Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben 23 sevgilim 29

Senin için zaten erken, evlenmek. Ilk gözünü açtiğin biri ile evlenmiş olursun. Ve fikirlerin hiz ile değişiyor. Bak 2 yil önce evlilik gündemunde değilken, şimdi aklinda.

Yaş ilerledikçe ilişki üzerine fikirlerinde değişir. Belli ki sevgilin beraber değişmek istemiyor.

Beraber yaşamak gayet mantikli. Yaşadiğim ülkede herkes bunu normal olarak karşiliyor ve yinede evlenenler çok. Cünkü evlilik sadece kağit üzerine değil, duygusal bir anlamida var. Yanu bunu beraber yaşamiş, sonradan evlenen insanlardan duyuyorum, evlilik hisin yine farkli olduğunu.

Bence ayrilman en iyisi. Zaten bu yaşta çabuk fazla sorumluluk almişsin. Ev sorumluluğu, yemek yapma,.. Ki flört etmen, gezip tozman gerekirken. Sevgilin ile hayata aynu bakmiyorsunuz bide.

Umarım sakladığı bir şey yoktur travmatik bir durumu falan. Evlenmiyorum işte ne demek yani mantıklı birşey mi yaptığı. Ağlaması da evlenmezse gideceksin diye. Alışkanlık olmuşsun sen onun için bence âşık olsa seni kimselere karşı zor durumda bırakmak istemez. Ertelerse de zaman kazanıp seni evlenmeme durumuna ikna etmeye çalışacak. Ailesiyle bu evlilik konusunu açarken nasıl konuşacağını bilmeyip utanma duygusu da taşıyor olabilir. Bunlar direkt babaya söylenmez zaten anneye söylesin bi kız var evlenmek istiyorum desin anne de usulünce babaya söyler sakince. Sonuçta evlilik doğal bir süreç herkes için var olan bir durum onlar da evlenmiş ki bu çocuk doğmuş. Anlayışla karşılarlar. Korkmasın ve süreci uzatmasın. Kararlı tavrını koru

Ben gözümü ilk onunla açmadım ki, 16 yaşından beri aktif cinsel hayatım var, yaşamak istediğim herşeyi yaşadım bugüne kadar...

32 yaşında evlendim, evlenmek asla istemiyordum. 32 yaşına kadar sevgililerim oldu tabi ve evlenme teklifi de aldım, o zamanlar sevdiğim kişilerden. Ancak hep korktum, geçiştirdim ve ayrıldık sonunda bir şekilde. Gerçekten evlenmeyi göze alacak kadar sevmiyormuşum. Eşimle evlenince anladım. Bi anda evliliğe hazır hale geldim çünkü. Ağlaması çok saçma gerçekten. Seninle olmak istiyorsa basacaksınız nikahı, beraber yaşıyormuşsunuz da tanıyor seni. Şu saatten sonra, bu tavırları sergileyen biri ile mutlu olman çok zor bence. Evlenip bir süre geçtikten sonra, en ufak olumsuzlukta tepene biner, sana suç atar zorla evlendin benle diye. En iyisi ayrılman bence. Evlenelim dese bile ayrılman.

Hanımefendi bambaşka bir şeyden bahsediyor . Bu kadar farklı fikirlere kapalı olmayın bence.
Kapalı değilim söylenenlere cevap veriyorum sadece yanlış anlaşılma olmasın diye. Yoksa yazılan her yorumu düşünüyorum görmezden gelmiyorum

Oda sizin tercihiniz birşey diyemem, kesinlikle tartışma amacıyla da yazmadım. ama Türkiye şartlarında baba hanesine yazılmayan bir çocuğa toplumun bakış açısı çokta iyi değil malesef ve bu örnekte bunun sonucınu siz değil çocuğunuz çekiyor. Ben sadece bu konuda bilgisi olan bir bayan olarak buradaki kadınları bilgilendirmek istedim. Ayrıca o anlattığım olayda kadın davası sonuçlanana kadar adamın kız kardeşleri mülkiyeti kadının sevgilisine ait olan evi, kadının hamile olduğunu bilmelerine rağmen cenazeden bir ay sonra satışa çıkardılar veraseti alır almaz. Ha size bunlar türk filmi tadında hikayeler gibi gelebilir, ama adliyelerde uzun süreli birlikteliklerde maddi manevi zarara uğrayan bir çok kadın var malesef. İlişkide taraflar birbirlerini tanıma amaçlı bir süre birlikte yaşayabilir ama uzun süreli beraber yaşanan durumlarda sıkıntı yaşanması çokta uzak bir olasılık değil.

