Yine aynı dert😔

Üşenmedim bütün sayfaları okudum. Konu sahibi ne temizlik, düzen biliyorsunuz ne de çocuk yetiştirme hakkında bir fikriniz var. Bodoslama yaşıyorsunuz, herkes arkanızı topluyor. Misafirlik bilmezsiniz, empati kurmayı beceremezsiniz, sosyal ilişkileri yürütme ve iletişim kurma beceriniz sıfırın altında. Mental bir problem var gibi görünüyor dışarıdan bakınca.

Evinize dönerken annenize bir 8-10 bin bırakın da üç gün falan temizlikçi gelse, halılar koltuklar yıkansa ancak temizlenir o ev. İçine mıçmışsınız ailece evin.
Hayır bir de normal olan kendisiymiş gibi annesini ve hepimizi hasta ilan etti. Ben mesela tam bir canın sağ olsun insanıyım, her şey kırılabilir dökülebilir insanlık halidir. Ama konu sahibi umursamaz, insanlık hali olarak yapmıyor yani bunu, bile isteye kadını çileden çıkarıyor. Konu sahibine herkes tepki gösterir yani

Hayır bir de normal olan kendisiymiş gibi annesini ve hepimizi hasta ilan etti. Ben mesela tam bir canın sağ olsun insanıyım, her şey kırılabilir dökülebilir insanlık halidir. Ama konu sahibi umursamaz, insanlık hali olarak yapmıyor yani bunu, bile isteye kadını çileden çıkarıyor. Konu sahibine herkes tepki gösterir yani
Evlat olsa eldivenle sevilir dedikleri modelden. Enteresan bir kişilik.

Tum konularini gordukten sonra bu sene zaten olan olmus. Seneye yaz icin size nacizane tavsiyem ne olursa olsun bunlari yasadiginiz yasadiginiz ya da bunlari yasattiginiz bir eve 1 haftadan fazla gidip kalmayin ki bence o bile fazla. Esinizin tatili 1 ay diye tum tatili baba evinde gecirmek zorunda degilsiniz, farkli biryere tatile gidin ya da evinizde gunu birlik gezmeler yapin. Diger turlusu iki taraf icinde yorucu

Etrafınız ne kadar değerliymiş yaa..sağlık herseyden daha önemli emin olun. Benim için o an etrafın batması değil çocuğumun sağlığıdır önemli olan belki siz lavaboya yetişemeden yere kustunuz insanlık hali bu.... Bu kadar temizlik takıntılı hasta ruhlu olmaya gerek yok herşeyin çaresi varr.
Batanı hemen silseniz temizleseniz kadın da söylemez.
Bu kaçıncı kusma vakası? Bir ayda kaç kere kusma olayı oldu?
Çocuğun kusmuğunu temizlediniz mi? Temizlemediniz bence anneniz ondan sinirlendi. Siz kusmukla muhattap etmeseniz laf da işitmezsiniz.
Ne pis insanmışsınız yaa

O lavabo olayı beni delirtti şimdi hala daha çocuk kustu diyor. Her gün bir kusma vakası. Temizlediği de yok. Kadın ensesinden tutup kapıya koysa haklı. Hala gelmiş burda annesinin anneliğini eleştiriyor. Sen önce bir dön kendi pisliğini, düzensizliğini, gevşekliğini konuş.
Delirtti beni kadıncağız bir aydır aynı evde yazık.

Evlat olsa eldivenle sevilir dedikleri modelden. Enteresan bir kişilik.
Tam evlat olsa sevilmez insan cidden. Yani aklım almıyor ya. Keki eline verdin her yer kırıntı oldu. Annen eve gelene kadar temizle bari yok bir de temizlesin diye çağırıyor.
Sonra gidip lavaboya kusuyor. Hangi insan lavaboya kusar ki? Aklı yerinde kimse öyle bir şey yapmaz. Beş yaşındaki çocuk bile akıl eder buradan temizlemek zor olur diye.
Çocuk yine kusmuş belli ki temizlemiyor. Sürekli kusmuk görmek herkesin sinirini zıplatır.
Beni buradan delirtti kadın.

