Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

takarlar kız bizimkiler takacak mesela

bazı yerlerde kız tarafı nişanı yaptığı için takı takmazlarmış.. ama biz hem nişanı yapıyoruz hem e benimkiler takacaklar :roflol:

benimde erkek tarafı bizim iki katımız geliorlar kızlar nişana biz 40 kişiyiz onlar 70 kişiler.. ama hiç de brşey takacak gibi değiller vallaa :çok üzgünüm:

ya aslında takılan takılar baya işe yarıyo küçük altınları bozup ya halı alınır yada perde yaptırılır diye düşünüorum.
bizde de takarlar cnm gelen her akraba takıyo hem düğün hem nişan. ama öyle bi krizin içindeyiz ki gerçekten insanlar çok zor durumda. :nazar:

demek takarlar.ne takcak peki kızlar sizinkiler.annem ya kolye yada künye düşünüyor bana sizinkiler ne taskcak yada taktı?

genelde nişanı kız tarafı yaptığı için pek birşey takmıyorlar ama bizimkiler de bana takmıştı babam kolye annem bilezik... erkek tarafıda ne kdr kalabalık olursa olsun cok fazla birşey gelmiyor genelde ve birçoğu erkeğe takıyor kızlar. bilmiyorum sizde nasıl ama bizde nişanda takılanlar kız tarafına verilir

demek takarlar.ne takcak peki kızlar sizinkiler.annem ya kolye yada künye düşünüyor bana sizinkiler ne taskcak yada taktı?

şimdi ben biliyorum takılacak şeyleri
annem 1 bilezik
babam 1 bilezik
abim 1 bilezik
babaannem 1 bilezik takıcaklar

onların tarafından da Murat 6 ay önce 3 bilezik aldı ödedi hepsini rahatlar o konuda yani 1 bilezik de ablası takacakmış.

artık akrabalarda küçük altın takarlar
amaaan güzel geçsin de takı makı bişe istemiyorum valla. yastıktanda vazgeçtim güzel bi tepsi alıcam süslü püslü vereliniortak

anladım kızlar iyimiş.çilek seni nezamandı.
buarada tanışmaya gelceklerdi demi yanlış hatırlamıosam nasıl geçti

psiqom babam bilezik takacak annem kolye takacak... inş hayırlsıyla... gerçi geri bize gelecek onlar yani kız tarafının oluyor ya takılar nişanda.. yeşilim valla o taraf çok kalabalık ve hiç fazla bişey gelmez bunu biliyorum bir de nişan olduğu için 3-5 bişeyler takılır okdr...

anladım kızlar iyimiş.çilek seni nezamandı.
buarada tanışmaya gelceklerdi demi yanlış hatırlamıosam nasıl geçti

walla cnm işte 3 gün önce bayanlar geldi tanışmaya. çok iyi anlaştılar kaynaştılar memnun kaldı her iki tarafta birbirinden. bu pazarda babası ve murat dahil ailece gelecekler babam abim olacak bu sefer.
sonraki hafta alışverişe çıkılacak. sonradaki haftada isteme ve nişan aynı gün olacak. 26 temmuz büyük ihtimal.
bugün alışverişe çıkıcam pazar günü giyeceklerim için.

psiqo benim annemle babamda birer bilezik takmıştılar
damadada babam aldığımız saati taktı annemde yarım altın taktı.

aa doğru kızlar ya damadın takısını unutmuşum ben. bi mutfağa gideyim de anneme sorayım ben :roflol:
biz damada ne takacağız diye

psiqo benim annemle babamda birer bilezik takmıştılar
damadada babam aldığımız saati taktı annemde yarım altın taktı.

canım çok iyiymiş.

psiqo damada birşey takacak mısınız?

canım bizimki saat istemedi die onun yerine 2 ayakkabı almıştık.
bide annemle babam birer altın takacaklardı.
fakat dün babam tutturmuş saatte takcam die.altınlar kesinde saat belli değil

aa doğru kızlar ya damadın takısını unutmuşum ben. bi mutfağa gideyim de anneme sorayım ben :roflol:
biz damada ne takacağız diye

canım bi sor bakalım anneler herzaman daha iyi bilir:jeyyar:

yaw biz bi çeyrek taktık ama daha başka ne taktık hatırlamıyorum saat düğünde takıljak ama inanın hatırlamıyorum yakafamçokkarıştı

X