk gunu olark tarihe gececek. Bu degismicek sakin unutma 2 yillikevliyim ama evli oldgm adamla 5 yildir birlktelgm var toplamda ondan once 17 yasndayken biriyle birlkteym 4 yil hayatmi cehenneme cevirdi anlattgndan daha brbatseyler yasadim ayrildim surekli ayril baris falan ypyodk dedigim gibi ayrilk acisindan korkyrdm herkes evleniriz saniyordu. Kisa bi sure snra suan ki esimle tanistik o bnmle barismya calsyordu hala ve baktim yeni iliskime ben neler yasamisim dedim kendime allahima bin sukur iyi ki esim karsima cikti yoksa neler yasardim allah bilir. Smdi sana diyorum ayrilmazsan berbat bi yasantin olck emn ol hicbir erkek evlenince mukemmellesmiyor.

Ayrıca hemen ayrılman gereken bir kişi karşındaki. Lütfen bir silkelen, kendine gel ve onu hemen yarın hayatından çıkar. Ve bize güzel haberi buradan ver.. Ben dışarıdan okuyan bir göz olarak üzüldüm. Kimseye ayrıl da demem herkes şansı hakeder diye düşünürüm çok ciddi sorunlar yoksa ama senin ilişkin ilişki bile değil. Acilen bitirmen ve asla dönmemen gerek çünkü olumlu tek birşey yok bu sözde ilişkide, senin kendinden verdiğin tavizlerden başka... yapma bunu kendine..

Artık kurtulur musun su adamdan ?Evlensen daha beteri olacak belli .Ayrıca daha çok gençsin ve anladığım kadarıyla eğitim farkına da takmışsın ki belirtiyorsun özellikle .Seninde kafanda soru işaretleri var farkında değilsin .Hastalıklı gibi tüm hayatını sarmış .Etrafına bak .Dahs iyisi elbet vardır .Daha iyisini görünce ne aptal misim diyeceksin.Belki çok boş geliyor bu soylediklerim ama her kadın gibi bizde geçtik bu yollardan .Doğru insanı bulunca bu yaşadıkların aklına bile gelmeyecek .Çok klişe ama gerçekler bunlar .

Bu arada bir çok üye evlenince hayatın cehennem olacak demiş, bunun farkındayım. Bu yüzden ciddi olarak kafamda oturmadığı sürece evlilik düşünmediğimi ona da söyledim, zaten yaşım epey genç. Her evliliğe bağladığı konuşmada şu an evlenmeyi düşünmüyorum, bunlar ileride oturup konuşup orta yol bulunarak alınacak kararlar diyerek geri çevirdim; çevirtmeseydim muhtemelen şu an nişanlıydım.

Bu arada bir çok üye evlenince hayatın cehennem olacak demiş, bunun farkındayım. Bu yüzden ciddi olarak kafamda oturmadığı sürece evlilik düşünmediğimi ona da söyledim, zaten yaşım epey genç. Her evliliğe bağladığı konuşmada şu an evlenmeyi düşünmüyorum, bunlar ileride oturup konuşup orta yol bulunarak alınacak kararlar diyerek geri çevirdim; çevirtmeseydim muhtemelen şu an nişanlıydım.
Kuzum suanda evlenmeyi dusunmyrsun ama 3yil snra 5 yil snra ayrilmadgn sure boyunca evlilik ihtimaln da var demektir.evlilik kapina dayanmadan sokup atman en iyisi olacaktir diyorum ya ne kse erken o kdr iyi

Ahh canım yaa dişlerimi sıkarak okudum. Kaçarak uzaklaş ve bu sözleri kesinlikle kulak ardı etme. Seninle kendini denk görmediği için seni baskılıyor çünkü kendine güvenmiyor. Kendine güvenmeyen erkek kadına eziyetten ve kendini kanıtlamak adına hata üstüne hata yapmaktan geri kalmaz. Bak ben bu halimle seni elde ettim der ve kıçı kalkar evlenincede bi gram mutlu olamazsın. Evlilik zannedildiği gibi bişey değil. Dengin birini bul sakın para yedirme. Sakın.

