Yine aynı dert😔

Yak bileti ? Ara öne çek üç beş fazla ödersin en fazla. Sürekli bahaneniz var vallahi insanı biktiriyorsunuz anneniz çok haklı.
Ay tüm sayfaları okuyamadım, dayanamadım yazacağım 🙅🏻‍♀️

Sizce böyle bir şey yapar mı?

Birkaç yorum öncesinde “ eşimin izni 1 ay, eşim de senede bir geliyoruz hem bize hem çocuğa iyi gelir havamız değişir “ dedi konu sahibi.

Resmen karı - koca kocaman 1 ay boyunca insanların evinde kalmaya gelmiş ve bunu da tatil amacıyla yapmışlar. 1 ay boyunca hiç masraf yapmayıp, hiçbir işe elini sürmeden, insanlara yük olduklarını bile bile gelip kalıyorlar.

Mutfak alışverişine el sürmekten çekinen insan, uçak biletini yakar mı?

İstenilmediğini bile bile, insanlar bunu açıkça göstermesine rağmen, sırf para harcamamak adına o evde kalmaya devam ediyorlar.

Sizin yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum, klavyenize sağlık. Ben de artık tutamadım kendimi yahu, bu yüzsüzlük karşısında nutkum tutuldu 🤦🏻‍♀️

Eniştenin olayıda beleşçi olmakmış üşenmedim okudum yorumları😄 oh valla tüm aile beleş diye çökmüşsünüz, madem çok aileni görmek istedin 1 hafta bi yer tutsaydınızda siz götürseydiniz insanları. 1 ay tatilin 1 haftası kendi çekirdek ailenizlede tatil yapabilirdiniz ama o paralı olurdu tabi. Valla sizde halıya çiş kaka yapılsa aman ya temizlerim diyecek yüzsüzlük var

Anne baba evi orası bir ayda kalırnır iki ayda kalınır
Kalabalık sevmiyorsa da gidecekler neticede insan biraz sabır gösterebilir evlat söz konusu
Anne olansaymış evladına tahammülü yoksa
Banyoya bir giriyorsun 25+ çocuklu kızın el yıkama yeri olan LAVABOYA kusmuş, öyle de bırakıp çıkmış ... Hayal et bakalım.

Ben sen değilim canım en azından temiz titiz bir insanım ben. İş yapmaktan da gocunmam iki çamaşır makinesinin tuşuna bastım diye iş yaptım diyip ilana da çıkmam gerçekten yardım ederim ediyorsam.
Canım senin gibi temizim diyenleride çok gördük evin pisliğinden geçilmiyordu ayrıca yardım ediyorum zaten yardım etmede bir problemim yokki konuyu iyi anlamadınız bence

Dostum sen çok rahat bir kadınsın. Çocuğun eline kek vermişsin kesin kendi evinde vermezsin çünkü annen temizler diye düşündün dimi. Sen evinde böyle yapıyorsan da inanmam çünkü sonrasında her yeri sen temizliyorsun bir iki defa izin verirdin sana ders olurdu.

İkinci gitmişsin kadının lavabosuna kusmussun temizlememisssin. Haliyle kadın kızmış. Hadi lavoboya kustun haberi olmadan temizle misal değil mi ? Herkesin başına gelmiştir bu. Kocaman kadınsın. Baktın kustun al spreyi sık temizle on dakka sürmez kadın bunu niye görüyor ki.

Üçüncü. Misal vermişsin deniz kenarında çay icicez bunada cemkiriyor filan demişsin piknik tarzı ya börek çörek yapcak sanırım. Annen cemkirmeden de ki AA doğru diyorsunuz bizde eşimle hemen gidip pastaneden fırından börek filan alalım doğru dedin de. Siz buraya ailenizi sömürmeye mi geldiniz. Hiç mi dusunmuyorsunuz bunlari. Bir aydır kalıyorsunuz bir yaralı parmağa dokundunuz mu? Hadi elinden gelmiyor mutfak alışverişi filan yaptınız mı sanmam aklına bile gelmemiştir. Sen bunları yapsan annen torununa kusuyor diye kızmaz ki. Artık kadını delirtmissin delirdi bu diyorsun. Kadın kaç yaşında kimbilir biraz hakversene ya
Herşeyi yaptık ... bence siz haksızlık ediyorsunuz şu an biz herseyi yaptık

