Yine aynı dert😔

Ya döksün ne olmuş yani ki çocuk kek dökmüşse temizlersin olur biter bu kadar çemkiripte hastalıklı davranmanın anlamı var mı? Tamam temizdir titizdir olabilir bende aynıyım ama temizlik dediğin nedir yani sanki olmayacak bir şeymidir
Apartmanı başımıza yıkan üst komşu çocuklarının annesi gibisiniz. "Çocuktur, ne olacak, koşsun, zemini yerinden oynatsın."

Fark ettiyseniz anneniz çocuğa değil size kızıyor. Neden? Ona nerede nasıl yenir öğretecek sizsiniz. Çocuk da siz de kusup duruyormuşsunuz. Hastaneye götürecek/gidecek sizsiniz. Yani buraya konu açıp "evet anneniz çok sorunlu tüh tüh" dememizi beklemeyin. Ha tahammülü az bir kadındır, bunu bilir evine yatılı gitmezsiniz. Size çözüm sunuyoruz, "ama babam gelmemizi istiyor, ama uçak biletimiz şu tarihte, ama ben de bulaşıkları yıkıyorum." diyorsunuz. Hiçbirinin bir önemi yok.

Bakın anlamıyorsunuz yemek yapsak bu sefer ona da ortalığı mahvettiniz diyen bir kadın bilmiyorsunuz yani nasıl anlatabilirim
Kalmayın madem bir ay, biz nasıl anlatabiliriz? Babam çağırdı deyip duruyorsunuz ona hava hoş kusmuğu keki temizleyen anneniz çünkü.

Kendi kustuğunuz lavaboyu bile temizlemiyorsunuz, hala "imi insin biyli miamili girmimili" deyip duruyorsunuz. Çocuk kek döküyor yine annenizi çağırıyorsunuz temizlesin diye. Allah ananıza sabır versin, bir kovmadığı kalmış laftan anlamıyorsunuz hala o evdesiniz yüzsüzce.

Bakın anlamıyorsunuz yemek yapsak bu sefer ona da ortalığı mahvettiniz diyen bir kadın bilmiyorsunuz yani nasıl anlatabilirim
Bu söylediğinizden yemek yaptıktan sonra mutfağı toplamadığınız anlamı çıkıyor.

Ya döksün ne olmuş yani ki çocuk kek dökmüşse temizlersin olur biter bu kadar çemkiripte hastalıklı davranmanın anlamı var mı? Tamam temizdir titizdir olabilir bende aynıyım ama temizlik dediğin nedir yani sanki olmayacak bir şeymidir
Size laf anlatılmaz siz her şeyi kendinize hak görüyorsunuz. Özeleştiri yapmadan ama normal mi, ama normal mi diye sayıklamaya devam edin o zaman ne diyelim siz bilirsiniz.

Kalan arkadaşlara başarılar dilerim ben kaçar. hiçbir konunuzda hak verilmemesine rağmen hala konu açma azminiz de inanılmaz.

Olgunluğu sizden öğrenecek değilim bir gün aynı durumu siz de yaşarsınız bel ki yadırgamayın .
Ben sen değilim canım en azından temiz titiz bir insanım ben. İş yapmaktan da gocunmam iki çamaşır makinesinin tuşuna bastım diye iş yaptım diyip ilana da çıkmam gerçekten yardım ederim ediyorsam.

Apartmanı başımıza yıkan üst komşu çocuklarının annesi gibisiniz. "Çocuktur, ne olacak, koşsun, zemini yerinden oynatsın."