Şu an ayrılamıyorum çünkü adam ayrılmak için konuşacak zaman zarfında bile ortada yok :))) en kısa zamanda bu ilişkiyi sonlandırmaya karar verdim; ilk konuşabildiğim zamanda. Umarım yaparım ve her şey o kadar güzel olur ki size teşekkür etmek için yazarım tekrar.. hepiniz ayrı ayrı çok güzel ve çok güçlüsünüz. Teşekkür ederim

Ahh canım yaa dişlerimi sıkarak okudum. Kaçarak uzaklaş ve bu sözleri kesinlikle kulak ardı etme. Seninle kendini denk görmediği için seni baskılıyor çünkü kendine güvenmiyor. Kendine güvenmeyen erkek kadına eziyetten ve kendini kanıtlamak adına hata üstüne hata yapmaktan geri kalmaz. Bak ben bu halimle seni elde ettim der ve kıçı kalkar evlenincede bi gram mutlu olamazsın. Evlilik zannedildiği gibi bişey değil. Dengin birini bul sakın para yedirme. Sakın.

Bu saatten sonra beş kuruşumu alamaz zaten. Sadece gerçekten ben hayat bölüşmeye çalıştım, ancak fark ettim ki un ufak edilen sadece benim hayatımmış.. Meğer ondan hiçbir şey gitmemiş

Celladina aşık olmak bu olsa gerek.
Mazoşist filan misiniz?

Aradaki eğitim farkını okuyunca konunun devamını tahmin ettim. Kompleksler, ego tatmini, boş zaman değerlendirme, baskı, sindirme, degersizlestirme vs. Yahu bende mi bi gariplik var? Kızlarımız neden vizyonunu bu kadar dar belirliyor. Davul bile dengi dengine!
Hatta denginin de üstüne..

Şu an ayrılamıyorum çünkü adam ayrılmak için konuşacak zaman zarfında bile ortada yok :))) en kısa zamanda bu ilişkiyi sonlandırmaya karar verdim; ilk konuşabildiğim zamanda. Umarım yaparım ve her şey o kadar güzel olur ki size teşekkür etmek için yazarım tekrar.. hepiniz ayrı ayrı çok güzel ve çok güçlüsünüz. Teşekkür ederim
seninle konuşmaya ayıracak vakti yoksa kapıyı sessizce aç ve çık. Ardından bakakalsın. Senin yaşadığın ilişki değil tek taraflı bir besleme şekli. O yüzden onu beklemeden uzaklaş.

Yorumlarınızı okudukça güçleniyorum sanki.

Ben ne kadar aptalmışım. Nelere inandırmışım kendimi. Sevgimi kullanmasına izin vermişim, beni maddi manevi sömürmesine izin vermişim, kendime saygımı yitirecek kadar hayatıma ve kararlarıma karışmasına hiçbir şeyde olmayıp her günümü bekleyerek geçirmesine izin vermişim.

Diyor ya şair; sevilmeyi beklerken beklemeyi sevmişim.. bana diyormuş :)

Onu terk etmek için yüzyüze gelmek zorunda değilsin, kararını ver ve hayatına bak.

Bana kendimi hatırlattın :))) çok tanıdık bunlar ama emin ol çok çok mutlu olacağın ilişkin olacak ilerde, doğru zamanda ve doğru kişiyle. Şu an asla sevemem gibi geliyor ama çok seveceksin emin ol. Paranı yedirmekten vazgeç öncelikle. Bu yorumum kaba görünüyor olabilir ama seni aşağılayan değer vermeyen vs birinden ayrılmak yerine sınırsız ve karşılıksız çek uzatmışsın. Ayrılık acısından da korkma, en dibe bat ki en yukarı çıkabilesin. Ağla zırla yerlerde sürün gerekirse kriz geçir ama dönme o kıymet bilmez bencil hödüğe. Ayrılık acısını en aza indirmek için de bol bol arkadaşlarınla görüş, hobiler edin, kitap oku, film izle, yeni arkadaşlıklar edin, keşfet, öğren, hayatını yaşa ve kendini sev. Ondan önce de bir hayatın vardı sonuçta korkma sakın, zaten şu anda da yanında olduğu söylenemez ben çok bir fark göremiyorum.

Sende cok guclusun emin ol. Canini sokakta bulmadin. Senide bi ana dogrdu seni uzmeye kmsenin hakki yok sakin unutma. Herkes mutlulugu hakeder kendine bi sans ver bu adamdan ayrilarak amakucuk bi tavsiye sakin bulusma yuzyuze gelirseniz seni kandirir ayrilmaman icin telefonda bitir bu isi yuzyuze gelmek senin icin daha zor olur hem . yuzyuze konusmayi hakediyoruz son kez falan filan hikayeleri sakn yazma hakeden seni bu kdr mahfetmezdi unutma..

X