Annemin yazlığında da kayınvalidemin evinde de 15 günden fazla kalmadım hiç. Annemizde olsa onun evi ve hassasiyetlerine dikkat etmek zorundasınız. Çocuk dökme potansiyeli yüksek hemen altına örtü sereceksinşz peşinde dolaşacaksınız. Banyoya kustuysa hemen eşinize seslenip ya da kardeşinizden destek alıp çocugu emanet edip temizlemeniz gerekir. Çamasır yıkamak ev süpürmek zaten rutin ya onları zaten yapmak zorundasınız. Anneniz sizin dedikodunuzu yapmamış ayrıca söylenmiş sizin oldugunuz yer de olan dedikodu değil kş kadın söylüyor dikkat etmiyor diye. İlaç alsın vs yazmanız ise bence çok çok ayıp.

Gerçekten artık çok biriktim annemden yine aynı muameleler...
Sizce bu şekilde davranış normal kabul edilebilir mi?
3 buçuk yaşında kızım var bugün yine kendini kötü hissedip kusmaya başladı ortalık battı yine evet ama engel olamadım anne beni uyut ayağında salla ben iyi değilim dedi bende tamam kızım biraz uyu dedim sonra yani saniyelik bir olay aniden kalkıp bir anda öğürüp kusmaya başladı ama dediğim gibi kusmasına engel olamadım annem yine çıldırdı tabi ben baya bi tartıştık dedimki anne çocuk iyi olsun yeterki sen olayın niye temizliğindesin temizlenir dedim sonra bağırmaya başladı neyin temizlenmesi hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz falan da filan derken tartışma büyüdü sonra çocuğu alıp banyoya yıkamaya götürdüm o ara benim arkamdan kız kardeşime ama hiç bir şeye dikkat etmiyor ben çocuğa kızmıyorum ki bu anormale kızıyorum diye bir cümle kullandı zaten bu cümleyi duyduktan sonra hepten çıldırdım sen dedim ne biçim konuşuyorsun bak dedim konuşmalarına ve davranışlarına dikkat et artık dedim yüksek ve gerilmiş bir sesle .... artık dayanamadım çocuk aniden kustu nasıl dedim engel olabilirdim üstelik uyurken oldu..sonra tartışma gerçekten iyice büyüdü araya kız kardeşimin eşi de dahil oldu tamam abla bişey yok sen çocuğumla ilgilen sakin oll falan derken... Bu sefer kız kardeşim ama abla sende dikkat et biraz dikkat etmiyorsun biliyorsun annemin huyunu zaten pislenince deliriyor akşama evi topluyor oda yoruldu falan derken onlara ayrı tartıştık sende dedim annemin kopyasisin ondan aşağı değilsin zaten dedim bana dedim onu neden savunuyorsun yani yaptığı davranış hiç anneliğine yakışıyormu dedim? Bakın arkadaşlar herşeye bağırıp çağırıp kızıyor ne yapsanız hemen eleştiriyor... belki bazılarınız bana hiç birsey yapmiyormusun diyeceksiniz ama yapıyorum gercekten sabah çamaşırlar vardı hepsini bi araya topladım makinede yikattim yeri geldi süpürge açtım yeri geldi bulaşık yıkadım bakın sabah kahvaltıdan sonra bulaşıkları yıkadım sen bunları neden tezgaha dizdin ben makinaya dolduruyorum neymiş aşağı su akıyormuş ben nerden biliyim yani yardım ediyoruz yine suç oluyor yaptığın hiç birseyi beğenmiyor yani benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez babamın hatırına bu eve geliyorum kızım sen ona bakma o sağlıklı düşünemiyor sen sesini çıkartma sana özel değil bu durum herkeze aynı diyor herşeye bagiriyor herkezi kırıyor diyor gitsin ilaç alsın o zaman herkez seni çekmek zorunda mı? Artık cidden dayanamıyorum birde kız kardeşime beni arkadan çekiştirmesi kötülemeyin? Hangi anneliğe yakışır siz söyleyin😪 gerçekten mutsuzum..
Neden hala evinize gitmiyorsunuz? Sizin kusmanızla başladı, şimdi çocuğunuzun kusması. Siz evlenmeden onunla yaşarken öyle değil miydi? Evinize dönün istiyor değilse. İnadına gitmiyorsunuz siz de.

