Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Sabah : 1 uzun tam buğday ekmeği arasına peynir ve 1 çeri,çay
Ara : 1 sade Türk kahvesi,1 kayısı,3-5kan üzümü
Öğle : 1 tabak nohut,kefir
Ara :ince dilim yaşpasta,fanta
Akşam :2 kaşık nohut,1 tabak yumurtalı çiriş otu,kefir
Ara :5-6 çilek
Bayagaa guzel listeler paylasiyosun canim. Acikmiyor musun

Arkadaşlar 23. Haftdym geçen 2 haftada 2 kilo almstm her aksam k.mama rağmen. Bugün tartıldım 1 kg vermişim havalar aşırı soğuk oldgu için yuruyse cikamamstm hiç.
Bu haftadan sonra aşırı mi alınıyor kilo öyle bisey var mi? Yeme düzenin aynı
Sabah ya küçük bir peynirli tost yanina 4 5 zeytin, 1 bardak açık çay.
Yada 2 yumurta tereygnda krlms 1 açık çay 1 dilim ekmek 4 5 kavrulmuş fındık.
Ara öğün 1 meyve yada 1 salatalık
3 4 gibi de 2. Öğün yemek
Ya tavuklu salata mercimek/ yayla çorba, yada bulgur pilavı yanina sebze yemeği ayran mutlaka içmeye calsyrm su fazla icemyrm.
Eğer az acikmssam ve geç yatacksm 1 domates ve 1 salatadn salata az acikmssam 1 meyve.
Inanın 6. Ayimdym 3 öğün yemek yedgm toplasan 15 kere olmamstr annemin evindedir o da.

Arkadaşlar 23. Haftdym geçen 2 haftada 2 kilo almstm her aksam k.mama rağmen. Bugün tartıldım 1 kg vermişim havalar aşırı soğuk oldgu için yuruyse cikamamstm hiç.
Bu haftadan sonra aşırı mi alınıyor kilo öyle bisey var mi? Yeme düzenin aynı
Sabah ya küçük bir peynirli tost yanina 4 5 zeytin, 1 bardak açık çay.
Yada 2 yumurta tereygnda krlms 1 açık çay 1 dilim ekmek 4 5 kavrulmuş fındık.
Ara öğün 1 meyve yada 1 salatalık
3 4 gibi de 2. Öğün yemek
Ya tavuklu salata mercimek/ yayla çorba, yada bulgur pilavı yanina sebze yemeği ayran mutlaka içmeye calsyrm su fazla icemyrm.
Eğer az acikmssam ve geç yatacksm 1 domates ve 1 salatadn salata az acikmssam 1 meyve.
Inanın 6. Ayimdym 3 öğün yemek yedgm toplasan 15 kere olmamstr annemin evindedir o da.

EVet canın içinde bulunduğun haftalar en çok kilo alınan zamanlar. Ben o haftalarda küçük bi çikolata bile yesem ertesi gün tartıda artışı görüyordum

cool_lime cool_lime canım bence tok olman Harika birşey ki doyurucu bi menünde var. Sende haftaya Pazartesi kilo verme ve sütünde artma olmuşsa bende seni örnek alıp diyetisyene gidecem :)))

cool_lime cool_lime canım bence tok olman Harika birşey ki doyurucu bi menünde var. Sende haftaya Pazartesi kilo verme ve sütünde artma olmuşsa bende seni örnek alıp diyetisyene gidecem :)))

EVet canın içinde bulunduğun haftalar en çok kilo alınan zamanlar. Ben o haftalarda küçük bi çikolata bile yesem ertesi gün tartıda artışı görüyordum
Canım kilolu oldgm için çok korkyrm almaktan bu zamana kadar almamstm ama son aylarda bebiş büyüyor farkindym kilo o

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, çok az meyve suyu
Öğle: Disardaydik,yarım simit ve kuymak biraz.
Akşam: Yarım kase tarhana,bir tabak tavuk sote, salata

Ara: Bir bardak süt,ceviz ve siyah kuru üzüm olucak.😊

Bu arada B12 düşük olduğu icin takviye kullanmama rağmen, kefir de içmeye başladım.
Bir yudum da kefir içtim bugün😅

Canım kilolu oldgm için çok korkyrm almaktan bu zamana kadar almamstm ama son aylarda bebiş büyüyor farkindym kilo o

Aynen canım hem bebek büyüyor hem de bildiğim kadarıyla 20-30 arasında bebek doğduktan sonra sür üretiminde kullanılmak İçin vücut yağı depoluyor ki enerji olsun. Süt yaparken bu yağları yakıyormuş . Bir de şöyle demişti doktorum bana ilk 20 hafta aldığın kilo genelde hamileleirn veremediği kilolar oluyor. Çünkü vücut bu haftalarda kendine alıyor . 20 haftadan sonra alınan kilolar bebek kilosu suyu doğduktan sonraki süt İçin enerjisiymiş. Ve 20den sonra alınan kilolar emzirme sürecinde abartı tatlı tüketmezsen hemen gider demişti. Ben 21 haftalıkken 1 kg filan almıştım sanırım tam hatırlamıyorum . Şimdi hamilelik öncesi kilomun 1,5 kg altındayım. Doğum yapalı 52 gün oldu. Ama ben 40 çıkmadan 57ye düştüm. Şimdilik sabit gidiyo ya san yarım kilo alıp geri veriyorum