Bence zaten evli gibisiniz ugrasmak istemiyor dur. kaybetme korkusu yasamali yoksa belki 3 yil sonra bir seyler rutine binince bir anda kendini yalniz bulabilirsin. Sevdigi belli ama bu sekilde seven insanin seni ve aileni de dusunmesi lazim. Ne kadar modern aile yapisi bile olsa ortak bir kultur var seni arada birakmamali. Zaten evlenince görecekki degisen bir sey olmayacak

Normalde evliliği çocuğu hiç istemeyen biriydim. Şuan birinden hoşlaniyorum hafifçe ve ilk düşündüğüm çocuklarımız olsa nasıl olurdu djjd.Daha çocuğun ismini bile bilmiyorum düşün.
Bence seni alışkanlık olarak görüyor sevdiğini düşünmüyorum.Sevseydi seninle gelecek hayalleri kurardı.

Ya ama kurumsallaşmak çok farklı bir şey sonra bir sürü görev yükleneceksin falan ya umarım ilerde ilişkilerime hedef koymam

Önemli olan birlikte olmak değil mi ? Şu an zaten hayatı paylaşıyorsunuz. Tabi ki işi resmiyete dökmek isteyebilirsiniz ama sevginize güveniyorsanız ayrılmayın, biraz zamana bırakın. Benim de korkularım var o hengame beni ürkütüyor. Ailelerin müdahalesi kına düğün törenler formaliteler derken boğulacak gibi oluyorum. 5 senedir birlikte yaşıyoruz ve birbirimizin hayat arkadaşıyız, birbirimizin önceliğiyiz. Ben de ya evleniriz ya ayrılırız cümlelerini duydum ve onu kaybetmeyi göze alamadığım için tamam dedim. Siz de sabırlı olun ve terk etmeyin evinizi. Kendisini hazırlamasına izin verin. "Sizi sevmiyor sevse evlenirdi" cümlelerine takılmayın. Sizi sevmese sizle hayatı paylaşmazdı unutmayın. Evlilik fobisini hafife almayın. Sizde o korku yok diye sevgilinizin kaygılarını yok saymayın. Ben de canımdan çok seviyorum ve kesinlikle onunla yaşamaktan çok mutluyum. O da benim gibi düşünüyor olsaydı kesinlikle evlenmezdik. Ama onun da isteklerini, özellikle de baba olma arzusunu görmezden gelemiyorum. Zaman içinde orta yol bulunuyor.

Ayrıl çünkü o birini bulunca seni bırakıp evlenecek.. evlenmek değil seninle evlenmek istemiyor.. aksi şimdiye ciddi adımı kendi atardı sen zorlamadan

Canım o zaman zaten yeterince değer vermiyor demektir konu sahininin yerinde olsam uzaklaşırdım bu adamdan...
Değer vermemekle alakalı değil bence birşey evlilik kriterine uygun değildir.. erkekler bizim gibi evlenince düzelir kafasında değil düz mantık bakıyorlar.. sabredeyim düzelir düşüncesi yok yani

Ya gelecek hayalleri kurmak evlilikle mi oluyor boşananlar ne o zaman?
Ya ben kendi adıma konuşayım eğer ileride bebek istemezsem evlenmem ciddi anlamda ben zaten karşımdakini seviyorum...

Ha sadece bebek için mi diyeceksiniz bu ülkede yaşadığım içim belli yerde evet
Ama bu o kişiyle gelecek hayali kurmadığım anlamına gelmez özellikle de aynı evde yaşıyorsam...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…