Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Yengemin bana abimle ilgili sorunlar anlatmasına laf etmiyorum çünkü o benim abim, ne olursa olsun ilişkileri bitse de abim olarak kalacak ve başkaları yerine bana anlatması daha hoşuma gider.
Ama abim açısından aynı şey söz konusu değil.

Boşansalar ex yengeniz olarak hayatınızda bir anlamı olmayacak, ya da kötü şekilde anılacak. Abinizin size bu denli anlatması çok çok yanlış. Çünkü dolabilirsiniz yengeye karşı. Hem de bir de yengeden dinlemek lazım acaba o ne söyler abiyle ilgili?
Belki size anlattığının da farkındadır bu yüzden abinize tavırlıdır ısınamıyordur. Bu da olabilir.

En başta yapmanız gereken şey abinizin böyle şikayetlenmesini engellemeniz. Sonra da yenge tarafından dinlemeniz biraz da ona kulak vermeniz daha iyi olur bence. Anlatmazsa da ısrar etmeyin kendi hayatları

Kendimden örnek vereyim yine,bakın bunu marifetmiş gibi ya da biz çok iyiymişiz izlenimi vermek için anlatmıyorum.Normali bu diye anlatıyorum.
Erkek kardeşim evleneceği dönem dayımın annemlerin apartmanında olan evi boşaldı ve o evi tutabileceğini söyledi dayım kardeşime.Aile apartmanı yani.
Ben kardeşimle konuşup,yeni evli olacaksınız bence çok yakın oturmak doğru değil dedim ve hatta eşinin annesine yakın olmalarının ileride eşi için daha iyi olacağını söyledim (bebek vs olunca) annem ve babam dünyanın en iyi insanları ama ailemiz çok kalabalık.Bu kalabalığın kardeşimi ve eşini yormasını istemedim.

Evlendiler,bir gün hepimiz otururken ablam haddini aştı bir laf kullandı kardeşime ve eşine.Orada yüzüm düştü,bir şey diyemedim ama ertesi günü arayıp,tabiri caizse haddini bildirdim.Herkes duracağı yeri bilmeli ve dedim ki
‘Allah korusun yarın bir gün kardeşimizin eşiyle sorun yaşarsan eğer,yanında olmam’
Bu çok küçük bir örnek ama o günden sonra ablam davranışlarına ve sözlerine dikkat etti.

Lütfen herkes duracağı yeri bilsin,görümce olmanız demek abinizin,yengenizin yatak odasına kadar bilme hakkını vermiyor size.
İnsan biraz empati yapar, kırk laf sokup ama biz gelinimizi çok seviyoruz diye kendisine görümce bunu kucağında bebeği varken yapsa nasıl olur. Kocası ile konuşsa boşayacağım da işte diye
Kadının hayatına da yazık böyle iki yüzlü bir ortam var
Abiniz de çok kıymetli ise eteğinizdeki taşı dökün ortaya belki boşanır konu sahibi

İnsan biraz empati yapar, kırk laf sokup ama biz gelinimizi çok seviyoruz diye kendisine görümce bunu kucağında bebeği varken yapsa nasıl olur. Kocası ile konuşsa boşayacağım da işte diye
Kadının hayatına da yazık böyle iki yüzlü bir ortam var
Abiniz de çok kıymetli ise eteğinizdeki taşı dökün ortaya belki boşanır konu sahibi
Kardeşim gelse bana eşiyle ilgili sorunlarını anlatsa inan yine aynı rahatsızlığı duyardım.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum

Kardeşim gelse bana eşiyle ilgili sorunlarını anlatsa inan yine aynı rahatsızlığı duyardım.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum
Ben gevşek ağızlı insan sevmem. Kardeşim de yapsa paylarım. Öyle mi kardeşim bana anlatma kurtaracak yanı kalmadı mı yürümüyor mu ya çekişmeli ya anlaşmalı boşanın derim.
Yok her ev içinde olur, diyorsan tüküreceğin lafları gelip bana döküp devirme derim yani bu nedir böyle.
28 yaşında insan azıcık mı olgun olmaz hayret

Insan eşini aile bireyleriyle cekistirmemeli. Bi sorunu varsa eşiyle çözsün, çözemiyorsa ayrılsın. Sizin yapabileceginiz bir sey yok. Sadece ailecek onlara mesafeli olabilirsiniz bi sure kendi hallerine birakin belki de içli disli olmaktan bunalmistir.

Cogu hircinligin sebebi de sevgisizliktir ayrica. Seks harici sevgisini ilgisini gosteren hareketler yapsin; sacini oksasin ne bileyim iltifat etsin, ucunda s2ş olmayacaksa da öpsün. Her deliyi bi delirten vardır unutulmasin :)

Ben gevşek ağızlı insan sevmem. Kardeşim de yapsa paylarım. Öyle mi kardeşim bana anlatma kurtaracak yanı kalmadı mı yürümüyor mu ya çekişmeli ya anlaşmalı boşanın derim.
Yok her ev içinde olur, diyorsan tüküreceğin lafları gelip bana döküp devirme derim yani bu nedir böyle.
28 yaşında insan azıcık mı olgun olmaz hayret
Hele erkeğe gevşek ağız hiç yakışmıyor,dertleşmek değil bu.Eşinin dedikodusunu yapmak.