Aklıma ablamla anımız geldi:) biz çok çok gençken annem ev işlerini bize paylaştırırdı. Ben kendi görevimi yapar bitirirdim ablam kendi işini bekletirdi. Bütün ev temiz ama onun temizlemesi gereken yer pis, yapsana şurayı diyordum, “yapıcam birazdan, yapmıcam mı diyorum” diye diye akşama kadar o oda pis beklerdi ve ben akşama kadar rahatsız olurdum. Siz de o kafadasınız biraz sanırım. Labobaya kusulmaz o çok ayrı konu ama madem kustunuz kimse görmeden temizleyin başkası görecek kadar onu orada bekletmenin anlamı nedir? Yada çocuğunuz keki döktü diye annenizi misafirlikten çağıracağınıza, önce orayı temizleyip sonra çocuğunuza baksaydınız. Çocuğunuz kusabilir tabi ama o kusmuk yerde ne kadar bekledi? Yani siz para vermemek için annenizin evine tatile gitmişsiniz belli ki o halde kadına iş yaptırmayacaksınız kadın yorulabilir normal kimsenin arkasını toplamak zorunda değil akşama kadar size yemek yapmak zorunda da değil. Bazı şeyleri biri size söyledikten sonra tamam bırak ben yapıyım demenin bir anlamı olmıyor. O size söylemeden yapmanız lazım zaten.

Bakın en çok neye kızdım biliyor musunuz bu yaptığı davranış ayrımcılık değilde nedir?
Beni kendi kız kardeşime kötülüyor arkamdan çekiştirip ve ben bunu duyuyorum.. Bir düşünün ki insan kendini nasıl hisseder?
Az gideceksin madem evi kıymetli

benim yerimde bir başkası olsa buraya bir daha asla ve asla gelmez
Aileniz dahi olsa birinde 1 ay kalınmaz, özledim deyip rahmetli annemin evine gittiğim zamanlar misafirliğim 3 günden fazla olmuyordu, ki kızım yetişkindi anneannesine yardım ediyordu, eşim kayınvalidesinin evini silip süpürüyordu, ben de alışveriş vb işlerini görüyordum.

Aile evinde tatlı tatlı ağırlanmak istiyorsanız misafirliğiniz 1 haftayı geçmemeli, fazlası hem aileye hem kalana sıkıntı.

Konu sahibinin annesi temizlik hastası değil ki. Annesinin evine gittikleri ilk gün, valiz yerleştirirken 3,5 yaşındaki kızının eline kek verdiğini, çocuğun da keki yerlere döktüğünü yazmıştı kendisi ilk konusunda.

Siz olsanız, yapılan davranışa kızmaz mısınız ?
O,zman hepimiz temizlik hastasıyız , çocukların eline verip gezerek yemelerine kimse müsade etmez ,etmemeli. Heryere döküyorlar

Eşimin iş izin süresi 1 ay.. oda istiyorki zaten senede 1 gidiyoruz hem çocuğa hem bize değişiklik olsun
Benimde aynı yaşta kızım var ,kimsenin evinde ,buna kendi evimde dahil, eline bişey vermem ister istemez döker. Zaten gittiğim yerlerde çocuğun eline bişey versem kimse hoş karsilamaz müsade etmez

Son 3 günümüz kaldı zaten gidiyoruz gerçekten kendi evim daha kıymetli kadının hareketlere bir baksanıza
Kayınvalideme gitmistim baktım küçük kızım keyifsizlesti, hemen bı kap aldım icinede küçük çöp poşeti geçirdim , kusarsa etrafı batrmayalim diye, ve kızım kustu, sizede tavsiye ederim

X