Yıllarımı verdim. Çekişmeli mi anlaşmalı mı?

Ev dışında herşey iki eve yakın bir şeye denk geliyor yani neredeyse üçte ikisini o alıyor anlaşırsak.
Bu adam hangi sebeple boşayacakmış ki sizi..o zaman herkes 20 sene sonra artık hayatını yaşamak istiyorum diyip gitsin,olacak şey mi bu..boşanmam diyin,boşanmayi çok istiyorsa ev, yazlık ,araba ne varsa bıraksın ...ah kardeşim madem maaşına kadar alıyordu, bari birini üzerine yatırsaydın ..kocaya maaşını verenlere de hayret ediyorum..

Çok çekmişsin. Normalde ara hakkını derdim.
Ama hayat kısa be ablacım. Zaten zor bir hayatın olmuş. Bari bundan sonra uğraşma rahat et. Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.

Sebebi yok. Kanıt, tanık yok. O yüzden anlaşmalı istedi. Malları kaçıramasın diye ben açtım dava, tedbir koydurdum herşeye. Kimin üzerine olduğunun önemi yok malların. Evlilik birliği içinde alınan her şey ortaktır zaten. Maaşı vermek de bir kaç yıl öncesine kadar zoruma gitmiyordu. Çünkü zaten gelen, borç, kredi, vs gidene ancak yetiyordu.

Tedbir koydurmakla çok iyi yapmışsın, davalar bitene kadar hiçbirinden hayır göremez yıllarca sen sürünmüşsün koyver sürünsün. Ya istediğini versin ya beklesin, dinsizin hakkından imansız gelir. Ev ve araziyi iste, yazlık ve arabayla ne hali varsa görsün. Tabi araba kullanmıyorsan. O miras da mal da senin evlatlarına kalmaz hepsini çatır çatır yiyecek, şimdi ne alırsan çocuklarına kâr, sakın unutma

Zamane adamlarının ( adam demek ne kadar doğruysa! ) bu triplerine hastayım. Tek yaptıkları işe gidip gelmek. Çalışan eş bulurlar bir de eşlerini hem dışarda hem işte hem ailesinde çalıştırırlar maaşına el koyarlar kadın sayesinde mal mülk sahibi olup dışardan bakanların adam zannedeceği mertebeye ulaşırlar sonra da hayatın tüm cefasını çeken onlar gibi boşanmak kurtulmak isterler hayır anlaşmalı diyenler de nasıl diyebiliyor anlamıyorum. Ben hiddetimden duvarları tırmalamak istedim. Adamın yirmi yıl kadının kanını emdiği yetmemiş bir de hemen boşanmayı da onun şartlarıyla kabul etsin adamı ödüllendirsin hayatının içine ettiği için! Kadın mahkemelerde uğraşacaksa adam da uğraşacak uğraşsın! Hatta paylaşılacak mal olmasa bile bu tıynettiki adamı sırf uğraştırmak bir nebze yaptıklarının cezasını ödetmek için anlaşmalı boşanılmaz. Çekişmeli dava aç ablacım uğraş uğraşabildin kadar. Zaten mahkemede elin güçlü her şekilde onun vereceğinden daha fazlasını alırsın. Hayat eskisi gibi değil. Eskiden mal mülk sahibi olunuyordu şimdi tek maaş iki çocuk o malların yerine koyamazsın yok yere sefillik çekersin. Onlar senin hakkın!

Tedbir koydurmakla çok iyi etmişsiniz..edinilmiş mallar ortak diyorlar da boşanmalar da anlaşmalı değilse yarısını alanı pek duymadım,kimin üzerineyse almak için mücadele ediyorsun sanki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…