Yalnızım, Kocam soğuk davranıyor

Garip bir şekilde bunaldığını vs düşünmüyorum nedense bunun . Erkekler kadınlar gibi değil ilgi manyağı muhtaçlar çünkü . İlgili birisini silemezler egoları izin vermez . 2 3 ay yumuşamıyorsa farklı bir şey var diyorum inatla . Değişmese hep böyle olsa anlarım bazıları çok sert karekterde yetiştirme olarak . Ama öyle değilse değişmesi ya sevgisi bitti gitmeni istiyor yada farklı bir sebeb var sen bilmiyorsun ve senin bilmeni istemiyor geçiştiriyor çözene kadar . Çözene kadar da uzak durup her şeyi yoluna sokucak kafasında . Ama asla öyle olmayacağını bilmiyor işte klasik erkek .

Ayrıca sen ilgili güzel söz cilve vs her şey var soğutacak bir şey yapmadığını söylüyorsun ayrıca tahminen onu etkilemek için bakımlı bir kadınsın diye düşünüyorum . Her konuda salmış bitmiş çoçuk olunca kendini bitirmiş bir kadın gibi yazmadın . Yani değişmesi için bir kelime bulamıyorum yazdıklarından adamda bir sorun var ama ne .

Evet gerçekten de öyle. Gelen yorumlarla ben de artık başka bir şey olduğunu düşünmeye başladım. Borçlar psikolojisini etkilemiş olabilir. Çocuk olunca bazı adamlar gibi o kendini salmış da olabilir.

Nişanlıyken yatırım hisse falan bir şeyler diyordu ama ben pek anlamıyorum o işlerden. Sonra da bıraktım dedi. Telefonuna baktığımda da klasik uygulamalar görünüyor
Aynı şeyleri yaşadım. Nişanlıyken hisse, yatırım falan diyordu. Evlendik para konusunda çok agresif davrandığını farkettim ve sürekli telefondaydı. Başka şeylere bakıyordu yanımda hep. Mailine ulaştım yıllardır gizli gizli kumar oynuyormuş.

Siz işi bırakınca bir maaş kesilmiş. Borcum varda ondan diyor. Dört gözle çalışmanızı bekliyodur bence.

Çocuk ve borç üst üste gelmiş olabilir. Babaliga adepte olmayı becerememis olabilir bunlar onu haklı çıkarmaz ama sen kendini iyi hisset diye diyorum. Her evliliğin inişi çıkışı olur. Daha sakin bir dönemde tekrar konuş.

Zaten şu duruma gelmiş adamı yola getirmeye çalışsan iki gün değişmiş gibi davranır üçüncü gün yine aynı. Ben evliliğimde şunu farkettim böyle tipler evlenene kadar aşırı kapasite kullanıp kendilerini eğlenceli gösteriyorlar. Evlenip özellikle çocuk olunca tamamen doğal hallerine dönüyorlar. Evlenmeden önce farklıydı diye düşünme! Yalan olan evlenmeden önceki hali asıl yüzü şimdi gördüğün. Değiştirmeye çabaladım o da yalandan çabaladı ama olmadı. Birine zorla ilgili davranması için baskı yapmak gururumu incitti ve istediğimin bu olmadığını anladım. Sonrası kumar çıktı ve tüm taşlar yerine oturdu boşandık.

Siz işi bırakınca bir maaş kesilmiş. Borcum varda ondan diyor. Dört gözle çalışmanızı bekliyodur bence.
Seviyor mu peki bu durumda ? Seven adamlar genelde çoçuğu ile annesi uğraşsın falan istiyor diye biliyorum .Yetmese bile ... Genelde 2. iş yapar ama sevgisini asla eksik etmez ama bu durumda bile babamdan biliyorum . 2002 krizinde işsiz kaldı gece 12 den sonra hurda topladı . utanıyordu gündüz gitmekten ama asla kimseye muhtaç etmedi . Sessizce yılbaşında bile gitti ben kızıyordum o ara yılbaşı vs diye sonra anladım . Faturalar ve ihtiyaçlar vardı . Yani doğru yolda olan biri asla bir şey gizlemiyor . Küsmüyor saklamıyor . Yalancı ve dolandırıcılar genelde böyle davranır .