Fark ettiyseniz anneniz çocuğa değil size kızıyor. Neden? Ona nerede nasıl yenir öğretecek sizsiniz. Çocuk da siz de kusup duruyormuşsunuz. Hastaneye götürecek/gidecek sizsiniz. Yani buraya konu açıp "evet anneniz çok sorunlu tüh tüh" dememizi beklemeyin. Ha tahammülü az bir kadındır, bunu bilir evine yatılı gitmezsiniz. Size çözüm sunuyoruz, "ama babam gelmemizi istiyor, ama uçak biletimiz şu tarihte, ama ben de bulaşıkları yıkıyorum." diyorsunuz. Hiçbirinin bir önemi yok.
katılıyorum

kaynana , gorumce , koca kotuluyoruz ya.. anneye de tuhh kaka dıyelım ısteyenler var sanırım

anne degılım , ama en kotu anne bıle kıymetlı ... altını cızıyorum.... kaldı kı mecburı bır bag bu. yanı yukardakıler gıbı degıl

ustelık ustumuzde hakkı da yok onların. ya annemız.....

ustelık kendısı de anne olunca, kadınlar annesını daha ıyı anlar daha cok baglanır derler ama konu sahıbı annem neden boyle neden torununa boyle vs dıyor

kadın tıtız bır kadın daha onu anlayamamıs yahu ama okuyan dıyecek kı ah yazık torununu bıle sevmeyen ıstemeyen bır kadın dıyecegız. taslayalım hatta bu nasıl bır nine dıyelım falan...

yahu ınsanları kabullenmek ve ılıskılerımızı ona gore yonlendırmek zorundayız. ustelık belırlı yasta bır anne yahu bu.

dedıgım gıbı kadın belkı sort bıle gıyemıyor evde damat var dıye, dıyor kı 1 aydır annemdeyız. ya ben bır ay dıpdıbe esımı bıle ıstemem belkı, arada ferahlamak ıster yahu ınsan.

ınsan esınden, cocugundan, kendınden bıle sıkılıyor yahu belırlı yasta :)))

ben 41 yasındayım, farklı mı dusunuyorum bılmıyorum ama kac saattır yazıyor ama yok işlemiyor kendisine. annesine cephe almıs sanki, yahu kaynananla ugras bari bu kadar, ne de olsa elin oglunun annesi , o .....

Konu sahibi öyle bişey dememiş ki yapıyordur yani insan annesinin evine gidince kendi evi gibi yapar zaten
Nerden çıkardınız ki yapmadığını
İlk konusunda yazmış.Eşi sürekli kalk yardım et diye uyariyormuş,konu sahibi iki tabak koymayı bir evi supurmeyi yeterli görüyor

Dostum sen çok rahat bir kadınsın. Çocuğun eline kek vermişsin kesin kendi evinde vermezsin çünkü annen temizler diye düşündün dimi. Sen evinde böyle yapıyorsan da inanmam çünkü sonrasında her yeri sen temizliyorsun bir iki defa izin verirdin sana ders olurdu.

İkinci gitmişsin kadının lavabosuna kusmussun temizlememisssin. Haliyle kadın kızmış. Hadi lavoboya kustun haberi olmadan temizle misal değil mi ? Herkesin başına gelmiştir bu. Kocaman kadınsın. Baktın kustun al spreyi sık temizle on dakka sürmez kadın bunu niye görüyor ki.

Üçüncü. Misal vermişsin deniz kenarında çay icicez bunada cemkiriyor filan demişsin piknik tarzı ya börek çörek yapcak sanırım. Annen cemkirmeden de ki AA doğru diyorsunuz bizde eşimle hemen gidip pastaneden fırından börek filan alalım doğru dedin de. Siz buraya ailenizi sömürmeye mi geldiniz. Hiç mi dusunmuyorsunuz bunlari. Bir aydır kalıyorsunuz bir yaralı parmağa dokundunuz mu? Hadi elinden gelmiyor mutfak alışverişi filan yaptınız mı sanmam aklına bile gelmemiştir. Sen bunları yapsan annen torununa kusuyor diye kızmaz ki. Artık kadını delirtmissin delirdi bu diyorsun. Kadın kaç yaşında kimbilir biraz hakversene ya