Burada öyle saçma sapan konular oluyor ki doğruları yazınca suçlu oluyoruz.
Aldatan, kocasına eziyet eden geliyor. Doğruları söyleyince "kadının kurdu yine kadınmış" diye zılgıt yiyoruz.
Sonra kocasından her türlü işkenceyi gören geliyor, "boşan" deyince "bekara koca boşamak kolay" diye ayarı çekip gidiyor.
Bu konuda da "erkek düşmanı feministler" olduk. Yani feminist sıfatını hakaret olarak almıyorum.
Almıyorum da bir hemcimsimin feminizmi erkek düşmanlığı olarak algılaması sahiden can sıkıcı.
Ancak konunun satır aralarına bakınca da çok bir şey beklememek lazım sanırım.
Konu sahibi, size kadın hareketleri ile okuma yapmanızı öneririm.
Bir de erkek düşmanlığını bilmem ama kadın düşmanlığı (mizojini) ile ilgili de okuma yapabilirsiniz.
Oldukça aydınlatıcı olacağına eminim.

Siz karışmayın. Ailesini evinin içine size anlatması çok yanlış, eşi duysa çok büyük kavga çıkar. Sizde gelmiş buraya anlatıyorsunuz çok ayıp.
Ayrıca boşanmak istese çocuk olmadan 100 kere boşanırdi çocuk işin bahanesi.

Abin tabiki kendini kötülemez ama bide olayları yengeden dinlemek lazım. Kim bilir neler neler anlatır, o seven kadın neden bu hale gelmiş öğrenmiş olurduk.
Yaptıkça daha üstünü istedi diyorsunuz tabiki isteyecek eşi, çocuğunun babası o.

Eşim ablasına evimizi beni anlatsa, kıyameti koparırım. Bazı şeyler özeldir özel kalmalı.

Bebeği abinizle annenize bırakın bir aksam yengenizi müsait olduğunda çıkın dışatı bir cafeye.Hadi yenge biraz kafamız dağılsın diyin. Laf lafı açsın sorun üstü kapalı. madem bu kadar iyi aranız dertleşin. Dökülür o da bir ihtimal.
Ben ex yengemle çok iyiydim. Yeri geldi sevgilim oldu gizliden şehir dışlarına kaçtım beni idare ederdi ,yeri gelir ben onun arkasını toplardım. Boşanma esnasında çirkinleşmese boşanma sonrası sorumluluklarını yerine getirse yine görüşürdüm.Bu duruma düşmeden önerime kulak verin derim.

Bende aslan burcuyum evet genel olarak bu huylar var ama burca baglamamak lazım. Birde yengenizdén dinleyin abinizin bence abiniz mağdur rolü ne girmiş olabilir. Sevilmeyen kadin hırçınlaşır abinin anlattığı kadarını biliyorsun değil mi sonuçta 24 saat yanlarında değilsin. Anlaşılmayan kadın tipleri gibi geldi bana biraz. Bence dayanıyorum cocuk için demek te yanlış illaki etkileniyordur bu durumda da.
Abi yengeç burcu ve aileye bağımlı, kadın haklı soğumakta...

