Yine aynı dert😔

Zaten gelirken bile zor geliyorum hep bir endişeyle ama babam böyle bir şeyi kabul edemez ben gelmesem tepki gösterir belkide bu kadar kalınmamalıydı
Yazmadan edemedim
Zor geldiginiz halde 1 ay kalıyorsanız gönüllü gelseniz 3-5 ay evinize donmezseiniz
Bu arada eşiniz kaldığınız sürede eve mutfak masrafı yaptı mı?

Yorumlara verdiğiniz cevap ve babanızın annen hasta demesine bakılırsa buraya annenizin konu açması lazım biraz destek olurduk kadına. Hem kızından hem kocasından çekiyor evde o kadar yetişkini ağırlayıp bir de yaranamıyor anneliği sorgulanıyor. Umarım kardeşiniz biraz yardımcı oluyordur kadına

Soranlar olmus ama yazdıysaniz da ben göremedim
Eğer özel bir çocuk değilse 3.5 yasinda niçin altı bağlanıyor
Niçin zamanında Wc eğitimi verilmemiş
Bu bile sizin rahat yapıda olduğunuzu gösterir
Eşiniz bile uyarmış yardim konusunda ve siz maalesef onu bile kaale almiyorken burda yazılanları hiç almazsınız
Hakaret amaçlı yazmıyorum asla haddim değil ama bakın burda tüm ahali bir olduk size hatanızı gösteriyoruz gerçekten anlamıyor musunuz bunu cidden hakaret amaçlı yazmiyorum ben sizi anlamaya çalışıyorum
Haklı değilsiniz bunu nasıl iddia ediyorsunuz ?
Diğer yandan ben asla öyle temizlik hastası titiz biri değilim ama annenizi oyle iyi anlıyorum ki sizin gi i misafirim olduğunda var ya daha evimden gitmeden ben içimden kuruyorum diyorum ki gitsin ilk şunu yapayım şuradan başlarım işte şunu yıkamaya veririm şunu ben hallederim vs vs
Şu an annenizin beyni de bunlarla dolu biliyor musunuz sizce de üzücü değil mi ben olsam anneme üzülürdüm

Önceden ailemden 1200 km uzakta otururdum senede bir kez gidip iki aya yakın kalırdım. Sizin dediğiniz gibi çocukların rahat yetişmesi düşüncesindeyim ama çocuğumun rahatlığı başkasını rahatsız ettiği noktada biter!! Çünkü sonrası çocuğumun diğer insanlara karşı saygısızlık yapması olur. Sizde özgür değil saygısız çocuklar yetiştirmiş olursunuz. Çocuğumun özgürce kosma oynama hakkı var ama bu ev değil çünkü alt kat komusumun bu sesleri dinleme zorunluluğu yok. Oda işten eve geldiği zaman kafasını dinlemek ister. Bunun için çocuğu hergun 2 saat oynaması için dışarı cikarabilirsiniz hem enerjisini atar. Annenizde olsa kimseden hizmet beklemeyin ki bu çok uzun bir süre iş bölümü yapmaliydiniz yemek birinde temizlik birinde çamaşır birinde olmalıydı. Ne kadar kötü olsanız da çocuğunuzun yada kendinizin kusmasini hemen temizlemeniz lazım çünkü zaten mikrop üretebilen bir şey . Bence az kalmış zaten ama bu kadar uzun kalmanız yoruyor olabilir annenizi babanız çok ozluyorsa o size gelsin

Ya döksün ne olmuş yani ki çocuk kek dökmüşse temizlersin olur biter bu kadar çemkiripte hastalıklı davranmanın anlamı var mı? Tamam temizdir titizdir olabilir bende aynıyım ama temizlik dediğin nedir yani sanki olmayacak bir şeymidir
O zaman kendi evinde yapacaksın bunları, annen de olsa 1 ay kimsenin evine maaile çökemezsiniz, aşırı sorunlusunuz Allah annenize sabır versin ..

Ya döksün ne olmuş yani ki çocuk kek dökmüşse temizlersin olur biter bu kadar çemkiripte hastalıklı davranmanın anlamı var mı? Tamam temizdir titizdir olabilir bende aynıyım ama temizlik dediğin nedir yani sanki olmayacak bir şeymidir
Biraz öz eleştiri yap, gerçekten çekilecek gibi değilsin, bizim orda senin gibilere g...t... ağır derler 🤷‍♀️

Ben çocukları darlamayı sevmem çocuk dediğin özgür olmalı çünkü adı üstünde "ÇOCUK" aman o dökülmesin aman bu dökülmesin yani ben bunu doğru bulmuyorum pardon da siz hiç yere bir şey dökmüyor musunuz mutlaka döküyorsunuzdur ama bizde döktüğümüzü zaten temizliyoruz öylece bırakmıyoruz ki ne oldu yani çocuk kustu da çocuğun sagligimi önemli temizlikmi önemli burada
Sen insani çıldırtırsın 😅 ya hu git evinde ne yaparsan yap çocuğunla milletin evine niye çöreklendin sen önce onu açıkla, biri bana misafir gelse çocuğunu zaptetmese benim evime ikinci defa gelemez , çocuğunun özgürlüğü çok önemliyse k...ç...nı kırıp evinde oturacaksın, öyle 1 ay gidip kendine kimseyi köle edemezsin , ayrıca annene neden acımıyorsun, senin gibi evlat düşman başına. Evlerden ırak...

aynen bız anneyı anlattık zaten, hatta kendı annemı cocuksuz oldugum halde anlattım.

