Var mı benim gibi terleyen, destek olalım =)

doktora baş vurun yada terlemeyi önleyici çok sayıda ürün var bunlardan alın bendede vardı doktora gittim krem verdi kullandım iyi geldi ama sonra devam etti aynı şekilde bende başka bir ürün kullandım iyi geldi bana 6-7 aydır öle sık bir sorunum yok

cesaret edip bir türlü gidemiorm doktora hiç bir problem çıkmazda nedensiz bir terleme var derler diye gitmem gerektiğini biliorm ama üff :S:S:S:S

yanlız değilsin bu konuda bende çok terliyorum sbh akşam yıkanmaktan bıktım artık bunun çözümü yok mu,

Kızlarrrr ... bu çok zor bi durum yaşayan bilir..
ben kaç tane dermatoloğa gittim .. çeşitli kremler verdiler ama hiçbir işe yaramadı..tahlillerim yapıldı bi sorun yok..
en son gittiğim dr. bi tedavi önerdi.. ege üniversitesinde GALVANOTERAPİ (=İYONTOFOREZİS)
ben bu tedaviye başlıycam..çünkü anlatılmıycak derecede zorluk yaşıyorum kilom aşırı değil.. hareketsiz durumlarda bile yüzümden ter akıyor benim yüzüm ve sırtım .. yazın makyaj yapamıyorum daha sürerken akıyor.. =( bu tedaviyi araştırın derim bu bi makinaymış buna bağlanıyomuşsunuz seanslar halinde..devlet hastanelerinde de mevcut..
Allah şifa versin hepimize...

canım iyi güzel diyonda ürünü veya kremi nereme sürimki kafadan yüzden başlıyor bütün vücut benim sırılsıklam oluyorum hele yazın cinnet geliyor bana resmen haa bölgesel olsa belki bulunurdu bir çaresi ama yok anacım ben bulamadım

merhaba arkdaşlar. ben eminim ki benim kadar terleyen yoktur. kışın ortasında kazaklarımın kolaltları hep ıslaktır. bankada çalışıyorum oldukça stresli bi işim var ve gün boyu kol altım su gibidir hep. giydiğim tişörtler ve bluzleri bir süre sonra çöpe atmak zorundayım. çünkü kumaş ve dikişleri sürekli ıslak kalmaktan çürüyor. ya da sararıyor deforme oluyor.
kesinlikle gömlek ya da renkli bir kıyafet giyemem. yaklaşık 15 cm çapında yuvarlak bir ıslaklık olur ve hiç bir an kurumaz. o bakımdan asla kollu şeyler giyemiyorum. kol altımı kapalı tutan hiçbirşey giyemem. mecburen yarasa kollu dökümlü kol kesimleri olan kıyafetler giymek zorundayım. maalesef giydiğim her kıyafet siyah renk oluyor.
hastalık mı diyceksiniz. son derece sağlıklıyım. aklınıza gelebilecek tüm testlerden geçirildim. kızkardeşim de böyle.
daha çok insanlarla konuşurken ve koşturmaca içindeyken terliyorum.aslında psikolojik yönü çok fazla. kışın bankada (şubede çalışmıyorum. müşteri ile işim yok) hep kısa kollu giyerim. hiç uzun kol giydiğimi ya da boğazlı kazak bluz giydiğimi bilmem. herkes bana sen üşümüyor musun der.
nefret ediyorum bu durumdan ama ameliyatlar hem pahalı hem de korkuyorum.

Aynen canım arkadaşım ya koltuk altlarım yaz kış demeden terliyor deli oluyorum bu duruma. peçeteyle çaktırmadan siliyorum ben bu şekilde önüne geçtim. yapcak bişey yok ameliyattan bende korkuyorum çünkü terlemek faydalı bişey. ama estetik açıdan çok kötü bögggg kıyafetleri ıslatıyorr

bende bu dertten muzdarip olanlardanım ellerim ayaklarım koltuk altım yaz kış demeden terler hatta ellerim o kadar terler ki yerlere damlama derecesinde yani düşünün.terlemeyen anlayamaz çok zor bi durum tüm sosyal hayatını etkilio insanın. istediğim gibi kıyafet giyemiorum giydikleriminde terden rengi değişio veya ter izi oluoo.çoooook zor bi durum çooooooooooook.umarım kesin çözüm bulunurda biz de tersiz güzel günler geçiririz

Bendede terleme problemi var.Stick deodorant kullanıyorum.Koku sorunu olmuyor ama ıslaklığı belli edecek renkte kıyafetler giyemiyorum Hatta öyleki bişey alırken çantamdan su şişesini çıkarıp elimi nemlendirip, almak istediğim kıyafetin iç kısmından deneme yapıyorum. Doktora sormuştum botox demişti. Sorunlu bölgede 3 ile 6 ay arasında sorun giderilebiliyormuş.Ama pahalı bir yöntem kalıcı değil çok önermiyorum dedi.

