Yıllarımı verdim. Çekişmeli mi anlaşmalı mı?

gelenbahar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2024
11
13
Merhaba. Haftalardır takip ediyorum üyelik olmaksızın tüm boşanma konularını. Ben de derdimi paylaşmak istedim. Benimkisi 20 yıllık bir evlilik. 2 de çocuk.
Çok sıkıntı yaşadık zamanında. İkimiz de benzer işlerde çalıştık, aynı parayı kazandık. Hayat müşterekti. Sonra eve geldik. Eşitlik bitti. O oturdu elinde kumanda, ben koştur koştur ev, çocuk, yemek, temizlik. Çok bunaldım. Çok yoruldum. Yardım etmediği gibi yaptığımı da beğenmedi. Sürekli eleştirdi, kusur buldu.
Yetmedi, tatillerde de annesine. Tüm tatil o gezerken ben annesine hizmet ettim. Gıkım çıksa, kafama vuruldu ezildim. En başta kendi ailem ezdi. Bunu bildiklerinden annesiyle bir olup hep daha istediler, daha fazla iş, daha fazla para, daha fazla mesai.
kazandığım maaş hesabıma yatar yatmaz alır, kendi hesabına atardı. Önce kredi, borç, vs vardı çok gözüme görünmedi. Evimizi aldık, araba, yazlık, bir de yatırımlık arsa. Doğru düzgün tatile gitmedik. İşin hastalığı var, emekliliği var dedik.
Sonra krediler de bitti, borçlar da. Fakat hala paramı alıyor, hala kişisel harcamalarımda ondan izin ve harçlık alıyorum. Keyfine göre bazen veriyor bazen vermiyor. Kendisi ise beyler gibi yaşıyor, hesapsız harcıyor. Geziyor, tozuyor, yiyor, içiyor.
Annesi bir kaç ay önce vefat etti. Ondan bayağı bir mal mülk kaldı. Hala kardeşleriyle paylaşamadılar.
Allah affetsin, ama mutsuz olmadım kadının gittiğine. Hep evliliğimizin içindeydi. Her şeye karışır, oğlu da bir dediğini iki etmezdi, anacıydı. Çok şükür iyi kazanıyoruz. Maddi olarak zaten ihtiyacımız yoktu parasına da aslında. Fakat ilk kez evliliğimizde huzurluydum ve gelecek için umutluydum.
"Boşanmak istiyorum" dedi bir akşam aniden. Hazırlamış bir protokol. "İmzala şunu. Tek celsede bitsin bu iş" dedi.
Bana sadece oturduğumuz evin yarısıyla, bir kaç parça ziynet eşyamı veriyor. Çocukların velayetini alırsam, evde ona uygun bir kira ödeyerek oturmama da izin veriyor sağolsun.
Ben daha önce iki kez boşanmak istediğimde beni öldürmekle tehdit etmişti. Ailem de destek vermeyince, elimde kanıt tanık olmadan boşanamam diyerek vazgeçmiştim. Şimdi o istiyordu boşanmak. Hem de yıllarca paramı, emeğimi, gençliğimi, sağlığımı sömürdükten sonra.
Çok koydu. Hemen bir avukat tuttum. Açtım davamı. Şimdi anlaşalım diyor. Oturduğumuz evi bana verecekmiş. Çocukların ikisi için de ufak bir şey nafaka. Diğer herşey onun olacakmış.
Herkes bana "anlaş gitsin, çekişmeli yorucu bir süreç" diyor. "Çok iftira atar, canını sıkar" diyor. İyi de bu adam benim canımı çıkarmış neredeyse yıllarca. Hem bana birlikteyken annesiyle bir olup atmadığı iftira kalmadı ki zaten.
Bilemiyorum. Bir yanım kimsenin yaptığı yanına kalmaz diyor. Anlaş kurtul. Diğer yanım uğraş diyor. Elimde bir kaç delil bir kaç tanık var bana sözlü ve ekonomik şiddet uyguladığına. Sırf canını sıkmak için uğraş. Kurtulamasın öyle kolay kolay senden, sana yaptıklarından. Acıt, kanat, alabildiğini al, kendin için, çocukların için.
Dertleşmek istedim sadece ama yorumlarınız ve fikirleriniz benim için çok kıymetli olacak bu karar sürecinde.

Lütfen hakkiniz neyse alin. Üstelik cocuklari da kendi alsın. Yok öyle rahatlık. Yapabildiginizi yapin lütfen ve üzülmeyin. Allahindan bulsun tez zamanda.

Tüm yasal haklarınızı almadan ayrılmayın. Evlilikte ne edindiyseniz versin yarısını, çocuklarınız için düzgün bir nafaka ödemesi de alın.

Yazlık ev araba hepsi evlilik birliği içinde alınmadı mi? Maaşı banka yoluyla yollamissin anladığım kadarıyla o da elinde var. Sen başka avukat mi tutsan ?