katılıyorum

kaynana , gorumce , koca kotuluyoruz ya.. anneye de tuhh kaka dıyelım ısteyenler var sanırım

anne degılım , ama en kotu anne bıle kıymetlı ... altını cızıyorum.... kaldı kı mecburı bır bag bu. yanı yukardakıler gıbı degıl

ustelık kendısı de anne olunca, kadınlar annesını daha ıyı anlar daha cok baglanır derler ama konu sahıbı annem neden boyle neden torununa boyle vs dıyor

kadın tıtız bır kadın daha onu anlayamamıs yahu ama okuyan dıyecek kı ah yazık torununu bıle sevmeyen ıstemeyen bır kadın dıyecegız. taslayalım hatta bu nasıl bır nine dıyelım falan...

yahu ınsanları kabullenmek ve ılıskılerımızı ona gore yonlendırmek zorundayız. ustelık belırlı yasta bır anne yahu bu.

dedıgım gıbı kadın belkı sort bıle gıyemıyor evde damat var dıye, dıyor kı 1 aydır annemdeyız. ya ben bır ay dıpdıbe esımı bıle ıstemem belkı, arada ferahlamak ıster yahu ınsan.

ben 41 yasındayım, farklı mı dusunuyorum bılmıyorum ama kac saattır yazıyor ama yok işlemiyor kendisine. annesine cephe almıs sanki, yahu kaynananla ugras bari bu kadar, ne de olsa elin oglunun annesi , o .....
o kadar darlanmısım ki, elli kez yahu demişimmmm

:)))))

Konularınıza göz attım. Benim annem ve babam da titiz insanlar. Torunlar gelsin istiyorlar ama ev kirlenmesin, gürültü olmasın vs. gibi beklentileri var. Annem sinirlenince çok söylenir, kalp kırar vs. Anlıyorum kırılmanızı.
Amaaaa annenizi dün tanımadınız heralde. Aile evinize de ilk defa gelmiyorsunuzdur. O yüzden bu kadar uzun misafirlik planlamamalıydınız. Bir hafta, on gün neyinize yetmiyor.

Hele ki eşinizin de sizinle birlikte 1 ay kalması çok çok fazla. Ben eşimle gelip ailemde o kadar uzun kalmam. Eşim olunca annem ister istemez misafir var modunda oluyor. Yemek, temizlik her şeye daha bir dikkat ediyor. Yani annenize yük oluyorsunuz üzgünüm. Kardeşiniz ve eşi de varmış. Ailenizle vakit geçirmek istiyorsanız siz misafir edin daha çok. Hem evde istediğiniz gibi hareket edersiniz.

Ben çocukları darlamayı sevmem çocuk dediğin özgür olmalı çünkü adı üstünde "ÇOCUK" aman o dökülmesin aman bu dökülmesin yani ben bunu doğru bulmuyorum pardon da siz hiç yere bir şey dökmüyor musunuz mutlaka döküyorsunuzdur ama bizde döktüğümüzü zaten temizliyoruz öylece bırakmıyoruz ki ne oldu yani çocuk kustu da çocuğun sagligimi önemli temizlikmi önemli burada

katılıyorum

Ben yeri geldiğinde anneyi de eleştiririm. Yani bu konuda annenin tek hatası en baştan "istemiyorum, bu kadar uzun süre kalmayın." demek olmuş. Belki de dedi de baba bastırdı. O yüzden anne pasif agresif davranıyor.

Kek temizleyip, kusmuk temizleyip diğer kızının ailesi dahil 5 kişiyi ağırlıyor. Nasıl mutlu olsun? 1 hafta değil, 1 ay. Dediğiniz gibi istediğini giyemiyor, duş tuvalet sırası zor geliyor. Üstelik kimse kadının gönlünü almıyor. Baba diyor ki o hasta. Enişte diyor ki bir şey olmaz. Bir şey olmazsa sen temizle o zaman.