Aynen canım hem bebek büyüyor hem de bildiğim kadarıyla 20-30 arasında bebek doğduktan sonra sür üretiminde kullanılmak İçin vücut yağı depoluyor ki enerji olsun. Süt yaparken bu yağları yakıyormuş . Bir de şöyle demişti doktorum bana ilk 20 hafta aldığın kilo genelde hamileleirn veremediği kilolar oluyor. Çünkü vücut bu haftalarda kendine alıyor . 20 haftadan sonra alınan kilolar bebek kilosu suyu doğduktan sonraki süt İçin enerjisiymiş. Ve 20den sonra alınan kilolar emzirme sürecinde abartı tatlı tüketmezsen hemen gider demişti. Ben 21 haftalıkken 1 kg filan almıştım sanırım tam hatırlamıyorum . Şimdi hamilelik öncesi kilomun 1,5 kg altındayım. Doğum yapalı 52 gün oldu. Ama ben 40 çıkmadan 57ye düştüm. Şimdilik sabit gidiyo ya san yarım kilo alıp geri veriyorum
Canım çok güzel aciklnmssn sagolasn 😊 masallah güzel de vermişsin aslnda korkum yaza denk geliyor kilo alıp nefes alamama durumu olur mu diye 😥 ağustosta dogck nasipse

Doğum yaptığın kiloya hemen inmek bile harika

Ay ben bu üç kg yu kendime mi aldım şimdi😫 gerçi memeler de büyüdü, bebiş 250 gr kadar sıyu da öyle olsa plesanta fln toplamda 1 kg su bana ait değil ama diğer iki cepte maalesef. Neyse gider o ya bence. 40ımda tam 11 kg gitmişti benim. Yine gitse bu iş tamamdır

Uyaninca Ballı zencefilli süt
Kahvalti omlet salatalık domates peynir zeytin yeşillik
Öğle ekmek arası döner küçük parça çikolata
Ara çikolatalı gofret
Ara portakal
Ara sütlü kahve ve diyet kek
Ara ceviz ve dondurma yiyerek kapaticam gunu

Ay ne guzel bende hic gitmedi ya 40 im cikana kadar dogumda ne gittiyse o. Neseliyimmm Neseliyimmm bugun 2. Gunum diyette cok rahat gidiyorum. Yarin misafirlige gidicem ara ogunlerimi yanima alicam insAllah diyetimi bozacak hareketler yapmam. Aslinda kafaya koydum mu iradeliyim. Ama simdi millet diyetisyene gittigimi bilirse aa olur mu oyle seyler sen emzriyosun bilmem ne dicekler caktirmamaya calisicam bakalim :KK70:

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, çok az meyve suyu
Öğle: Disardaydik,yarım simit ve kuymak biraz.
Akşam: Yarım kase tarhana,bir tabak tavuk sote, salata

Ara: Bir bardak süt,ceviz ve siyah kuru üzüm olucak.😊

Bu arada B12 düşük olduğu icin takviye kullanmama rağmen, kefir de içmeye başladım.
Bir yudum da kefir içtim bugün😅
Uyaninca Ballı zencefilli süt
Kahvalti omlet salatalık domates peynir zeytin yeşillik
Öğle ekmek arası döner küçük parça çikolata
Ara çikolatalı gofret
Ara portakal
Ara sütlü kahve ve diyet kek
Ara ceviz ve dondurma yiyerek kapaticam gunu
Kızlar bu menüler çok çok az değil mi ya ?tebrik ederim sabrınızı. nedemistimkibenn nedemistimkibenn sen menüleri min seviyeye çektin.

Sabah : 1 krep,1 omlet,3çeri,yarım salatalık,1 kk peynir,5 zeytin,çay
Ara :sade Türk kahvesi,3 kan üzümü,3 ceviz
İkindi : 1,5 whopper junior menü
Ara : sade latte, 7-8 çilek

Doguma kadar her hafta 500 gr verdım. Oyle olursa toplam 9-10 kılo ıle biticek. Haftalık bolmek ıyı oldu. Bı hafta fazla olursa dıger hafta dengelerım.
25.haftanda 800gr almışsın :KK73:sanırım bu zamana kadar senden iyi giden olmadı.kusan arkadaşlar hariç tabi.bu saatten sonra kilo almakla ilgili problemin olacağını sanmam.zaten en çok alınan haftaların sonuna gelmişsin.sanırım bünyenle ilgili.maşşş yani.hem de sınırlı değil doyana kadar yiyorum demiştin.menü paylaşır mısın ?nasıl beslendiğini merak ettim. Biz nerde hata yapıyoruz da haftada 1kilo alıyoruz?karbonhidrat yiyorum ben,o kesin yanlış...ama haftada 1 kilo alacak kadar da yemiyorum,sonra da uyuz oluyorum.pes edip salasım geliyor.

X