Kadin gurcunadan bıkmış. Bir yerde haklı Bir ay kalınir belki cok uzaksa aileler isteyebilir ama o kadının üstünden yükü alacaksınız. Ona iş düşmeyecek o kadar adama yemek hazirlamak bir kere yük. Şahsen ben cekirdek ailemize bile yemek yaparken bazen iki günlük yapıyorum bu evde iki günlük yemekte olmaz. Ayrica bir ay dediğiniz sürede inşallah maddi bir destek sağlıyorsunuz insanlar hem madden hem manen yılmis durumda olabilirler.

Etrafınız ne kadar değerliymiş yaa..sağlık herseyden daha önemli emin olun. Benim için o an etrafın batması değil çocuğumun sağlığıdır önemli olan belki siz lavaboya yetişemeden yere kustunuz insanlık hali bu.... Bu kadar temizlik takıntılı hasta ruhlu olmaya gerek yok herşeyin çaresi varr.
Annen senin yüzünden sağlığından olacak , sağlık sadece sen ve çocukların için mi geçerli, annene yazık değil mi , kadın bu yaşta sana hizmet etmek zorunda mı, senin ve çocuklarının kusmuğunu temizlemek zorunda mı! Koca kadın olmuşsun annene ettiğin zulme bak , yazıklar olsun sana! ...

Ya arkadaş çocuğumun sağlığı duyarı kasıp duruyosunuz, kimse çocuğun sağlığı önemsiz demiyor zaten. Sağlık önemli diye diye evinin batıp durmasından hoşlanmaz kimse. Kusulan yerler iyice temizlenecek, o evden bir an önce ayrılınacak sonra da doktora gidip bu çocuk niye kusuyor sorulacak. Biz bile tetiklendik yahu yeter artık.

O lavabo olayı beni delirtti şimdi hala daha çocuk kustu diyor. Her gün bir kusma vakası. Temizlediği de yok. Kadın ensesinden tutup kapıya koysa haklı. Hala gelmiş burda annesinin anneliğini eleştiriyor. Sen önce bir dön kendi pisliğini, düzensizliğini, gevşekliğini konuş.
Delirtti beni kadıncağız bir aydır aynı evde yazık.
Anne bence yine iyi dayanmış ben olsam herkesi eşyalarıyla birlikte kapının dışına koymuştum. 1 aylık tatillerinde gidip başka yerde kusarlardı doya doya. Annenin halini düşünün hem bunlara maruz kalacak hem de hala bir ton trip yiyecek.

Anne bence yine iyi dayanmış ben olsam herkesi eşyalarıyla birlikte kapının dışına koymuştum. 1 aylık tatillerinde gidip başka yerde kusarlardı doya doya. Annenin halini düşünün hem bunlara maruz kalacak hem de hala bir ton trip yiyecek.
Lavabo olayı benim başıma gelse cidden kovardım ben de.
Bir değil iki değil. Batırıp toplamayan insanı tutmam ben evimde. Sürekli kusup temizlemeyecekse çıkmasın evinden.

Ya arkadaş çocuğumun sağlığı duyarı kasıp duruyosunuz, kimse çocuğun sağlığı önemsiz demiyor zaten. Sağlık önemli diye diye evinin batıp durmasından hoşlanmaz kimse. Kusulan yerler iyice temizlenecek, o evden bir an önce ayrılınacak sonra da doktora gidip bu çocuk niye kusuyor sorulacak. Biz bile tetiklendik yahu yeter artık.
Hiç unutmuyorum evime yeni evliyken bir misafir gelmişti, kadın asla çocuğuna sahip çıkmadı, bembeyaz halıma koca bir bardak vişne suyunu döktü ve kadının umru dahi olmadı, yaptığım browni keki çocuk heryere bulaştırdı resmen sinir krizi geçirdim, moralim bozuldu çocuğa değil annesine sinirlendim , sohbet falan edemedim çocuğun etrafi batırmasını izlemekten, bir daha da o kadını evime almadım hiç, her aradığında ya açmadım ya da evde değilim dedim, e şimdi bu kadıncağız napsin bunu yapan öz kendi evladı, kadın gelme dese de anlayacak insani yönü yok ki , egoist ve sadece kendine Müslüman bir evlat, Allah evladın da hayırlısını versin...

