Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

BIZDE KONUSCAZ 1-2 HAFTA ICINDE HASANIN AILESIYLE KIM KIME NE ALCAK BI NETLEŞSİN BKALM AMA HER HALUKARDA GOMLEK KRAVAT ALCAM BEN ONA.BIZDE DUGUNDE DAMATLIK ZTN ALINIYO MUTLAKA AMA NISANDADA ALINIYOMU ONU BLMIYORM ISTE BKALM BI KONUSCAZ ARTK.AMA BNCE GREK YOK SÖZDE SIYAH TAKIM ALMISTI KENDISINE DHA YENI TAKIM KAÇ KISI GORDUKI HEM ZTN O TAKIMI SÖZDE ZTN MORUN YANINADA BI TEK SIYAH OLUR GIYSN AYNI TAKIMI AYAKKABILARIDA RUGAN GUZEL DHA YENI ALDIK .. BNDE ICINE GOMLEK KRAVAT ALIRM OLDU BİTTTİİİ sırnaşık şey

valla aslım Allah gönlüne göre verdi hem çok güzel hem çok uygun hihoyyyt

EVET BTANEM YA KESİNLKLEEE Şeniz

canım biz bohçaları kaldırdık yani şöle kaldırdık düzenlerini bozduk söz bohçasını filan birleştirdik hurçlara koyduk ama aklımda var şu 2 gn içerisinde resimlerini çekip eklicem buraya

ama aldıklarımızı söliyim hemen

3 çift terlik 3 çift ayakkabı
bornoz
bi elbise bi etek bi bluz
anneme kıyafet ayakkabısı gece çantası
babama ve kardeşime takım elbise kardeşimin ayakkabısı
kız kardeşime elbise ayakkabı gece çantası
bana bi tane çanta bitane gece çantası
makyaj çantam
makyaj çantasının büyükleri oluo ya bitane aynı takım sandık gibi ondan
6 lı takımım
3 adet iç çamaşırı takımı
kaban
bot
eşarp şal bone

kayınvalidemin koyduklarıda
10 başörtü
10 lif
10 patik
bitane şal kendi ördüğü
2 tane yelek kendi ördüğü
10-15 tane çorap 5 tane ince çorap
ev terliği

zaten jartiyer takımı mıda almıştı nişan hazırlıkları yaparken nişan ayakkabımıda almıştı

yalnız akrabalarıma yaptıkları bohçaları katmadım işin içine daha bohçalar var kaydirigubbakcemile3

bana alınanlardan şuan hatırlamadığım şeyler var kızlar
hatırladıkça yazarım

nan hilal siz aileye de mi aldınız biz almıycaz
Hakan bana ben Hakan'a hiç gerek yok aileye falan filan :kedi:

hımm anladım aslıcım
bakalım benimkisi nasıl bişey olacak :)
Bak sanırım nişanda heycanlanabilicem boshayallersmile

İNŞALLAH CANIM HEYECANLANMANI TEMENNI EDIYORM kaydirigubbakcemile3

uygunmuş fiyatı ya
ben satın almayı düşünüyorumda fiyatlar ne kadar diye merak etmiştim
ama bizim burda helede bursa merkezde 300 e satın alabilirsin nişanlığı

EVT CNM BAYAĞI UYGUN OLDU... CNM SATILIK ISTIYOSAN 500DEN AŞAĞI BULAMAZSIN ... AMA BURSAYI BILEMEM CNM INS 300E ALABLIOSAN AL TABİKİ SATILIK AL...

sipitim canım biz öle yapamadık bende çok istedim aile akraba işin içine karışmasın ama bizim geleneklerimize uymuyo malesef

kayınvalidem anneme babama kızkardeşime ve erkek kardeşime ayrı ayrı özel bohçalar hazırladı
onlar haricinde 6 amcama 2 halama 4 dayıma 4 büyüklerime babannem dedem annanem e bohçalar hazırlandı hatta annemin kardeşi gibi gördüğü bi arkadaşı var babam askerdeyken filan bize o kadın bakmış ona bile bohça yaptılar ki bohçalarda hafif değildi ama bende yapmak zorundayım saçma bi gelenek ama yapılması gerekio bizde

Hilalcim sizinki baya detaylıymış yaa, biz sadece kayınlarım, görümcem ve kayınvalideme yapıcaz...

