Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

bende aynısını sordum kendisine. her zaman böyle değillerdi. Mesela uzun bir süre mutlular ufak tefek kavga da olsa sonra uzun bir süre cozutuyor. Yengem de abim de istiyordu çocuk sahibi olmayı. daha çok abim diyebilirim. Öyle bir döneme denk geldi galiba.
Resmen evlilikteki 3. Kişisin. Aynı evin içinde gibi nasıl da anlatıyor bi de.
Benim abimle yengem de kavga ediyor bana göre saçma nedenlerle. Abim asla bişey anlatmaz da yengem açmaya çalışınca aman olur arada takılma diyip kaçıyorum hemen…

aile apartmanı değil. Abim farklı bir mahalleden ev aldı ve orada oturuyorlar. Yanlış anlamışsınız. Abim de şu kafada '' ne kadar uzak o kadar iyi''. Adamın yatak odasını anlattığı yok. Bi gün ben kahvaltılık bişeyler alıp gittim. baktım salonda yastık battaniye var. Sorduğumda söyledi bazen yatıyorum diye ama anladım.

Habersiz çat kapı mı gidiyorsun öyle onlara?

aile apartmanı değil. Abim farklı bir mahalleden ev aldı ve orada oturuyorlar. Yanlış anlamışsınız. Abim de şu kafada '' ne kadar uzak o kadar iyi''. Adamın yatak odasını anlattığı yok. Bi gün ben kahvaltılık bişeyler alıp gittim. baktım salonda yastık battaniye var. Sorduğumda söyledi bazen yatıyorum diye ama anladım.
Habersiz mi gittiniz bir de evlerine 😳

Neden sordunuz?

Bu arada bebekli evde çok normal ayrı yatılması. Bebek daha altı aylık. Bebek olunca öyle sarmaş dolaş karı koca uyunması zor oluyor. Bebekli çiftin ayrı yattığını görünce bu kadar garipsemek ilginç.

Hayda bacım işten gelince uzanıyor belki, tv izlerken dizine örtüyor. Adamların sevişip sevişmediğinden sana ne yav yatsın yatmasın. Sal bir gelini hele. Ne kadar salça bir insansınız gelin gene iyi dayanmış. Ben böyle laflar ettiğini duysam kapıdan içeri almam görümce mörümce de dinlemem. Kadın kötü ise abiniz boşasın, karıyı boşama düzeltme derdi size mi düştü. Geçin o işleri bu devirde boşamak isteyen çatır çatır boşar çenesi düşük abinin. Çok kötülermiş madem niye bebek yapmışlar bilinçli insanlar? Terapiye de gitmişler. Sen kafanda kendine macera yaratıp aile apartmanını da gelinin üstüne salma

Cidden içiniz fesat! Benim bu cümleden kastım hani normal kendi halinde bir hayat yaşar. İbadetini yapar. Alkol vs almayan sigara içmeyen bir insan. Evet dini değerler herkesin kendine mahsustur. Kasetleri çıkan hocalar da görüyoruz ama samimi yapıyorsanız zaten uzak durursunuz.
Ay ibadet Allah ile kul arasında. Abinizin kıldığı namaz ne sizi ne yengenizi ne de bizi ilgilendirir.

Vallaha kuzu, daha kendin evli degilsin, lohusa hic degildin ve cocugun yok. Yengeni anlamamani anlarim da ama Abinde de iș yok. Yaptiklari lütüf degil. Iki yetiskinin evde yapmasi gerekenler. Zihniyet meselesi. Abin esinin asıl ihtiyaclarini anlamadigi gibi, daha birbirini anlamadan birde cocuk istemis. Yengene bir sor bakalim muhtesem abini bak altindan neler cikacak. Kadinin ne yasadigini abinin anlattiklarindan anliyamazsin. Abine iyilik mi yapmak istiyorsun: Ona de ki: "Abi siz aile terapistine devam edin. Belli ki özüne inemediginiz anlasilmazliklar var. Bunda benim faydam yok, ama siz aile terapistine giderken seve seve yegenime bakarim" deyin. En büyük destek bu olur. Inan bana

Hayda bacım işten gelince uzanıyor belki, tv izlerken dizine örtüyor. Adamların sevişip sevişmediğinden sana ne yav yatsın yatmasın. Sal bir gelini hele. Ne kadar salça bir insansınız gelin gene iyi dayanmış. Ben böyle laflar ettiğini duysam kapıdan içeri almam görümce mörümce de dinlemem. Kadın kötü ise abiniz boşasın, karıyı boşama düzeltme derdi size mi düştü. Geçin o işleri bu devirde boşamak isteyen çatır çatır boşar çenesi düşük abinin. Çok kötülermiş madem niye bebek yapmışlar bilinçli insanlar? Terapiye de gitmişler. Sen kafanda kendine macera yaratıp aile apartmanını da gelinin üstüne salma
Bu mesaja imzayı basarım yani bu nasıl bir görümce anlayamadım ben. Hayatta görümcelerim öyle bir şey yapsa bırakın evime sokmayı sırf ağızlarına laf vermiyim diye oldukları yerde bile uzun süre durmam. Tam bir fitne fesat görümce kontenjanını dolduruyor en ufak şeyden kendine laf arıyor ve bulduğunun da peşini bırakmıyor. Evlerden ırak.

Son düzenleme:
karısına da süt dökmüş kedidir bu adam çok eminim. Kız kardeşim şöyle böyle diyordur buna da eminim. Çünkü öyle demese kadın tahammül etmezdi

Yeğen desek daha 6 aylık kadın hala lohusa. Allah bilir psikolojik olarak neler yaşıyorda görümcesi direkt eskiden böyle değillerdi şimdi böyleler diye anlatabiliyor. Yengenizin doğum yaptığını hala çocuk emzirdiğini unutuyorsunuz tabi bekara eş boşamak kolay dedikleri gibi size de doğurmak kolay geliyor galiba. Mümkünse uzak durun insanların evinden ve evliliğinden.

Aile apartmanında yaşıyor olmaları başlı başına bir sorun zaten. Üstelik bu kadar evliliğe müdahil bir görümce varken.
Yazık geline ya , sınırsız mıç mıç bir aile hayatı yaşıyor, belli ki mutsuz bu durumdan , böyle giderse boşanırlar zaten , benim eşim ailesi ile arasına mesafe koydu biz de buna benzer şeyler yaşadık, kayın aile evimizin içinden çıkmadı bir türlü, en son boşanmaya kalkınca eşim mesafe koymak zorunda kaldı, konuyu sanki görümcem açmış 😅

Yeğen desek daha 6 aylık kadın hala lohusa. Allah bilir psikolojik olarak neler yaşıyorda görümcesi direkt eskiden böyle değillerdi şimdi böyleler diye anlatabiliyor. Yengenizin doğum yaptığını hala çocuk emzirdiğini unutuyorsunuz tabi bekara eş boşamak kolay dedikleri gibi size de doğurmak kolay geliyor galiba. Mümkünse uzak durun insanların evinden ve evliliğinden.
Böylesine laf anlatılmaz, kendi de düşer bir görümce eline nasıl olsa🤣

X