Bu kadın zamanında çocuk büyütürken yeterince kek kusmuk temizlemiştir zaten. Konu sahibine laf anlatmak imkânsız.

Çocuklu kadın ancak kendi evine sığar. Ne yapıyorsunuz annenizde ne işiniz var.
Ben bekarken bile babamlara 3 gün giderdim senede...
Herkese kendi evi saray, oturun evinizde.
ya o da var, benım esımın cok cay ıcmesı, annemın koah olması kardesımın astım olması esımın de sıgara ıcıyor olması bıle zor oluyor adam camdan ıcıyor arkasından kapı kapatıyoruz ama evde rahat rahat ıcıyor falan.

bu bıle basıt bır ornek. herkes kendı evınde rahat eder ve herkese de bu hakkı tanımamız lazımm. annemız de olsa...

bız kımseyı 1 ay evımızde ıstemeyız, yalan degıl... boyle bakalım bence

Ben çocukları darlamayı sevmem çocuk dediğin özgür olmalı çünkü adı üstünde "ÇOCUK" aman o dökülmesin aman bu dökülmesin yani ben bunu doğru bulmuyorum pardon da siz hiç yere bir şey dökmüyor musunuz mutlaka döküyorsunuzdur ama bizde döktüğümüzü zaten temizliyoruz öylece bırakmıyoruz ki ne oldu yani çocuk kustu da çocuğun sagligimi önemli temizlikmi önemli burada
Sağlığı önemliyse doktora götüreceksiniz. Çocuk darlamayi sevmiyorsanız parasını verip güzel bir tatil yeri kiralayıp çocuğu dilediğiniz kadar özgür birakabilirsiniz.

Belli kurallar çerçevesinde yetiştirmeniz gerek ilerde çok çatışma yasarsiniz.

Yanlış düşünüyorsunuz yanlış çocuk yetiştiriyorsunuz kuralsız hayat olmaz Allah çevrenize sabır versin.

Ya sen aynı falan değilsin yalan söyleme bari. Hala döksün nolcak diyorsun nolcağı mı var allah aşkına bu nasıl bir düşünce şekli bu nasıl bir inkar nasıl bir empati yoksunluğu benim aklım almıyor artık. Çıldırtma insanı kendine gel temizliğini geçtim hiç mi aklına takılmıyor o kekin taneleri döküldü allah bilir parke arasına mı girdi koltuk arasında mı kaldııı yoksa halı altına mı düştü nooldu diye hiç mi düşünmüyorsun. Çocuk bir yerde yer masaya döker ya da sofra bezine, silersin toplarsın süpürürsün evet işte bu temizlenir. Ben temizlik hastası değilim ama senin anlattığın şey beni bile çıldırtıyor yeter yaaa. Keşke benim evime gelsen de seni ağız dolusu şöyle bir keyifle kovsam. O kadar canım çekti ki seni kapı önüne atmayı anlatamam sana.
Siz o eve misafir almayın o halde zaten bu düşünceyle kapınıza kimse gelmez

ya o da var, benım esımın cok cay ıcmesı, annemın koah olması kardesımın astım olması esımın de sıgara ıcıyor olması bıle zor oluyor adam camdan ıcıyor arkasından kapı kapatıyoruz ama evde rahat rahat ıcıyor falan.

bu bıle basıt bır ornek. herkes kendı evınde rahat eder ve herkese de bu hakkı tanımamız lazımm. annemız de olsa...

bız kımseyı 1 ay evımızde ıstemeyız, yalan degıl... boyle bakalım bence
Zor bacım zor.. misafirlik üç gündür, sonrası herkesi üzer

