Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Size ne ki?
Abiniz size anlatmayı bıraksın öncelikle, dert ortaklığı bazı noktalarda olmamalı bence. Uzmandan destek alarak ilerleyebilirler, ilerlemek istemiyorlarsa da yol belli.

Yanlış anladınız galiba. Abim bunları lütuf gibi görmez. Zaten yapar. Evi beraber temizlerler. Abim süpürür yengem siler mesela. Cumartesi günleri temizlik yapıyorlar akşam yemeği abim yapar. Çocuğu yedirir içirir, yıkar ve altını değiştirir vs vs. Bir eş olarak yapması gerekeni yapıyor. Belki ben fazla detay yazamadım ama durum bu şekilde. Bizim oturduğumuz yer 4 katlı aile apartmanı. Dayımlar vs her kes aynı binada. Yani birşey olsa Allah korusun, yardım edecek hastaneye götürecek insan çok. Abim de camide olduğu için sessize almış. Bu arada abim ara ara yengeme dışarı arkadaşlarıyla çıkıp çay kahve içmesi için ortam sağlıyor. abim evde oğluyla vakit geçirip uyuturken, yengem kafa dağıtıyor. Yorumlarda biraz abim linçlenmiş ama o da benim eksik anlatımımdan. Her şeyi yazsam 10 sayfa yazmam gerekirdi

Yorumlarda biraz abim linçlenmiş
Sizi ilgilendiren bir durum yok,önce bunu kabullenin.
Yengenizi hiç dinlediniz mi mesela?Bu kadın da sabah uyanıp,ya hiç sorunum yok eşimle aramı bozayım da kafama takacak sorunum olsun demiyordur herhalde (psikolojik bir rahatsızlığı yoksa)
Dediğim gibi,duracağınız yeri bilin ve müdahil olmayın.Abiniz eşiyle çözsün,çözemezse de çözüm belli.

Gelin sizin akrabalarınızdan ve sizin aile bağlarınızdan bıkmış usanmış olabilir , fazla yapışık, herşeye karışan sülale vibe aldım sizden ...

Ben yengemi abimden çok tutar ve vakit geçiririm. Ama onunla açık açık konuşamıyoruz tabi ki. Kavga etse ufak tartışsalar yengemi tutarım abime haksızsın derim. Belki de mesafe koymalıyım ama kimseye derdini anlatamadığı için patlayacak gibi hissediyor.

Abiniz derdini aile danışmanına anlatsın, eşini alsın gitsin, sizler dahil olmayın asla yoksa tüm aile zararlı çıkarsınız, benim eş ailesi baya zararlı çıktı çünkü herşeye burnunu soktular...

Aile apartmanında yaşıyor olmaları başlı başına bir sorun zaten. Üstelik bu kadar evliliğe müdahil bir görümce varken.

Bekara karı boşaması kolay
Kimse ayranım ekşi demez
Bir de diğer cepheye bakmak lazım

Benim görümcem konu açsa da okusak keşke valla abim 5te kalkip işe gidiyor, yengem evden çalışıyor 8den önce kalkmaz, tembellikten kahvaltı bile yapmıyor 2 öğün besleniyor. Elinden bir iş gelmez, abim köle gibi ütüsunden süpürgesine her işi yapıyor. Evin camlarını bile 2 sene önce silmiş. Bi haftasonu var onda da kahvaltıdan kahve servisine kadar abimde. Zaten bizi hiç aramaz, tatillerde kendi anasına gidiyor abim boynu bükük tek başına geliyor. Ne bayram bilir ne kandil

Abinizin hiç erkek arkadaşı, kuzeni vs yok mu? Kız kardeşe evinin içini anlatan adamdan cacık olmaz.

Kızlar bir de "namazını kılar" cümlesini artı puan gibi yazmaktan vazgeçsek. Ne namaz kılanlar gördük evlerden ırak. Namaz, insan ilişkilerinde bi ölçüt olmaktan çıkmadı mı.
Benim görümcem yüzünden evliliğim bitme noktasına geldi ama görümcem namazlarını kaçırmaz.
7/24 başını secdeden kaldırmasa dahi benim ahımı aldı

Benim görümcemi benden izinsiz anlatman hiç hoş değil.

Gelin sizin akrabalarınızdan ve sizin aile bağlarınızdan bıkmış usanmış olabilir , fazla yapışık, herşeye karışan sülale vibe aldım sizden ...
Abim bizim mahaleden bile ayrı ev tuttu. Sevmez öyle şeyleri. Annemi falan karıştırmaz bazı konularda. her zaman yengemi ailesine karşı da savunur. Çok sık da gitmeyiz yengemin evine aslında. yorumlarda linçlenmişim ama adam kimseye anlatamadığı için benimle dertleşiyor. Fakat mesafe koyacağım bende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…