Sürekli kusmuk görmek herkesin sinirini zıplatır.
İnsanın o görüntü karşısında midesi de bulanır, çok özür dilerim mevzuya mide kaldırmayacak tarafından yorum getireceğim ama midedekiler zaten ekşiyerek çıkar bir koku yayılır havalar sıcak o koku daha da artar, görüntüsü zaten :KK43: torununuz evladınız bile olsa o koku ve görüntü tiksindirici gelir.

Hiç unutmuyorum evime yeni evliyken bir misafir gelmişti, kadın asla çocuğuna sahip çıkmadı, bembeyaz halıma koca bir bardak vişne suyunu döktü ve kadının umru dahi olmadı, yaptığım browni keki çocuk heryere bulaştırdı resmen sinir krizi geçirdim, moralim bozuldu çocuğa değil annesine sinirlendim , sohbet falan edemedim çocuğun etrafi batırmasını izlemekten, bir daha da o kadını evime almadım hiç, her aradığında ya açmadım ya da evde değilim dedim, e şimdi bu kadıncağız napsin bunu yapan öz kendi evladı, kadın gelme dese de anlayacak insani yönü yok ki , egoist ve sadece kendine Müslüman bir evlat, Allah evladın da hayırlısını versin...
Sayfalarca yazıldı aynı şeyler, fikri milim oyanamadı yahu. Ne diyelim peki, annen gerçekten ruh hastası kurban olsun o kadın sizin kusmuklarınıza mı diyelim onu mu istiyor? Başka bir konuda da yere kek döküldü diye misafirlikteki annesini eve geri mi çağırıyordu öyle bir şey vardı. Tımarhanelik edecek zavallı anasını. Kınadığını yaşamadan ölmezsin tadında cevaplar geliyor sadece tövbe estağfurullah ya…

İnsanın o görüntü karşısında midesi de bulanır, çok özür dilerim mevzuya mide kaldırmayacak tarafından yorum getireceğim ama midedekiler zaten ekşiyerek çıkar bir koku yayılır havalar sıcak o koku daha da artar, görüntüsü zaten :KK43: torununuz evladınız bile olsa o koku ve görüntü tiksindirici gelir.
Bende mesela cociklarin kakasindan bulanıyorum. Ama bebeklik hariç ek gidadan sonra kurmalarını temizlerken resmen örgütüden kendime gelemiyorum

Annen senin yüzünden sağlığından olacak , sağlık sadece sen ve çocukların için mi geçerli, annene yazık değil mi , kadın bu yaşta sana hizmet etmek zorunda mı, senin ve çocuklarının kusmuğunu temizlemek zorunda mı! Koca kadın olmuşsun annene ettiğin zulme bak , yazıklar olsun sana! ...
Çocuğunun sağlığını düşünen insan çocuğa tuvalet eğitimi verir en başta. Konu sahibi kendi totosunun rahatından başka bir şey düşünmüyor.

Yıllık izinde 1 ay aile evinde kalma amacınız nedir? Elektrikten yemekten kar etmek mi? Otel mi orası?

İnsanları çıldırtıp durursanız tabii istemezler sizi.
Ben çocuğuna yapma etme demeyen, eline yiyecek bir şeyler verip evin içine salan kimseyi evime davet etmiyorum artık.
Zaten çalışıyoruz yoruluyoruz, misafirden önce de illa ki temizlik yapılıyor. Bir de misafir gittikten sonra terlik altlarından, sandalye kenarlarından ezilmiş kek börek temizleyemem.
Kadın kızısınız diye bir yere kadar sabrediyordur ama insanların sabrını zorlamanın anlamı yok.
Maddi manevi sömürüye giriyor bu artık.

Babanızın annenizi suçlamasının sebebi de temizliği kendisinin yapmaması.
Kendisi yapıyor olsa eminim 3 günde kapının önüne koyardı sizi.

X