Yeni gelin dertleri

Sucluluk duyacak bisey yok yanliz siz anne babanizi ve kardesiniz yeni taniyormus gibi saskinsiniz onu anlayamadim ailenizin huyunu ve kardesinize olan tavrini daha onceden bilmiyormuydunuz? Yapacaginiz misafirligi kisa tutmak her yanlista uyarmak hele erkek kardesinin iyi bir dayaga ihtiyaci var yemiyosa yemesin yani sacmalik. Evdede uyarin rahatsiz olup bir an once gitsinler mumkunsede cok az gorusun bu ne boyle anneniz zaten oyle duzene dogmus o donguden cikamaz yapacak bisey yok

eşin nereli? ve sen& eşin çalışıyor musunuz?

erkek cocugunuz olursa lütfen kıza davranacagınız gibi davranın, temizlik vs öğretin. şımartmayın. bu çarkı siz kırarsınız.

eşiniz ailenizden rahatsız olacaktır, yapılacak bir şey yok. ben de olsam aşırı rahatsız olurum. şuan canım cicim aylarınız olduğundan eşiniz ses çıkarmaz ama ileride bir kavgada vs. tak diye yüzünüze vurur ailenizin durumunu.

benim kayınvalidem de doğulu, hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. şu an bekar iki oğlu var, evde yemeği de yaparlar salatayı da. hatta eşimin teyze çocukları da böyledir. doğululuktan çok tamamen yetiştirme tarzı olduğunu düşünüyorum. Allah kardeşinizle evlenecek kadına da yardım etsin. annenize çok acıyamadım zira baştan "oğluşum da oğluşum" diye davranmasaydı yüksek ihtimalle daha farklı olurdu. çantasını bile toplayan anneniz, buraya gelirse de sen toplarsın diyen anneniz, toplamaktan gayet memnun görünüyor. şöyle yetiştirilen erkeklerin davranışlarına zaten tahammül edemiyorum, evde eniştenin olması bile bir şeyleri değiştirememiş. ayıp nedir bilmiyor ki çocuk. ona her şeyi yapmak serbest çünkü. bir de yemeğe gidip 3 yaşında çocuk gibi "hadi şunu alalım ye, allahın aşkına ye" diye yalvarmışlar. eşinize de tuhaf gelmiştir tabii ama ne yapsın.. bu düzeni siz değiştiremezsiniz, böyle gelmiş böyle gider..

Sizinki cinsiyet farkından kaynaklı belki ama benim de küçük kız kardeşim var küçük dediğim 22 yaşında en küçük o olduğu için benzer muamele o yemiyor diye o yemek olmaz
Ne yiyeceksin diye sorulur ona göre alınır vs vs
Ben birkaç defa kardeşim ve eşimle şehir dışına çıkma gafletinde de bulundum onu sakın yapmayın
Gittiğimiz yerlerde onun gönlünü yapmaya çalıştık bir de
Simdi biraz düzeldi gerçi bir şeyleri rica edince yapıyor bahsettiğiniz yaşlarda tam da erkek kardeşiniz gibiydi

Mecbur esinle cok muhatap etmeyeceksin, ondan cekinecekler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…