Yeni evli ve mutsuz

Sadece ablası değil, tüm mahalle. Arkadaşlarından tut sülalesine kadar😩
Sınır koymayı bilmiyor eşiniz ve bu huy değişmez. Ben 11 yıllık evliyim bir kere bile böyle birşey yaşamadım. Çünkü eşime bunu sormayacagini bilir çevresi. Haftasonu çekirdek aile için. Ancak planlı buluşmalar tabi olabilir. Sürekli emri vaki yapılan kişiler başkasının takdiri için yaşar bence. El alem ne derse desin hayır demek kimseyi kötü yapmaz sadece net ve kararlı yapar. Bunu eşiniz nasıl idrak eder bilemem ama çok zor.

Yeni evliyim, çok uzun süre birliktelikten sonra evlendik. Herşey çok güzeldi taki düğünde kadar. Eşimin evlilik sonrası davranışları beni çıldırtıyor. İkimizde yoğun çalışıyoruz hafta içi birbirimizi görmüyoruz bile, sadece hafta sonlarımızı birlikte geçiyor. Daha doğrusu geçiremiyoruzz.. Herzaman planımız olur hafta sonu için, gezme yeni yerler keşfetmek gibi (düğünden önce olduğu gibi). Ama evlendikten sonra herzaman işi çıkıyor haftasonu. Biri arar "aa hakan buraya gelebilirmisin" "hakan yardım edermisin",.. eşim hayır gelemem başka planım var demiyo. Anında bizim planımızı iptal ediyor. Bu beni aşırı üzüyo.. Bana gelince, o tarihte olmaz işim var diyo ama başkalarına gelince tamam olur diyor. Müsait değilim diyemiyor. Aylardır sürekli bunun tartışmasını yaşıyoruz. Okadar bıktımki.. düğünden öncesi benim için herkesi iptal ederdi ama şimdi tam tersi. Tabiki yardım ihtiyacı olana gidecek, arada bir olabilir böyle şeyler benim için hiç sıkıntı değil, ama hemen hemen herhafta veya 2 haftada bir bu şekilde. Rutine bağladık resmen.. Dün yine aynı şey oldu ve zehir oldu günüm.. Çevreside onun artık bekar olmayıp, evli olduğunu kavrayamıyormu anlamıyorum... mahallenin babası sanki😡 Madem böyle bi insandın düğünden önce neden göstermedi bu yüzünü? Neredeyse evlendiğim için pişman olucam.. Çok seviyorum biliyorum başka insanalrıda kıramıyor ama ben? Ben ne oluyorum.. başkaları üzülmesin ben üzüleyim.. Dünden beri ağlıyorum yine aynı şey oldu, tam gezmeye gidecekken hoopp başka biyere gitti. Bazen beni, eşi olarak veya ailesi olarak görmediğini düşünüyorum. Neden evlendin ozaman..!
Nasıl davranacağımı bilmiyorum bu şekilde davrandığı zaman. Küsüyoruz birkaç gün sonra özür diliyo hop sonra yine aynı şey. Çekip gitmek istiyorum.. Bu durumu güzel bir şekilde çözmek istiyorum, kaç kez konuştum olmuyo bu şekilde..
Değişmez. Elde etmiş ne yazık ki . Belki üç beş sefer dikkat eder yine ayni

Evlenmeden önce yapmaz siz elde edilmesi gereken bir kuştunuz o zaman tabi ki herkesi reddetti çünkü uçup gitmenizi istemedi ,evlendi ,zafer kazandı o kuşu kafese koydu şimdi daha önce gitmediği herkese gidip gönül alacak,kılıbık olmadığını iyi bir dost olduğunu kanıtlayacak.Siz artık çokta umrunda değilsiniz el iyisi olan kocanız için önemli olan diğerlerinin mutluluğu ve takdiri ......