Niye tum mallarin yarisi değil de sadece oturdugunuz ev, onu anlamadım?

Anasindan kalan mali bolusememe sebebi de salakca bir sekilde size gececegini dusunmeleri olabilir, ayrica nasil bolusemiyorlar, coktan veraset ilami cikartip halletmislerdir, siz bilmiyorsunuzdur.

Baska biri mi var hayatinda?

Bunca yıl size çektirdiklerinin karşılığı bu olmamalı. O kadar mal mülk sizin maaşınızı alıp sizi sömürmesiyle alınmış. Ayrıca boşanmak istediğinizde sizi öldürmekle tehdit edip o korkuyu yaşatması öfkemi daha da arttırdı. Donuna kadar alırsınız inşallah.

Yazlık ev araba hepsi evlilik birliği içinde alınmadı mi? Maaşı banka yoluyla yollamissin anladığım kadarıyla o da elinde var. Sen başka avukat mi tutsan ?
Avukatım herşeyin yarısı ve düğünde takılan altınlar dedi. Ama adam (eşim demeye dilim varmıyor) yanaşmıyor. Elimdeki kanıtlarden biri de banka hesap dökümü zaten. Avukatım elimizin güçlü olduğunu söyledi ama "süreç uzun ve yıpratıcı. Düşün karar ver" dedi.

Zaten yıllardır kaos içinde hayat sürmüşsün, bir iki yıl çekişmeli boşanma yaşayıp, sonrasında rahata ermek, mutlu olmak elinde. Baya seni maddi manevi yemiş adam. Şimdi mirasta geldi, ohhhhh, ikinci bahar, çocuklarda büyüdü, öyle mama bez dertleri yok, adam resmen keyfine bakmak için boşayacak seni. Sakın kendini ezdirme.

Sen boşansan adam sana her şeyi verseydi sen belliki cefakar anasın çocuklarını haklarını, geleceğini düşüneceksin. Ama bu adam kim bilir bu bencillikle neler neler yapacak.

Bölüşseler bile miras olduğu için hakkım yokmuş. Başka kadından ziyade artık daha zengin olduğuna göre daha genç daha güzel başka kadın bulma potansiyeli sanırım onun aklındaki.

Yeterince yıprandın bari kalan ömrün rahat geçsin. Yüzde yüz başka kadın var ona bu rahatlık ordan geldi. Parayı buldu önce kadını değiştirecek. Senin ilmek ilkmek isledigin emeginin keyfini başkası çıkaracak. Mallara tedbir koydur zaten yeni sevgilisi üç beş aya darlar boşan diye ,hemen kabul edip boşanır.

Ek olarak 20 senedir hayatındaki çocuklarının annesi olan eşine bu kadar kolay gizlice avukatla anlaşıp, kağıt hazırlatıp önüne sunması ilginç. Hayatında başkası olmasın?

Bölüşseler bile miras olduğu için hakkım yokmuş. Başka kadından ziyade artık daha zengin olduğuna göre daha genç daha güzel başka kadın bulma potansiyeli sanırım onun aklındaki.
Yani evet miras malda hakkiniz yok.

Ben onlarin boyle sacma bir dusunceyle bolusmemis olabileceklerini belirttim.

Bu arada siz baska kadin ihtimalini degerlendirip arastirin ve daha disli bir avukatla anlasin bana kalirsa.

Amin

Belli ki şimdi başkası var..Yerinizde olsam çekişmeli açar hem mallardan hakkımı alırdım hem de bosaninca ne yapacaksa çekişmeli uzayacagi için yapamaz sürünurdu..
Çekişmeli açtım. O yüzden hemen çark edip evi verdi. Hayatında en azından şimdilik biri olduğunu düşünmüyorum ama bence o daha iyisini bulabileceğini düşünüyor gibi geliyor

Çekişmeli açtım. O yüzden hemen çark edip evi verdi. Hayatında en azından şimdilik biri olduğunu düşünmüyorum ama bence o daha iyisini bulabileceğini düşünüyor gibi geliyor
O zaman anlasmayin bırakın çekişmeli devam etsin..Aklı sıra anlaşmaliyla kar yapacak çok zeki ya bunlar..Daha iyisini de bok bulur ...Bir laf var deveye diken diye böyleleri onlara layık oluyor..

Bir anda durup dururken neden boşanmak istedi ki
Ben de anlamadım. Başkası var desem, sanmıyorum. Bir tartışma, kavga, vs üstüne de değil. Öylesine, çay içerken önüme kağıdı uzatıp, "boşanalım" dedi. Çok mutsuzmuş. Herkes hayata bir kez gelirmiş. O mutsuz olmak değil, ömrünün geri kalanını yaşamak istiyormuş. "Ben istemiyor muyum hayatımı yaşamayı peki?" dedim. "Birlikte yaşamamıza engel ne?" dedim. O harika bir koca olduğu için yaşatmış bana hayatı şimdiye kadar. Şimdi sıra ondaymış. Zırvaladı biraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…