Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Nisan 2012 de kalmis bu liste dusunun aktif olan uyelerden 100 lerce kisi yenmis sizde yenebilirsiniz pes etmeyin lutfen!!!

Yendinmi acaba ne durumdasin lutfen yaz merak ettim.,.

benim önerim danışman olmadan hareket etmemek ama tabiki herkes doktora gidemiyor malesef. ama doktora gidememenin nedenini sadece maddi durumlardan gidemeyenleri anlarım. yok ben utanıyorum yok ben gidemem maddi olanağınız varsa doktora gidin arkadaşlar. zor bir durum ama örneğin allah korusun yumurtalık kanseri teşhisi konsa size utanıyorum mu diceksiniz? ya da en basitinden hamile kalınca doktora gitmicekmeyiz. bu da bir hastalık ve inanın doktorlar o kadar normal karşılıyor ki. hiç utancak sıkılcak birşey yok. ben şu an tedavi aşamasındayım ve yardım isteyen olursa özelden yazsın. kitaplarımın isimlerini egzersizlerimi videolarımı paylaşırım. 1 ay gibi kısa bir sürede istikrarlı şekilde çalışmayla o kadar basit yeniliyormuş ki. ben şimdiden kendimi daha rahat hissediyorum.

ben psikoloğa gidiyorum. ama öncesinde jinekoloğa gittim. fiziksel bir problem olmadığından emin olduktan sonra tedaviye başladım. bir hafta duşta rahatlama, ayna karşısında vücut inceleme yaptım. gün içerisinde 3 kez 20-25 er kere orta hızlı, hızlı ve yavaş kegel yapıyorum. akşamları gevşeme egzersizleri, meditasyona benzer şeyler yapıyorum. doktorum sağolsun mp3 şeklinde gevşeme egzersizlerini verdi. aynı zamanda 2 adet kitabım var isteyen olursa özelden isimlerini yazarım. onları okuyorum. şimdilik böyle. bunları yapabilirsiniz. haftaya yeni egzersizlere geçtiğimde anlatırım şimdilik ben de bilmiyorum ne yapacağımı =) ama ayna karşısında kendimi incelemekten artık olumsuz duygular hissetmediğimde geçiyoruz sonraki adımlara bu da ben de yaklaşık 10 gün sürdü. ama her akşam düzenli yapacaksın. Ellemekten dokunmaktan korkmayacaksın. ayna çok önemli gerçekten. bir de vajinanla konuşacaksın =) seni ne kadar ihmal ettim bundan sonra sana güzel bakacağım falan diyorum. bilinç atlında çok iyi etkisi varmış. ve tedavi süresi boyunca denemek kesinlikle yasak kızlar. eşlerinize söyleyin size yaklaşmasınlar =) çeşitli küçük rahatlamalar oynaşmalar olabilir ama girmeyi denemek kesinlikle yasak. benim programın böyle devam ediyor. 2016 ya yepyeni bir başlangıç yaparak girmeyi planlıyorum =)

Bnm vji grisi cok acıyo kndmi kasmıyorum galiba blmiyorum ya cok yıpratıyorum pskoljmi srekli aklmda yni szdedemi byle oluyor parmk egzerszyle ilgli blgnz varmı

Bnm vji grisi cok acıyo kndmi kasmıyorum galiba blmiyorum ya cok yıpratıyorum pskoljmi srekli aklmda yni szdedemi byle oluyor parmk egzerszyle ilgli blgnz varmı

bildiğim kadarıyla parmak egzersizleri ile başlamıyoruz. benim bi arkadaşıma doktor kulak çubuğuyla başlattı. sonra tampon. sonra parmak. benim doktorumda kulak çubuğuyla başlayacağımızı söyledi. direk parmak sıkıntı olabilir gerçekten. zaten bişeyler sokmayla ilgili bi problem. daha da kötü yapmayalım. ben kitaplara ve doktora uyuyorum.

Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yıl vajinismus sıkıntısı çektim. Bu sorunu çözmek için kitaplar okudum, kadın doğumcular gezdim, birkaç psikiyatr dolaştım, sonra Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıklarının bu konuyla ilgili bölümünde 6 ay kadar zaman kaybettim. Bu süreçte sinirlerim yıprandığı gibi, evliliğimden bir şey anlamama, eşimle iletişim sorunları ve hatta anne olamayacağım düşüncesi beni mahvetti. Ama bıkmadan sorunun üzerine gittim. Çünkü sorun psikolojik değildi bence. Sorun biz kadınların hep korumak için çabaladığı ve aslında kendi içinde ne olduğunu bile sorgulayamadığı bu toplumda neremizde ne olduğunu bilmememizden kaynaklıydı. Bunu çözmek için Kayra Bera Kadın Sağlığına gittim ve tam anlamıyla doğru yerdeydim. Doktorum Saygın Bey e milyonlarca kez teşekkür ederim. Eğer onunla tanışıp buradaki mükemmel tedaviyle sonuca ulaşamasaydım korkarım evliliğimi bile sonlandırabilirdim. Bu sorunu yaşayan herkese tavsiyem hiç vakit kaybetmeden doğru doktora gidip bu illetten kurtulmasıdır.

Bnm doktorum direk parmakla baslatti ama bence kisiye gore tedavi olayi..bnmki ileri boyutta degildi

Gitmeyi dusunenler icin ne kadar odediniz?

merhaba arkadaşlar, burayı dışardan okuyorum yaklaşık 2.5 yıldır. sonunda cesaretimi toplayıp üye oldum ve yazıyorum. evet hiç kimse bilmiyor dr a gidemiyorum ama ben de bu sorunu yaşıyorum. buraya bir gün başarı öyküsü de yazıcam biliyorum ama erteledikçe erteledim hep. sanırım şuan bunu yazıyor olmam bile çok büyük bir adım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…