ve dıyor kı madem annenız boyle, sız de ona gore aksıyon alın. dedıgımız bu.

halen neden annem boyle yapıyor , babam cagırdı, mutsuzum vsss

kaldı kı kadın, kızılay cadırı gıbı su sıcaklarda kac kısıyı mısafır edıyor. ıcınde gelenlerın ıkısı de damat, bızım annelerımız sevmez boyle yahu. bılmıyor muyuz yapımızı yanı toplum olarak...

evde kac oda, banyo bıle sorun olur evlı cıftler ve sıcak gunler malummm

ayrıca kadına eksık ya da yarım agızla yardım edılıyor. anne sen otur orgunu ör torununu ayagında salla, bız yaparız denılmıyor. kadın zaten sevmıyor begenmıyor kımsenınkını ama enazından deneyın. denemek de yok. hadı denedınız ve olmadı dıyelım. o zaman mınımum sevıyede zorluk cıkartacaksınız kadına, evdeyken. dedıgıne alınmayacaksınız. ve kısa tutacaksınız tatılı.

benım gorumcem 50 yasında, esı 58.. anadolu ınsanı bunlar . erkek cocukları var buyuk ve enıstemız dıyor kı esınız calısır mı calısmaz mı benı ılgılendırmez. sızlere annenız baktı, anneanız bakmadı. torun verırız dıyıp yaslılıkta bıze yuk olmayın dıyor adam. emeklı olup annenızle dınlenecegız dıyor. annenız, temızlıge gıttı ben calıstım sızlerı okuttuk, yaslılıkta cocuk bakacak degılız dıyor ya adam acıkca.

gorumcem bakar, ıster emınım. cocukları ıcın her ıkısı de cıft ıste calısırlar ama adam dıyor kı evlendıysenız, bıze guvenmeden cocuk yapın dıyor. kaldı kı bu adam cocuklarını evlendırmek ıcın para bırıktıren bırı. ama evlendırmek baska, cocuguna bakmak baska dıyor.

yanı herkes aynı degıl dıyorum ama anlatamıyorum ellı tane ornek verdım kendı annem de zor oldugu ıcın. ama anneyı kendıne dusman bellemıs sankı. tovbe yarabbım
Kesinlikle öyle. Konu sahibinin babası da suçlu. Çiftlerden birinin misafir isteyip birinin istemediği o kadar belli ki.

Benim babam çocuk sesine hiç tahammül edemez. Annem aksine bayılır. Eh bunu bile bile gidip kimsenin başına çöreklenmenin manası var mı? Çocuksuz olarak bile akıl edilebilecek şeyler bunlar.

Gerçi konu sahibinin eşi de biraz aklı evvel. 30 gün izni var, kapağı atmış kalmış. Eşimi bir yemeğe götüreyim, çocuğu bir oyun alanına götüreyim yok. Anne hariç herkes kafasına göre hareket ediyor. Hal böyle olunca anne de kendini öfkeyle ifade edebiliyor anca.

Kesinlikle öyle. Konu sahibinin babası da suçlu. Çiftlerden birinin misafir isteyip birinin istemediği o kadar belli ki.

Benim babam çocuk sesine hiç tahammül edemez. Annem aksine bayılır. Eh bunu bile bile gidip kimsenin başına çöreklenmenin manası var mı? Çocuksuz olarak bile akıl edilebilecek şeyler bunlar.

Gerçi konu sahibinin eşi de biraz aklı evvel. 30 gün izni var, kapağı atmış kalmış. Eşimi bir yemeğe götüreyim, çocuğu bir oyun alanına götüreyim yok. Anne hariç herkes kafasına göre hareket ediyor. Hal böyle olunca anne de kendini öfkeyle ifade edebiliyor anca.
Bunlar bedavacı tayfa, eşi de para gitmiyor hizmet de bedava diye göz yummuş, babasına göre ne var evi temizleyen her gün yemek pişiren anne tabiki de , o kadına çok acıdım, kaç yaşına gelmiş hala çocuklarının yükü sırtında, bir de damatlar ve çocuklar eklenmiş, annesi bence evden kovmalı ama anlarlar mı orası meçhul, konu sahibi aşırı derece de yüzsüz ve pişkin...

Bunlar bedavacı tayfa, eşi de para gitmiyor hizmet de bedava diye göz yummuş, babasına göre ne var evi temizleyen her gün yemek pişiren anne tabiki de , o kadına çok acıdım, kaç yaşına gelmiş hala çocuklarının yükü sırtında, bir de damatlar ve çocuklar eklenmiş, annesi bence evden kovmalı ama anlarlar mı orası meçhul, konu sahibi aşırı derece de yüzsüz ve pişkin...
Bir de diyor ki ama gelmezsem babam küser. Ya baban hayatta eline kaç kere bi temizlik bezi almış? Konudan çok konu sahibinin cevaplarına sinir oldum.

Kendisini destekleyen birini bulana kadar yeni konu açmaya devam edecek. Biz ne kadar laf anlatsak boş.

Bir de diyor ki ama gelmezsem babam küser. Ya baban hayatta eline kaç kere bi temizlik bezi almış? Konudan çok konu sahibinin cevaplarına sinir oldum.

Kendisini destekleyen birini bulana kadar yeni konu açmaya devam edecek. Biz ne kadar laf anlatsak boş.
Babasını sevdiği falan da yok işine geliyor, böyle insanlara ben selam dahi vermem ..

kadın sürekli sizin arkanızı toplamak zorunda değil siz de bunu anlamıyorsunuz

X