Siz o eve misafir almayın o halde zaten bu düşünceyle kapınıza kimse gelm

Hiç görmedin insan içine cikmadiniz sanırım. Çocuklara ayrı bı tabak yapılır. Masaya oturtulur ya da yere örtü serilir çocuklar oturun yiyin denir. Dokerse oraya döker. Kimse şımarık çocuğunuzu çekmek zorunda değil. Şimdi üç yaşında sevimli gelebilir insanlara ama bu yasi geçince bu kıza da bişi ogretilmemis diye sizi kinayacaklar. Öğretmek isteyince de çok geç kalmış olunacak

Eşimin iş izin süresi 1 ay.. oda istiyorki zaten senede 1 gidiyoruz hem çocuğa hem bize değişiklik olsun
Şaka mısınız değişiklik olsun diye insanların evinde 1 ay kalınır mı, tatile gidin otelde kalın bir zahmet , siz resmen kan emici tayfadansınız.

Ben yeri geldiğinde anneyi de eleştiririm. Yani bu konuda annenin tek hatası en baştan "istemiyorum, bu kadar uzun süre kalmayın." demek olmuş. Belki de dedi de baba bastırdı. O yüzden anne pasif agresif davranıyor.

Kek temizleyip, kusmuk temizleyip diğer kızının ailesi dahil 5 kişiyi ağırlıyor. Nasıl mutlu olsun? 1 hafta değil, 1 ay. Dediğiniz gibi istediğini giyemiyor, duş tuvalet sırası zor geliyor. Üstelik kimse kadının gönlünü almıyor. Baba diyor ki o hasta. Enişte diyor ki bir şey olmaz. Bir şey olmazsa sen temizle o zaman.

Bu kadın zamanında çocuk büyütürken yeterince kek kusmuk temizlemiştir zaten. Konu sahibine laf anlatmak imkânsız.
aynen bız anneyı anlattık zaten, hatta kendı annemı cocuksuz oldugum halde anlattım.

ve dıyor kı madem annenız boyle, sız de ona gore aksıyon alın. dedıgımız bu.

halen neden annem boyle yapıyor , babam cagırdı, mutsuzum vsss

kaldı kı kadın, kızılay cadırı gıbı su sıcaklarda kac kısıyı mısafır edıyor. ıcınde gelenlerın ıkısı de damat, bızım annelerımız sevmez boyle yahu. bılmıyor muyuz yapımızı yanı toplum olarak...

evde kac oda, banyo bıle sorun olur evlı cıftler ve sıcak gunler malummm

ayrıca kadına eksık ya da yarım agızla yardım edılıyor. anne sen otur orgunu ör torununu ayagında salla, bız yaparız denılmıyor. kadın zaten sevmıyor begenmıyor kımsenınkını ama enazından deneyın. denemek de yok. hadı denedınız ve olmadı dıyelım. o zaman mınımum sevıyede zorluk cıkartacaksınız kadına, evdeyken. dedıgıne alınmayacaksınız. ve kısa tutacaksınız tatılı.

benım gorumcem 50 yasında, esı 58.. anadolu ınsanı bunlar . erkek cocukları var buyuk ve enıstemız dıyor kı esınız calısır mı calısmaz mı benı ılgılendırmez. sızlere annenız baktı, anneanız bakmadı. torun verırız dıyıp yaslılıkta bıze yuk olmayın dıyor adam. emeklı olup annenızle dınlenecegız dıyor. annenız, temızlıge gıttı ben calıstım sızlerı okuttuk, yaslılıkta cocuk bakacak degılız dıyor ya adam acıkca.

gorumcem bakar, ıster emınım. cocukları ıcın her ıkısı de cıft ıste calısırlar ama adam dıyor kı evlendıysenız, bıze guvenmeden cocuk yapın dıyor. kaldı kı bu adam cocuklarını evlendırmek ıcın para bırıktıren bırı. ama evlendırmek baska, cocuguna bakmak baska dıyor.

yanı herkes aynı degıl dıyorum ama anlatamıyorum ellı tane ornek verdım kendı annem de zor oldugu ıcın. ama anneyı kendıne dusman bellemıs sankı. tovbe yarabbım

X