Allah beterinden korusun, başka dert vermesin ne yapalım, bunada şükür.

Bende de terleme problemi var, özellikle koltuk altlarımda ve sırtımda. Kışın hırkayla falan idare edilse de yazın çok sıkıntı oluyor. Sıcak olmasına rağmen genelde siyah giymek zorunda kalıyorum. Doktorların verdiği bilgileri ben oldum olası pek tarafsız bulmadığım için ameliyat, krem ya da herhangi bir ilaç kullanımını hiç düşünmedim.

En sonunda ben de genel anlamda psikolojik olduğu kararını verdim çünkü aşırı stresli bir hayatım var. Sürekli gergin ve rekabetin had safhada olduğu insanların arasındayım, sürekli uykususuz kalıyorum ve her güne bir iş yetişmek zorundakalıyorum. Ama ne zaman hayatımdan bu stresin kalktığını ya da azaldığını hissetsem biraz daha rahat olduğumdan terleyen alan hiç değilse o kadar büyük olmuyor.

Ama işte bir şekilde vücudu saran renkli kıyafetler giyildiğinde her türlü ter izi çıkıyor.

Peki hiç periyodik olarak sahunaya falan girip ter dökenler var mı? Acaba azaltmasında etkisi olur mu?

Son düzenleme:
Sauna terletir,terlemeyenler için tavsiye edilebilir ancak,ter döküp bütün terlerden kurtulabilirim diye düşünmeyin bence.
Sizdeki terleme sebebi eğer sizin tespit ettiğiniz gibi uykusuzluk,aşırı stresten kaynaklanıyorsa bunlara çözüm bulmalısınız öncelikle,uyku çok önemli,uykusuzluk insanı agresif ,yorgun bırakır.
aşırı heyecan,endişe terlemeyi tetikliyor.
terleme sorununun kaynağının doğru bi şekilde bilinmesi gerekir.mesela ,troid bezindenmi böbrek üstü bezlerindenmi kaynaklanıyor,aşırı kilo durumları mevcutmu?
Eğer hiç bi sorun bulunamazsa,sempatetik sinir sisteminin aşırı çalışması akla gelir.

Kedi otu bitkisindeki bazı kimyasallar sempatetik sinir sisteminin aşırı çalışmasını ve otonom sinir sisteminin düzenlenmesini sağlıyor.
piyasada kapsül,tablet formları var,yada bu bitkiden uygun miktarda (önerilen dozlarda) demleme usulü çayı yapılıpta içilebilir.
Terleme şikayeti olanlar ,durumun psikolojik olduğunu düşünüyorlarda bu bitkiyi araştırmalarını öneririm,kedi otu sedatif(sakinleştirici ) etkidedir aynı zamanda.

Son düzenleme:
bende çok terliyorum yaz kış.şimdi kıyafetlerimin içine koltukaltı pedi yerleştiriyorum.terlesem bile iz olmadığı için terlicem diye strese girmiyorum.denemekte fayda var özellikle renkli kıyafetlerde

arkadaşlar bende sizdenim. özellikle yaz ayları kabusum oluyor.el ve ayaklarım terlemeyen tek bölgem.başım ve yüzüm en çok terleye yerlerim. saçlarımdan yağmurdan ıslanmışçasına damlayan,yüzümden devamlı boşalan bir ter düşünün....herhangi bir efor sarfetmeyle değil otururken bile bu böyle,hele siz düşünün sıcakta dışarıda gezdiğimisokakta insanlar görse bune hal diye soruyor. adeta kabus gibi çekmeyen bilemez. ve kış ayları....... yaza oranla çok rahatım. ama klimalı bir yere girmemle beraber yine ter boşalıyor. karda bile terliyorum.:85:yokmu kızlar bunun bir çözümü.çalışmak istiyorum ama yaz günü nolur benim halim.klimalı bir yer şart benim gibi insanlara.çok kötü çokkkkkkkkk........:26:

arkadaşlar bu sitede başka bir konuda maxim diye bir ürün duydum çok etkili bir ürün olduğunu söylüyo yazanlar deneyen varmı bu ürünü aranızda gerçekten etkili bir ürünmüş...

