Yalnızım, Kocam soğuk davranıyor

Burda mesele ona istediğini vermek değil. Sizin olası kötü senaryolar karşısında tutunacağınız alternatiflerinizin olması. Ona istrdiğini vermemek adına inatlaşıp çalışmamazlık etmeyin sakın. Çocuğunuzu büyütmek istemenizi anlıyorum ki sonuna kadar da haklısınız ama erkekler o kadar iğrenç yaratıklar ki, siz çocugunuzu büyütme derdindeyken, onlar arkanızdan kırk dolap çevirir. İlgisi azalmaya başlamış. Bunun birden farklı çok sebebi olabilir. Başka bir kadın bile olabilir. Bugün yoksa bile yarın olma ihtimali yükseliyor bu ilgisizlikle. Ve iş hayatı da biraz nankör. Uzak kalınca hem bilgileriniz güncelliğini yitiriyor, hem de iş yerleri uzın düre çalışmaya ara vermiş insanları işe alım yaparken tercih etmeyebiliyor. Dediğim gibi iş konusunda nasıl bir imkanınız varsa o şekilde işe dönün. Kazandığınızı da vermeyin eşinize. Çocugunuza ve kendinize harcayın, gerekirse birikim yapın. Böylece ına da istediğini vermemiş olursunuz.

Evet anladım, haklısınız. Zaten şimdi değilse bile bir gün ayrılık kaçınılmaz görünüyor. Artık hiç iyi enerji almıyorum. Sanki evde pek samimi olmadığım biri yatılı misafir gibi gerginim. Evimde hiç rahat hissetmiyorum diken üstündeyim

O da bana normalde zaten böyle bir insan olduğunu söyledi. İlgili davranmasının sebebi benim mutlu olmam içinmiş…
Bunu dediğinde sormadın mı ne değişti de artık benim mutlu olmam için uğraşmıyorsun diye

Ne biçim tavsiyeler bunlar ya.

Ne biçim tavsiyeler bunlar ya.
Bencede saçma araya sadece soğukluk ve daha çok mesafe girer bence eşinizle sakince konuşun erkekler bazı konuları konuşamıyor bunu zayıflık olarak görüyor ona onu sevdiğinizi sorunları çözebileceğinizi evlilik te her zaman günlük güneşlik günler olmayacağını bazen bulutlu günler vs de olabileceğini birlik olursak bunları asabiliriz vs gibi konuşun morsayka
Aldatma vs de olabilir ama önce konuşun ona güven verin

Birde kaçan kovalanır diye birşey var onun için eşinizden birşey beklemeyi bir süre erteleyin kendinize zaman ayırın

Duygusu olmayan erkeğin ilgili davranacağını hiç sanmam ya
Bende öyle düşünüyorum ilgisi azalan konuşmayan dokunmayan sadece gece aklına eş olduğu aklına gelen adam da birşeyler bitmiştir bence
Herşey sevişmek aşkım canım vs değil bir bakış ufak bir yardım bir hitap bile yeter bazen bazı erkekler aşkını sevgisini sözlerle gösteremez ama yaptığı ufak tefek şeyler bu adam seviyorum demesede olur dedirtir

Duygusu olmayan erkeğin ilgili davranacağını hiç sanmam ya
Bende öyle düşünüyorum ilgisi azalan konuşmayan dokunmayan sadece gece aklına eş olduğu aklına gelen adam da birşeyler bitmiştir bence
Herşey sevişmek aşkım canım vs değil bir bakış ufak bir yardım bir hitap bile yeter bazen bazı erkekler aşkını sevgisini sözlerle gösteremez ama yaptığı ufak tefek şeyler bu adam seviyorum demesede olur dedirtir

Değmez bacım bende evliyim çok değer vermicen erkek milletini. Sabaha kadar ağlamayı bak kendine değer ver üzülme . Gir bir işe çalış o zaman yüz asarmı görelim

Siz istem çıkınca bozulmuş belli kendi borç vs var deyip sizin kazandığınız ile evi geçindiriyordu şimdi para akışı kesilince bozulmuş olabilir
Boşverin girin işe birikim yapın vermeyin paranızı sonrada duruma göre yolunuzu belirlersiniz

Eşinizin senelerdir bildiğiniz rutinin dışına çıkmış bu da sizi tetiklemiş, kim olsa farklı düşünmeye başlardı hep söylerim rutin nimettir diye. Siz de 7 aylık bebek, anneliğe alışma vs derken eşinizden ilgi göremeyince bunalıma girmiş olabilir misiniz? Eşinizin senelerce rol yaptığını düşünmüyorum nasıl desem asla doğru bulmuyorum ama gerçek bu; kocalar doğum hamilelik vs dönemlerinde eşlerinden biraz uzaklaşıyor tam tersi olması gerekirken, ben sizin yerinizde olsam hiç üzerine düşmem tüm ilgimi bebeğime veririm, birazda siz hiç bir şey yapmayın, rutinini dışına çıkın, o düşünsün neler oluyor

Ya da sadece bir süreçten geçiyor. 12 yılda evlilikte kendime kapandığım kimseyle ilgilenmek istemediğim zamanlar oldu geçti sonunda. Biraz gözlemlemek lazım sanırım

Herkese çok teşekkür ederim. Sizlerin de yorumlarıyla en kısa zamanda part time bile olsa iş hayatına devam etmeye karar verdim. Üzgün durmayacağım ben de bebeğimle güzel vakit geçirmeye odaklanacağım. Ve ne yazık ki bir daha da %100 güvenip arkama yaslanamayacağım…

Odak noktanız sadece eşiniz olduğu için beklentiniz normalden fazla olabilir. Eşiniz de maddi olarak sıkıntılı ise gerçekten borçları da düşünüyor olabilir. Kötü düşünmedim konununuz da . Evlilik her zaman toz pembe değil ki inişli çıkışlı hep. Çalışmaya başlayınca çocukla da ilgileneceksiniz ister istemez kendi hayatiniza bakınca esinizde kendine gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…