Vajinismus Tedavisi İçin Yarın Murat Ulusoy'a Gidiyorum

Merhaba maviay18, sorularini kendi deneyimlerimden yola cikarak cevaplayayim.1,5 gunde tabiki hicbisey olmamis gibi olmuyor, sonrasinda yavas yavas alisiyorsun, doktor beyin ogrettigi nefes egzersizlerini uyguluyorsun gevsiyorsun.iliskiyi yasayabilir hale gelince kotkularin kalmiyor.iliski sıklıgı dr beyin soylemiyle hafta en az 3 gün oluyor, zaten engec 2 ay icerisinde hersey normale giriyor, tabiki bu sure kisiye bagli, bende bu 15 gun icerisinde olmustu.Umarim sorularini cevaplayabilmisimdir

ben özelden yazamıyorum henüz,
şuanda misafirlerim var çok yoğunum,
merak ettiğim haftada enaz 3 gün, o ilk haftadaki denemeler de korku varmıydı
ya da normal bir ilişki gibimiydi yoksa sadece p..nisi içeri almak gibi mi

lütfen tecrübelerinize çok ihtiyacım var
iyi günler

Bende ozelden yazamiyorum, size birsey soracagim, siz murat ulusoya tedaviye gittinizmi yoksa gitmedenmi bu endişeleri yasiyorsunuz? Sizin sorulariniza gelince, evet ilk haftalar alistirma gibi oluyor, iceriye yönlendirme odakli oluyor.korku bende oldu ancak cabuk geciyor daha cok olaacakmi olmayacakmi endisesi oluyor ve herdefasinda oldukca mutlulukla beraber o korku geciyor.

gittim bende,
ama şuan sadece p..nişi içeri almaktan öteye gidemedim.. gelgit hiç yapamadık
bunu da sadece üstteyken yapabiliyorum
alttayken korkuyorum..
ama aparatlarda hiçbir problem yaşamıyorum

bu hep böyle gidecekse mutsuz ve umutsuzum

gittim bende,
ama şuan sadece p..nişi içeri almaktan öteye gidemedim.. gelgit hiç yapamadık
bunu da sadece üstteyken yapabiliyorum
alttayken korkuyorum..
ama aparatlarda hiçbir problem yaşamıyorum

bu hep böyle gidecekse mutsuz ve umutsuzum

Lutfen umutsuz olmayin, artik biliyorsunizki orda duvar yok ve artık giriş serbest.gerisi zaman icinde yoluna girecek, bu bile cok buyuk bir aşama degilmi sizce? Bu yasadiginiz endiseleri bende yaşadım hatta herkezin bukadar cabuk yoluna giriyor mu diye düsunmüstum sizin gibi ancak zaman icinde giriyormuş,3 ay olucak ben tedavi olali , siz nezaman başladiniz?

bende bir tek benmiyim bu kabusları yaşayan diyordum
çünkü sanki herkes 1,5 günde kurtuluyor ve sonra normal bir cinsellik yaşıyormuş gibi hissettim
evet çok büyük bir aşama bence de

sadece ya düzelmezse diye korkuyorum
ya başa dönersem
ya gerisini başaramazsam
belki de yersiz bir endişe
ama halen daha jinekoloğa gidebilir miyim bilmiyorum
cesaretim yok gibi
offfff zaman geçsin ve her şey yoluna girsin artık
ve güzel Allah ım herkesin yardımcısı olsun

çok teşekkür ederim ilginize

Bu endiseler cok normal, hatta her adetten sonra bende bir hafta ara verdik diye olacakmi acaba diyorum,ama oluyor:) korkma artık hersey yoluna gircek azcık sabır azim gerek

Bu endiseler cok normal, hatta her adetten sonra bende bir hafta ara verdik diye olacakmi acaba diyorum,ama oluyor:) korkma artık hersey yoluna gircek azcık sabır azim gerek

dr bey adetten önce 10 gün, günde 20 defa
adetten sonra 10 gün, günde 20 defa büyük aparatla çalışmamı istedi
siz nasıl yaptınız
benim adetime daha çok var

Bana aparata gerek yok dedi, sadece deneyim odakli oldu ancak ben yinede bir hafta aparatla calistim, sonra ihtiyacım kalmadı.ama herkesin süreci farklidir tabiki.ben size cok geçmiş olsun diyorum ve kafanizi bulandirmamanizi öneriyorum, acele etmeyin, bu iş artık bitti ve sizde bunun ustesinden geldiniz.zamana guvenin

teşekkür ederim

Murat beye gitmek icin suphe duyanlar varsa kesinlikle tereddut etmesin. 17 aylik cilem son buldu.
Pinkperi23 cok sevindim, gecmis olsun, sen birdaha mesaj yazmayinca vazgectin sanmistim, birkisi daha bunu yendi diye okadar mutlu oldumki, sadece ceken bilir bunu.Murat Ulusoy bu hastaligin dermanini bulmus, baska nedenir ki saolsun varolsun

Pinkperi23 cok sevindim, gecmis olsun, sen birdaha mesaj yazmayinca vazgectin sanmistim, birkisi daha bunu yendi diye okadar mutlu oldumki, sadece ceken bilir bunu.Murat Ulusoy bu hastaligin dermanini bulmus, baska nedenir ki saolsun varolsun

Aynen oyle 17 ay dert ettigim seyi cok kisa zamanda cozdu.Allah razi olsun.Sen ne zaman gitmistin. Suan ne kadar ilerledigimi ogrenmek istiyorum. Cunku regl donemim araya girdi.

Aynen oyle 17 ay dert ettigim seyi cok kisa zamanda cozdu.Allah razi olsun.Sen ne zaman gitmistin. Suan ne kadar ilerledigimi ogrenmek istiyorum. Cunku regl donemim araya girdi.
Ben agustosta gittim, zaman icinde hersey yoluna giriyor şukurler olsun, istedigini sorabilirsin elimden geldigince yardim etmek isterim

iyi akşamlar bende 2 aylık evliyim aynı sıkıntılar bende de var dr ulusoy simdi ne kadar ücret istiyor bilen varmı

ilk denememizde biraz kanama oldu ama kanın perine bölgesinden geldiğini söyledi doktor kılcal damar kanaması olabilirmiş inanılmaz bir acı olmuştu onun etkisiyle hep acıyacakmış gibi geliyor jinekolojik muayene de kanama oluyor deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

merhaba
bu sitede kı hemen hemen tum yazıları okuyup doktorumuza gıttım.gercekten cok sıcak ve ıyı bır ınsan ama benım tedavı sürecım sıkıntılı hala çözülemedi
ben de takıntı hastalıgı varmıs ( murat bey söyledi ) ve hıpnoz olamadım ve davranısal cozumle goturuyoruz tedavıyı. yanı aparatla.
suan cok canım yanıyor aparat calısmasında sankı hıc bısey olammıs gıbı ılk gunku bılındık sıkıntılar var.
benım gıbı olan var mı acaba ?
murat beye gıdıp olumsuz sonuclanan olmamıs.sadece ben mıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…