Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

merhaba arkadaşlar,
evet ben de başardım sonundaçook mutluyum daha bugün oldu ilk defa ve hemen buraya yazıp moral olmak istedim. 2.5 yıllık evliyim ve son birkaç aydır dilatörlerle evde egzersiz yapıyordum. dilatörler penis gibi, ilk başta onlarla da yapamadım ama zamanla ıkınarak nefes alıp vererek yapabildim. açtım televizyonu yattım yerde evde kimse yokken dilatörlerle egzersiz yaptım. 3. boy dilatöre geçince artık eşimle deneyelim dedik ama olmadı olmadı. ASLA pes etmedim olmak zorundaydı çunkü artık çocuk istiyordum. bu arada egzersizlere ara verdim çünkü ara kanamam vardı. bu sorun için bir jinekoloğa gittim. orada utana sıkıla kadına alttan muayene olamam biz henüz ilişki yaşamadık dedim. kadın bir bakayım dedi hoop aletle girdi baktı, bak bununla oluyorsa penisle de olur dedi, biraz eğimlidir vajina içi diye anlattı ki zaten ben 2.5 yıldır bir sürü şey okudum biliyordum. bir kayganlaştırıcı verdi reklam olmazsa sedoxx lubricant diye birşey. emla sürsem olur mu dedim. olur zararı yok dedi dr.
ertesi gün jeli sürdük 1 saatten fazla denedik olmadı çok acı duydum. sonra azıcık emla sürdüm biraz yanıyor başta ama geçti hemen. 15-20 dk bekledik artık emladan mı jelden mi egzersizlerin sonucu mu bilmiyorum, eşim altta ben üstte birden kaydı gitti. ben sevinçten şaşkınlıktan ağladım eşim de şok oldu çok azimliydin başardın dedi. kızlar bu sorunu yaşayana zor gelir ama burada yenenlerin yazdığı gibi gerçekten o ana değer ve ASLA PES ETMEYİN. egzersiz yapın, başarmak zorundayım deyin. şu an vajinam hala sızlıyor ama olsun alışacak. ben ki en ufak şeyde sızlanan biriyim acı eşiğim çok düşük, evde egzersizlerle yapabildiysem siz de yaparsınız.

not: dilatör şart değil belki ben parmak egzersizi yapamadım ondan aldım.
not 2: daha önce durex kayganlaştırıcı almıştık onla deniyorduk ama hemen kuruyordu sürekli yeniden sürüyorduk bu dr un verdiği baya sürdü kayganlığı.

biraz uzun oldu kusura bakmayın. 2.5 yıldır neler çektiğimi bir ben bir Allah bilir, kimselere söyleyemedim. birilerine faydam olursa moral bulurlarsa ne mutlu bana.

Vajinusmusu kendi yenenler bana da anlatımın ? 2 yıllık evliyim. Vajinusmusken halime kaldım 8 aylık bebeğim var. Ve suan eşimle aramız çok kötü anlaşmalı boşanmaya karar verdik. Ama ben ayrılmak istemiyorum. Bu sayfalar çok karışık. Vajinusmusu yenenler linki ni tikliyorum ana sayfa geliyor.

bende evliligin ikinci ayında denedim o kadar korkuyordum ki yapacam dedım ayne senın kı gıbı afedersınız esınız altta olursa daha kolay oluyor cunku hersey bıze baglı oluyor ben oyle yendım :)

Kendi kendine vajinismusu yenen arkadaşlarımı gerçekten tebrik ediyorum. 7 yıllık evliyim bende çok mücadele ettim ama kendi kendime yenecek kadar güçlü olamadım. Psikolog yardımıyla 3 günde yendim geçen yıllarıma öyle üzüldüm ki anlatamam. Şahsen yardım almasaydım kendi kendime çözemeyeceğimi çözdükten sonra daha iyi anladım ve iyi ki gitmişim dedim. Şimdi 2 aylık hamileyim çok şükür.Rabbim bu sıkıntıyı çeken tüm arkadaşları tez Zamanda ferahlığa erdirsin. İster yardımla ister kendi kendinize bu sorunu çözmek için mücadele şart bunu unutmayın arkadaşlar.