ben Rexona antiperspirant spreyden çok memnunum
powder olan pembesi çok güzel kokuyor
tavsiye ederim

bende de aynı sorun var okulda beyaz gömlek giyiyorum,onda belli olduğunu görünce cıldırıyorum.Malum havalar ısındı.. Koyu renk bi hırka giysem insanlar sen böyle sıcaklamıyor musun diyor .s acıkla acıklayabilirsen.. Koltukaltı pedleri de gömlekten belli olur fazla kalın bisiy diil.Koku sorunum yok ama ıslaklık asırıı .. Sürekli peceteyle silip duramam ya. Onu gectim,renkli kıyafetlerde daha kötü .. Bazen yalnızca düsününce terliyorum,psikolojik midir nedir.. Bize acilen ç ö z ü m lazım

Merhaba,
aşırı terleme ve ter kokusuna karşı c.d.6 Deo Kremi herkese öneririm. C.d.6 Deo Krem uygulanan bölgede terlemeyi önlüyor ve terleme ile oluşan kötü kokuyu engelliyor, böylece gün boyu ferahlıgı yaşıyorsunuz.

yaz ayları benim kabusum. terlemekten bıktım 28 yaşındayım. 1,69 boyunda ve 50 kiloyum. buna rağmen şakır şakır koltuk altlarım ellerim ayaklarım resmen akıyor. 3 yıl önce doğum yaptım. bu olay doğumdan sonra ortaya çıktı. eskiden hiç terlediğimi bile hatırlamam . şimdiyse sıcağa tahammülüm yok. cildiye dahiliye hepsini gezdim. benimki ırsiymiş . annemdede var ve onunkide 40 yaşından sonra ortaya çıktı. renkli kıyafetler benim için hayal. hep gece olsun istiyorum. çünkü gece ter bezleri çalışmıyo. artık insan içine bile çıkasım yok. psikolojim bozulmuştu derken maximle tanıştım. geçen yazdan bu yana kendimi insanmış gibi hissetmeye başladım. inşallah bu ilaç piysadan kalkmaz. çünkü kalkarsa kesin ameliyat olurum. çünkü dayanılacak çekilecek bir durum değil.

slm kızlar, malesef bende de aşırı terleme sorunu var,hem de her yerimde.Ellerim,ayaklarım,sırtım,koltukaltım ve özellikle baş bölgem inanılmaz terliyor,hatta belki kilo ile alakası vardır diye de 20 kilo verdim 72 kiloya düştüm ama hala devam ediyo,çıldırıcam valla inanın sosyal hayatım resmen koskoca bi sıfır.Mart ayı gelince millet bahar geldi diye seviniyo ama ben üzülüyorum ve özellikle yazın dışarı bile çıkamıyorum anca çok zorda kalırsam o zaman çıkabiliyorum ama kafamdan ve vücudumdan akan terler yüzünden hep yere bakıyorum ,insanların yüzüne bakamıyorum iyice psikolojim bozuldu,sıkıntıdan ülser bile oldum.Malesef bunun çaresi yok ameliyat olmayı bile düşündüm hatta doktorla konuştum,ameliyat günüm alındı,ameliyattan 1 gün önce gerekli olan tahliller yapıldı ve son dakikada vazgeçtim çünkü bu ameliyatı olan kişilerin diğer bölgelerinde de çok çok fazla terleme olduğunu gördüm ve ağrıların uzunca bir süre geçmeyeceğini öğrendim.Daha önce teresonu kullandım ama hiçbir işe yaramadı, şimdi de maxim almayı düşünüyorum ama bu losyon baş bölgesi yani saçlı bölgeye kullanılırmıki çünkü en çok takıntılı olduğum bölge baş ve yüz bölgesi, terlemeye başlayınca ne fön kalıyo ne de makyaj

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…