Ev rutininiz nasıl oluyor peki sizi özlediği belli eden bir söz, bakış, davranış hiç yok mu?
İşi çok mu ağır yorgun mu?
Aldatılma ihtimali olabilir mi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bebişle ilgisi nasıl?
Beraber bir dolaşalım, alışveriş yapalım, kafede oturalım yada bebişi bırakıp( bakacak biri varsa) bir şeyler yapalım gibi tekliflerle gidiyor musunuz yada o geliyor mu? Yada cevap olarak ne diyor eğer olumsuzsa.
Beraber olduğunuz dönemlere dair sizde olduğu gibi onda özlem olmuyor mu?
Genel hissiyatınız nedir peki?
Çift terapisine bakışınız nasıl olur?

Zaten bunlara bebek ana rahmine düştüğü anda bir şey oluyo, ben çözemedim. Çocuk fikrinden soğudum ya şu bebekten sonra içlerinden deccal çıkan erkekler yüzünden Sen en iyisi ayna taktiği yap, o ne yapıyorsa aynısı ne eksik ne fazla. Kendiyle yaşamayı tattır, bakalım ne olacak

Bence bir an önce bir şekilde işinize dönün. Mesleğiniz ne bilmiyorum ama part time da mümkünse yapabilirseniz işinize dönün. Erkek milleti çocuğumu büyüttü çok emeği var vs. bunları asla anlamaz. Dünyaya geliş amaçları adeta insanlığa nankörlük nedir göstermek. O yğzden bırak ne hali varsa görsün kendi köşesinde telefonuyla. Allahın sığırı. Evlilikler artık çok fazla boşanmaya gider oldu. O yüzden işinizden çok fazla uzak kalmadan dönün işinize. Dört elle sarılacağınız şey de işiniz ve çocugunuz olsun. Yani bu öküzler adam olsun diye verdiğimiz emeği kendimize versek keşke kadınlar olarak.

Çok teşekkür ederim gerçekten. Ama keşke evliliğin iniş çıkışı bana kurduğu bu cümleler olmasaydı.

Evet olay tamamen bundan ibaret olabilir. Dışarıda böyle bir sürü adam var. Benimki de bundanlardan biriymiş. Özüne dönmek için beni iyice garantilemek istemiş olabilir. Çünkü ben asla evlenmezdim böyle yapsaydı.

Hayır herhangi bir söz bakış yok. Zaten dediğim gibi gündüz bu şekilde olup gece birden yaklaşması beni huzursuz ediyordu.
Aldatmıyordur diye düşünüyorum işe giriş çıkış saatleri değişmedi eve aynı saatinde geliyor gündüz de iş yerinde kadınlar yok. Bunu sorduğunuz zaman düşündüm de evet fiziksel olarak değil ama belki de zihninde başka şeyler olabilir. Çünkü bir erkek neden sorunsuz evliliğini bu hale getirir ki. Bir erkeğin isteyebileceği her şey evimizde var.
Çocuğuyle ilgileniyor zaten iletişimimiz de sadece çocuk üzerinden. Onu bırakacak kimse yok birlikte çok nadir dışarı çıkıyoruz yürüyüşe. Genelde ben yalnız çıkıyorum.
Mesela dün akşam boşluğuma geldi komik bir durum vardı gülerek bir cümle kurdum hiç oralı olmadı. Kötü düşüncelerimi iyice pekiştirdi yani.
Ben çift terapisi almak isterim ama onun isteyeceğini düşünmüyorum. Bir şey yok diyorum bir de bu masraf çıkmasın diyebilir.

Evet bakalım kendisiyle yaşamak nasıl olacak.

Çok teşekkür ederim. En azından 2 sene çocuğuma ben bakmak istiyorum. Bu dönemler en çok ilgi gerektiren dönemler. İhtiyaçlarını annesinden alsın istiyorum. Ama evet çevreden de gördüğüm kadarıyla erkekler genellikle nankörlük yapacak bir konuyu illa buluyor. Benim çalışmamı istediğine eminim çalışınca onun istediğini vermiş olmaz mıyım. Part time ya da online çalışabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…