Yoğun bakımdaki amcayla vedalaşmak

bende istemesemde kaynanamin yanina girmistim yakin zamanda agzimla helal ettim hakkimi ama icim yana yana ...

bilmiyorim bilinci kapali mi ama bizimkinin kapaliydi ne dersen de duymuyorlar zaten

sonradan pismanlik yasayacagini dusunuyorsan gir derim ...

Helallik isterse verir miyim bilmiyorum verirsen ayrı dert vermezsem ayrı dert kendi içimde. O yüzden bilmiyorum.
Halam kapalı diyor sonra açıldı diyor hiç bilmiyorum.

Anneme de söyledim bu arada. Ben kararsızım ama onun kararını ben vermek istemedim. 3 dk sonra geri aradığımda çıkmıştı evden hastaneye doğru. Benden daha affedici sanırım :) durumu öğrenemedim daha birazdan konuşurum.

bilinci kapalo ise helallik isteyemez bizimkide isteyemeyecek durumdaydi hic konusmadi zaten bilinci kapali yatti hic de yerine gelemdi

Anneni evden kovmuş etmediği pislik kalmamış..Gidince muhtemelen hakkını helal et diyecek ne diyeceksiniz helal olsunmu diyeceksiniz.Ben olsam gitmezdim herhalde.

Annem gitmiş hastaneye. Aradım dönüyor musun eve diye. Bakalım diyor. Kalmayı düşünüyor yani. Ay çok değişik şaşkınım şu an hayret bi şey

Bu adam sizin annenizi dovmustu sanki eski konunuzda boyle yazmistiniz diye hatirliyorum. Sirf bu sebep bile benim gitmemem icin yeterli bir sebep olurdu. Ben olsam gitmezdim ama size gitmeyin diyemem cunku herkesin dogrusu farklidir.

Bu adam sizin annenizi dovmustu sanki eski konunuzda boyle yazmistiniz diye hatirliyorum. Sirf bu sebep bile benim gitmemem icin yeterli bir sebep olurdu. Ben olsam gitmezdim ama size gitmeyin diyemem cunku herkesin dogrusu farklidir.
Evet doğru hatırlıyorsunuz. Ben gitmemeye karar verdim sanırım annem ekstra bi taleple gelmezse. Kendi refakatçi olmayı falan planlıyor herhalde delirtecek beni.

Yani bu konuyu bu kadar önemsediğinize göre o kişiye karşı nefret duygunuz kadar sevgi bağınız da güçlü bence. Bana o kadar zor şeyler yasatmış olsaydı gözümdeki tüm artıları da yok olurdu diye düşünüyorum ama siz hala bana babalık yaptı diyebiliyorsunuz. Gitmezseniz ilerde pişman olma ihtimaliniz yüksek gibi geldi bana.

Evet doğru hatırlıyorsunuz. Ben gitmemeye karar verdim sanırım annem ekstra bi taleple gelmezse. Kendi refakatçi olmayı falan planlıyor herhalde delirtecek beni.

Anneniz bildigim kadari ile hasta ve o hastaligin vermis oldugu psikoloji ile belki boyle, belki de bunlari yasamaya cok alistigi icin boyle onu bilemem. Kendi adima insan iliskilerinde vicdanima bakarim vicdanim rahatsa gerisini onemsemem size de tavsiye ederim.

Arayanların demogojisini geçiniz. Sizinle ve anneciğinizle aynı metrekarede nefes dahi almayı hak etmiyor. Affetmek zorunda değilsiniz vedalaşmak zorunda da değilsiniz zaten veda diye birşey yoktur sadece boyut değiştiriyor hepsi bu.
Kendinize ihanet etmeyin. Annenizde etmesin.

Son düzenleme:
Boşverin onların ilişkilerine karışmayın bence. Kimse kimseye affet veya affetme diyemez, dememeli. Herkesin kendi hayatı, kendi kararı. Anneniz kendisini böyle daha huzurlu hissedecekse bırakın napıyorsa yapsın.

Huzurlu hissedeceğini bilsem ne ala gitsin helalleşsin alsın baksın. Ama biraz celladına aşık olma mevzusu olduğunu düşünüyorum, kimseyi kırmayayım aman hatrı vardır aman şu bu. Kendisi ameliyattayken ben kapıda tek bekledim ne amcam ne halalarım hiçbiri yoktu. Şimdi bi anda kadının da duygularına oynuyorlar diye hissediyorum. Ama dediğiniz gibi kendi ne düşünüyorsa onu yapsın zaten dinlemez beni

Üzgün hissedeceğiniz bir şey yok. Amcanız, kardeşinin emanetine neler yapmış. El kadar çocuk, yenge dövülür mü allah aşkına? Ne merhametsiz bir adammış. Ben yerinizde olsam "bize yaşattıkları için böyle acı çekiyor" der telefonu kapatırdım.

Gebersin gitsin, ben bana birebir kötülüğü dokunmamış sevmediğim akrabalara bayramda merhaba bile demem. Sen seni anneni dövmüş adamı niye ziyarete gidesin ki? Hakkını da helal etme, ziyaretine de gitme
Hepimiz biliyoruz ki ölüm var. Ona göre yasasaymis .
Bilmiyorum ben mi merhametsizim ama benim annem de kendine kötülüğü dokunan amcasina hakkını helal etmemişti. Pişman da değil. Ananem de eziyet çekmiş mesela o amcadan ,tabii uzun yıllar önce. Ona da hep derim 'hakkini helal etme, öte tarafta hesaplasin' diye. Yapan yapsın etsin, ölüm döşeğinde aklansin. Ne güzel dünya

Benim bir dayim vardi. Ve cok olaylar oldu ve anneme ve babama cok haksizliklari oldu. Agir bir hastalik gecirdiginde annem hastaneye yanina gitmek istedi. Biz ilk karsi ciktik ne isin var diye, ama diretti.bende yalniz gitmesin diye yaninda gittim. Dayim bizi görünce bir sevindi, bir sevindi. Bende anlamadim. Annem le sohbet ettiler baya. Zaten cok uzun yasamadan da vefat etti. Adamin yaptiklarindan pisman oldugunu hissettim, ama dogru dürüst barismaya firsatlari olmadi. Ölüm garip birsey. Amcaniz da muhtemelen pismandir ve belkide karma gibi birsey yasadigini düsünüyordur. O yüzden sizi görmek istemesine de sasirmiyorum. Ben dayimi son kez gördügüme pisman degilim. Annem gitmeseydi pisman olurdu kesin. O yüzden icinizden geldigi gibi hareket edin. Keske aile iliskiler hayatdayken bu duruma getirilmese, ama maalesef insanlar sanki hic ölmeyecekmis gibi kirip dökebiliyor. Allah annenize de acil sifalar versin

ben de olsam gitmem, gebersin. Annemi doven adamin umugunu sıkardım ayrıca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…