Bu el iyisi erkeklerden nefret ediyorum :kızgın:

Yarın bir ayrılmak isterseniz herkes şok olur
Çünkü eşiniz yardım meleği, sizi suçlu bulurlar
Gerçekten çok can sıkıcı bir durum

Maalesef bu tipler değişmiyor
Yapılacak herşeyi yapmanıza rağmen
Ya böyle kabul edeceksiniz, yada yol vereceksiniz

Baştan bu sorunu çözdünüz çözdünüz yoksa ileride daha da fena olur. Erkekler en az özen iltimas göstermesi gerekenin eşi olduğunu sanıyorlar. Öyle bi dünya olmadığını başından anlatacaksınız. Ne kadar gözünüz kararır bilmiyorum ama o kapıdan çıktığı an bi köprüyü yakacağınızı bilsin

Planınız varken siz de iptal edin arkadaşlarınızla çıkın mesela. El el üstünde kocanızın keyfini beklerseniz daha çok beklersiniz. Siz de önceliği başkalarına kaydırın. Eşiniz anlamayacak kadar mankafa ise bari siz hafta sonunuzu güzel geçirmiş olursunuz,bu da evde koca beklemenizden iyidir

İzin vermeyin. Evet evet koskoca adama izin vermeyin. Madem o nasıl davranılacağınu by yaşa gelmiş öğrenememiş, siz de çocuk gibi izin vermeyin. Sizin hakkınızdan keserwk kime neyin dayılığını yapıyor bu?

Yeni evliyim, çok uzun süre birliktelikten sonra evlendik. Herşey çok güzeldi taki düğünde kadar. Eşimin evlilik sonrası davranışları beni çıldırtıyor. İkimizde yoğun çalışıyoruz hafta içi birbirimizi görmüyoruz bile, sadece hafta sonlarımızı birlikte geçiyor. Daha doğrusu geçiremiyoruzz.. Herzaman planımız olur hafta sonu için, gezme yeni yerler keşfetmek gibi (düğünden önce olduğu gibi). Ama evlendikten sonra herzaman işi çıkıyor haftasonu. Biri arar "aa hakan buraya gelebilirmisin" "hakan yardım edermisin",.. eşim hayır gelemem başka planım var demiyo. Anında bizim planımızı iptal ediyor. Bu beni aşırı üzüyo.. Bana gelince, o tarihte olmaz işim var diyo ama başkalarına gelince tamam olur diyor. Müsait değilim diyemiyor. Aylardır sürekli bunun tartışmasını yaşıyoruz. Okadar bıktımki.. düğünden öncesi benim için herkesi iptal ederdi ama şimdi tam tersi. Tabiki yardım ihtiyacı olana gidecek, arada bir olabilir böyle şeyler benim için hiç sıkıntı değil, ama hemen hemen herhafta veya 2 haftada bir bu şekilde. Rutine bağladık resmen.. Dün yine aynı şey oldu ve zehir oldu günüm.. Çevreside onun artık bekar olmayıp, evli olduğunu kavrayamıyormu anlamıyorum... mahallenin babası sanki😡 Madem böyle bi insandın düğünden önce neden göstermedi bu yüzünü? Neredeyse evlendiğim için pişman olucam.. Çok seviyorum biliyorum başka insanalrıda kıramıyor ama ben? Ben ne oluyorum.. başkaları üzülmesin ben üzüleyim.. Dünden beri ağlıyorum yine aynı şey oldu, tam gezmeye gidecekken hoopp başka biyere gitti. Bazen beni, eşi olarak veya ailesi olarak görmediğini düşünüyorum. Neden evlendin ozaman..!
Nasıl davranacağımı bilmiyorum bu şekilde davrandığı zaman. Küsüyoruz birkaç gün sonra özür diliyo hop sonra yine aynı şey. Çekip gitmek istiyorum.. Bu durumu güzel bir şekilde çözmek istiyorum, kaç kez konuştum olmuyo bu şekilde..
Daha çok yeni biraz zaman mı verseniz evliliğinize.

Üzmek için demiyorum ama başta ne sorunsa o öyle devam ediyor. Evliliğimin ilk aylarında sorun neyse bugün çığ gibi büyüyen sorunumuzun da kök nedeni o oldu.

Eşiniz size ne diyor peki üzüldüğünüzü görüp çıkıp gidiyor mu? Gitmem lazım dediği şeye bak tamir falan yani. Hayır demek zor değil.Eşinizin mesleği tamirle mi alakalı ?

X