Merhaba canlar. Ben 28 yaşında bekar bir kadınım. Abim 32 yaşında ve 3.5 yıllık evli. Açıkçası abimin evliliği beni bu konuya karşı aşırı derecede korkutuyor artık. Sizin de yorumunuzu merak ettiğim için konuyu buraya taşımak istedim.
Abimle çoğu kız kardeş-abi kavgacı ilişkisinden ziyade çok iyi anlaşırız. onunla erkek arkadaşım dahil her konuyu paylaşır sırrımı anlatırım. O da aynı şekilde her derdini benle paylaşır. Özellikle evliliğiyle alakalı tek sırdaşıyım diyebilirim. Çünkü ayıbını huzursuzluğunu asla dışarıya anlatmaz belli etmez. Ama birine anlatmazsam içimde patlayacak dayanamıyorum Sevda diyor benimle dertleşiyor. Gerçi elimden pek bişey gelmiyor.
Abimle yengem severek evlendiler. bekarken de ara sıra kavgaları oluyordu hatta 1 kere ayrıldılar. Yengem hemşire yani çalışan bir kadın. Evlendikten sonra bir süre alışamadı bu hayata. kavgaları o zaman başladı. Bu arada yengem aslan burcu. Aşırı inatçı, sinirli ve gururlu bir insandır. Burnu düşse eğilip almaz. Ama varı yoku bilir. halden anlar. evine gideriz yedirip içirir çok iyi anlaşır bizimle. Derdi abimle. Abim ise namazında, sabırlı, alttan alan ve ev işlerinde yengeme yardımcı olan bir insan. 6.5 aylık bir de oğulları var. İlk etaplarda ev temizliğine vs çok karışmazdı ama yediğini içtiğini yıkar evde yemek bile yapar. Gezme konusunda yengemi istediği yere götürür ama evcimendir. Yengem ilk günden beri beklentilerini yükseltmeye başladı abim yaptıkça. Üstüne ekledi hep. Küstü mü de hayatta gelip özür dilemez gönül almaz. Abim yemin ediyor, 3.5 yıldır bir kere gelip ''hadi gel barışalım, küs kalmayalım gerek yok'' gibi şeyler söyleyerek bir kere sarılmışlığı yok. Hep abim gidiyormuş. Çoğu zaman artık konuşmak bile istemiyorum gerek yok böyle iyi hem kavga da etmiyoruz diyormuş küs kalmak için. Ara ara ayrı yatıyorlarmış. Mesela abim mevlid kandilinde sohbete gitmiş camiye, telefonu sessize almış. Yengemi de bize bırakmıştı yeğenimle. Aramış ulaşamamış. Suratı bi asıldı ben farketmiştim. Neyse abim geldi gittiler. YOlda beynini yemiş. Neden açmadın? Ya çocuğa bişey olsa. Kim götürecek? vs vs. sürekli fitne ve kavga. O tartışmadan sonra abimle 2 gün küsmüş olmayan bir şey için. Adam sohbete gittiğine de pişman olmuş. Abim yemek yapar, ev temizliğine yardım eder, eşine sadık bir insandır bildiğim kadarıyla, bakımlıdır sürekli güzel kokar. Hani pis bir erkek de değildir. Ama yengeme bir türlü yaranamadı. Çocuk olduktan sonra daha da beter olmuş. Biz anne babası boşanmış bir aile çocuklarıyız. Abim sırf o kaderi oğlu da yaşamasın diye boşanmıyor. Yoksa 100 kere boşanmıştım diyor. Zaten evlendikten sonra saçı sakalı bile beyazladı. Aile terapistine gittiler, yarım bırakmışlar yengem hamile kalınca. Evde sürekli ota boka kavga eden, her kavgada birkaç gün küsen geçimsiz bir kadın var ne yapıcam bilmiyorum diyor. Yengem zaten evlilikten umudunu kesmiş, konuşmak istemiyorum en azından kavga etmiyoruz zaten anlaşamıyoruz diyormuş sürekli. Sizce abim ne yapmalı?
Tam yolmalik görümce. Görümce gormeyeyim ömrümce. Bunlar her yaşta aynı ya

Konu sahibi biraz dedikodu için açmış gibisiniz konuyu. Ama buradaki kadınların hem yenge hem görümce olduğunu ve farklı perspektiflerden bakabildiğini görmezden gelmişsiniz.

Benim de 2 abim var, evli namazlı(!) niyazlı insanlar yengelerim de ev hanımı(bu bilgiyi ne yaparsınız artık bilmem 😀)
Abilerimle de aram çok ama çok iyidir yengelerimle de çok iyiyim birkaç hafta görmesem özlerim yani o derece.
Bunlara rağmen bir gün bile abilerimden ve yengelerimden sorunlarına dair tek kelime duymadım. İllaki sorun yaşıyorlardır ama banane. Ben onların sadece kardeşiyim, psikoloğu ya da akıl hocaları değilim. Onlar benden bağımsız çekirdek bir aile. Yani biraz bakış açınızı değiştirin kendi yerinizi bilin.

Denk gelsen bir kaşık suda boğacaksın galiba?!! Ben yengemi abimden çok seviyorum. Algıda sorun yaşıyorsun galiba. Yengemle alakalı en ufak kötü bir şey söylemedim. söylersem hakkını yerim. Ama abimle anlaşamıyorlar. derdi abimle demek ki. Abimi anlatıyorum doğru eleştirin diye onda da öve öve bitiremedin diyorsun. Ne kadar erkek düşmanı feminist bir yapıdasınız? Yazık
Allahtan çok seviyorsun ha , yukarıda yazdığın iltifatlardan belli zaten çok sevdiğin 😅

Aslan kadını olarak konuda gelin hanımla ilgili olan detayların doğru olabileceğini düşünüyorum.
Ben de aslanım, evet hiddetli olması, barışmak için adım atmaması, sert tarafları doğrudur lakin bu yinede abiyi ve görümceyi haklı çıkarmaz, ben de tıpkı bu yenge gibi davranıyorum anlasılmadığımda resmen duvar olurum, eşim yanıma gelip gönlümü almadıkça, hataları düzeltmedikçe asla adım atmam , genelde haklıyımdır boş yere böyle davranmam , mesela eşimin ailesine gıcık olurum çünkü aşırı yapışık, sınır nedir bilmeyen insanlar ve ben buna aşırı sinir olurum ve hepsinden uzak duruyorum inatla , eminim yenge de bunlardan rahatsız...

Bu soruyu kaç kişi sordu ama cevap alamadık 🙃
O kadar detaylı anlatmış ki birde irite oldum.
Benim ufak görümce böyleydi,ama eşimden yüz bulamadı.
Herşeye müdahil,herşeye hakim olma çabası.
Bende görümceyim,daha hiç bi kardeşim bama özelini anlatmamıştır bende sormam
Had bilmeli insan.
Okurken daraldım

X