Yıllarımı verdim. Çekişmeli mi anlaşmalı mı?

Al hakkını dava ne kadar sürerse sürsün. Yıllarını heba etmiş senin donuna kadar al evden de sakın çıkma kemfı gıtsın. Terbıyesıze bak. Sana anlaşmalıya gıt dıyen arkadaslarınlada görüşme. Yıllarca seni somurmus

Ozaman sizinde hayatınızı istediğiniz gibi yaşabilmeniz için hakkınızı vermesi gerekir. Aslında içimden hakkınızı söke söke alın demek geçiyor.

Fakat öncesinde beni ölümle tehdit etti falan demişsiniz, bu yüzden bir miktar düşündüm açıkcası. Verdiğini alıp bundan kurtulduğunuz için iki rekat namaz mı kalmanız gerekir emin olamadım.

Dilerim en güzeli olur sizin için

Düşünmeye gerek yok. Hakkınız olan ne varsa alın. Adam parayı bulunca gözü açılmış.

Al hakkını kesinlikle. Avukata ver o yapar gerekeni. Sizin kavgaya mecaliniz kalmamıs anlıyorum ama hakkon8zı alın. Dava açma evresi yorar ama sonrası kendiliğinden gider bir şekilde

Al hakkını kesinlikle. Avukata ver o yapar gerekeni. Sizin kavgaya mecaliniz kalmamıs anlıyorum ama hakkon8zı alın. Dava açma evresi yorar ama sonrası kendiliğinden gider bir şekilde
Aslında tam tersi, kavga etmek istiyorum. Tırnaklarımı ruhuna geçirip acıtmak, kanatmak istiyorum. Tek sıkıntım şu anda böyle hissediyorum. Bu süreci yaşayan tüm arkadaşlarım anlaş diyor. Zamanla yorulursun, daha azına razı olmak zorunda kalırsın diyorlar.

İyi de evlilik birliğinde alınan malların yarısı zaten sizin, nasıl daha azına razı olacaksınız ki adam zaten sizin hakkınızı da kaçırıyor. Millete bakmayın. Hakkınızı alın. Buraya yazdıklarınız var ya bunları tanıklarla beraber gösterin. Çocuğunuzdan büyük olan yok mu? Gelsin işten sonra evde neler yaptığınızı ve babasının neler yaptığını anlatsın. Bir sürü kozunuz var, geçirin tırnaklarınızı.

Eviniz arabanız yazlığınız siz hiç çalışmamış olup adamın kazancıyla alınsaydı oturduğunuz evi almayı kabul edin derdim. Ama hem çalışıp maaşınızı eline saymışsınız hem ev işi çocuk bakımı size kalmış, bu durumda anlaşırsanız enayi derim kusura bakmayın. Kendine yeni hayat kurmayı düşünen, kıçı başı oynamaya hazır adam kimseyi öldürmez korkmayın. Anasından kalan malı onla bunla yiyecek daha, mapusta mı çürüsün? 20 senelik evli, çocuk sahibi orası burası pörsümüş adam bırakın aktör karizması var sansın. Boşandıktan sonra hiç bir hakkınızı alamazsınız sakın vaatlere kanıp imzalamayın bir şey. Çevrenizdeki arkadaşım dediklerinize de mesafe koyun. Akılları sıra bir sürü derdi olacak başımıza kalacak, işin yoksa otur dinle diyorlar.

Avukatsız sakın hareket etmeyin diyeceğim ama daha savaş başlamadan mücadeleden kaçmak isteyen birine de savunmamı bırakmazdım heralde. Ne demek anlaş sürünürsün?

Yolun yarısında yorulup anlaşalım dersem daha azını önerebilir. Çocuklar büyük. En küçük 15 yaşında. Onları karıştırmak istemiyorum. Babalarıyla zıtlaşmasınlar. Sonuçta şu an para onda. Zaten onların tanıklığı olmadan da elim kuvvetli.

Avukatım vazgeçmedi. "Elimiz sağlam ama süreç uzun ve yorucu olacak. Düşün" dedi sadece. Arkadaşlar konusunda da inşallah o yüzden demiyorlardır. Çünkü ailem halen destek değil. Yanımda kimsem yok arkadaşlarımdan başka.

Haklısınız ama o olsa kullanırdı, ne kadar pisleşir bilmiyorsunuz. Sizden önce onun pes etmeyeceği ne malum zaten. Hayat kuracam diye kendini brad pitt sanıp azıp kuduran kendisi, boşanmaya kendisinin ihtiyacı var gibi duruyor. Buraya yazın gelişmeleri.

Benim arkadaşım olsaydınız hakkınızı sonuna kadar almanızı isterdim. Evet aynen yazdığım gibi kim uğraşacak şimdi bunla diyorlar, anası babası durmuyor arkasında gelip gidip bize ağlanacak diyorlar. Süreç uzarsa uzasın zaten çalışıyorsunuz eviniz var kira derdiniz yok. Aile konutu şerhi koydurun evi satamasın ve kovun gitsin. Ölümle tehdit etmiş bari avukatınız uzaklaştırma kararı aldırsın. 20 senelik çalışan biri asgari ücret almıyordur heralde, bakamaz mısınız çocuklarınıza bu süreçte? Yanınızda kimse olmasına gerek yok siz varsınız. Eli ekmek tutan, para kazanan, çoluğunun çocuğunun önüne yemek koyabilen kadının yanında kimse olmasa da olur.

