Ya Evlenelim Ya Ayrılalım Dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benzer bir durumu ben de yaşadığım için neyi neden istediğini, bu duruma nasıl üzüldüğünü çok iyi anlıyorum.
Ben de sevgilimle 1 yıldır beraber yaşıyorum. Kendisi tutturdu evlenelim diye sözlendik falan adamı bi evlilik korkusu sardı. Etrafındaki insanlar saçma sapan konuşuyordu bence bu da bir etken. Şimdi nişanlandık falan her şey daha iyi ama adam yine de tedirgin ve bu beni çok kırıyor.
Her şey gönlünce olur umarım

Sevgilinizi darlamak yerine bir daha soramayacaklari sekilde cevaplamak daha kolay olmaz mı?

Aileniz öğrenciyken para göndermedimi size bence kendinize ayrı bir ev tutup düzenizi kurun böyle sanki siz zorla evlenmiş gibi olacaksınız ilk problemde ben zaten evlenmek istemiyordum olacak biraz ayrı kalınca belki daha net görürsünüz ikinizde

Ben sizin neden bu kadar evlilik istediğinizi anlayamadım?
O imza hayatınıza ne katacak ?
7
Bence konuya yanlış yerden bakıyorsunuz evlenmemek bir tercih olduğu gibi evlenmekte bir tercihtir. Hele birlikte yaşayan insanlar için belli bir süre sonra bence gereklidir. Bakın size çok basit bir adli vaka örneği, söyleyeyim. Gene böyle beraber yaşayan bie çift, adam bir iş kazası neticesinde adam vefat ediyor, kız hamileymiş farkında değilmiş, doğum yaptığında çocuğu babasının nüfusuna yazdırabilmek için dava açmak, hayat arkadaşının mezarını açtırıp babalık testi yaptırmak zorunda kaldı.

Size göre yanlış olabilir , bence o imzanın herhangi bir değeri yok .
Anlattığınız olayda ise dramatik* şey adamın ölmesi bence . Işıklar içinde uyusun.
Sonuçta baba hanesine yazılmış, yazilmayadabilirdi. Benim gözümde çok önemli şeyler değil bunlar .

Yok ben direkt annemin yanına giderim zaten onda sıkıntı yok. Sevgilim olmadığında bu şehirde kalmak için bi sebebim yok maddi durumum da tek yaşamaya el vermez zaten. Ailem öğrenciyken para gönderdi ama burslarım kesildiğince o para anca kendime yetti

Sizin gözünüzde değil, ama ben hanımefendiye katılıyorum evlenip evlenmemek bir tercihtir. Ve ben evlenmeyi tercih ediyorum. "Evlilik düşünmüyorum" diyen insana da sonuna kadar saygım var. Ben de evlenmek istemesem zaten o insanlara "size ne ben evlenmek istemiyorum" derdim, ama ben istediğim için lafları ağrıma gidiyo. Öyle düşünmediğim halde "nolucak ya acelesi mi var" demek istemiyorum kimseye

O gitmemi istemeyince ben ona seçenek sundum sadece ve ekledim, ikimiz de kararlarımızın sonucunu yaşıycaz diye, ben evlilik istediğim için olmayınca gitmeyi seçiyorum, o da evlenmek yerine ayrılmayı ya da ayrılmamak için evlenmeyi seçerse bu onun kararı, bu konuda sorumluluk kabul etmiyorum

Anladim peki bir insana bu derece istemediği bir şeyi yaptırarak nasıl bir hayır görmeyi bekliyorsunuz ?

Evlenir evlenmesine de.. mutlu olur musunuz soru işareti. Hislerim böyle söylüyor.

Zaten aynı evde yaşıyorsunuz ailenizden çoğu kişide biliyor bu durumu evliliği bu kadar basitlestirmeyin

Söyledikleriniz teorik olarak güzel de hayat böyle işlemiyor ki.Tabii ki de sorumluluk sizin olmayacak öyle bir durumda,ama o böyle olgunca karşılayacak mı bunu ? Adam evlilik kararı yüzünden ağlıyor,siz ciddi misiniz
İlk yazdığınız daha mantıklı,1 sene üzülür sonra yeni birini bulursunuz her türlü,dünyanın sonu değil,karşınızdaki insan evlenmeye istekli biri değil belli ki ona da yazık,bırakın nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın,''ya ben ya o'' durumlarına gerek yok,bazı şeyler uzaktan bile belli oluyor.

Anladim peki bir insana bu derece istemediği bir şeyi yaptırarak nasıl bir hayır görmeyi bekliyorsunuz ?
Ben kimseye bişey yaptırmaya çalışmıyorum, şantaj değil benim yaptığım. Ben yoluma bakmak istiyorum kendisi bi şans istiyo ben de ona seçenek sunuyorum. Bu kadar

Sadece sorun olmasına bile gerek yok adam o unvanda görmüyor kendini şuan .
Muhtemelen kendisi sorun çıkaracak, sevgisi bile bitebilir bir süre sonra diye düşünüyorum .
Ben asla ve asla anne olmayacağım mesela .
Kendimi anne olarak asla dusunemiyorum bu hayatta
kalkıp sevdiğim adam birlikteliğimiz için buna şart koşarsa sonucta ne kadar iyi şeyler olabilir ki ?

Bizde çoğu zaman birlikte kalıyoruz ama ikimizinde ayrı evi var bazı günler yanlız kalıyoruz bana iyi geliyor bende evlenmek istemiyorum ama neden istemediğimide bilmiyorum hatta zaman zaman birlikte kaldığımız zamanlar devamlı birlikte yaşadığımızı düşünüp korkuyorum zamanı gelince olur diye düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…