Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Çok sağlıksız ve saçma yedim bugün
Sabah : 1 uzun dilim tam buğday ekmeği arasına inçe peynir,1 çeri,yarım salatalık,çay
Öğle : yarım tabak ciğer,az salata,ayran,kefir
Ara : 1 normal dilim yaş pasta,3-4 çatal patates salatası,çay
Ara : 3 Fındık’tan az büyük kurabiye,çay
Akşam :8-10 çilek,süt
Öğle arasına kadar çok iyi gitmişsin 🙈

Yarın kesin unuturum ben de bugunden yazayım:)

Sabah; zeytin, domates, salatalık, 1 dilim tam buğday ekmek, 2 tatlı kaşığı bal, 1 avuç çiğ badem, yarım Demete yakın roka-dereotu

Ara; 1 hurma, 1 Türk kahvesi

Öğlen; yarım dilimden de az ekmek, 1 kase mercimek çorbası

Ara; 3 mini salatalık

Akşama nohut var. Yanına domatesli bulgur pilavı ile salata ya da cacık yaparım diye düşünüyorum.
Akşam da yarım tabak nohut ile 2 kaşık bulgur pilavı ve 1 kase cacık. Ara öğün yapmadım.

Dün akşam yemeğinde sarmaşık yedim yumurtalı. Yaşasın ot yemekleri😍 yanında bir büyük dilim peynir yedim canım istemişti.

Bu sabah biraz kahvaltım az. 2 yumurta ve peynir sadece. Yeşilliğim az kalmış hepsini öğle yemeğim için koydum. Salata yaptım bol peynirli ve yine 2 yumurtalı. İki kez kahvaltı yapmışım gibi oldu yani. Akşam bakalım ne var🤷🏻‍♀️
Bu arada annem dün irmik helvası yapmış sinir oldum ama elimi sürmedim. Kızdım ona. Bi dedim burda sağlıklı beslenebiliyorum sen de böyle yaparsan napcam ben. Hem şeker yükletme diyon hem de tatlı yapıyorsun dedim. Geçen bahsedince canın çekmiştir diye yaptım dedi. Çok severim çünkü. Olsun dedim sen hiç yapma bunları. Sonra mutsuz olmaktansa yemiyeyim

Boğazım ağrıyor 😰olamaz yaaaa😓oğlumdan geçti sanırım.
Çok geçmiş olsun canım..Hastalık inşallah yerleşmeden hemen gider,kolayca toparlarsin🙏
Bende geçenlerde griptim,ballı limon tüketim sadece Çok şükür çok daha iyiyim .

Kahvalti:1 dilim ekmek,tereyağı ve tuzlu peynir,şekersiz çay
Öğle yemeği:Susamlı poğaça,kayisili meyve suyu
Ara:2 kare çikolata,çok az tahin helvası
Akşam: Yarım kase tarhana,yarım tabak pilav,2 parça tavuk, salata ve bir kare yoğurt

Ayva , bir bardak süt 💕

Cnm ağzına karanfil at . Arada yenile. Suyunun içine de atabilirsin. Çok iyi gelecek iltihaba. Zencefil demle. Çok sıcak içme hiçbir şeyi iltihabı arttırır ılık iç. Bol sıvı al. İyileşirsin inşallah en yakın zamanda
Cocuklarada olur mu canım karanfil benim kızda hasta oldu sanada geçmiş olsun canım Khaleesi21 Khaleesi21

Sabah : 2 yumurta ile kaşarlı omlet,yarım dilim tam buğday ekmeği,çeri,1salatalık,peynir,zeytin,ıhlamur,çay
Ara : 1 kurabiye ,çay
Akşam : 1 tabak tavuk kalamar,salata,kefir
Ara : 1 ekler,çay