Ömrünün kalan yarısi bu adamla uğraşarak geçse bile vazgeçme haklarıni al.sana nasıl ekonomik şiddet uyguladı seni nasıl ezdi düşün vazgeçme.Daha ne kadar yorulabilrsin ki.Dusunsene sen çekişmeli dava açınca her gün huzursuz olacak elimden ne alacaklar neyim gidecek die bırak sürünsun lütfen yasayamadigin günlerin için vazgeçme

Maddi olarak hiç bir sıkıntım yok. İşim gücüm yerinde çok şükür. Eve de tedbir koydurdu avukat. Açıkçası derdim para da değil. Sadece yıllarca sömürülüp, bu şekilde terk edilmek. Ha çok mu mutluydum çok mu istiyordum adamı? Hayır. Bir umut doğmuştu, onu da söküp attı.

Tüm yasal haklarınızı kullanın . Mal varlığının yarısını da almalısınız . Tazminat nafaka da talep edebilirsin . Eşinin tavrıyla çekişmeliye dönecek gibi ama hakkını almadan da bırakma . Bu süreçte çekişmeli olsa da nafaka alabilirsiniz diye biliyorum . Evi terketmeyin . Aleyhine o da kendince delil toplamaya çalışacaktır . Avukatınız daha iyi bilgi vermiştir tabi . Size bu süreçte sabır diliyorum

Ya ne güzel bütün kozlar elinizde. Avukatınız ne diye sürünürsün iyi düşün diyor, sanki sizi değil karşı tarafı tutuyor gibi niye bir an önce bitsin istiyor? İsterse yıllar sürsün siz değil eşiniz sürünecek asıl. Boşanamayınca başkalarıyla yeni hayat falan kuramaz. Adam yıpratacağı kadar yıpratmış sizi zaten, bir anda şok olmamışsınız. Ben yerinizde olsam karlı dağdan serin takılır canımın istediği gibi davranırdım. Çocuklar dışında konuşmayın bile bırakın avukatınızla muhatap olsun.

Yalnız yıllarca sömürülüp demeyin, kimse elinizi kolunuzu bağlamamış. Köle değildiniz, sömürülmeye ses çıkarmadığınız için sömürülmüşsünüz. Niye maaşınız yatar yatmaz kendi hesabına aktarmasını kabul ettiniz, siz banka hesabı kullanmayı bilmiyor mıydunuz? Niye hesap şifrelerinizi bile verdiniz? Niye sen bana gönder ben yapayım ödemeleri demediniz veya en basiti kredi fatura vs ödemeleri için ortak hesap olsun oraya maaşlarımızdan gönderelim demediniz? Tamam kocanız leş ötesi, karaktersiz biri ama kendinizde de hata görün lütfen.

Avukatım "sürünürsünüz" demedi. "Süreç uzun ve yıpratıcı olacak. Düşünün, karar verin" dedi.
Diğer konuda da haklısınız fakat insan yaşarken farkedemiyor bazı şeyleri. İlk zamanlar kazancımızla ancak denkleştiriyorduk kredi ve borçları. Son bir kaç yıldır elimiz rahatladı. Fakat ben banka işlerini hiç yapmadığımdan hiç bilmiyordum. Bir şey sorunca da o sinirlenip elimden alıyordu. Bazen bana sormaya bile gerek olmadan telefonumdan aktarıyordu. Telefona şifre koymayınca, uygulamaların şifresini değiştirmesi de kolay. Telefona şifre koyduğumda da bir şekilde, takip edip ya da zorla öğreniyordu. Bir bakıyordum hesap boş. Bir şey diyince de kavga çıkıyordu.
Adam zaman içinde benim paramı kendi parası gibi görmeye başlamış. Aksini söyleyince sanki hakkını elinden alıyormuşum gibi davranıp duygu sömürüsü yapıyordu bu sefer.

Hep bunları düşünün ve pes etmeyin. Süreç sizi değil eşinizi yıpratacak. Acelesi olan, hayatı kaçırıyorum dışarda ne güzel kızlar var hepsi de beni bekliyor hayallerine kapılan siz değilsiniz o. Hatta ben olsam anasından kalan malları yeter deyip ortak yaptığımız her şeyi isterdim. Ölümü görsün de sıtmaya razı olsun. Ayrıca miras için anlaşamamak da tezgah gibi geldi bana. Zaten siz hak iddia edemezsiniz ama acaba elini zayıf göstermek için mi çözülmüyor o anlaşmazlık? Çoluk çocuğun nafakasından yırtmak için mi paylaşılmıyor o miras? Resmi boşanıp, üç kuruş nafakaya razı ederse birden zengin olmayı mı planlıyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…