ooo hilalim siz ailelere de yapmışsınız
biz yalnızca evin içindekilere yapılsın dedik o da hani adı olsun die bi örtü bi havlu falan okadar yapıcaklar benim aileme
benimde evde yalnız kayınvalidem var bizde ona aşırıya kaçmadan bişiler yapıcaz

biz çarşıya çıktıkça beğendiklerimizi uygun fiyata bulduklarımız alıyoruz ki o gün sıkıntı olmasın
mesela bana 6 parça saten gecelik takımı aldık 50 tl normal satış fiyatı 130 du
biz ona rob lu pijama takımı aldık 40 tl
dün bana parfüm aldık
birde makyaj sandıkları oluyo ya erkeğede traş takımnı için sandık alınıyo
ben diyorum ki bana aynı sandığın kremini onada siyahını yaptırayım güzel olur mu sizce
çünbkü biz sandıkları kendimiz yapıcaz

hilalcim siz aileyede açılmışsınız
bizde sadece nişanlımla bana yaptık
öle çok detaya inmedik yani

canım bizde bi olay var asla el öpmeye elinde bi çikolatayla meyveyle gidemezsin mutlaka bohça hazırlamak zorundasın ki bu okadar ilerlemiş o kadar alışılmışki bohça getirmeyeni ayıplıyolar yaani
ama bizim için sorun olmadı ben bunları başka bi memleketi olan birine yaptıramazdım aynı memleketten olduğumuz için hiç sorun yaşamadık kayınvalidem bizim alma gerek yok dediklerimizi bile aldı

hilalcim ya bide sen kapalı mısın yada kapanacak mısın evlenince eşarp falan almışlar ya sana

yok hayatım bi kızın bohçasında olması gereken şeylerden biride eşarptır bizde.Mesela kayınvalidem namaz başörtüsü diyolar iğne oyası ile yapmış koymuş çeyizime bana vermedi henüz ama ben ilk gece onu takıp namaz kılıcam sırf onun için almış=) kapanıcağım filan yok yani açığım kapanmamı imaa etmek içinde alınmadı o eşarplar ona bakarsan başörtü konulur mutlaka bohçaya gelin kapansın diye değil yani

Bizde aynı memleketliyiz ama köy adetlerine uysak batar erkek tarafı, çünkü bizde herşeyi erkek tarafı yapar...
Ama evlendiksen sonra el öpmeye gidilen yerlere bir eşarp, lif falan konulup götürülür.

hilalcim gerçekten karşı tarafın adetleri bilmesi,ayak uydurmaya çalışması çok önemli
başlarda ben hep bundan çekinirdim
çok gördüm çünkü,onlardada adet olmasına rağmen bizde adet değil diyip kenara çekilen çok insan var
allaha şükrediyorum hep bu konuda
inş hep böle devam eder

bizde de başörüt konulur mutlaka 10-15 tane namaz örtüleri mevlüt örtüleri de konulur ama eşarp ilk kez duydum ben
bizimkiler eşarp koysa kesin ima amaçlı olur kaydirigubbakcemile3

evet cimcime aynı şeyden bahsediyoruz
şimdi sen el öpmeye giderken bişiler koyucaksın o sana nie yapmasın ?
Bizde bu tarz düşünceler olduğu için e bakıyosun karşındakinin durumuda iyi uyguluyosun yoksa bizde de her örfü adeti uygulamayanlar var

Canım anladım şimdi
çok saçma aslında bizdede var böyle adet ama
uzun zamandır uygulamıyoruz gerek yok boşa masraf oluyor çünkü alsanaalsanasmile
neyse aman seninde geçmiş olumunekankayizsmileolumunekankayizsmile

EN GÜZELİ WALLA :lepi: BİZDE NİŞANDA ÖLE YPCZ

aynen canım bizde öyle yapıcaz kaydirigubbakcemile5

bizdede vardır mesela söz bohçamda
1 tane iğne oyası 1 tane de dantelden eşarp var :1closedeyes:

Evet nisanım çok önemli halamın kızı evlendi
kayınvalidesi o bizde adet değil yapmak zorunda değilim diyip çıktı işin içinden
karşılıklı anlayış çok önemli

hahaha ecemcim yok bi kaç defa bu konu konuşuldu benim hemen hemen bütün akrabalarım kuzenlerim tesettürlüdür ben açığım bana bu konuda kimse imaada bulunamaz heleki baskı hiç yapamaz mevlüt vardı onlarda e mecbur kapatıyosun bi yerlerini kayınpederim çok güzel olmuşsun dedi nişanlımda istesek hep böyle olur baba dedi hemen kayınpederimde sen bu kızı açık buldun sevdin nasıl sevdiysen o şekli zorla değiştirmezsin o istemediği sürece kılığına kıyafetine karışamazsın dedi bende hemen atladım bana bu konuda kimse imaa da bulunmasın baskı yapmasın dahada çok açılırım dedim bi kahkaha patlattı bizim bu gelin çok beter dedi yok kızım neysen osun kimse seni değiştirmek için uğraşamaz dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…