Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Size ne demeye geldim. Ayrıca abiniz tam boşamalık ne alaka görümceye evin yatak odasına kadar anlatmış ayrı yattıklarını bile biliyorsunuz. Ayrıca ben geline çok üzüldüm hem çalışıyor hem çocuk hem de AİLE APARTMANI. Daha nolsun yani. Eminim evinde ki her şeye karışılıyor haklı olarak kadın bunu istemiyor. Abinizi de bulunmaz hint kumaşı sanmanız ciddi hata mümkünse kendinizi oyalayacak bir şeyler bulun evlenin falan kendi evliliğinizle uğraşın rahat bırakın insanları.

Kızlar bir de "namazını kılar" cümlesini artı puan gibi yazmaktan vazgeçsek. Ne namaz kılanlar gördük evlerden ırak. Namaz, insan ilişkilerinde bi ölçüt olmaktan çıkmadı mı.
Aksine eksi puan bence artık.

Namaz kılmak değil eksi olan, bunu bir artıymış gibi ilan etmek…

Abin çok karaktersiz bir insan.

Eşiyle arasındaki sorunları kendi ailesine böyle en başından beri yetiştirmemesi gerekirdi. Abinin evde ev işi yapmasını yüceltmen, abinin ilk zamanlar ev işine yardım etmemesi, abinin kendi ailesine karısını yalnız bırakıp başka yere gitmesi elbette kadını delirtir..

Sen kaç yaşına gelmiş insansın, "abi böyle özelini bana gelip anlatma" diyemiyor musun? "Çocuğunun annesinin arkasından böyle laflar etmen doğru değil" diyemiyor musun?

SEn de çok fena görümcesin. Yengen için bu kadar kötü düşüncen var utanmadan kadının yüzüne bakıyorsun.

Abi kardeş ikinizin de karakterinde sorunlar var.

Bu hikayede yanan sizin gibilerle muhattap olmak zorunda kalan yenge olmuş. Abin sanki lohusa gibi sürekli triplerde her şeye laf etmiş, prenses abin biraz insan olsun.

bir başkasının yerine açılan konuları, konuyla alakası olmayan 3 şahısların maydonoz olmasını sevmiyorum açıkçası abin sana, sen buradakilere kalkmış dedikodusunu yapıyorsun yengenin, haklı yada haklı farketmez yetişkin insanlar çözeceklerdir sorunlarını yaptığınız hoş değil

Ooo demek ev işlerine yardım(!) ediyor, sadık ve namaz kılıyor… Bulunmaz hint kumaşı resmen. Yengeniz bulmuş da bunuyor
Benim eş ailesi de oğlumuz sana iş yapıyor diye hatalarını savunmuslardı, evi beraber temizliyoruz diye herşeye hakki varmış gibi davrananlara ayar oluyorum , şaka gibi, belli ki kadın eş ailesinin yapışmasından şikayetçi, kadın konuşsa diyeceği şeyler belli...

İnsan bebek olunca eşinin uyumasına bile sinir oluyor (benim bebeğim büyük, sadece beslenmek için kalkıyor çoğu gece, gazı da yok). Yani bu lafı hiç sevmem ama bu siniri ancak anne olunca anlarsınız. Aile apartmanı ayrı bir felakat yok iyiydik şöyle böyle değil, bebekten sonra tek değişen anne olmuyor çevre de değişiyor. Yengeniz hemşire olmasına rağmen cahilmiş gibi kaç kişi akıl vermiştir düşünemiyorum (iyi niyet, tatlı dil olsa bile insan onu tolere edemiyor doğum sonrası). Sınırlar alt üst oluyor bebekle, insan kendini korumasız hissediyor. Ki ben öyle kalabalıkla geçen bir lohusalık da yaşamadım ama daraldım yine de.

Aile apartmanında yaşıyor olmaları başlı başına bir sorun zaten. Üstelik bu kadar evliliğe müdahil bir görümce varken.
Abin senin abin, sen gelinin kız kardeşi değilsin gayet tipik görümcelik yapıyorsun. Sülalenin oturduğu apartman da sizin akrabanız gelin mecbur mu kocası varken eşin ailesi ile münasebet kurmaya. Kocanın telefonu niye kapalı canım ne alaka? Atom parçalıyor mübarek.
Abinin karı koca ilişkisinde yapması gereken kocalık ve babalık sorumluluklarını vurgulamana gerek yok. Zaten onları yapmak zorunda. KudrAlobar yorumuna katılıyorum

Kızlar bir de "namazını kılar" cümlesini artı puan gibi yazmaktan vazgeçsek. Ne namaz kılanlar gördük evlerden ırak. Namaz, insan ilişkilerinde bi ölçüt olmaktan çıkmadı mı.
Cidden içiniz fesat! Benim bu cümleden kastım hani normal kendi halinde bir hayat yaşar. İbadetini yapar. Alkol vs almayan sigara içmeyen bir insan. Evet dini değerler herkesin kendine mahsustur. Kasetleri çıkan hocalar da görüyoruz ama samimi yapıyorsanız zaten uzak durursunuz.

Abiniz ne burcu?

Bu konuyu siz de evlenip kocanızın aile apartmanında otururken ve sizin gibi abisini seven bir görümce sahibi olduğunuzda kucağınızda 6 aylık bebeğinizle işe gelip giderken düşünün. Aradığınızda eşinize ulaşamadığımızda pamuk gibi kalırsınız inşallah

Umarım senin kocan da gider kardeşine seni kötüler, böyle sırlarınızı ifşa ettiğini anladıkça sen de nasıl her şeyine gıcık olursun görürüz.
Abi bana anlatma yengeme farklı gözle bakıyorum demek hoşunuza gitmiyor da yüzüne gülüp arkasından konuşmak hoşunuza gidiyor

Ay yok içim fesat değil namazı da çok severim ama birinden bahsederken "namazını kılar" dendiğinde artık tüylerim diken diken oluyor. Allahla kendi arasında bir meseleyken dile getirilmesi itiyor. Kendi halinde bir hayat yaşar da diyebilirdiniz kastettiğinizi doğrudan söylemenizi öneririm.

aile apartmanı değil. Abim farklı bir mahalleden ev aldı ve orada oturuyorlar. Yanlış anlamışsınız. Abim de şu kafada '' ne kadar uzak o kadar iyi''. Adamın yatak odasını anlattığı yok. Bi gün ben kahvaltılık bişeyler alıp gittim. baktım salonda yastık battaniye var. Sorduğumda söyledi bazen yatıyorum diye ama anladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…