Bende moral vermek isterim 1 buçuk yıldır evliyim vajiliyken hamis kaldım bu yüzden evet sezeryen oldum doğumdan 5 ay sonra nasil oldugunu bile anlamadan vajinismusu yendim bebeğim şu an 8 aylık ve ikinciye inşallah isteyerek yapıp normal dogurmak istiyorum Rabbim sizlerede nasip eder bu duyguyu .

Ne mutlu sizlere ☺ınsaallah bende bu defa azimle bu işi çözmek istiyorum. Rabbim bu sıkıntıyı düşmanı ma vermesin. Nasıl yediniz neler yaptınız yazar misiniz

selam bende 4.5 yıllık evliyim..bizde de tam birleşme olmuyor sanki bir duvar engeli var sadece p..... ucu giriyor onu hissediyorum devamı gitmiyor..kulak çöpünü z yagına batırığ rahatlıkla hepsini sokuyorum içeriye fakat isaret parmagımı yağlayıp denediğimde sanki vajin daralıyor ucundan gerisi gitmiyor içeri tedavi yönteminizi anlatırmısını neler yaptınız nasıl başladınız..bende dün egersize başladım..

Bunun tek bi sebebi var canım kendini kasıyorsun ve pelvik kasların eşinin girmesine izin vermiyor. Bunu belki bilinçli belki bilinçsiz yapıyosun. Sana tavsiyem tam o esna da derin bir nefes al burnundan 5-6 saniye tut ve yavaş yavaş ağzından ver bu sıradada bütün bedenini gevşetmeye yayılmaya çalış. Sen yavaş yavaş ağzından nefesini verirken eşinin ilerlemesini söyle bunu dene bakalım inşallah faydası olur. Bir defa değil ama yapabildiğin kadar yap güzel haberlerini bekliyorum :)

beni de egzersz yapanlara yazar mısınız

Merhabalar bende vajinusmusum dün ankaraya tedavi için geldik. Dün ilk seansta doktorun bir parmağını içeri aldım . Bugün iki parmak çalışacağız. Alacağım sonucu sizlerle paylasirim.

Ben de 8 aylık evliyim ama esimle ilişkiye giremiyorum ilk gece yapamadık ama sabah oldu oda sadece yarısına kadar girdi ve kan geldi bir daha da yapamadık eşimi çok seviyorum eşim ilk önce anlayışlı davrandı ama artık onun da sabri yok sevgi bir yere kadar diyor senden soğudum falan diyor bir de beni hep ailesine söylemekle tehdit ediyor daha kimseye soyleyemedik ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bana da yardım edin

Can'lar ben burda yeniyim ve 3 aylık evliyim halen ilişki yapmış sayılmam ne yapicam Nasıl yapicam bilemiyorum Günler gectıkce ölüp ölüp diriliyorum lütfen birileri sesimi duysun iyice delirmeden Birde emla kremle falan yapanları okudum gerçekten yararı olur mu? Alıp sürsem eşimin penisine kötü etki yapabilir mi??

Ben emlayı falan hiç denemedim ama tavsiyem kesinlikle erteleme çok başındasın ne işin gücün var bilmiyorum ama her gün en az yarım saatini egzersiz e ayır, yavaş yavaş cesaret in de gelecek inancın da, ben çok büyütmemiştim nasıl sa yenerim diye ama egzersiz e de başlamamıştım derken bir baktım iki yılı geçmişiz, sonra egzersiz e başladım yine yarıda bıraktım falan, sonra tekrar sıfırdan başladım ve bi ay gibi kısa süre de hem egzersiz hem de bu hastalığı yendiğimi hayal ederek yendim, sonra kendime kızdım neden geç kaldım diye ama vardır herşey de bi hayır diyorum

Pnsine sürmeyeceksin canım aman öyle bir şey yapma. Parmağınla vajina girişine içine doğru sür bolca bekle iyice emsin uyuşsun. Eşin de vazelin sürebilir öyle deneyin bence. İsterseniz yine vajina içine doğru anestezi spreyi sıkıp uyuşturun o daha etkili ben öyle yendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…