Kizlar d.k hapina başladım 1 hafta oldu ve istahim acildi gibi hissediyorum acaba sacmaliyor muyum cunku asla doymak bilmiyorum. O kadar cok yiyorum ki özellikle de tatliyi demin bi cikolata gömdüm.. cuma gunu aletli pilatese basliyorum buyuk ihtimal belki sporla beraber yeme isim duzene girer. Bu arada ilk sayfayada yazicam burayada yazayim listeye ekleme yapmayi durduruyorum. Çünkü cok zor idare etmesi uzun suredir devam ettigimiz arkadaslarinda neticelensin.. tabi bu benim fikrim sizlerede sormak isterim

Kizlar d.k hapina başladım 1 hafta oldu ve istahim acildi gibi hissediyorum acaba sacmaliyor muyum cunku asla doymak bilmiyorum. O kadar cok yiyorum ki özellikle de tatliyi demin bi cikolata gömdüm.. cuma gunu aletli pilatese basliyorum buyuk ihtimal belki sporla beraber yeme isim duzene girer. Bu arada ilk sayfayada yazicam burayada yazayim listeye ekleme yapmayi durduruyorum. Çünkü cok zor idare etmesi uzun suredir devam ettigimiz arkadaslarinda neticelensin.. tabi bu benim fikrim sizlerede sormak isterim
Cnm emzirirken dk hapı kullanılabiliyor mu? Sordun dimi doktoruna? O ilk üç ay iştah açar ödem yapar ama vücut alışınca bırakır ödemi iştah normale döner ben 4 sene kullanmıştım.

Canım ben emzirirken dkh sütü azaltır diye biliyorum.

Topik meselesine gelince ben senin bir yenidoğanla bu işle ilgilenmene şaşıyorum zaten.boşver işin mi yok canım?evde senin ilgini bekleyen 2çocuk,ev düzeni,yemek,temizlik...valla yazarken daraldım.bence en doğrusu senin topiği pufboregi pufboregi ne devretmen.kazene özel mesaj atman yeterli.kişi sayısı çoğaldıkça iyi hissediyor burda insan.3-5 kişi oluyoruz.birkaç kişi yazmazsa ölü oluyor burası.başkaları da gelsin niye engel olalım ki?sen kendini iyi hissettiğinde tekrar devralırsın diye düşünüyorum.

64.3 olmuşum yaaa 😫 net haftada yrm kilomgeliyor. Ayda 2kg yani. Normal mi bu? Umarım dolunay yüzündendir de pzt ye azalırım. Yrn dolunay var. 18-19-20 si dikkat edin Kızlar zararlıları yememeye çalışın. Maalesef haftasonuna denk geliyor ama napalım. Ben bu sefer irademi korumaya çalışcam

Selam cnm, acaba gece mi içsen hapı? O şekilde yapabiliyor isen bi de öyle dene gündüz içtiğim vitaminler beni çok acıktırdığı için akşam yemekten sonra ya da gece içiyorum ben

64.3 olmuşum yaaa 😫 net haftada yrm kilomgeliyor. Ayda 2kg yani. Normal mi bu? Umarım dolunay yüzündendir de pzt ye azalırım. Yrn dolunay var. 18-19-20 si dikkat edin Kızlar zararlıları yememeye çalışın. Maalesef haftasonuna denk geliyor ama napalım. Ben bu sefer irademi korumaya çalışcam
Offf haftasonları hiç mümkün değil ben dikkat edeyim desem eşim mutlaka kanıma giriyor , şunu yiyelim bunu yiyelim , hayır desem alır önüme koyar yine dayanamam :KK43:

Sabah ; lor peynirli omlet , salatalık , 5 zeytin, 4-5 dal dereotu, 1 tatlı kaşığı bal, yarım avuç kadar çiğ badem, 1 bardak açık çay

Ara; 4-5 minik kuru kayısı, 1 Türk kahvesi

Öğle; 1 tabak kısır, 1 çatal şambali.

Akşam; 1 kase mercimek çorbası

Ara; 2 büyük dilim karpuz, bir saat sonra 7-8 yeşil erik.

Bu aralar süt ve yoğurt çok fazla tüketmediğimi farkettim... özellikle yoğurda öncelik vereceğim bundan sonra. Ev yoğurdu var dolapta öylece bekliyor...

X